[Nowość] Monety doskonałości, doskonali bohaterowie oraz nowy typ misji wyspowych

Czy chcesz aby ta propozycja znalazła się w grze?

  • Tak

  • Nie

  • Obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.
Do tej pory mieliśmy w grze możliwość wybrania dwóch typów bohaterów:

- bohaterowie mądrości, którzy są rodzajem wsparcia dla miasta (skracanie czasu budowy, szkoleń, zwiększanie produkcji itd.) i nie uczestniczą w walkach,
- bohaterowie wojny, których obecność podczas bitew daje bonusy do ataku lub obrony a nawet skraca czas podboju lub podróży.

Monety wymagane do ich ulepszenia mogliśmy zdobywać poprzez wykonywanie misji wyspowych.

Moja propozycja polega na dodaniu kategorii doskonałych bohaterów a także monet wymaganych do ich ulepszenia.
Byłyby dwie możliwości zdobycia monet:

- wykonywanie rzadkich misji wyspowych:
Misja która pojawia się tylko gdy mamy co najmniej dwa miasta i co najmniej dwa miasta znajdują się na dwóch "dużych" wyspach.
Wówczas misja pojawi się tylko na jednej w nich. Jeśli mamy miasta na trzech lub czterech wyspach wtedy już pojawią się 2 misje,
jeśli mamy miasta na pięciu lub sześciu to 3 itd..
Misja pojawia się tylko co 24 godziny.
Misja nie zawiera już misji typu "Odczekaj X czasu, w tym czasie miasto znajdzie się pod wpływem danego bonusu negatywnego" lub po prostu "Odczekaj X czasu"
Jeśli znajdzie się tam misja typu "Dostarcz surowce", to musimy dostarczyć każdy surowiec (mam na myśli że w żadnym nie ma 0).
Misja ma dwie podmisje i obie misje musimy wykonać w czasie 24 godzin.

No i ogólnie założenia takiej "zaawansowanej" misji wyspowej są takie żeby nie była "na raz".

Jeśli na danym świecie po wykonaniu zwykłej misji wyspowej dostaje się powiedzmy 16 monet to po wykonaniu tej otrzymujesz 50% z 16 czyli 8 monet.
Wybrałem 50% zamiast 100% żeby nie było że ktoś nie robi zwykłej misji bo ta mu da 16 monet wówczas gdy może dostać 16 monet doskonałości i wymienić je na dwa razy więcej. Poniżej kursy wymiany:

- wymiana:
- 2 monety wojny + 2 monety mądrości => 1 moneta doskonałości
- 1 moneta doskonałości => 2 monety które wybierzemy

A korzyści z posiadania bohaterów doskonałych są następujące:

- posiadają dwie umiejętności (jeśli można to tak nazwać) i jedną możliwość można wykorzystać jako wsparcie dla miasta a drugą jako bonus podczas bitwy.
- są zbalansowane jako jednostki (są zarówne dobre w ataku jak i w obronie)
- są trudniejsi do ulepszenia, ale zostają ulepszone od razu obydwie umiejętności

Jest też propozycja utrudnienia mianowicie kiedy bohater doskonały zostanie przydzielony do miasta nie może już zostać odesłany.

To było wszystko co miałem do zaproponowania. Jest to mój pierwszy wątek jaki piszę, więc przyzwyczajcie się do mojego braku doświadczenia.
Nie posiadam także żadnych grafik reprezentujących moją propozycję ale wyobraźnia mówi mi że monety mogłyby wyglądać jak te tylko że mogłyby być na przykład złote i mieć wybitą koronę lub wieniec laurowy na środku.
 
Nowy rodzaj misji i bohaterów by mi nie przeszkadzał, ale nie kosztem utraty dostępu do zwykłych monet.
Ogólnie, to w grze mamy chyba 36 bohaterów, koszt ulepszenia ich do maksimum to chyba 44 215 .
Co przy 100% aktywności daje(nie licząc obozu bandytów i eventów)
1843 dni na predkosci 1
922 na predkosci 2
615 na predkosci 3
i 461 na predkosic 4
W praktyce będzie to ciut więcej i trzeba odliczyć czas na urlopy.
Wymaksowanie jest więc praktycznie nie możliwe.
Do tego na początku gry również brakuję monet na bardzo wielu użytecznych bohaterów.
Ogólnie zwiększanie puli i zmniejszanie dostępu do normalnych monet nie jest teraz dobrym pomysłem, obecny system poziomowania bohaterów był dobry jak było ich 16.
Grepo potrzebuję zwiększenia dostępnych źródeł monet, gdy to nastąpi, to dopiero wtedy można kombinować dodanie nowej kategorii bohaterów.
Ale wtedy te misje specjalne oddzielił bym od zwykłych i też nie dopuścił do wymiany monet.
 
Grepo potrzebuję zwiększenia dostępnych źródeł monet, gdy to nastąpi, to dopiero wtedy można kombinować dodanie nowej kategorii bohaterów.
Ale wtedy te misje specjalne oddzielił bym od zwykłych i też nie dopuścił do wymiany monet.

