Kupiecka Unia Północy

  • Rozpoczynający wątek Crox
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Kupiecka Unia Północy

kup.png


Kupiecka Unia Północy to związek miast o charakterze gospodarczym, dyplomatycznym i militarnym, obejmującym działanie na 64 morzu.

bannerkup.png


Związek miast gwarantuje pomoc militarną członkom sojuszu, współpracę ekonomiczną i polityczną.

1wojny.png


"Wojna to nie tyle kwestia broni, co pieniędzy" - Tukidydes

Myśl ta przyświeca członkom Unii Północnej, ponieważ bez Handlu nie ma pieniędzy, bez Pieniędzy nie ma wojny, bez Wojny nie ma Zwycięstw!

1handel.png


Potęga Handlowa to początek do dominacji, chcemy czuć się bezpiecznie, chcemy rozszerzać wpływy a nie być plądrowanym.
Pragniemy stwarzać dalekosiężne szlaki handlowe, przyłączając do siebie kolejne potężne miasta, tak powstaje Wielki Związek Kupiecki - Kupiecka Unia Północy.

1dyplomacja.png


Wspólna współpraca, wsparcie biedniejszych (młodszych regionów) to nasz kolejny cel, pragniemy stworzyć Unię wpierającą się również Politycznie, aby nikt z naszych członków nie czuł się zwierzyną w świecie wiecznych wojen, abyśmy mogli być spokojni o jutro.

1imperium.png


Wielka Unia Północy stawia na rozwój floty morskiej,
ale również piechota będzie wchodziła w skład Zjednoczonej Armii UP (Unii Północnej)




REGULAMIN I KODEKS UNIJNY.


1. Członek Kupieckiej Unii Północy jest zobowiązany służyć tylko własnemu Sojuszowi. Nie może należeć do innego sojuszu. Niedostosowanie się do tego punktu będzie równoznaczne z wyrzuceniem z Unii.

2. Myślą przewodnia Unii Północy jest uczestnictwo nie tylko w oficjalnych wojnach, ale także branie czynnego udziału w życiu wewnętrznym UP. To dla ludzi się tu gra, wiec szacunek do drugiego gracza jest najważniejszy. Wszyscy są zobowiązani o utrzymywanie koleżeńskiego stosunku oraz szacunku względem innych członków Unii. Każdy może wchodzić na kanał IRC Sojuszu i przyzwoicie zachowywać się na nim. Za niestosowne zachowywanie się osoba będzie ukarana w odpowiedni sposób.



Kodeks Unijny:

Kodeks Unijny, to Dekret, ślubowanie, że nigdy nie wyda się Unii wrogom czy nawet sojusznikom. - Jest to najbardziej przestrzegana zasada Kupieckiej Unii Północy.
Wraz ze wstąpieniem w Szeregi UP, akceptujesz Kodeks.


- W sprawach militarnych, całkowite posłuszeństwo dowódcom.

- Pomoc dla każdego młodego miasta, bez nie potrzebnych pytań.

- Każdy zmasowany atak na jednego członka Unii, jest atakiem na całą Unię, należy stanąć po stronie członka UP i pomścić go.

- Odpowiednie zachowywanie się wobec innych na forum, IRCu, PW itp.

- Cały oddział regionalny, do którego należała osoba działająca dla własnej korzyści materialnej kosztem Unii, zostaje skasowana wraz z Sekretarzem.

- Kupiecka Unia Północy nie jest instytucją dobroczynną. Nie wspieramy surowcami graczy od tak..

- W Unii wszyscy zajmują się sprawami, które dotyczą Unii, sprawy zewnętrzne należą do Dyplomatów.

- Najlepszym słowem wypowiedzianym, jest milczenie. (jeśli masz spamować - milcz)

- Każdy kto chciałby zostać Sekretarzem wyspy, musi mieć na wyspie minimum 4 miasta z naszego sojuszu, i mieć ich przychylność.

- Najważniejszy jest szacunek i honor. Musimy szanować zarówno siebie jak i wszystkich członków Związku Kupieckiego.

- Kto zdradza Unię, donosi, bądź w jakikolwiek sposób narusza te strukturę musi odejść, a wraz z nim wszystko co po sobie zostawia.

- Jeśli zamierzasz załatwić jakieś sprawy publicznie, rób to przy minimalnym ryzyku dla Unii i nie jej kosztem.

- Niespełnianie obowiązków jest oznaką braku szacunku i rzetelności, w Unii trzeba wiedzieć na kim można polegać.



-------------

Link na Grepolis do UP > Kupiecka Unia Północy

Wymagania: Lokalizacja miasta na morzu 64

Zgłoszenia do gracza Crox
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Prezentacja bardzo fajnie wygląda. Brakuje paru informacji, jednak pod względem graficznym to jedna z lepszych prezentacji na forum. 7/10
 

DeletedUser

Guest
Liczę na ludzi myślących logicznie.

No to drobne uwagi:

p.1 regulaminu - chyba nie da się należeć do kilku sojuszy jednocześnie

Wspólna współpraca
Chyba warto to przeredagować.

Kodeks Unijny, to Dekret, ślubowanie
Chyba warto to jakoś oddzielić.

Pomoc dla każdego młodego miasta, bez nie potrzebnych pytań.
a dalej
Kupiecka Unia Północy nie jest instytucją dobroczynną. Nie wspieramy surowcami graczy od tak.

