Mesembria - rozmowy o świecie i nie tylko.

DeletedUser20310

Guest
Czy normalny woj z koalicji trzódką
może wpłynąć z akcją na cudaki łódką
Ależ owszem czemu nie
Wariorowi też należy się :)
Warior ten świat grał na pół gwizdka co widać po profilu nie budował cudaków i jakoś się niczym nie przejmował ale jak by koalicja podjeła jeszcze jakieś próby zanim poszli na kolanach po nic nie znaczące koronki oczywiście nie wszyscy to bym pomógł tak dla emocji
 
Wręcz przeciwnie, czasem zaskawił zwrotami akcji, tylko nikomu nie chciało się o tym pisać. Z zewnątrz może wyglądać przeciętnie. Jednak zacnie się grało i w pewnych momentach rywale stawiali sowity opór. Dopiero po cudach opadł zapał(w każdym sojuszu). Można powiedzieć sytuacja pod kontrolą i nic się szczególnego nie dzieje. Aż chciałoby się sprowokować jakąś większą akcję w tym smutnym ... świecie. ;)
 
Panie Tomus1706 w statach widać ile graczy przechodziło. Proszę bardzo przedstawię to dla tych co dalej nie wiedzą:
40 ctg + 24 ctu + 26 ctw + 27 czerwoni + 29 czerwoni = 146 --- tyle graczy zdobyło na tym świecie korony. Kiedyś były większe sojusze i takie co także przekazywały koronki dalej. Teraz tak jakby downsizing panuje.

Sam do końca nie byłem przekonany do rozdawania. Jednak zaakceptowałem tą trudną i kontrowersyjną decyzję w takiej postaci. Bo nam nie umniejsza zwycięstwa (mamy tylko swoich w komnacie chwały). A korony, jak teraz na większość można się ustawić tu lub gdzie indziej. Dla nas liczy się zaangażowanie i kunszt gry za które warto docenić (także czerwonych). Chwalić się bardzo nie chcę, ale wirtuozyjnie przeszliśmy przez budowę (nadzorowałem wraz z kilkoma osobami). Kto spędził tu dłuższy czas, ten wie kto się wykazywał i będzie pamiętał. Coraz mniej ludzi patrzy na niektóre odznaczenia, bo stały się powszechne.

Kto zwycięzcy zabroni decydować o losach tego świata? Gracze z innych sojuszy (poza cosiami) mogli blokować/odbijać cuda. Jak ktoś nie chciał przyjąć błyskotki, to mógł odrzucić zaproszenie(wolna wola).
 

DeletedUser30750

Guest
Wręcz przeciwnie, czasem zaskawił zwrotami akcji, tylko nikomu nie chciało się o tym pisać.
Patrząc na składy, ten świat to kopanie do jednej bramki (patrzę na grepolife z ostatnich dni). Może początek był fascynujący, ale to co zostało.. już na to nie wskazuje :D

Kiedyś były większe sojusze i takie co także przekazywały koronki dalej.
No cóż to pierwszy świat przy którym można zauważyć taki proceder (pewnie stanie się to popularne). Rozdanie swoim w 2 sojuszu rozumiem, koalicji też. Widocznie grepo aż za bardzo się zmienia :)

"Coraz mniej ludzi patrzy na niektóre odznaczenia, bo stały się powszechne."
Czy jest ktoś, kto wg na to zwraca uwagę? Nowych graczy nie liczę ;)
 

DeletedUser4387

Guest
Miałem olać temat ale nie byłbym sobą ;)
Jak się zapoznam dokładniej z "tematem" to też coś skrobnę :confused: Jutro na spokojnie przeczytam forum ...

Pierwszy raz zgadzam się z zdaniem Warriora :p po 11 latach kiedyś musi być pierwszy raz :p
 

DeletedUser4387

Guest
Błagali żebym nie wypowiadał się ;) Bez grupies i klakierów którzy klepią po plecach


EKIPA - Fundamenty które pozwalają wygrywać każdy świat!