Imo powinny być nagrody w monetach za codzienne blachy. Agresor, obrońca i pomocnik dnia dostawaliby razem ze zdobyciem oznaczenia możliwość wyboru czy chcą monety wojny czy mądrości (czyli jak ktoś wyrobi jednego dnia zarówno obrońcę jak i pomocnika to wybiera raz za obrońcę i drugi raz za pomocnika). Byłaby to ilość jaką normalnie na właściwym sobie poziomie rozwoju dostaliby z misji wyspowych.
Za taczkę też by mogły lecieć monetki.
 
Wprowadzić więcej misji i zwiększyć ilość miejsca w ekwipunku albo zrobić nowy dodatkowy system misji w coś rodzaju dziennych misji np. albo poszerzyć próg punktowy odnośnie zdobywania monet z misji. Albo usunąć zwiększony czas oczekiwania na nowe misje i poszerzyć ekwipunek.
 
Nie wiem czy więcej misji to dobra opcja. Jak już to np. monety w misjach x2.
Ekwipunek to inna sprawa, powinien być powiększony lub tak jak to proponowałem, limit misji zwiększony.
Ale ja bym też widział jakieś inne źródło generowania monet.
No właśnie choćby wykorzystanie do tego bilbioteki, albo jak to kiedyś planowali(znalazłem gdzieś na dev blogu to!) polączyć niektóre badania i dodać nowe pod bohaterów, czekajcie, moze znajdę.
 
https://devblog.grepolis.com/?p=276
Dla ludzi nie rozumiejących po angielskiemu. Pomysły to było:
Kryptografia+badanie na szpiegi złączone w jedno i ciut osłabione.
Przebicie: +15% mniej strat w transach.
Architektura i żuraw złączone w jedno badanie.
Nowe badania:
1.Herosi dostają wartości obronne zwiększone o 15%(to akurat też by useless było xD)
2.Herosi +15% siły ataku(również useless).
3.Herosi zdobywają w mieście doświadczenie 10 razy szybciej.(I to jest akurat było by spoko, badasz w kilku miastach i realnie masz +10% szybsze levelowanie).

Swoją drogą, mieli tu też fajne pomysły na wzmocnienie budynków specjalnych:
Teatr, koszt występów w dół i czas występów w dół
Biblioteka 2x więcej punktów badań(czyli i tak useless xD)
Latarnia +20% szybkości, razem 45%(i to już groźnie wygląda)
Wyrocznia usunięte na rzecz rady wojennej dającej +10% ataku w mieście(genialne, po prostu genialne)
Posąg +10% produkcji łask
Placówka Wysyłała by surowce do docelowego miasta sama. Tak, też się zgadzam, że dziwny pomysł, bo placówka już jest mocna.
 
Ostatnia edycja:
Proszę bardzo zaczynając od proponowanych misji specjalnych:

Propozycja 1:
"Wataha"
Wracając z wioski wraz ze swoimi strażnikami napotykacie watahę śpiących Cerberów. Możecie się ich pozbyć aby zapewnić spokój wiosce, lub ominąć ich niepostrzeżenie, co zajmie o wiele więcej czasu.
- "Obudź i pozbądź się watahy Cerberów" - Pokonaj X jednostek mitycznych.
- "Omiń watahę" - Wyślij X surowców. Odczekaj czas negatywnego bonusu: Wydłużona rekrutacja jednostek morskich o X%.

Oczywiście można historyjkę i cele misji przerobić w taki sposób aby dotyczyły innych jednostek mitycznych.

Propozycja 2: "Wtyka"
W mieście trwa pochód triumfalny na cześć zwycięstwa. Okazuje się że w mieście znajduje się wtyka, zabijający postronne osoby z Senatu. Ludzie żądają sprawiedliwości! Możesz przerwać pochód i dokonać jego publicznej egzekucji wraz ze swoimi żołnierzami lub zignorować go i wznowić pochód.
- "Spal ciało na stosie" - Wyślij wymaganą ilość jednostek. Odczekaj czas negatywnego bonusu: Obniżona produkcja wszystkich surowców o X%.
- "Uświęć zwycięstwo" - Zorganizuj pochód triumfalny. (Oczywiście punkt kultury nie zostanie otrzymany)

Propozycja 3: "Uniwersytet"
Do miasta przybył znany matematyk aby przekazać wiedzę budowniczym z portu. Budowniczy chcieliby również wybudować mały uniwersytet aby przyspieszyć naukę. Twój dowódca twierdzi iż przyda się większa ilość budowniczych i statków.
- "Zatrudnij więcej budowniczych" - Złóż zlecenie budowy X statków bojowych. Wyślij X surowców.
- "Wybuduj uniwersytet" - Wyślij X surowców. Odczekaj czas negatywnego bonusu: Wydłużona rekrutacja jednostek morskich o X%.

To samo można zrobić w wypadku jednostek lądowych.

Propozycja 4: "Latające lwy"
Twoja wieża obronna wypatrzyła stado mantykor zbliżających się na wyspę. Możesz wydać rozkaz ucieczki wszystkich mieszkańców wiosek, lub pozostawić wojska mieście i przygotować się na atak.
- "Przygotuj się na atak" - Obroń się przed X jednostkami mitycznymi.
- "Ewakuuj wioski" - Wyślij wymaganą ilość jednostek. Odczekaj czas negatywnego bonusu: Obniżona obrona.

Tutaj również historyjkę i cele można zmienić aby pasowały do jednostek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry