Krzyżówkowy szał

krzyzowkowyszal.png

Lubisz krzyżówki? Chcesz spróbować swoich sił i zawalczyć o nagrody?
Nic prostszego - wystarczy, że weźmiesz udział w naszym konkursie "Krzyżówkowy szał"!​


ZASADY

  • Otrzymacie od nas krzyżówki częściowo wypełnione liczbami, a codziennie będzie podawana jedna litera i odpowiadający jej numer. Waszym zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie liter i dopasowanie ich do krzyżówek tak, aby ułożyły słowa. Obowiązuje pełny alfabet z polskimi znakami diakrytycznymi.
  • Konkurs składa się z 4 krzyżówek publikowanych w tym temacie. Na rozwiązanie każdej krzyżówki przeznaczony jest maksymalnie tydzień, ale czas ten może zostać skrócony, jeśli zostanie przesłanych 5 poprawnych odpowiedzi. Punktowane mogą być tylko rozwiązania nadesłane w ciągu 7 dni od momentu opublikowania danej krzyżówki.
  • Do liczb lub pustych miejsc w krzyżówce należy dopasować odpowiednie litery tak, aby utworzyły one słowo. Każde ze słów ma przypisany numer oznaczony w diagramie czerwonym kolorem. Zadaniem uczestnika jest przesłanie pełnej, poprawnej listy tych słów wraz z ich czerwonymi numerami. Wszystkie hasła związane są z grą Grepolis i starożytną Grecją.
  • Aby ułatwić Wam zadanie, codziennie (licząc od następnego dnia po wstawieniu krzyżówki) podawana jest 1 litera wraz z odpowiadającą jej liczbą. Przykładowo pierwszego dnia znana jest jedna litera, drugiego dwie itd.
  • Pięć osób, które najszybciej udzielą poprawnej odpowiedzi otrzyma odpowiednio od 1 do 5 punktów, a ich nicki zostaną wpisane do rankingu w tym temacie.

NAGRODY

  • Po rozwiązaniu wszystkich 4 krzyżówek trzy osoby z największą liczbą punktów w rankingu ogólnym otrzymają nagrody:

    pucharmaly1.png
    150 sztuk złota, 30 punktów reputacji, ranga
    zwyciezcakonkursu.png
    pucharmaly2.png
    100 sztuk złota, 20 punktów reputacji
    pucharmaly3.png
    50 sztuk złota, 10 punktów reputacji
    W celu odbioru nagrody należy się zgłosić do Slietie po zakończeniu konkursu.
  • Jeśli po zakończeniu 4 krzyżówek, dwie lub więcej osób na premiowanym miejscu będzie miało tyle samo punktów w rankingu ogólnym, to wówczas dla tych osób pojawi się dodatkowa krzyżówka, której wynik zadecyduje o podziale ich miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące dogrywki będą przedstawione podczas jej rozpoczęcia.

ODPOWIEDZI

  • Rozwiązania krzyżówek należy wysyłać w wiadomości prywatnej na forum do opiekunki konkursu (Slietie). Odpowiedzi udzielone w temacie na forum, błędne lub niepełne będą usuwane oraz odrzucane.
  • Dyskusje dotyczące krzyżówek oraz podpowiadanie jest dozwolone w tym temacie. Jednak nie jest to miejscem na umieszczanie swoich odpowiedzi.


Zapraszamy do zabawy!
Start już 28 października!



Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania i wprowadzania zmian w zasadach konkursu w razie niezbędnej potrzeby.
Wszelkie zmiany będą ogłaszane w temacie konkursu. Podczas konkursu obowiązuje Regulamin forum oraz Ogólny regulamin konkursów. Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady.​
 
Odp: Krzyżówkowy szał

ranking_zolta_wstega.png


1 miejsce: krystalina - 18 punktów
2 miejsce: mjk1989 - 14 punktów
3 miejsce: Auditoree - 11 punktów

Krzyżówka I
Auditoree - 5 punktów
mjk1989 - 4 punkty
krystalina - 3 punkty
Krzyżówka II
krystalina - 5 punktów
mjk1989 - 4 punkty
paweł94 - 3 punkty
Michał333 - 2 punkty
egoniastek - 1 punkt
Krzyżówka III
krystalina - 5 punktów
egoniastek - 4 punkty
mjk1989 - 3 punkty
Auditoree - 2 punkty
paweł94 - 1 punkt
Krzyżówka IV
krystalina - 5 punktów
Auditoree - 4 punky
mjk1989 - 3 punkty
egoniastek - 2 punkty
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Nie lepiej zacząć w weekend? Bo to nie fair będzie, bo niektórzy chodzą do pracy czy szkoły, chyba że krzyżówka będzie dawana o 17-18.
 
