[Hobby] Matematyka

  • Rozpoczynający wątek ropap
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19924

Guest
Odp: Matematyka

No takie zadania, to ja liczyłem jakoś w pierwszej, czy drugiej klasie podstawówki :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Wiem :) Ja mam kłopoty z mówieniem tych liczb: (jest ich znacznie więcej), 1019, 2508. To chyba: Tysiąc-dziewiętnaście i dwa i pół tysiąca osiem.
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Matematyka

Ja na studiach (kierunek Informatyka) miałem takie przedmioty matematyczne:
-Analiza Matematyczna (trochę całek, pochodnych, granic, kresy, ciągi i takie tam:p)
-Logika i teoria mnogościowa (0 i 1, prawdy i fałsze, kwantyfikatory, relacje i takie tam;) )
-Matematyka dyskretna (tutaj akurat mieliśmy prawdopodobieństwa i dużo dowodzeń, i po trochę rzeczy z innych działów)
-Statystyka i probabilistyka (prawdopodobieństwa, badania statystyczne i takie tam...)
-Algebra liniowa (macierze, liczby zespolone, wektory i takie tam)
-Równania Różniczkowe (to była masakra;) Jakoś przebrnąłem, ale to tego najbardziej będę się obawiał po pójściu na magisterkę:p)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Matematyka

Jest tu może jakiś matematyk (dobry) z odrobiną czasu i chęcią pomocy?:D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Matematyka

Zależy na jakim poziomie tego matematyka potrzebujesz...coś tam jeszcze pamiętam, a jak będę miał pod ręką brata, to mogę dopytać coś więcej. Chyba, że sprawa jest pilna, to ktoś inny pewnie Ci szybciej pomoże...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Matematyka

Hmm zależy jak na to spojrzeć, odpowiem na pw. Będzie szybciej się dogadać :)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Matematyka

Zakres matury pewnie jeszcze ogarnę, ale wszelkie całki, liczby urojone transformaty itp z zakresu studiów to już ciut za wysoko bez głębszej analizy :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Matematyka

Na początku jest fajnie, później jest co raz gorzej, jeśli o to chodzi, bo dochodzą nowe rzeczy. Geometria... mój największy wróg. Nie rozpoznaję nawet najprostszych modeli prostopadłościanów i sześcianów :D Dobra byłam z tabliczki mnożenia, działań, potęgowania, ale jeśli chodzi o geometrię - odpadałam :)
 

DeletedUser20063

Guest
Odp: Matematyka

Na początku jest fajnie, później jest co raz gorzej, jeśli o to chodzi, bo dochodzą nowe rzeczy. Geometria... mój największy wróg. Nie rozpoznaję nawet najprostszych modeli prostopadłościanów i sześcianów :D Dobra byłam z tabliczki mnożenia, działań, potęgowania, ale jeśli chodzi o geometrię - odpadałam :)

Ja tam dzięki geometrii zdałem maturę wiec w związku z tym że była na maturze uratowała mi tyłek :)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Matematyka

Matematyka taka jest:
9346503f3ac26277085a4c7e33608948.jpg
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Matematyka

To stary obrazek niestety - teraz poziom jest tak obniżony,
że pewnie niektórzy na studiach mieli by problem z zadaniem,
które jest przypisane do szkoły średniej.
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Matematyka

Zależy jakie jakie studia. Na humanistycznych może i faktycznie szału teraz nie ma jak matematyka obowiązuje jako jeden przedmiot przez jeden czy dwa semestry. Zupełnie inaczej jest na inżynierskich. Na inżynierskich przedmiot jest rozbity na kilka odrębnych. Osobiście miałem z 5 czy 6 i o ile z taką logiką nie było większych problemów o tyle już jakaś analiza matematyczna tudzież algebra liniowa z geometrią analityczną to już trochę wyższa szkoła jazdy. Dlatego obrazek opisuję raczej sytuację w tym drugim przypadku ;)


Będąc przy matematyce jako ciekawostkę podaję najpiękniejszy wzór na świecie :)

euler.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry