mur - pokonani, mała zmiana

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

co sądzisz o pomyśle?

  • na TAK

    Głosy: 8 27,6%
  • na NIE

    Głosy: 18 62,1%
  • do poprawki

    Głosy: 0 0,0%
  • nie mam zdania/obojętne

    Głosy: 3 10,3%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
wszyscy grę próbują ułatwić a ja dodam pomysł nieci grę utrudniający

mój pomysł opiera się na twierdzeniu, że w murze nawet po przegranej walce widzimy co pokonaliśmy (jeśli jest to nie prawdą - temat do kasacji:)).
daje nam to tyle, że możemy w przybliżeniu obliczyć ile wojska zostało przeciwnikowi. wystarczy trochę pobawić się symulatorem, ustawiając szczęście, morale, poziom muru na takie jakie były podczas walki oraz nasze wojska i szukać kombinacji która w dużym przybliżeniu odtwarza straty u przeciwnika.

oczywiście kombinacji wojsk przeciwnika może być wiele ale jakiś przybliżony obraz uda nam się uzyskać.

proponuję zatem:
1. w raporcie umieszczać tzw pkt walki
2. w murze dodać w pokonanych w roli atakującego nową 'jednostkę' nieznane jednostki (może mieć symbol taki jak w raportach gdy nie wiadomo jakie jednostki miał przeciwnik) która byłaby opisywana liczbą pokonanych przeciwników (liczba zajmowanych miejsc w gospodarstwie przez wybite wojsko)
 

DeletedUser

Guest
Mój głos na nie.
Co Ci tak faktycznie daje ta informacja, ile wojsk zostanie obrońcy, skoro w każdej chwili może on otrzymać wsparcie i Twoje szacunki legną w gruzach?
Poza tym, o ile dobrze mi się wydaje, to pokonane wojska nie od razu pokazują się w murze, trzeba trochę odczekać - więc dodatkowy czas na otrzymanie wsparcia.
Kolejna kwestia, jest taka, że takie informacje można również oszacować w pewnym sensie z rankingu agresorów: przyrost punktów = liczbie zabitych jednostek (miejsc przez nie zajmowanych), więc idąc Twoim tropem utrudniania gry należałoby również usunąć ranking agresorów :p
Poza tym i tak masz szpiegów, których możesz użyć do sprawdzenia, ile wojsk zostało przeciwnikowi; a jeśli potrafisz dobrze liczyć i odpowiednio korzystać z symulatora, to powinieneś się cieszyć, że masz przewagę nad tymi, którzy muszą swoją wiedzę opierać tylko na szpiegowaniu; a nie jeszcze próbować zlikwidować tę opcję...
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie . Nawet z symulatora nie korzystam . To ma być zabawa a nie kombinacje alpejsko - matematyczne. ;)
 

DeletedUser

Guest
Kurczak Dozymetryczny jeśli to co napisałeś jest prawdą to powinno się to zmienić. Jeśli nie pokonało się obrońcy tylko poległo to nie powinno się dostać raportu co się zbiło tylko raport ten powinien być z samymi pytajnikami. Tak było by uczciwiej. Skoro ktoś nie potrafił się przebić szpiegując czy atakując wioskę kogoś innego to nie powinien mieć możliwości obliczenia pozostałych sił obrońcy.
Mój głos jak najbardziej na tak :)
 

DeletedUser

Guest
Na nie , powinno zostać tak jak jest bo tak czy inaczej wysłanie 1 jednostki jako atak aby sprawdzić ile wojska ma przeciwnik to nic nie da.
 

DeletedUser

Guest
wysłanie 1 jednostki jako atak aby sprawdzić ile wojska ma przeciwnik to nic nie da.

zakład? nie takie rzeczy ludzie z niemieckiego Polnische Allianz tworzyli. np coś do obliczenia najlepszej ilości (wraz z rodzajem) wojsk do wysłania na zadaną obronę - wiadomo że czasem wysłanie innych jednostek powoduje większe straty u agresora (może i dziwne to ale taka jest gra)

więc myślę że nie byłoby problemu stworzenie podobnego programu sprawdzającego co mógł mieć przeciwnik przy zadanych stratach, murze, szczęściu i morale.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak! chyba nie muszę pisać dlaczego ;]

marika24, to jest gra i lepiej żeby nie była zbyt łatwa. Im więcej utrudnień tym ciekawiej :]
 

DeletedUser

Guest
Może zacznijcie od tego, że nie da się wysłać 1 jednostki...chyba, że mówimy o jednostce mitycznej zajmującej powyżej 25 miejsc w gospodarstwie:>
 

DeletedUser

Guest
Może zacznijcie od tego, że nie da się wysłać 1 jednostki...chyba, że mówimy o jednostce mitycznej zajmującej powyżej 25 miejsc w gospodarstwie:>

ja mam 2315 wojska (1600 to lądowe) i mogę wysłać minimum 69 (czyli 33 kawalerii lub 18 rydwanów, itd - co nie odbudowuje się w minutę a cały dzień). gospodarstwo na 40lvl'u:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ja mam 2315 wojska (1600 to lądowe) i mogę wysłać minimum 69 (czyli 33 kawalerii lub 18 rydwanów, itd - co nie odbudowuje się w minutę a cały dzień). gospodarstwo na 40lvl'u:D

a to nie zależy od stosunku punktów agresora do obrońcy?
Właśnie - wie ktoś, jak to jest naliczane?
 

DeletedUser

Guest
to ile można minimalnie posłać zliczane jest w zależności od tego ile masz wojska (ewentualnie od poziomu gospodarstwa - ale bardziej przychylny jestem do ilości wojska, co byłoby bardziej logiczne)
 

DeletedUser

Guest
to ile można minimalnie posłać zliczane jest w zależności od tego ile masz wojska (ewentualnie od poziomu gospodarstwa - ale bardziej przychylny jestem do ilości wojska, co byłoby bardziej logiczne)

Taaak, coś w tym jest :p czyli minimum wynosi około 3% posiadanego wojska.
Co nie zmienia faktu - wracając do tematu - że w późniejszym etapie raczej nie można wysłać 1 jednostki :p
I skoro już się chwalisz wojskiem, to (bez sarkazmu:p) dodam, że pewnie też bym tyle miał, gdyby nie było mnie wcale w rankingu agresorów :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
podane przeze mnie wojsko jest z niemieckiego serwera. na pl jeszcze mi trochę brakuje do takiej armii

@marika24
wiem ze to nie kombinacja alpejsko-matematyczna ale niektórzy lubią takie zabawy, potem dostęp do różnych programów, pozwalających na obliczenia o jakich wspomniałem na początku, ma coraz większe grono i wtedy zaczyna się problem:) bo niby nie wiemy co ma przeciwnik ale możemy to policzyć.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Jeżeli chodzi o punkty walki, na chwilę obecną są one widoczne w raportach (styl 2.0).

Propozycja numer 2 nie ma szans na wprowadzenie w życie - powody techniczne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry