Krzyżówkowy Szał

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22282

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Nie trzeba sie znac na mitologi greckiej tylko na tym co to wogole znaczy to pytanie:D
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Niektóre pytania nie związane są ani z mitologią, ani z grą. Najzwyklejsze rzeczy codzienne, tylko trudno ich się domyślić. Chętnie dowiem się po zakończeniu, jaki byłem głupi nie wiedząc jakie proste słowa kryły się za hasłami. :D

Nie zgodzę się, wszystkie hasła pochodzą albo z gry albo z mojej książki o starożytnej Grecji, którą niecnie wykorzystuję do krzyżówek :) Po prostu czasem ciężko skojarzyć o co chodzi w pytaniu - ale mam nauczkę na przyszłość :D

Ych, trzeba trochę znać tej mitologii greckiej. Ja to na początku miałam hasło do spędzania snu z powiek, ale mi właśnie nie pasowałem z miejscem kąpieli Tezeusza :D

Najtrudniejszy to ten "podstępny kucyk" :rolleyes:

Ale hasło z ojcem Tezeusza i z czymś, co przeszkadza we śnie, się nie przecinają :) I gdyby ktoś pytał czy na pewno - tak, właśnie sprawdziłam. Może się tak wydawać, ale podpowiem wam, że kolejność numerków w diagramie (gdy hasła się przecinają) nie ma wielkiego znaczenia. Może dlatego Patryku miałeś problem z wpasowaniem hasła? Nie mogłam załapać dlaczego, ale to by miało sens.

Kucyk jest chyba najprostszy :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17693

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Mam pytanie, czy dotarła moja odpowiedź? ;)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Odyseusz - niestety nie ma nagród pocieszenia, ale do momentu zakończenia dogrywki możecie edytować swoje odpowiedzi. Zwracam tylko uwagę, że liczyć się będzie czas ostatniej edycji, jeśli ktoś będzie miał tyle samo odgadniętych haseł.

Maju, tak, dotarło, już ci odpisałam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Konkurs się zakończył, dziękuję wam za udział :) Tak jak wspomniałam, tylko jedna osoba przesłała swoje rozwiązanie w terminie - był to Game Over., któremu udało się odgadnąć 11 haseł. W dogrywce z kolei wzięły udział cztery osoby: patrykmy (8 haseł), KanioKania (4 hasła), maja2013 (17 haseł) oraz Big Kamil (13 haseł).

Poniżej znajdziecie rozwiązaną krzyżówkę oraz objaśnienia o co chodziło w pytaniach :D

[spr]
Krzy%C5%BC%C3%B3wka%2016.11.2015%20rozwi%C4%85zanie.png


1. Stoi i się nie rusza. Posąg (pisałam we wcześniejszej podpowiedzi, że w Grepolis są ich różne rodzaje - chodziło oczywiście o posągi poszczególnych bogów)
2. Kąpał się w nim ojciec Tezeusza. Morze egejskie (ojcem Tezeusza był Egeusz)
3. Znany ze swoich cór. Korynt (córy Koryntu)
4. Zabójcze towarzyszki Dioniziosa. Bachantki (inaczej Menady, w mitologii towarzyszyły Dioniziosowi)
5. Jedno z dwóch niebezpieczeństw, zagrażających z obu stron. Charybda (pomiędzy nią a Skyllą płynął Odyseusz)
6. Miejsce, u którego stóp poznasz swoją przyszłość. Parnas (góra, w pobliżu której znajduje się wyrocznia delficka)
7. Niezwykła misa z nutką losowości. Mityczna czara (nowy bonus dzienny, zapewniający losowe bonusy)
8. Prawie najdroższy sztandar w grze. Łuk (flaga sojuszu, którą można wybrać po uzyskaniu 800000 punktów)
9. Magiczny prysznic. Oczyszczenie (zmywa czary)
10. Podstępny kucyk. Koń Trojański (oczywiście chodzi o drewnianego konia, który posłużył do zdobycia Troi)
11. Wielu spędzają sen z powiek. Powiadomienia (wielu graczy wspomina o tym, że w środku nocy budzą ich powiadomienia wymuszone informujące o atakach)
12. Funkcji ma wiele - gruby i krzywy to tylko mała ich część. BBcode (między innymi dodaje opcję pogrubienia oraz kursywy tekstu)
13. Świat, który pożera również dzieci i mężczyzn. Lamia (Lamia - jeden ze światów w Grepolis, jest to również potwór, który rzeczywiście w mitologii zjadał wspomniane osoby)
14. Obchodzimy je 17 lutego. Urodziny (urodziny Grepolis, data startu Alfy)
15. Spęd lub wieści. Masówka (wiadomość masowa jest zwana masówką, tak jak sojusz z wieloma członkami)
16. Trzy rzędy ma. Trirema (trójrzędowy statek)
17. Wiecznie głodny. Tantal (został skazany na wieczne męki, między innymi nie mógł dosięgnąć owoców wiszących nad jego głową, mimo że był bardzo głodny)
18. Blaszka z piórkiem. Mroczny Skryba (odznaczenie, w którym znajduje się pióro)
19. Usprawni twoją rozgrywkę. Skrypt (skrypty zawierają funkcje przydatne w grze)
20. Czas wreszcie odpocząć! Urlop (gracze mogą włączyć urlop, gdy chcą odpocząć od gry)
21. Płyną nad miastem. Chmury (animacja, którą można włączyć w grze)
22. Jeśli jesteś niedoświadczony, dostaniesz ją w kuferku. Andromeda (bohaterka dostępna za wykonanie misji samouczka, ikona kuferka znajduje się na pasku postępu)
23. Znajdziesz tam przekupki. Targowisko ("jak przekupki na targu")
24. Przy punktach kultury. Maska (ikonka w agorze, obok liczby punktów kultury)
25. Rytualna ofiara z Polifema. Czaszka cyklopa (składnik z eventu Halloweenowego, służący do przeprowadzania rytuałów)
[/spr]

NAGRODY

1_miejsce_N.png


[profil]Game Over.[/profil]
500 sztuk złota + wybrany bonus + ranga
zwyciezcakonkursu.png


2_miejsce_N.png


[profil]maja2013[/profil]
400 sztuk złota + wybrany bonus

3_miejsce_N.png


[profil]Big Kamil[/profil]
300 sztuk złota + wybrany bonus


Zwycięzcy mogą wybrać jeden z tych bonusów:
  • Przyspieszone ruchy wojsk o 30% na 2 dni
  • Przyspieszona rekrutacja o 30% na 2 dni
  • Przyspieszona budowa o 30% na 2 dni
  • Wzrost produkcji dowolnie wybranego surowca o 50% na 2 dni
  • Wzrost produkcji łask o 50% na 2 dni

Gratuluję zwycięzcom i proszę o zgłoszenie się do mnie w prywatnej wiadomości, podając swój nick oraz świat, na którym chcecie odebrać bonus. Jeśli wybraliście wzrost produkcji surowca, napiszcie również jaki surowiec ma mieć zwiększoną produkcję.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Gratki dla pozostałych
smiley_emoticons_bravo2.gif


Mi nie wyszło, ale cóż... przynajmniej liczą się dobre chęci.
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

DeletedUser26254

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

A zostanie wstawiona krzyżówka z dobrymi odpowiedziami ? :)

OK TERAZ DOCZYTAŁEM,ŻE BĘDZIE :d
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Nie spodziewałem się,że będę na podium:eek:

PS:Gratuluję pozostałym uczestnikom:)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Gratulacje dla wszystkich, krzyżówka była fajna, bo trudna. Jeśli będzie następna edycja konkursu, to też mogłaby taka być :D
Ogólnie to miałam problemy z hasłami, które teraz wydają mi się być banalne :p
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

A zostanie wstawiona krzyżówka z dobrymi odpowiedziami ? :)

OK TERAZ DOCZYTAŁEM,ŻE BĘDZIE :d
Jakby jeszcze ktoś nie wiedział, to wystarczy kliknąć na przycisk przy spoilerze i pojawi się rozwiązanie :)

Gratulacje dla wszystkich, krzyżówka była fajna, bo trudna. Jeśli będzie następna edycja konkursu, to też mogłaby taka być :D
Taka trudna? A co, chcesz być jedynym uczestnikiem i zgarnąć nagrodę główną? :D Następnym razem pewnie zrobimy pół na pół, część pytań dość łatwych, a część trudniejszych, żeby mimo wszystko było jakieś wyzwanie, ale jednocześnie żeby gracze nie uciekli z krzykiem na widok krzyżówki :p
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Gratuluje , ja ucieklem jak zobaczyłem ją pierwszy raz:D
A gdyby byla normalna to bym ja zrobil w terminie :p
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Taka trudna? A co, chcesz być jedynym uczestnikiem i zgarnąć nagrodę główną? :D Następnym razem pewnie zrobimy pół na pół, część pytań dość łatwych, a część trudniejszych, żeby mimo wszystko było jakieś wyzwanie, ale jednocześnie żeby gracze nie uciekli z krzykiem na widok krzyżówki :p

Bardziej chodziło mi o to, że jeśli będzie zbyt prosta to będzie jeszcze gorzej, bo niby liczy się tylko to ile kto siedzi przed komputerkiem, czekając na krzyżówkę :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Krzyżówkowy Szał

Taka trudna? A co, chcesz być jedynym uczestnikiem i zgarnąć nagrodę główną? :D Następnym razem pewnie zrobimy pół na pół, część pytań dość łatwych, a część trudniejszych, żeby mimo wszystko było jakieś wyzwanie, ale jednocześnie żeby gracze nie uciekli z krzykiem na widok krzyżówki :p

Pół na pół? Może być :) Tylko teraz poczekać na następną krzyżówkę, pewnie pojawi się za jakieś 3 miesiące, ale warto poczekać :cool:
 
Do góry