[Omawiane] Mantykory i harpie na nowych światach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser26231
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser26231

Guest
Czy według was gra na światach takich jak Eddessa jest opłacana ?
Patrząc na ten świat i to że gram tam od chyba tygodnia to już troche jestem rozeznany i zauważyłem że gra aktualnie toczy sie tylko wokół mantykor i harpi. Gra traci sens gdy na mnie leca tylko i wyłacznie ataki tych jednostek a ataki wojsk podstawowych to normalnie święto. Mantykory to są najsilniejsze jednostki i gdy osoba posiada kapłanke + wybrańcy bogów to żaden gracz nie obroni sie przed tym. To jest pół biedy. Najgorsze w tym wszystkim jest to że manty moga kraść łaski. Ja od 2 dni siedze bez łask czyli gram bez bogów bo wszystkie ataki omijam.

Moje pytanie jest następujące.

Czy teraz grepolis ma tak wyglądać ?
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Zagraj na wolniejszym świecie, najlepiej z moralami - nie będziesz miał takich problemów :)
 

DeletedUser26231

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Sisi nie chodzi mi o to że nie daje rade bo jak narazie nie umią mnie przejąć wrogowie ale chodzi o ten balans który został zniwelowany :D Jak grałem na Tau jak osoba która miała z 60 miast i miała 2 miasta mantykor to było dla niej dużo a tu koleś który ma 8 miast ma 2 miasa pod manty i jedno pod harpie :D i dziwnym cudem buduje ich strasznie dużo :D (prawdodobnie przez ewent)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Tutaj mant/harpii raczej nie rekrutuje...wszystko z eventu. Lecisz z atakiem, wszystko pada, a po 5h masz z eventu znowu 60 mant. A jak Demokryt przedłuży bonus, to już w ogóle zaczyna się zabawa.

Nikt jednak z tym nic nie zrobi, bo ludzie wydają mnóstwo złota w te eventy i to jest jak najbardziej na rękę Inno.

PS: Erynie są jeszcze silniejsze od mant i będąc małym "wrzodem" na całej czerwonej wyspie można nimi sporo zamieszać...też z eventu same się rekrutują.

PS2: Na szczęście gryfów jeszcze nie dają w eventach...te to dopiero są wredne dziadostwa:)
 

DeletedUser26231

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Najbardziej irytującą rzeczą z tych wszystkich jest to że manty kradną łaski.
Fajnie było by gdyby Inno dodało jakiś schowek na łaski czy coś tego typu by po ataku mant mieć choćby na podstawowe czary
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Nie tylko manty kradną łaski...każda mityczna jednostka może ukraść 5 łask na głowę, przy zbadanym "plądrowaniu świątyń". Dlatego też na początku świata sporo osób boskich wysłanników rekrutuje w większej liczbie. A z łask ukradzionych przez nich rekrutują te lepsze jednostki...
 
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Obawiam się ze problem z jednostkami mitycznymi z eventu to nie tylko problem nowych światów ale chyba wszystkich bo wstawiasz kolona a tu same mitki lecą, jak się rozwalą to za chwile nowe się pojawiają, jedyny plus tych bonusów to taki że nie da się ich jeszcze skrócić za złotko więc zawsze masz te kilka h spokoju na odbudowę woja.Takie problemy pojawiają się przy każdym evencie, niestety ale jest wielu graczy którzy chcieli by takich eventów jak najwięcej i prawdopodobnie jest to spowodowane właśnie bonusami jednostek mitycznych bo wątpię by ktoś był zadowolony i chciał z bonus który daje po 800 każdego surowca
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Nie martwcie się, ten event już dziś się kończy, ale za 2 tygodnie będzie już następny :D
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Taaa.... tylko złotnicy mają ich dużo więcej przez co i tak dysproporcja się powiększa...
 