Odp: Krzyżówkowy szał

W weekend też niektórzy wolą robić inne ciekawsze rzeczy niż siedzieć przed komputerem :) Nie ma problemu, w takim razie postaram się wieczorem wrzucać krzyżówki, choć myślę, że tu nie jest istotne, kiedy będzie krzyżówka wrzucona, tylko kiedy będą podpowiedzi do niej wrzucone :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

To radzę zobaczyć poprzednie krzyżówki, bo nawet z 5 literami dałam radę :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Powiem wiecej, krzyżówke mozna bez literek rozwiązac :)
 
Odp: Krzyżówkowy szał

Auditoree, 5 liter to będzie w tych krzyżówkach brakowało :p No, mam nadzieję, że dasz radę jeśli nie w pierwszym dniu, to w kolejnych. Zawsze przecież mogę jeszcze coś podpowiedzieć, jak będziecie mieli za duże problemy :)

MgrArab, trzymam kciuki :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Dzieki :) Ja tak jak Auditoree wolałbym w weekendy te krzyżówki
 
Odp: Krzyżówkowy szał

Trochę już za późno na zmianę terminu, ale będziemy pamiętać następnym razem :) (a po cichu to teraz i tak liczę, że może przynajmniej inni będą mieli większe szanse z Wami :D)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Byłoby super gdybyś tak wieczorkiem dawała te krzyżówki :) Bo wtedy ludzie wrócą z pracy i szkoły.
 
Odp: Krzyżówkowy szał

No to zaczynamy - oto pierwsza krzyżówka:
krzyzowka1_numbers.png

Jeśli tak komuś łatwiej, to tutaj jest pusta krzyżówka: link.

Przypominam, że czekam na rozwiązania poprzez PW w postaci listy 20 haseł.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Przepraszam ale nie moge otworzyć tego linku pojawia sie : NIE MOŻNA DOKOŃCZYĆ BEZPIECZNEJ TRANSAKCJI
Na operze
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Na Mozilli spróbuj, bo również na operze mi się nie wczytuje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

Oj Slietie Slietie musisz się bardziej postarać :) W pół godziny rozwiązane i oczywiście ten jeden błąd zawsze musi być :) W haśle nr. 1, zamiast liczby 3 powinno być 13, bo tak to wychodzi takie brzydkie słowo, jak ktoś idzie załatwić się w toalecie :) I oczywiście już odpowiedzi wysyłam :)
 
Odp: Krzyżówkowy szał

No za szybko, zdecydowanie za szybko. Chyba będzie trzeba jeszcze bardziej utrudnić następnym razem :D Ciekawa jestem, kiedy dostanę kolejne odpowiedzi - cały czas czekam :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

A Slietie czyli teraz np. mogę pomagać? Tzn. pisać np. litery, które odpowiadają danym liczbom, albo jakieś podpowiedzi, które się z tym kojarzą?
 
Odp: Krzyżówkowy szał

Podpowiadać można, tylko nie ułatwiaj za bardzo, bo jak będzie za łatwo, to nie ma potem z tego frajdy a o to przecież chodzi :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy szał

To ja pomogę chociaż wypełnić puste luki, które Slietie specjalnie tak zostawiła ;P
W haśle drugim, trzecia litera to liczba nr. 1.
W haśle czwartym przedostatnia litera to liczba nr. 4.
W haśle trzynastym, trzecia litera to liczba nr. 13, a szósta litera to liczba nr. 9.
W haśle piętnastym trzecia litera to liczba nr. 5.

Ogólnie to mi się nudzi, bo odrabiam pracę domową z biologii i jakoś nie chce mi się robić, więc szukam czegoś na forum, aby zajęło mi to czas :D
 
Do góry