Nasze miasto (dzień/noc)

  • Rozpoczynający wątek ANAKIN126
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślisz?

  • TAK

    Głosy: 78 90,7%
  • NIE

    Głosy: 1 1,2%
  • OBOJĘTNIE

    Głosy: 7 8,1%

  • W sumie głosujących
    86
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chciałbym wrócić do tego tematu, ponieważ został skasowany a większość graczy była na TAK, więc:

Chodzi o zmienienie wyglądu miasta.

Od godz. 7:00 rano, do 8>00 wieczór w mieście byłby dzień (wyglądało by to tak jak teraz)

Od godz. 8:00 wieczór do 7:00 rano, byłaby noc.

A NOC WYGLĄDAŁA BY TAK:
-w nocy miasto byłoby pięknie oświetlone
-jak ktoś będzie miał zbudowaną latarnie, świeciłaby czterema promieniami
-mur miejski byłby oświetlony pochodniami
-w senacie paliły by się światła
-wszystko oczywiście byłoby lekko przyciemnione (tak jak wygląda noc)

Moim zdaniem pomysł nie jest zły
Czekam na komentarze (najchętniej pozytywne:D)
 

DeletedUser

Guest
^

Pomysł dla świata jakiegoś ekskluzywnego , mi obojętnie jest ... Choć pomysł i tak nie przejdzie można pomarzyć :p A tą propozycję zrobiłem sobie na nowo i zapisałem więc jak coś proszę bardzo , moje konkrety :p

Konkrety:
-wszystko o dniu:
1.Czas trwania: 8:00 do 20:00(/19:59) .
2.Wygląd:
A) Bez zmian , tak jak jest teraz .
-wszystko o nocy:
1.Czas trwania: 20:00-8:00(/7:59)
2.1.Wyglad:
A) Przyciemnienie całej planszy graficznej w podglądzie miasta (wiecie o co chodzi :D)
B) Podświetlenie danych budynków oraz zmniejszanie lub zwiększanie ich podświetlenia w zależności od poziomu ich rozbudowy –
Na początek co do budynków , w ich skład wchodzi: agora , senat , port i mur miejski , akademia , targ oraz świątynia .
Zwiększanie lub zmniejszanie liczby pochodni w zależności od poziomu rozbudowy , tzn. aktualnie mamy 3warianty wyglądów budynków (do których nie zaliczamy jaskini , agory i budynków specjalnych) . Im ten wygląd/poziom jest większy tym obiekt jest bardziej oświetlony , im mniejszy tym słabiej .
2.2.Wyglad mapy:
A) Przyciemnienie planszy (o to samo chodzi w 2.1. w podpunkcie A . o to samo będzie też chodzi w 2.3. :p) .
B) Podświetlenie miast graczy .
C) Miasta opuszczone nie dają żadnego światełka .
D) W dzień wygląd normalny jak zwykle
2.3.Wygląd kolejnej mapy , pokazującej ten największy obszar .
A) Jedyna zmiana , podczas trwania nocy przyciemnienie planszy .

Dodatkowymi rzeczami może być:
-zwinięcie namiotów na targu podczas trwania nocy
-oświetlenie lekko kamieniołomu podczas trwania nocy (dwie pochodnie)
-podświetlenie drwala przy obozie (jedna pochodnia)
-podświetlenie kopalni srebra (1pochodnia)


+ ta latarnia o której zapomniałem :) ... szczerze pisząc targ można pominąć .
 

DeletedUser

Guest
o to mi chodzi w tym pomyśle!

Grepolis to gra przęglądarkowa o STAROŻYTNEJ GRECJI- a w starożytnej grecji nie było ciągle dnia. Ten pomysł jest po to, by gra bardziej przypominała tamte i te czasy
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK, ale pod warunkiem, że noc aktywowana będzie podczas bonusu nocnego, czyli w zależności od świata w różnych godzinach, a nie odgórnie narzuconych.
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Tez jestem na tak.
Jestem tylko ciekawa końcowego efektu jak by dodali do gry ;) ;);)
 

DeletedUser

Guest
fajnie by było gdyby to weszło.
Chciałbym, żeby w tym temacie wypowiedział by się jeszcze ktoś z teamu...
 

DeletedUser

Guest
Roześlij notkę do wszystkich z teamu :) ale aktywnych bo jest kilka takich osób na nie :p Ja tak zrobiłem i też aby procent się odezwał :/ Nawet głosu na obojętnie nie dali ,,, co to ma być ?:p

Pomysł za pewne z góry nie przejdzie po ostatniej akcji ... ale jest cień szansy . Jak mówię , wszystkie pomysły na forum takiego typu mogłyby się znaleźć tylko w wersji dla vipów* ... za opłatą do wstępu 300złota haha :p

Ja sobie będę cicho siedział i czytał te wasze gatki co wykombinujecie jeszcze :D
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK, ale pod warunkiem, że noc aktywowana będzie podczas bonusu nocnego, czyli w zależności od świata w różnych godzinach, a nie odgórnie narzuconych.


NO będzie tak, ale to już team ustali w jakich goddzinach będzie się to robiło. Żeby później nie wyszło, że noc trwa 3 godziny...:D
 

DeletedUser

Guest
głosowałem na tak choć wiem że nie ma szans na takie cukiereczki :mad:
 

DeletedUser

Guest
myślę, że to bardzo fajny pomysł i wieżę, że przejdzie.

Ale się zobaczy...
 

DeletedUser5

Guest
Pomysł mi się podoba, coś takiego jest od paru latu w Plemionach i świetnie wygląda. Zastanawiam się tylko nad tym czy noc powinna trwać podczas bonusu nocnego czy w określonych godzinach. Co w wypadku, gdy trafi się świat bez bonusu? ;) Gracze zostaną pozbawieni klimatu.
 

DeletedUser

Guest
To może niech na światach z bonusem noc trwa podczas tego bonusu, a na światach bez bonusu w określonych godzinach?
 

DeletedUser

Guest
a może po prostu to będzie zależało od tego jaką strefę czasową ustawimy w ustawieniach?
 

DeletedUser

Guest
a może po prostu to będzie zależało od tego jaką strefę czasową ustawimy w ustawieniach?

Dzyń, good idea ^^



Ale pozwólcie, że wstrzyknę wam dawkę pesymizmu.

Małe szanse że pomysł przejdzie (wałkowany już był... kilkukrotnie)a jeszcze mniejsze, że nie będzie to opcja premium :D
 

DeletedUser

Guest
no ale może w końcu team da sobie z tym spokój i to przejdzie...

moim zdaniem było nie fair co do teamu, że skasował dawny temat i nie napisał dlaczego. :mad: (co do teamu , sorki ale tak było)
 

DeletedUser

Guest
Wiem chyba czemu go kasneli ale nie na forum ;) Oczywiście że fajnie jakby przeszło ale przed takimi pomysłami należy też przemyśleć kilka rzeczy dotyczących serwera . Szczerze mówiąc aktualnie plemiona są lepsze pod względem wizualnym ale pamiętajcie że tam nie ma choćby floty itp . Coś nowego zamierzacie dodać ? Anakin , możesz to jeszcze raz wszystko podsumować w głównym poście ?
 

DeletedUser

Guest
co do tego serwera to myślę, że na jedną taką pociągającą rzecz team mógłby się zgodzić... jutro zrobie podsumowanie wszystkich poprawek, podsumowan itp. itd.

Marzę o tym by team chociaż wysłał tą propozycję do głównego IG w Hamburgu...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Właśnie .... Marzysz .... Tylko marzyć można by tu coś przeszło :p Dzisiaj już jest więc czekam na podsumowania :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry