[Nowość] Kredyt na surowce

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34371
  • Data rozpoczęcia

Co uważasz?

  • za

    Głosy: 4 80,0%
  • przeciw

    Głosy: 1 20,0%
  • obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    5
  • Ankieta zostanie zamknięta: .
Status
Zamknięty.

DeletedUser34371

Guest
„W starożytnych dziejach nie funkcjonował pieniądz w formie, jaka jest nam obecnie znana, czyli gotówka. Popularną formą pożyczania był kredyt towarowy. W myśl jego idei, możliwe było uzyskanie konkretnego produktu, a jego spłacenie było odroczone w czasie. Jednakże do całkowitego kosztu doliczone były dodatkowe opłaty za możliwość spłacenia należności w dłuższym czasie.”

Wchodząc do Magazynu, oprócz statystyk dotyczących przybywania surowców, uzyskalibyśmy dostęp do możliwości wzięcia kredytu (każdego z surowca osobno). Ilość tego surowca oraz wysokość oprocentowania byłaby zależna od poziomu budynku.

I tak (po wybudowaniu Magazynu na 15 poziomie) wielkość kredytu, oprocentowanie oraz czas jego trwania wyglądałyby następująco:

Poziom budynku 1 – 41,0004%1 dzień
Poziom budynku 5 - 82,0008%2 dni
Poziom budynku 9 - 133,00012%2 dni
Poziom budynku 14 - 184,00016%3 dni
Poziom budynku 19 - 235,00020%3 dni
Poziom budynku 24 - 286,00024%3 dni
Poziom budynku 29 - 337,00028%4 dni
Poziom budynku 34 – 388,00032%4 dni
Poziom budynku 39 – 439,00036%5 dni
Poziom budynku 44 - 4510,00040%5 dni

Co sądzicie?


Kredyt.png
 

DeletedUser29238

Guest
A co jeśli gracz nie spłaci, z różnych przyczyn. Zostanie podbity, zakończy lub porzuci grę, albo po prostu nie spłaci bo będzie miał taki kaprys?
 

DeletedUser34371

Guest
Nie, nie, Misiek nie zrozumiałeś idei, lub ja coś źle opisałem. Słuchaj to jest tak biorę, jak z przykładu, 8,000 monet i potem przez 4 dni produkcja monet jest spowolniona o 36% to jest ta spłata (nie da się tego nie spłacić).
 

DeletedUser29238

Guest
Nie ma gwarancji, że będziesz grał w czasie spłaty. Możesz zostać podbity, itp. Uważam również, że takie mechanizmy będą zbyt dużą ingerencją w mechanikę gry. Jest podobny mechanizm kredytowy już. Brakuje, to kupujesz złotko.
 

DeletedUser34371

Guest
Łatwiej od kogoś pożyczyć;)
Po wypowiedziach Miśka miałem poddać tą propozycję, ale Twój komentarz mnie zaciekawił.
Jeżeli ktoś zaczyna grę (np. w środku istnienia serwera) lub trafia do Sojuszu, w którym gracze są mało aktywni, to raczej nie może liczyć na pożyczkę od innych.
Mając budynki na 25 poziomie można by dostać kredyt w wysokości 6k wszystkich surowców, co się przyda po ataku do postawienia kilku poziomów Muru od ręki (bez innych graczy i bez podsyłania ze swoich innych miast). Dałoby to niezły handicap i zaoszczędziłoby sporo czasu.

jak sie buduje magazyn na 45 level, poduczy ktoś?
Przepraszam, ale nie sprawdziłem ile jest poziomów. Dla mnie to są szczegóły mało istotne. Ważniejszy jest cały sens propozycji.
 
Zakładając, że ktoś zaczyna grę w środku serwera to tym bardziej lepszą opcją jest pożyczka od kolegów. W takiej sytuacji pozostali gracze chętniej pożyczą czy nawet dadzą niż np. na początku serwera. Jak trafisz do marnego sojuszu...to lepiej skończyć;) Poza tym, jeśli ktoś na początku serwera pożyczy surkę, a potem przez kredyt będzie mu przez kilka dni znikać może to być zniechęcające do dalszej gry.
Nie jestem ani na tak, ani na nie, po prostu jakoś tego nie czuje. Wiele propozycji mimo szerokiego poparcia graczy nie przechodziło, a to wg mnie ma szans. Plus za to, że mimo wszystko chcesz coś wnieść do tej gry i się starasz;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry