Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.;.

Czy jesteś za możliwością umieszczania sentencji po łacinie i po grecku?

  • Tak

    Głosy: 31 72,1%
  • Nie

    Głosy: 6 14,0%
  • Obojętne

    Głosy: 6 14,0%

  • W sumie głosujących
    43
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Robin65

Zespół Grepolis
Wielu wybitnych myślicieli i strategów żyło w czasach starożytnych. W nie tak dawnych czasach, kiedy łacina i greka były w powszechniejszym użyciu niż obecnie, do dobrego tonu należało cytowanie myśli tychże ludzi w językach, w jakich tworzyli. Moja propozycja jest taka, aby i gracze mogli zamieszczać w podpisach i na profilach, sentencje w językach greckim i łacińskim. Warunkiem zgodności z regulaminem było by umieszczenie również jak najwierniejszego (lub literackiego) tłumaczenia. Wielkość czcionki mogłaby być w treści tłumaczenia mniejsza, ale taka by nie kłóciła się z możliwością odczytania. Oczywiście treści w ten sposób prezentowane muszą być w zgodzie z obowiązującym regulaminem.
 

DeletedUser15386

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Świetny pomysł, od dawna na to czekałem.
Teraz wreszcie będę mógł szpanować łaciną z tłumacza. :)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Wielu wybitnych myślicieli i strategów żyło w czasach starożytnych. W nie tak dawnych czasach, kiedy łacina i greka były w powszechniejszym użyciu niż obecnie, do dobrego tonu należało cytowanie myśli tychże ludzi w językach, w jakich tworzyli. Moja propozycja jest taka, aby i gracze mogli zamieszczać w podpisach i na profilach, sentencje w językach greckim i łacińskim. Warunkiem zgodności z regulaminem było by umieszczenie również jak najwierniejszego (lub literackiego) tłumaczenia. Wielkość czcionki mogłaby być w treści tłumaczenia mniejsza, ale taka by nie kłóciła się z możliwością odczytania. Oczywiście treści w ten sposób prezentowane muszą być w zgodzie z obowiązującym regulaminem.

Dobry pomysł, ale teoretycznie niepotrzebny. Można się natrudzić i samemu przetłumaczyć tekst i użyć odpowiednich znaków.
Np:
Dobry pomysł - łacina: bona idea ( Google Tłumacz :p)
Z greką już mam problem.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Wielu wybitnych myślicieli i strategów żyło w czasach starożytnych. W nie tak dawnych czasach, kiedy łacina i greka były w powszechniejszym użyciu niż obecnie, do dobrego tonu należało cytowanie myśli tychże ludzi w językach, w jakich tworzyli. Moja propozycja jest taka, aby i gracze mogli zamieszczać w podpisach i na profilach, sentencje w językach greckim i łacińskim. Warunkiem zgodności z regulaminem było by umieszczenie również jak najwierniejszego (lub literackiego) tłumaczenia. Wielkość czcionki mogłaby być w treści tłumaczenia mniejsza, ale taka by nie kłóciła się z możliwością odczytania. Oczywiście treści w ten sposób prezentowane muszą być w zgodzie z obowiązującym regulaminem.

Niby wszytko się zgadza, niby wiadomo o co chodzi ale jednak rozbawił mnie ten wymóg zgodności z regulaminem cytowanych "wybitnych myślicieli" :)) Kto będzie decydował czy Platon nadaje się do cytowania - Slietie?:rolleyes:
Ogólnie Za każdą propozycja zwiększającą wolność.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

MG34 gdybyś czytał regulamin, wiedziałbyś, że o tym, czy treść jest zgodna z regulaminem decyduje admin zajmujący się sprawą. Slietie ma tu niewiele do powiedzenia :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

uważam że tak jak ktoś chce to niech może
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

MG34 gdybyś czytał regulamin, wiedziałbyś, że o tym, czy treść jest zgodna z regulaminem decyduje admin zajmujący się sprawą. Slietie ma tu niewiele do powiedzenia :D

A to macie jakichś innych wybitnych myślicieli w administracji którzy odważyliby się zakwestionować poprawność przemyśleń Platona? Już się nie mogę doczekać wejścia w życie tej poprawki :D

I czytam regulamin Kurczaku bo nic nie sprawia takiej przyjemności jak właśnie świadome jego łamanie :rolleyes:
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

A co za różnica kto jest autorem sentencji? Ważna jest treść i jej zgodność z obowiązującym tu regulaminem.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

To w sumie faktycznie mało ważne kiedy w grze o starożytnej Grecji będą banować za cytowanie starożytnych greków....no ale cóż, takie czasy..
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Cytować możesz ich już dziś, ta propozycja dotyczy możliwości zrobienia tego w ich ojczystym języku.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Tak wiem ale jakoś nigdy na to nie wpadłem. Ta propozycja może zwiększyć zainteresowanie grecką filozofią co zresztą jest kolejnym pozytywnym aspektem tej propozycji.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

jestem za tą propozycją, jeśli ktoś chce mieć w podpisie lub na profilu grecką czy łacińską nazwę to niech ma, nie mam nic przeciwko temu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Na tak.Wprowadzi to w klimat gry.
 

DeletedUser17677

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

trochę starożytności by się przydało i w profilu
:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Mi to całkiem niepotrzebne , co , jeszcze po czesku będziemy umieszczać sentencje?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Czemu lepsze łaćińskie sentencje?
Egipska sentencja:
hiero_Ca1.png
hiero_Q3.png

hiero_X1.png
hiero_V4.png
hiero_E23.png

hiero_Aa15.png
hiero_M17.png
hiero_M17.png
hiero_S29.png

hiero_N35.png
hiero_Ca2.png

Łacińska sentencja:
A fructibus eorum cognoscetis eos
Mi wciąż się wydaje to greckie lepsze, a jakby do tego były znaczki UNICODE, to fajne można by robić nazwy sojuszy ;) np: ‼♫Muza u nas gra♫‼
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Czemu lepsze łaćińskie sentencje?
Egipska sentencja:
hiero_Ca1.png
hiero_Q3.png

hiero_X1.png
hiero_V4.png
hiero_E23.png

hiero_Aa15.png
hiero_M17.png
hiero_M17.png
hiero_S29.png

hiero_N35.png
hiero_Ca2.png

Łacińska sentencja:
A fructibus eorum cognoscetis eos
Mi wciąż się wydaje to greckie lepsze, a jakby do tego były znaczki UNICODE, to fajne można by robić nazwy sojuszy ;) np: ‼♫Muza u nas gra♫‼

Bo łacińskie są bliższe Grecji niż egipskie.A to Muza u nas gra to na pewno nie ze starożytności.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Bo łacińskie są bliższe Grecji niż egipskie.A to Muza u nas gra to na pewno nie ze starożytności.

To też dobre. Mi się podoba pomysł , bo w końcu to gra o historii Starożytnej Grecji!
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Bo łacińskie są bliższe Grecji niż egipskie.A to Muza u nas gra to na pewno nie ze starożytności.

Poza tym łacińskie są powszechnie znane lub można je bez trudu znaleźć w Google :D Trzeba pamiętać o tym, że niekiedy będzie się pojawiać konieczność sprawdzenia, czy dany cytat jest zgodny z zasadami :)
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Mozliwość umieszczenia sentencji łacińskich i greckich na profilach i podpisach.

Wyczyściłem temat z offtopu, na razie ostrzegam następnym razem będą kartki. Proszę pisać wyłącznie na temat konkretnej propozycji.

Pozdrawiam,
Red Slayer
 
Status
Zamknięty.
Do góry