Na początek brawa dla Ferdka, Rok82 czy kumo77x. Przede wszystkim za ogarnięcie "graczy" z starej ekipy :)
Kumo77x, Martyna444, Robsona1989, Goosa, Ponury69, Rok82, Darus 2909, Dawaj ich, Weteran2, 19MKS73, Einar Hjalmorsson, Maranta, Vesna1, Aditi, Misiek81, Konski007, -ARES-SARA, Gregor1978, Agusiaczek1978, ErgunPMB, Art Wawa, TakSobieGram...tak na szybko. Z większością gram od dekady. To tylko mała grupka "Oldschool"
Z Kumo i Martyną od samego początku
usmiech.gif

PS. Martyna na pierwszym wspólnym świecie pisała maturę...na tym wyszła za mąż...11 lat jej to zabrało
Nic mnie tak na grepo nie cieszy jak ponowny widok ludzi z którymi mam najlepsze wspomnienia w grze. Tylko ONI mogą mnie zmotywować do gry. Zawsze działam ku chwale mojej ekipy i moich stron. By z dumą w sojuszu mówili: „Szeryf jest stąd” :p


GRATULACJE ZA WYGRANIE ŚWIATA dla:

CośTamGramy, CośTamUmiemy, CośTamWybudujemy i naszego Wodza!
Ferdziu z Kamilem i resztą dobrał odpowiednich ludzi do rady i jazda.
Ogarnięcie trzech bratnich sojuszów na początku świata + odpowiednia dyplomacja + nacisk na akcje ofensywne i obronę :) Wynik nie mógł być inny. Czy to na morzu czy też w budowaniu Cudaków.
Nie pamiętam abym kiedykolwiek przegrał budowanie Cudaków z tymi ludzmi. Doskonalę wiedzą co trzeba zrobić aby osiągnąć sukces.
Kompetentni gracze z odpowiednią wiedzą + cały "sezon na paliki" zrobił swoje. Brawo Weteran i Vesna O palikach nikt nie wie więcej niż oni!
Brawo Ferdziu za dowodzenie sojuszem i Gwiazdę!
Nie jest łatwe prowadzenie grupy gdzie co drugi wie lepiej :) W sumie spokojny świat prawie do końca. Dumny jestem z ciebie stary. Wraz z Manfredem i MG mogę być spokojny na stare lata.
Brawo WY ludzie za styl w jakim to zrobiliście! Czas w jakim wybudowaliście wszystkie Cudaki robi wrażenie. WoW! Trudno będzie tą ekipę pobić :)

O GREPO

Może jestem już za stary na tą grę. Dzisiejsze grepo niczym nie przypomina gry przed lat. Najpierw ludzie przestali farmić wioski. A teraz przestają walczyć z przeciwnikiem. Gracze wychodzą i wracają do swojego sojuszu. Tak jak czerwoni i zieloni. Tak się obecnie generuje pkt walki bo to bardziej opłacalne! Takie Kozaki na papierze :) Nie wiadomo czy śmiać czy płakać
Dzisiaj mam wrażenie że najważniejsze są sloty, ilość złota i czekanie na nowy event. A światy coraz słabsze.
Tylko czekać aż w nagrodzie dnia będą zmysły :p

Na koniec o przyznaniu koronek dla przeciwnika!
Fragment wiadomości masowej informujący o całej akcji
Author napisał:
Będzie to wiadomość związana z "czerwonymi". Z tymi z którymi do końca walczyliśmy bez zbytniej i głupiej nienawiści. Z tymi którzy wytrzymali nasz napór podczas akcji kiedy zdobywaliśmy po 70 miast w dwa dni. Z tymi którzy już prawie,prawie (chyba był to listopad) chcieli zrobić zbiorowe harakiri czyli szaraki. Jednak jakaś wola walki im została i nie zrobili tego a zaczęli grać i to czasami fajnie grać.
No i wpadliśmy na pomysł aby w jakiś sposób ich "nagrodzić". Nagrodą będzie to,że jak już my zrobimy 3 tury po koronki...oni dostaną szansę na swoje korony.

Dramat!
Chyba musiałeś się ostro uderzyć Ferdziu! Bo nadal nie potrafię tego zrozumieć
Głupi pomysł a jeszcze głupsze uzasadnienie tej akcji. Nie mam pojęcia skąd wziął się ten pomysł.
Jedni twierdzą że to efekt jakiś ustaleń przed Cudakami z wrogim sojuszem. Wodzu twierdzi że nie.
Prawda pewnie jest gdzieś na środku :) Podziwiam tylko jedno – skalę ogłupienia. Żeby zmienić punkt widzenia, tworzą pseudo wydarzenia.
Mam rozumieć że mam szanować przeciwnika za to że nie skasował konta? Szanowałem każdego przeciwnika czy to na morzu czy na PW.
Nikomu nic nie ujmując ale Presja + Koalicja była najwyżej przeciwnikiem średnim. Tak jak cały ten świat. Bywały światy dużo trudniejsze.
Myślę że Łysy1990 i jego czołowi gracze Presji mają odpowiednie podejście i charakter do tej gry.
Przegrać to żaden wstyd. Wolę przegrać na trzech światach niż mieć koronkę z takiej akcji.
KAŻDY GRACZ PRESJI KTÓRY NIE WZIĄŁ KORONKI MA MÓJ SZACUNEK! Za zdrowe podejście go gry.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to TY decydowałeś mimo że zdania były mocno podzielone. Nie którzy byli mocno oburzeni tym pomysłem. I mieli rację! Nawet w Radzie nie byliście zgodni a ty wystarczyło gdybyś zrobił zwykłą ankietę wśród ludu i dokładniej poznał zdanie własnych ludzi.
Może wtedy byś wiedział że duża grupa osób tego nie chciała. Wrzucasz temat do dyskusji i znikasz na trzy dni wracasz i decydujesz Prezesie :)
Nie każda twoja decyzja jest dobra Ferdziu. Typowy strzał w kolano.
Zabijasz ostatni ZDROWY ASPEKT w tej grze - sportowy. Na tym polega ta gra. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Nie ma bardziej zdrowego podejścia do tematu. A ty dajesz koronkę typom którzy po nocach rzucali mi negatywne czary. Taka mała grupa zorganizowana. Co noc to ten sam zestaw czarów. Jedyna dla nich opcja ataku. Bo im się nudzi. A potem informujesz że takie Janki dostaną koronki.
Mam rozumieć za to że nie skasowali kont? Brawo Ferdziu. Co to jest PAROOLIMPIADA?

To Gwiazda czy Warrior bardziej zasłużyli. Zresztą oni by nigdy takiej koronki nie przyjeli.

Mam nadzieję Wodzu że z głową już zdecydowanie lepiej i wracasz do pełni sił.
Dzięki za wspólną grę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser33478

Guest
Fajna wypowiedź, propsy za zdrowe podejście do tematu. Niestety jest pewna grupa ludzi, którzy ciągle będą twierdzić, że to "sojusz" zadecydował o przyznaniu koronek dla rywali. Śmiech na sali! :D
Obserwując ten świat powiem jedynie, że to oplucie swoich graczy - ja pod wodzą takiego człowieka nigdy bym więcej nie zagrał i życzę tego każdemu, kto zdrowo myśli
 
"
Błagali żebym nie wypowiadał się ;) Bez grupies i klakierów którzy klepią po plecach
..."

Ty Szeryf precyzuj takie wpisy bo jeszcze wyjdzie,że ja albo Rok Cię błagałem.
Swoje zdanie wyraziłeś i okej.

Agressive żeby kogoś krytykować to trzeba być na danym świecie i GRAĆ a nie tylko palić Jana na FO. Ty nawet szans nie masz aby ze mną zagrać także Twój wpis jak prawie każdy ...czyli o niczym byle coś napisać.
 
Do góry