Cały oddział regionalny, do którego należała osoba działająca dla własnej korzyści materialnej kosztem Unii, zostaje skasowana wraz z Sekretarzem
Odpowiedzialność zbiorowa nie zachęca :)

Najlepszym słowem wypowiedzianym, jest milczenie
Brzmi niefortunnie.
 

DeletedUser

Guest
Mi się podoba, widać dużo pracy w to włożyłeś. Po tych drobnych poprawkach jest naprawdę jedną z najlepszych prezentacji. Dla mnie 9/10. Ładnie przeplecione statkami, które podkreślają nawiązanie do Hanzy:)
 

DeletedUser

Guest
No tak odnośnie tego punktu :

1. Członek Kupieckiej Unii Północy jest zobowiązany służyć tylko własnemu Sojuszowi. Nie może należeć do innego sojuszu. Niedostosowanie się do tego punktu będzie równoznaczne z wyrzuceniem z Unii.

To logicznie powinien mysleć najpierw ten co tworzył regulamin.

czas cos zmienić
 

DeletedUser

Guest
No tak odnośnie tego punktu :

1. Członek Kupieckiej Unii Północy jest zobowiązany służyć tylko własnemu Sojuszowi. Nie może należeć do innego sojuszu. Niedostosowanie się do tego punktu będzie równoznaczne z wyrzuceniem z Unii.

To logicznie powinien mysleć najpierw ten co tworzył regulamin.

czas cos zmienić

No tak, masz racje, trochę trzeba poprawić..
 

DeletedUser

Guest
Voltan, trafne! ;) na Hanzie sie wzorowałem tworząc Unię ;)


K135:

Jeśli chodzi o pomoc, to nie pomagamy nikomu kto będzie żebrał o surki, tylko dla regionów młodych.

Dalej... Odpowiedzialność zbiorowa nie zachęca, ale tylko tak można stworzyć stałe struktury, a mi nie zależy na ledno trzymającym się sojuszu, tylko na sojuszu o twardych fundamentach, dla którego porażka w wojnie to najmniejszy cios.

Mówiąc o milczeniu, napisałem wpełni dosłownie, jeśli nie fortunnie... no cóż... spamu nie toleruję i wyrzucę każdego spamera, wolę mówić jasno, aby nie było później pretensji.

Wcześniejsze uwagi przyjmuję ;) całe życie człowiek się uczy, ale mimo to nie będę zmieniał.
 

DeletedUser

Guest
kolego bez spamu na forum sojuszu ludzie nie będą wchodzi na nie. Znałem takiego jednego na Plemionach który chciał miec ładnie zawsze poukładane forum ,gdy ktos założył jakis temat szybko go kasował ,przenosił lub zamykał oraz umieszczał w archiwum .Niestety nikt inny nie zdażył się nawet wypowiedzieć --efekt? Nikt na forum nie wchodził ,plemię zmieniło właściciela :)
 

DeletedUser

Guest
Napisał jarkopolis Zobacz post
No tak odnośnie tego punktu :

1. Członek Kupieckiej Unii Północy jest zobowiązany służyć tylko własnemu Sojuszowi. Nie może należeć do innego sojuszu. Niedostosowanie się do tego punktu będzie równoznaczne z wyrzuceniem z Unii.

To logicznie powinien mysleć najpierw ten co tworzył regulamin.

czas cos zmienić
No tak, masz racje, trochę trzeba poprawić..


W moim długim stażu widziałem Sojusze na wzór tajnych zrzeszeń, porozbijanych w wielu sojuszach jako "szpiedzy" nazywali się Liga Cieni, udało się ich zdekonspirować choć oczywiście nie wszystkich.

Tak więc piszę to, aby było jasno.



EDIT*

Nie jestem tyranem tylko człowiekiem ;P sam sobie pospamuje czasami, ale nie przesadzam.
U nas nie widzę spamu, mimo że tematy są odwiedzane i komentowane.

Każdy wie że przeklinanie nie jest mile widziane więc liczę na rozsądek ludzi, a nie na przepisy, bo sam nie raz je łamałem :p czy to rl czy gry,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ale nie możesz istniec w 2-3 sojuszach!!!!!! Możesz należyc tylko do jednego!!! Poczytaj reguły gry .Nie wiem w co grałeś wcześniej ale tu niestety jesteś w jednym sojuszu
 

DeletedUser

Guest
Nie unoś się.. jeśli tak regulaminu przestrzegasz to zmień sygnaturkę, albo siedź cicho i nie pouczaj innych..

Grałem w Ikariam, trochę w plemiona, w Grepolis.de, a więc zanim ty wogóle wiedziałeś o istnieniu tej gry i zanim ludzie myśleli o tworzeniu polskiej wersji językowej.

co do sojuszy, są sojusze zrzeszeniowe, jeśli nigdy nie widziałeś jak działają, to również nie wypowiadaj się w kwestii całkowicie obcej dla ciebie, może i masz doświadczenie w innych grach, nie przeczę bo nie wiem, ale teoria to nie wszystko.
 

DeletedUser

Guest
piszesz że wiesz wszystko a twój sojusz to zwykła masówka
 

DeletedUser

Guest
No sojusz szału nie robi, ale mamy tu dyskutować o prezentacji
 
Status
Zamknięty.
Do góry