Może i coś dla lądu?

  • Rozpoczynający wątek ZawiszaCzarny98
  • Data rozpoczęcia

Czy to jest dobry pomysł?

  • Tak, to jest dobry pomysł

    Głosy: 7 19,4%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 2,8%
  • Nie, to jest zbędne

    Głosy: 24 66,7%
  • Tak, choć mam wątpliwości co do tego

    Głosy: 4 11,1%

  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zauważyłem, że puste wioski zmieniają się w puste miejsca do kolonizacji. Możeby stworzyć jednostkę taką jak statek kolonizacyjny tylko, że dla jednostek lądowych. Na przykład wóz kolonizacyjny. Mówiąc szczerze to chodzi mi tylko o to aby zamiast budować 20 poziomu portu można by było robić 20 poziom koszar. Wiem, że dla 90% osób będzie to zbędne, ale po co budować port jak się nie robi statków? Jak można budować koszary.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Świat grepolis to zbiór wysp, brak floty prędzej czy później zaowocuje stagnacją i brakiem rozwoju, a w konsekwencji zaborem miast przez najbliższy sojusz. Zapominanie o flocie to skazanie się na brak rozwoju, tutejsze splendid isolation, które tak dużo dało Koronie Brytyjskiej z uwagi na małe rozmiary wysp nie zadziała. Głos na nie.
 

DeletedUser

Guest
Świat grepolis to zbiór wysp, brak floty prędzej czy później zaowocuje stagnacją i brakiem rozwoju, a w konsekwencji zaborem miast przez najbliższy sojusz. Zapominanie o flocie to skazanie się na brak rozwoju, tutejsze splendid isolation, które tak dużo dało Koronie Brytyjskiej z uwagi na małe rozmiary wysp nie zadziała. Głos na nie.


Masz racje @Robin65 ale przecież wprowadzenie takiego wozu nie musi być równe z brakiem portu. To powinien być dodatek który badało by się w akademii (od razu przed statkiem kolonizacyjnym) i nie byłby taki tani. Dodatkowo powinien być jakiś limit tych wozów by nie okazało się że jeden gracz ma połowę wyspy "tylko dla siebie" :p . Aaa tfuu...przecież jest ograniczenie miast przez kulturę.

Jedynie balans i wymogi trzeba dobracować...

Tak czy siak pomysł całkiem dobry ale trochę zaśmierdziało mi tu WILD GUNS'em

Głos na tak,choć mam wątpliwości co do tego...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ale po co jak np mamy wąską wyspe i jakiegos goscia na przeciwko to czas jest liczony jak bysmy plyneli przez ląd nie na okolo wyspy wiec prawie jak ten wóz xd
 

DeletedUser

Guest
ale po co jak np mamy wąską wyspe i jakiegos goscia na przeciwko to czas jest liczony jak bysmy plyneli przez ląd nie na okolo wyspy wiec prawie jak ten wóz xd

Wóz ten ma być tańszy, szybszy i korzystniejszy...Taka miała by być mechanika tego wozu. Przynajmniej z mojego punktu widzenia.
 

DeletedUser

Guest
ale raczej rzadko kiedy sie wioske podbija na tej samej wyspie powód? nastroj rolniczych jest przypisany do gracza nie wioski
2 powód inne zroznicowanie surowcow na 1 + do drewna - kamien na innej + zelazo - drewno ale przez to cale farmienie to chyba nie ma już znaczenia
 

DeletedUser

Guest
Prawdę mówiąc ja też jestem calkowicie przeciwny zakładaniu kilku miast na jedej wyspie...Ale pomysł ciekawy. Myślę że gracze to bardziej by wykorzystali by jako statek kolonizacyjny do podbicia miasta innym graczom którzy są na tej samej wyspie
 

DeletedUser

Guest
głos na tak choć mam wąpliwości co to tego dlaczego
bo to dobry pomysł ale 90procent osub nie przejmuje\zakłada nowych miast
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Prędzej czy później dochodzi do sytuacji, w której jednostki morskie są wręcz niezbędne. Rozbudowa portu jest konieczna. Może nie we wszystkich miastach ale w zdecydowanej większości. Dodatkowo, nie w każdym mieście jest potrzeba budowania statku kolonizacyjnego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry