Który system podboju wolicie?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia

Który system podboju jest lepszy?


  • W sumie głosujących
    195
Nowy nie wymaga takiej aktywnosci w sumie, wystarczy sprawdzac co sie dzieje raz na godzine i reagowac na ataki. Na starym jak grasz przeciwko zgranej ekipie i na szybkim swiecie, to od kompa powinno sie oschodzic co najwyzej do.lodowki
 
zdecydowanie stary system polubiłem ;)
plusy:
80% w offa inwestowanie , 0 murków (kamienie idą w większości na procki :) ) def wyłącznie do obstawy okupacji ...
10 miast - 8 off / 2 deff

minusy:
szybkie światy ...
...i po powrocie z wc jakie to zdumienie - to co się wydawało że pozostało w poprzednim pomieszczeniu* zacumowało w Twoim mieście ;)

* - "klocek"

Odp: Który system podboju wolicie?

Pamiętajcie, że w starym trzeba okupować szaraki i trzeba badać podbój, a w nowym wystarczy wbić z kolonem do opuszczonego miasta i miasto od razu należy do gracza, a nie trzeba czekać na koniec okupacji, poza tym nie trzeba badać podboju tylko trzeba przebadać i zbudować statek kolonizacyjny i mieć trochę jednostek, żeby przejąć je.

no właśnie to powinni zmienić w starym systemie ;) nawet dałem taką propozycję ale chyba umarła śmiercią naturalną :( ...
https://pl.forum.grepolis.com/index.php?threads/stary-system-podboju-a-szaraki.26383/
w końcu "szare" miasto to opuszczone miasto ... co tu okupywać ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30825

Guest
Grałem na starym systemie 2 lata na Dzecie ...pod innym nickiem :) I wygraliśmy :)
Teraz gram w nowym systemie podboju na młodym świecie.

Dla aktywnych graczy ten nowy system to katastrofa.

Pracuję przy kompie , jem przy kompie , śpię przy kompie , do ustępu idę z komórą .
Jestem uzależniony od sojuszu do jakiego trafię ...nie jestem w stanie przeciwstawić się atakom silniejszego gracza ....wrzuca mi bunt i muszę liczyć na wsparcie sojuszu ...solo jestem pozamiatany.

W starym systemie ...pomijam deffa i pomoc soja ...można się bronić offem na "klina" - serwer przeskakuje
ale cofka offa - mega dokładna i skuteczna....szło się na sekundy.
Jeśli się jest online i zna się wszystkie tricki to są efekty....można zaskoczyć silniejszego gracza.

Na D-zecie szybko to załapałem....nie mogli mnie pokonać przez 2 mce więc mnie przyjęli do soja który póżniej wygrał.

Nowy system to kicha.
 

DeletedUser30825

Guest
Czy i kiedy będzie nowy świat ze starym systemem.....poszę się w ciemno :)?
 
nowy i stary system to zupełnie różne gry grane przy pomocy tych samych rekwizytów ale na innych zasadach
nasuwa mi się porównanie do gier karcianych skat i preferans - w obu jest talia 32 karty, grają 3 osoby, w każdym rozdaniu dwóch przeciwko jednemu w różnej kombinacji, w obu rozdaje się po 10 kart i 2 leżą na stosie na środku, część zasad ogólnych jest podobna - dokłada się karty do koloru, najstarszy w kolorze jest as, jest wybrany kolor atutowy, zwycięża w rozdaniu ten kto zgarnie więcej punktów ( 61 ) według takiego samego liczenia ( jak w tysiąca ) as-11, 10-10, król-4, dama-3, walet-2
ale to zupełnie różne gry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser31434

Guest
Widzę, że Mazak odkopuje stare tematy z FO ;P
Stary, bo można "bronić" się offem =D
 

DeletedUser32016

Guest
Królik to aż mnie prosił żebym wrócił także nie podskakuj
 

DeletedUser15394

Guest
Oczywiście że stary system na nowym to można sobie pospać w nocy lenie ;/ a na starym to za dużo nie pośpisz :D
 
Do góry