[Nowość] Miasta partnerskie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34371
  • Data rozpoczęcia

Co uważasz?

  • za

    Głosy: 3 50,0%
  • przeciw

    Głosy: 2 33,3%
  • obojętne

    Głosy: 1 16,7%

  • W sumie głosujących
    6
  • Ankieta zostanie zamknięta: .
Status
Zamknięty.

DeletedUser34371

Guest
Kolega Wawa zaproponował:
Pomyśl o jakichś nowych funkcjach premium wtedy będzie większa szansa, że wprowadzą to w życie :p
Poniżej zamieszczam pomysł tego typu. Napiszcie co sądzicie?

W naszym życiu organizowanie się miast w grupy zaprzyjaźnione polega na obopólnej wymianie: kulturalnej, gospodarczej i informacyjnej. Prawdopodobnie było tak też w starożytnej Grecji, tylko pod inną nazwą (wynika to z niewielkiego obszaru ówczesnej Grecji, na którym znajdowało się wiele Państw-Miast, nie zawsze przecież rywalizujących jak Ateny ze Spartą).
Mój pomysł polega na tym, aby móc wysłać przedstawicielstwo do innego miasta i za to tylko otrzymać punkt kultury. W opcji "handluj" (kiedy otwieramy możliwość handlu z danym miastem na mapie) pojawiłaby się opcja "Okaż Przyjaźń". Którą, w jednym mieście, można by użyć dziesięć razy na jakiekolwiek inne miasta (nasze lub Sojuszników). Płacilibyśmy w Złotych monetach (odpowiednio za każdy kolejny poziom (czyli użycie): 55/60/65/70/75/80/85/90/95/100). I tak jak napisałem (po upływie zabawy - 2h) właściciel miasta dostałby dodatkowy punkt kultury.
 

DeletedUser15166

Guest
Ogólnie to jestem za koncepcją "grup zaprzyjaźnionych miast" ale nie jestem pewny czy forma w której to prezentujesz byłaby odpowiednia.
Właściwie coś podobnego było w planach ale nie podano więcej szczegółów, a sam pomysł raczej porzucono.
Plan rozwoju na rok 2013

Relacje handlowe:

Relacje handlowe są nowym sposobem na stworzenie małych sojuszy pomiędzy dwoma graczami. Jeśli będziecie dbać o swoje relacje handlowe, awansują na wyższy poziom, odblokowując specjalne bonusy. Każdy gracz może posiadać maksymalnie 5 relacji, więc mądrze dobierajcie swoich partnerów.
 

DeletedUser34371

Guest
Właściwie coś podobnego było w planach ale nie podano więcej szczegółów, a sam pomysł raczej porzucono.

Tak na mój nos to wszystkie takie grupy zaprzyjaźnionych miast opierałyby się na niższych kosztach i większych zyskach. Nie sądzę, aby oni, wtedy wpadli na coś innego, a na pewno nie na coś wyjątkowego, bo by to wprowadzili. Dlatego też kiedy sobie policzyli ile stracą (gdy gracze zyskają na tych Przyjaźniach) to pomysł odpuścili - szczególnie, że wtedy gra nie była jeszcze taka stara.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Ze względu na podobieństwa propozycji z planami IG propozycja została odrzucona - nie jest nowością lecz rzeczą znaną twórcom gry
 
Status
Zamknięty.
Do góry