Mount & Blade Warband

DeletedUser

Guest
Odp: Mount & Blade Warband

Jedna z lepszych gier WSZECHCZASÓW. Praktycznie sandbox rycerski z możliwością kompletowania własnej armii wojowników od walczących wręcz po broń dystansową, od pieszych po konnicę. Mnóstwo opcji wyboru od zwykłego napadania karawan, czy wiosek, przez służbę jednemu z królów, aż po założenie własnego królestwa. Gra składa się z dwóch części, poruszania się po mapie strategicznej w czasie rzeczywistym i walkę w trybie 3d. Opcje strategii w trakcie walki nieco mniej dopracowane niż na przykład w serii Total War, ale sporą część niedociągnięć nadrabiają mody. No właśnie jeżeli o mody chodzi wiele z nich, jak chociażby Prophecy of Pendor, sprawia że gra jest dużo lepsza niż czysta instalacja, która już sama w sobie jest świetna. Jedyna rzecz której mi brakuje, natomiast często uważa się, że dzięki temu gra jest jeszcze lepsza, to brak jakiejkolwiek magii. Ogólnie polecam bo gra potrafi wciągnąć na bardzo długie godziny.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Mount & Blade Warband

Grałem w Warband - super gra, najlepsza tego typu gra jaką grałem. Już założyłem na tym forum temat o tej grze jakiś czas temu, szkoda że atkualnie mam starego lapka (komp mi padł) - z chęcią bym znowu w nią zagrał..
Jednym z zapominanych plusów tej gry jest to że nie wymaga dużych parametrów, spokojnie pójdzie na przeciętnym PC, inaczej niż konkurencja..

Jak będę miał komputer to chce zagrać w Ogniem i Mieczem czy nie wiem co tam jeszcze wyszło nowszego z tej wersji. :)
 
Odp: Mount & Blade Warband

Gra genialna i grałem już w jej beta testy wersji 0.808. Spędziłem przy tej grze naprawdę wiele godzin:) Może jak znajdą się chętni zagramy meczyk na multi?

Ogniem i mieczem bardzo fajny dodatek jednak jest więcej niedociągnięć niż w warbandzie. Jednak wszystko uzupełnia nasz polski klimat:)
 
Do góry