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Masz dużo racji, złotko niestety dość bardzo wypacza tą grę ale jak wiadomo każda firma wypuszczająca grę tego typu chce zarobić
i tak jak pisałem wcześniej mali gracze też się z takich "prezentów" cieszą bo wojo wpada a on może zająć się rozbudowa miasta zamiast klepać wojo w koszarach na 5 czy 6 lvl co zajmuje wieki
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

To jest zrozumiałe, jednak ta chęć zarobku przybrała ostatnio na grepo zbyt wyrazistą, bezczelną wręcz formę...

A ci mali gracze cieszą się cieszą dopóki nie dostaną nawałnicą mant i nie zostaną podbici. I tyle

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Na evencie Haloween spokojnie dało się już przez 7 dni zebrać dużą ilość bonusów mitycznych. Ja sam zebrałem na początku kilka harpii i grabiłem całą wyspę.

Jeżeli szukasz czegoś słabszego, co nie wymaga tyle czasu jak na Edessie, polecam Delos. Tam masz ustawienia 2/1/1 i spokojnie zdołasz się rozwinąć. Jednostki długo się rekrutują i w porównaniu do innych światów, będziesz czuł się bezpiecznie. W miarę dziennego logowania na konto. Teraz event się skończył, więc tym bardziej będzie ci sprzyjać do lepszej rozbudowy i ewentualnego dobudowania obrony.

Ależ spokojnie, gram na Akcjum z prędkością 3 i sam mam kilkanaście pełnych paczek mityków. Nie w tym rzecz. Po prostu event wypacza rywalizację i nie ma co się spierać w tym temacie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Grałam na Edessie ale po 2 tyg stwierdziłam że to nie ma sensu i to nie tylko z powodu nielubienia nowego podboju
 

DeletedUser22948

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Nie ma co dyskutować, stare czasy już nie wrócą teraz tylko hajs się liczy i olewka na normalną grę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

stare grepo juz nigdy nie wroci. Zaczynalem na Epsilonie, nie bylo wiosek farmeskich na wyspie, chciales miec surki to latales po wyspach, premium to byl : Zarzadca, dowodca i kapitan. JAK ktos to mial to bylo wielkie "JA PIERDZIELE, ON MA PREMIUM" .Nie bylo jednostek mitycznych,albo inaczej, nikt ich nie robil. Jezeli dobrze pamietam, server smigal 3 lata praktycznie na pelnych obrotach. Teraz co jest ? latwizna, chcesz surki ? prosze bardzo , za zlotko na targowisku. Chcesz miec wojsko w ciagu 24h? prosze bardzo, za zlotko. Swiaty trwaja maks 7 miesiecy, zalezy czy support zaingeruje w ustawienia to swiat bedzie trwal 193 dni. I o czym tu teraz rozmawiamy ? prawie szesc lat doswiadczenia w grepo, a jakis nobek, ktory zobaczy dobrze sklejona akcje co do kilku sek i od razu : ON GRA NA BOCIE :) smiac mi sie chce z tych wszystkich wielkich wojownikow, co to robia po 200k walki w ataku przy eventach. A wystarczylo by ich cofnac do Aten, zanim jeszcze wynalezli dzwonki, dam sobie obie rece uciac ze by nie zaistnieli na serverze.
 
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

chociaż by przywrócili skracanie za 25 złota , to jeszcze bylo do przełknięcia i grać się dało , w tych eventach mogli dawać mniej tych jednostek mitycznych a dorzucić jakiegoś deffa :)
 

DeletedUser26311

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Manty i harpie są z eventu, więc w styczniu już nikt Cię nie będzie nimi katował ;) Chyba że zasłużysz :D
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Taaa marzyciel... W styczniu dadzą event karnawałowy, w lutym zimowy, w marcu wiosenny, w kwietniu świąteczny, w maju majowy itp. :D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Mantykory i harpie na nowych światach

Wielkanoc jest 27.03, więc świąteczny event już w marcu, także musisz trochę zmienić kalendarz
smiley_emoticons_biggrin.gif
 
Do góry