[Omawiane] Mantykora vs Erynia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24560
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser24560

Guest
Co lepiej sprawdza się w ataku? Rozumiem, że aby atakować Erynią trzeba statek, czy potrafi latać?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Mantykora vs Erynia

no niestety Erynia nie lata co mnie bardzo dziwi bo jakoś mi pasuje jak by latała.

Co do porównania jej z mantykorą to bardzo ciężkie porównanie bo to są jednostki o dwóch rożnych rodzajach broni.

Ale mozna spróbowac zrobic takie porównanie:

Mantykora ---- Erynia
lata ---- nie lata
Broń tnąca - broń dystansowa
22,5 ataku na mieszkańca - 31 ataku na jednego mieszkańca
66 szybkość - 30 ale po lądzie a jak ją załadujemy na statek to 45

wszystko sprawdzana na świecie Retimo.

Reasumując wg mnie na pierwszy rzut oka może się wydawać że Erynia jest silniejsza ale jednak wg mnie Mantykora jest dużo praktyczniejsza choć by dla tego że lata no i posiada broń tnąca która w ataku jest bardziej potrzebna bo atakuje dobrze szermierzy, rydwany. A jak wiemy w obronie szermierz to podstawowa jednostka.

dodam że nawet jak by porównywać samą siłę ataku i biorąc pod uwagę że erynia musi być w statku to już wtedy ma mniejszą siłe ataku bo musimy uwzględnić mieszkańców których wydaliśmy na transportowce nie wspominając o ogniach.
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Mantykora vs Erynia

Uzupełniając odpowiedź:
Mantykora w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma siłę ataku 22,44 (tnącą)
Erynia w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma siłę ataku 30,90 (jednak to tylko atakując na tej samej wyspie)
Uwzględniając konieczność budowy transportowców (brałem pod uwagę szybkie + badanie Koje) siła ataku spada do 23,39

Różnica jest znikoma a trzeba uwzględnić fakt, że przy eryniach port musi być czysty, i ryzyko zatopienia bez obstawy ogni jest ogromne. Dlatego też odpada możliwość odbijania okupacji na innej wyspie :p

Na zwykłych światach Mantykory są najlepszymi i najsilniejszymi jednostkami mitycznymi do ataku. Na światach z bohaterami ustępują Gryfom, które są trochę silniejsze.

Podsumowując:
Manty swoimi możliwościami biją na głowę Erynie :D
(Nie sądzę aby doświadczeni gracze decydowali się na produkcję Eryń)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Mantykora vs Erynia

Ja bym dodała tu coś na plus dla Eryni (aczkolwiek w ataku uważam, że lepsze kotki).
Erynie zajefajnie sprawdzają się również w obronie, są bardziej elastyczne.
Na wyspach z wrogiem, lepiej je mieć niż kotki w razie nieprzewidzianego ataku :)
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Mantykora vs Erynia

Ja bym dodała tu coś na plus dla Eryni (aczkolwiek w ataku uważam, że lepsze kotki).
Erynie zajefajnie sprawdzają się również w obronie, są bardziej elastyczne.
Na wyspach z wrogiem, lepiej je mieć niż kotki w razie nieprzewidzianego ataku :)

Erynie w obronie?!
z współczynnikiem defa w przeliczeniu na mieszkańca wynoszącym 8,4 / 8,4 / 10,8 dla obrony obuchowej, tnącej i dystandowej, obronę nimi można porównać do obrony procarzami (7 / 8 / 2)

Równie dobrze możnaby się bronić Mantykorą (3,8 / 5 / 11,2) albo Gryfem (9,1 / 9,4 / 2,9)

;)


Za to Meduzy....
najwyższy w grze współczynnik ataku tnącego (23,6), piąta co do siły ataku w ogóle (silniejsza nawet od mantykor) i jeden z najwyższych współczynników obrony (czwarty przeciwko obuchowej, czwarty przeciwko tnącej, piąty przeciwko dystansowej)
nie ma bardziej uniwersalnych jednostek niż Meduzy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Mantykora vs Erynia

Ty mi tu z przelicznikami, a ja o praktyce mówię :D

Meduzy stosowałam na alfie i miałam ich mnóstwo.
Tylko, że... długo się budowały, na nowszych światach jakoś
z nich zrezygnowałam i przeszłam na kotki, bo bardziej mobilne.
A co do erynii - wcześniej nie sprawdzałam ich siły obronnej,
dopóki nie zostawiłam samych w mieście...
 

DeletedUser24577

Guest
Odp: Mantykora vs Erynia

Ja Eryń używałem tylko podczas eventu, ponieważ byłem sam z sojuszu na wyspie z 15 wrogami to ciągle nimi atakowałem.
 
Do góry