[Hobby] Matematyka

  • Rozpoczynający wątek ropap
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Bardzo lubie matematyke. A jak wy tam sie sprawujecie w liczeniu ? Wedlug Was te zadania matematyczne sa ciekawe?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Oczywiście że są ciekawe . Sama przyjemność
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Lofffciam matmę ;P
A tak na serio, to zawsze lubiłam matmę. Po gimnazjum idę do technikum ekonomicznego.
Zadania z matmy są bardzo przyjemne, jeśli coś trudniejszego to trzeba pomyśleć, ale nigdy się nie poddaję ;P
Ale i tak najlepsze jest liczenie kasy ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Matama jest super . Miałem zdawać rozszerzenie na maturze ale przez te kilka miesięcy musiałbym przerobić cały materiał i wolę dobrze podstawę zdać
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Matematyka

Ja od podstawówki szalałem na różnych konkursach i olimpiadach matematycznych...swego czasu prawie zostałem laureatem jednej, gdzie podczas pisania siedziałem z prawie 40 stopni gorączki nie mogąc się skupić dłużej czymkolwiek. Wszyscy mi przepowiadali dalszą karierę matematyczną, ale sobie ubzdurałem w gimnazjum, że jednak chemia będzie dla mnie odpowiedniejsza. Liczenia też trochę, a do tego zabawa z doświadczeniami i zamiast pójść do liceum na mat-fiz poszedłem na biol-chem i skończyłem z mgr chemii :) Przez jakiś czas myślałem o zrobieniu z matmy drugiego kierunku, ale jakoś nie miałem nigdy czasu na napisanie matury z matmy...w sumie sam nie wiem dlaczego :)

A jak teraz widzę, czego brat się uczy na matmie, to myślę sobie, że z choinki się urwał i cieszę się, że nie wybrałem się na te matematyczne studia :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

DonBeker, ile Ty masz lat?

Oczywiscie ja tez bardzo lubie matematyke, tresci geometryczne czy tez pisanie ulamkow. Ostatnio dostalem 5+ (maksymalna ocena) z tresci geometrycznych. Lubie tez arytmetryke (samo liczenie) - z tego otrzymalem 5, dlatego bardzo mi sie podoba ta matma + niedlugo rusza konkurs na jak najdluzsze mowienie do 10000.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

DonBeker, ile Ty masz lat?

Oczywiscie ja tez bardzo lubie matematyke, tresci geometryczne czy tez pisanie ulamkow. Ostatnio dostalem 5+ (maksymalna ocena) z tresci geometrycznych. Lubie tez arytmetryke (samo liczenie) - z tego otrzymalem 5, dlatego bardzo mi sie podoba ta matma + niedlugo rusza konkurs na jak najdluzsze mowienie do 10000.
Taką matme to ja bym wiecznje sie uczył.
Ale w liceum nie jest tak kolorowo :/
Sam patrze jak mój młodszy brat (do liceum chodzi) uczy sie takich rzeczy, że aż głowa boli o_o
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

No w liceum już nie jest tak fajnie jak w gimnazjum
 

DeletedUser4

Guest
Odp: Matematyka

No w liceum już nie jest tak fajnie jak w gimnazjum

Liceum? :D To jeszcze pikus, podstawowy poziom jest nie duzo trudniejszy od gimnazjum... Roznice widac dopiero w rozszerzonym, ale tez jest spokojnie do opanowania w pare zarwanych nocy ;)
Rzeznia zaczyna sie dopiero na studiach, nawet nie koniecznie na matematyce, ale na wiekszosci politechnik.. Na Informatce, zabojcze bywa prawdopodobienstwo i wszystko z nim powiazane, jak Badania Operacyjne, Metody Probabilistyczne i inne przyjemnosci z tego działu ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Podstawa jest spokojnie do opanowania , rozszerzenie też tylko żeby to rozłożyć na 3 lata a nie na te kilka miesięcy wszystko
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Matematyka

Hehe...ja studiując swego czasu chemię miałem na pierwszym roku matematykę jako przedmiot przez dwa semestry, każdy zakończony egzaminem. Wcześniej podczas krótkiej przygody na innej uczelni miałem zaliczenie ze statystyki i matematyki. Tak jak na UAMie matma była kosmiczna, tak na UMie dało się spokojnie zdać wszystko. Ale tak to jest jak jedni stawiają na teorię i twierdzenia, a drudzy na praktykę i liczenie:)

Dla mnie poziom matmy w podstawówce/gimnazjum/liceum, to był pikuś. Dopiero jak zobaczyłem na pierwszym wykładzie profesora rozpisującego wszystkie twierdzenia, to się za głowę chwyciłem i nie wiedziałem, skąd mu się to bierze :) Brat jest teraz na pierwszym roku studiów, na UAMie matmę robi i tak jak przez 5 lat korków z matmy udziela, tak sam ma problemy ze zrozumieniem tego, co się do niego mówi na studiach. A cuda są niektóre kosmiczne...

Także do końca liceum można polubić matmę i ją bardzo łatwo zrozumieć, cuda zaczynają się później...


PS: A co do mojego wieku, to szkoda mówić nawet...niedługo 27 lat stuknie :/
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Matematyka

Tak patrząc na to co piszecie to może też coś dodam do siebie.

Matma teraz w szkołach jest tak prosta, że aż się płakać chce.
Tyle rzeczy obcięli, wyrzucili...

Ja kończąc zwykłe LO na matmie miałam prawdopodobieństwo, statystykę, logarytmy, pochodne, granice... No wszystko - pełne przygotowanie do studiów. Na studiach masakra jak zobaczyłam te wszystkie szlaczki... Ale dało się ogarnąć i skończyłam matmę na Polibudzie.

Do tych co mają problem z matmą - matma jest prosta, kwestia wytłumaczenia przez odpowiednie osoby :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Teraz w liceum też są logarytmy , statystyka i prawdopodobieństwo
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Matematyka

Oczywiście, że są...ale to takie podstawy, podstaw:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Ja osobiście też nie przepadam za matematyką, no tak, mam szóstki i piątki, ale co z tego? Muszę normalnie teraz mówić te liczby, ponieważ są najtrudniejsze (nawet mam problemy trochę nimi z zapisaniem słownie) 59, 62 ........ 119. Jak chcecie możecie sobie rozwiązać te zadania: 32x2-2=? 16+7+7+(12-2)=? i 20x2:(4x2)=?
 
Do góry