[Ulepszenie] Logowanie w trybie obserwatora

  • Rozpoczynający wątek navyblue
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem trybu obserwatora?

  • Tak

    Głosy: 8 66,7%
  • Tak, ale z poprawkami

    Głosy: 1 8,3%
  • Nie

    Głosy: 2 16,7%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 8,3%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser

Guest
Witam

Obecnie gracz ma dwie możliwości: albo gra, albo jest na urlopie. i wtedy jest całkowicie odcięty od informacji, co się dzieje na jego światach, i od kontaktu ze swoim sojuszem (z wyjątkiem kontaktu poza grą, oczywiście).
Proponuję wprowadzić dla graczy podczas urlopów możliwość wchodzenia do gry w trybie obserwatora, tak, żeby mogli zorientować się w sytuacji, nie przerywając urlopu.

Jak to sobie wyobrażam: gdy gracz podczas urlopu spróbuje się zalogować, zostanie zapytany, czy chce urlop przerwać, czy zalogować się jako obserwator. Jeżeli wybierze drugą możliwość, będzie mógł: wejść na swoje konto, sprawdzić stan budynków, wojsk w miastach i poziom zapełnienia magazynów. Będzie w stanie oglądać mapę (i sprawdzić, czy np. w jego sąsiedztwie nie pojawili się nowi nieprzyjaciele), wymieniać wiadomości na priv, i czytać forum swojego sojuszu. Jeżeli jego obecność byłaby potrzebna sojuszowi, może się o tym dowiedzieć.
NIE będzie mógł oczywiście wykonywać żadnych działań, składających się na aktywną grę, tzn. zlecać budów ani szkolenia wojsk, przemieszczać swoich wojsk, ani odsyłać wsparć ze swoich miast, oczywiście tym bardziej wysyłać ataków ani wsparć. Nie będzie mógł nic zrobić ze swoimi surowcami, szpiegować, farmić ani rozbudowywać wiosek, i.t.d.... Zakres działań gracza to: przyjrzenie się stanowi gry, i skontaktowanie się z sojusznikami - w ostateczności mógłby służyć dobrą radą ;]
Próba podjęcia któregoś z działań, typowych dla aktywnej gry, owocowałaby zapytaniem, czy gracz chce przerwać urlop - w razie odpowiedzi twierdzącej oczywiście urlop zostałby przerwany.

Uważam, że taka możliwość byłaby korzystna dla wszystkich. Co o tym myślicie?
 

DeletedUser18203

Guest
Jesli chodzi o mnie to jesli chce urlop to klikam i o grepo nie mysle.
Ale tacy którzy by chcieli podglądać co sie dzieje to mysle ze to dobrze by sie sprawdzilo.
 
Wydaje mi się, że koledze chodzi o wprowadzenie obserwatora jako odpowiedź na innowację Inno dotyczącą nadchodzącej zmiany w systemie urlopowym a miastach na cudakach takiego urlopowicza ,
i tutaj jestem "ZA" ,
bo po tej zmianie że miasta na cudach podczas urlopu są bez żadnej ochrony a osoba na urlopie nie będzie miała bez możliwości jego przerwania zobaczyć co się dzieje w tych miastach to takie rozwiązanie byłoby wskazane ,
dodatkowo powiadomienia odnośnie ataków również powinny być np w appce dostępne podczas urlopu które już z automatu ograniczyłyby się wyłącznie do miast na cudach bo inne byłyby pod parasolem urlopowym.
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Do góry