Morale i doświadczenie

Jak oceniasz ten pomysł?

  • Nada się.

    Głosy: 16 44,4%
  • Nie nada się.

    Głosy: 16 44,4%
  • Whateva.

    Głosy: 4 11,1%

  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
witam,
jest to dopiero mój trzeci dzień spędzony na tej grze, ale zaintrygował mnie brak modyfikatorów jednostek, takich jak morale i doświadczenie. Myślę, że wprowadziłoby to pewien element losowości i dodało nieco niepewności podczas ataku nawet po uprzednim przeszpiegowaniu wrogiego polis. Nie jest chyba żadną tajemnicą fakt, że jednostki zaprawione w boju, z wysokim morale walczą lepiej od żółtodziobów.
Nie wiem w jakim zakresie powinny zmieniać się morale jednostek, bo nie znam algorytmów wykorzystywanych w bitwach - to już powinno leżeć w gestii twórców gry.
Skąd możnaby czerpać morale/doświadczenie?
- wygrane bitwy + morale, + doświadczenie
- najęcie piewcy, który opracowałby mowę na cześć Twoich oddziałów - oczywiście kosztowało by to pewną ilość srebra + morale
- organizowanie szkoleń (być może zajmowałyby się tym także koszary) + doświadczenie
etc. Możnaby wymyśleć jeszcze kilka sposobów zwiększania/zmniejszania tych modyfikatorów, ale mnie interesuje przede wszystkim Wasze zdanie, czyli czy to se vrati, panie Havranek?
 

DeletedUser

Guest
W chwili obecnej mamy serwery an granicy wydajności i czasami niektórzy mają lagi.

Nie wyobrażam sobie by zwiększenie ilości zmiennych potrzebnych do opisania jednej wioski o kolejne 1000, zakładam że tyle mniej więcej jednostek można pomieścić średnio w wiosce, mogłoby przejść niezauważenie odnośnie wydajności pracy serwerów. Jestem na NIE.
 

DeletedUser803

Guest
Bardzo ciekawy pomysł, wymagający dużo pracy, ale na pewno urozmaiciłby on rozgrywkę, czyniąc ją bardziej realistyczną. Kto mówi, że miałby on zostać wprowadzony w przyszłym tygodniu? Nadałby się do którejś wersji grepolis.

PS. Na granicy wydajności z tego co zauważyłem są tylko wyłącznie polskie serwery:)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście zdaję sobie, że nie jest to zmiana kosmetyczna a modyfikacja modułu czy wręcz kilku modułów w grze i wymagałoby dodatkowo lepszego wsparcia sprzętowego + czas na testy, ciężko od razu zrobić to w taki sposób aby był to wyważony system. Ot, taka luźna propozycja na przyszłość. Może w świecie omega lub innej Waszej produkcji dane będzie mi ujrzeć taką modyfikację ;)
Ps co do tych zmiennych, można by to ograniczyć, zamiast każdą jednostkę opisywać osobno stworzyć klasę czy strukturę(nie wiem w czym tam programujecie), która grupowała by jednostki, tak jak teraz, miała by atrybuty opisujące ilość jednostek i wartości morale, doświadczenia danej grupy. Ot zmiennych przybyłoby tyle ile różnych poziomów współczynników chcielibyśmy uwzględnić. A te pewnie dałoby się jeszcze ograniczyć uwzględniając że morale czy też doświadczenie mięsa armatniego wzrasta szybciej kiedy walczą ramię w ramię z dobrze przeszkolonymi wygami ;)
Myślmy w kategoriach programowania obiektowego, panowie ;P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Hmmm nie jestem pewien ale chyba coś takiego jest w ikariam ;] a po co ściągać lepiej by gra była oryginalna ;] ( na nie )
 

DeletedUser

Guest
1. organizowanie szkoleń - w akademii masz falangę.
2. piewca/morale - morale zależy od tego ile pkt w porównaniu do nas ma przeciwnik (i chyba od tego jak długo gra w porównaniu do nas). wystarczające czynniki wpływające na morale
3. wygrane bitwy - niestety nie przejdzie. takie rzeczy zamuliłyby serwer. wygrane bitwy można by łatwo nabijać na farmach. poza tym spowodowałoby to zbyt duże różnice między graczami z centrum a obrzeżami świata.

na nie

i jeśli, jak wspomniał Hortex, jest to pomysł rodem z ika - to tym bardziej jestem na nie:)
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak jest w ikariam, farmville, naszej-klasie czy jakimś erepublik bo się tym nie interesuje. Zresztą co to za pomysł - nie chcemy nowych funkcjonalności bo inni je już mają. To, że gra oferuje uboższą rozgrywkę nie jest chyba jakimś wielkim powodem do dumy? Pomyślałem poprostu, że to dodałoby więcej smaczku rozgrywce. Teraz wystarczy, że przeszpiegujesz wroga, zajrzysz na symulator i już wiesz jakie są Twoje szanse - a w normalnym świecie wygląda to inaczej, że tylko wspomnę Spartiatów vs Persów pod Termopilami.
 

DeletedUser

Guest
takie gry nigdy nie odzwierciedlają reala:)

bo co to za pomysł by tylko łuki były najskuteczniejsze tylko przeciwko hopkom i rydwanom? taka mechanika gry:)

a pomysłów z innych gier się nie wciela bo wtedy gra traci na oryginalności.

co do naszej klasy - no można by pare pomysłów przetransportować... galerię, dodawanie znajomych, śledzika:D

samo przeszpiegowanie nie wystarczy. już niektórzy zauważyli że jak na wojsko gracza Y wyślę tylko jednostki x to stracę mniej niż jak wyślę jednostki x i z.
więc trzeba kombinować:D
 

DeletedUser

Guest
NA tak fajne urozmaicenie gry tylko trzeba ustalić jak te morale się będzie zdobywać bo wygranie bitwy + morale to trochę bez sensu im większe morale tym jednostka off zabijała by więcej jednostek i odwrotnie do jednostek off czyli po prostu szanse 50:50 co do doświadczenia przemilczę tą sprawę.
 

DeletedUser

Guest
Całkiem zapomniałem o tym temacie :D Przypomniało mi się dopiero dziś gdy przeglądałem wątek http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=1547
Pozwólcie, że zacytuję:
Szczęście to współczynnik losowy, który waha się między -30%, a +30%.
Morale zależą od stosunku liczby punktów agresora do liczby punktów obrońcy.

Czyli są już dwa modyfikatory, ale trzeba przyznać, że ich ustalanie panowie programiści skopali koncertowo. Już mogli sobie odpuścić zamiast tak po łebkach ten temat traktować.

takie gry nigdy nie odzwierciedlają reala:)
Oczywiście, że nie, ale - czy nie mogłyby być chociaż trochę bardziej prawdopodobne? Bo to, że człowiek puszczając na puste miasto jednostki defensywne zawsze jakieś traci to ewidentny błąd silnika gry i nikt mi nie wytłumaczy tego tym, że jakieś tam jednostki zostały stratowane przez współtowarzyszy albo wbiegły w mur.
a pomysłów z innych gier się nie wciela bo wtedy gra traci na oryginalności.
Lepiej żeby traciły na orginalności niż na grywalności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Oczywiście, że nie, ale do cholery - czy nie mogłyby być chociaż trochę bardziej prawdopodobne? Bo to, że człowiek puszczając na puste miasto jednostki defensywne zawsze jakieś traci to ewidentny błąd silnika gry i nikt mi nie wytłumaczy tego tym, że jakieś tam jednostki zostały stratowane przez współtowarzyszy albo wbiegły w mur.
Wyobraź sobie że mieszkańcy miasta co pracują w kamieniołomie rzucają w Ciebie łomami... Drwale siekierami... a Górnicy kilofami, i już masz odpowiedź dlaczego zawsze ci giną wojska atakujące...

Tak wiem każdy chciałby mieć setki parametrów dla pojedynczej jednostki, najlepiej od żeby każdemu można buty w innym kolorze dać... to by ładniej wyglądało...

Najlepiej byś zrobił idąc grać w Age of Mitology czy coś w tym stylu... Nie dość że by CI szybciej to szło, to byś se mógł morale zdobywać ....
 

DeletedUser

Guest
1. Z jednej strony panowie i panie mówicie, że gra nie musi być realistyczna (zdobywanie doświadczenia) a z drugiej każecie sobie wyobrażać że czynniki losowe (studnia, siekiera, widelec) zabiły nam wojaka? Cosik mi tu nie gra...

2. Stawiacie na oryginalność - a w ilu już to grach mamy wojaków którzy nie zdobywają doświadczenia?

3. Serwery - to nie jest tak że nie da się ich ulepszyć, sprawić by zarówno mogły udźwignąć to co teraz mamy, jak i nowe ulepszenia przyswoić.

4. Po to jest dział propozycje, by dzielić się pomysłami na ulepszenia gry, nawet jeśli obecnie są one niewykonalne.

Innymi słowy... jestem na tak :)
 

DeletedUser

Guest
Cóż nie da się sprawić by gra byłą całkowicie realistyczna, bo to jest nie możliwe, z drugiej strony czy wyobrażasz sobie by jeden szermierz wszedł do miasta z z terroryzował setki pracujących tam mieszkańców? Dla mnie to byłoby to zbyt śmieszne. Dlatego trzeba umieć znaleźć odpowiedni kompromis.

3. Serwery - to nie jest tak że nie da się ich ulepszyć, sprawić by zarówno mogły udźwignąć to co teraz mamy, jak i nowe ulepszenia przyswoić.
No na pewno się da... Ale weź pod uwagę że to kosztuje, a InnoGames chce zarabiać a nie dopłacać. Ja wole by nie pojawiało się więcej dodatkowych premiumów dających kolejne bonusy. Więc jestem na NIE
 

DeletedUser

Guest
komandos.jpg

Spójrz jakiego ja mam komandosa :) Sterroryzował wszystkich.
 

DeletedUser

Guest
Bo widzisz nie bez powodu jeszcze nie dawno w raporcie z tego ataku pisało:
"Luskan prosi o surowce wioskę Konarho"
Poszedł biedak sam poprosił na kolankach to mu dali bo ich litość wzięła...

Ale spróbuj ich wysłać do wioski innego gracza, tam już litości nie pokażą i twój komandos dostanie takie lanie, że się nie pozbiera...

p.s. Dyskusja już chyba schodzi z tematu... więc dla mnie EOT.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście, że nie, ale - czy nie mogłyby być chociaż trochę bardziej prawdopodobne? Bo to, że człowiek puszczając na puste miasto jednostki defensywne zawsze jakieś traci to ewidentny błąd silnika gry i nikt mi nie wytłumaczy tego tym, że jakieś tam jednostki zostały stratowane przez współtowarzyszy albo wbiegły w mur.

jak nie masz murku ,to nic ci nie padnie ,a jak masz murek na 25 to ci padnie i kilka koników

http://img694.imageshack.us/my.php?image=03302010201517.png

ps. ok ,zwrócono mi uwagę -za co dzięki -że przy ujemnym szczęściu powinien jednak zawsze paść ten jeden łuk :(
czyli kupujcie talizmany i świeczki modlitewne :) ,a nic wam nie padnie

ps.mogli by zostawić morale w spokoju ,bo promuje nierobów .
potem normalny podbijający człowiek musi na wiosce z 30% morale kilka młynów utopić :(((((
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem na Nie. Człowiek nie połapałby się w tym wszystkim.
 

DeletedUser

Guest
pomysl nieglupi moim zdaniem, ale czy wart zachodu hmmm...... raczej nie
 
Status
Zamknięty.
Do góry