Mityczne jednostki

  • Rozpoczynający wątek Kapek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przeglądałem sporo postów apropo armi etc. Niestety nie znalzłem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie ( jeśli gdzie jest przepraszam za spam ).

Grałem kupę lat w ogame i mniej więcej "silnik" wojsk można porównać do tamtejszych jednostek.

Bawiąc się symulatorem zauważyłem ciekawą rzecz.
Mantikora - wygrwa starcia ze sporą ilość wojsk podstawowych ( nie mitycznych ). Z ekonomicznego pkt widzenia bardziej opłaca się zrobić 1 mantikorę niż ilość wojsk robiących takie same zamieszanie jak ona - wychodzi drożej w surowcach.

Z deff-owym minotaurem ma to się tak samo.

Moje pytanie brzmi czy jest sens tworzyć tylko mityczne jednostki, a zparzestać tworzenia "podstawowych" ?

Fajnie byłoby usłyszeć zdanie pro playerów Grepolis

Pozdr
Kapek
 

DeletedUser

Guest
a sprawdź jak 35 mantykor radzi sobie z 1600 łucznikami. każda jednostka ma słabe i mocne punkty. czasem można wygrać walkę atakując 1600 procarzami a przegrać atakując 400 rydwanami lub 533 kawalerzystami.

wszystko zależy od tego co ma przeciwnik w mieście:) a tego nie zgadniesz dużo wcześniej bo na początku wojsko produkuje się b.wolno. mityczne raz się przydają raz nie. raz opąca się mieć je w 100%, a raz wystarczy tylko kilka...

nie wiem tylko czy jeśli wybierzesz same manty to czy szybciej dojdziesz do jej produkcji (surka nie problem, gorzej z wiarą) czy może prędzej stworzysz 11 rydwanów (ten sam typ ataku)
 

DeletedUser

Guest
Rydwany mogę klepać także z łask.

Fakt podobnie jak w ogame wszystko zależy co ma przeciwniki.
 

DeletedUser

Guest
z latającymi jest jeszcze ten bonus że są sporo szybsze od floty i nie potrzebują jej
nie traci się jednostek młyna na transportowe -tylko na jednostki egzekucyjne
 

DeletedUser

Guest
a wadą to że sporo czasu zajmuje ich produkcja. 60 dni zajmie zebranie pkt wiary gdy przyrost mamy 10/h (czyli przy kilku miastach) na produkcje 35 mantykor (oczywiście jeśli chcemy miec same manty)
 

DeletedUser

Guest
ja mam w tej chwili
zeus-13,8/h
posejdon-9,8/h
hera-19,2/h
athena-13,4/h
Dziękujemy za podzielenie się z nami tą wiele wnoszącą do tematu informacją.

@Topic
Imho opłaca się to tylko ekonomicznie, czasowo nie wyrobisz z produkcją tylu jednostek mitycznych. Lepiej zostaw je jako wsparcie do podstawowych przy offie/defie :)
 

DeletedUser

Guest
mylisz się ,jeżeli masz wiele miast to dobrze jest przeznaczyć jedno właśnie na takie komando ,które czasami jako jedyne może rozwalić okupa
robić armie mieszane z mitycznymi się nie opłaca i często ci to komplikuje np.wsparcia bo nie wyślesz meduzy do miasta atheny itd.
 

DeletedUser

Guest
Dla jednego miasta przy wielu może i tak. Myślałem że rozmawiamy o jednym (przy jednym posiadanym) lub o wszystkich na raz, wedle pytania Kapka
Kapek napisał:
Moje pytanie brzmi czy jest sens tworzyć tylko mityczne jednostki, a zparzestać tworzenia "podstawowych" ?
 

DeletedUser

Guest
Ale dla przykładu jak pisze Sos. Manty latają nie traci się jednostek na transki itd. z tego co wiem wiarę w każdym mieście mogę zmieniać ( podbitym też ). Dalej bawię się symulatorem i najlogiczniej wychodzi mi stawiać manty do off-a, a minotaury do obrony. Co do zbierania pkt wiary. Za wersję pro nie mam zamiaru płacić żeby mi szybciej rosła. A szczerzę mówiąc nie wiem jak szybko na 40 level świątyni będzie mi rosnąć.

Wykorzystując temat.

Dopóki nie dojade do mant - opłaca mi się robić rydwany z łaski ? Póki all surowce idą w świątynie.
 

DeletedUser

Guest
tak -tylko rób sobie tyle aby nie przepełniło się między twoimi logowaniami ,a nie zeruj wszystkiego ,może atak na ciebie pójdzie i wtedy trąbka się przyda
 

DeletedUser

Guest
nie rób rydwanów za całą manę ,zostawiaj zawsze coś ok.300 ,chyba że nie zaglądasz często na grepo i ci się przepełni te 500 max.
jak pójdzie na ciebie atak będziesz mógł rzucić czar trąba na idące wojo i zniszczyć spory procent tego woja ,a rydwany zawsze zdążysz przywołać
 

DeletedUser

Guest
Hehe. Ogame mi się znudził. 5 lat, jedno uni zawsze w top5 więc teraz poświęcam sporo czasu tutaj. Dzięki za radę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry