Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

DeletedUser11134

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

[SPR]
comment_HOv7Fod4l13UybEEG15Qr7DCTtvdZhtp,w400.jpg
[/SPR]

Żeście się naprodukowali o złotych klinach chłopaki i teoretyzujecie strasznie. Trzeba najpierw sprawdzić jak to zadziała, bo tu wszystko kwestia cen.
Co do pomysłu to jest zły. Teraz istniała możliwość lekkiego skrócenia budowy niskim kosztem w trybie nagłym. Nowy system to skasuje.
Czy nagle będzie można kupić wygraną też szczerze wątpię. Napisałbym wam dlaczego ale bym wyszedł na buca i samochwałę to nie napiszę :D

Problem widzę w tym, że gra przestała być przyjazna dla gracza i miła w obsłudze. Całkowity brak stabilizacji. Co dwa tygodnie dzikie eventy, a co miesiąc wywracanie wszystkiego do góry nogami kolejną zmianą. Co chwilę trzeba uczyć się wszystkiego na nowo.
I to już zaczyna być męczące :mad:

ps. Hini miałaś już nie grac w gre!

Przecież nie gram, tylko spamuję. Jakbym grała, tobym nie miała czasu głupot wypisywać na FO. Ale gdyby wyszedł ten serw abonamentowy, pewnie bym sobie zagrała, nawet za cenę połowy średniej krajowej:D
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Żeście się naprodukowali o złotych klinach chłopaki i teoretyzujecie strasznie.

A co nam pozostało innego? Tendencja przy takich dyskusjach jest jaka jest. Ktoś z łaską napisze dwa zdania co twórcy chcą wprowadzić, a reszty trzeba się domyślać. Zamiast od razu napisać kilka szczegółów, opisać nową funkcje, jak działa, jakie ma obostrzenia, dostajemy jednozdaniową informacje z prykazem wejścia na serwer beta. Człowiek, rozmyśla, podstawia pod wzory, całkuje, tworzy macierze, itd. etc. a na końcu i tak się okazuje że jego wysiłek to jedna wielka kupa. Bo przyjął błędne założenia. Dodatkowo na pytania dotyczące mechaniki czekać trzeba po tydzień czasu - odsyłam do dyskusji o Halloween - do dziś nikt nie raczył odpowiedzieć na pytania tam zawarte i sprostować podejrzeń o zmianę reguł zabawy w trakcie trwania eventu. Najlepiej przeczekać, zamieść pod dywan - może zapomną, albo nadarzy się okazja do zbanowania delikwenta. Idę o zakład że sprawa jest już przesądzona i z najbliższą lub następną aktualizacją (ale jeszcze przed otwarciem nowego świata) "natychmiastowe skrócenie" wejdzie w życie.
Reasumując, dyskusja nasza to jałowe umizgi na coś, no co i tak nie mamy najmniejszego wpływu. Ot co nam pozostało.

A gdzie to takie kozackie opisy dają?
Dają tym którzy używają jednego nicku. Twój jest już chyba 67 z kolei, więc raczej szans większych nie widzę, abyś otrzymał taki stempelek.

Jak to dobrze, że zaplanowałam sobie długi urlop od grepo akurat na teraz
I dobrze! Nikt płakać z tego powodu nie będzie. Cytując klasyka: "krzyż na drogę"

Jest różnica między wydaniem paru groszy, a wydawaniem połowy średniej krajowej
Ja nie widzę żadnej różnicy. Kto bogatemu zabroni?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

I dobrze! Nikt płakać z tego powodu nie będzie. Cytując klasyka: "krzyż na drogę"

Znowu sobie podnosisz samoocenę? ;) Biedactwo. Niestety nie mam ochoty odpowiadać szerzej na Twoje zaczepki, co będzie następnym razem? Pociągniesz mnie za warkoczyk?

Ja nie widzę żadnej różnicy. Kto bogatemu zabroni?

Różnica jest taka, że ja mówiłam o osobach, które wydają dużo kasy na grepo, a nie o tych, którzy wydają parę groszy raz na jakiś czas.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

"Złoty klin" nie do końca będzie możliwy, ponieważ nie da się natychmiastowo ukończyć rekrutacji jednostek (oraz uleczyć bohatera) w ciągu 5 minut przed dotarciem ataku do polis. Opcja stanie się ponownie dostępna dopiero po wejściu ataku. Dotyczy to tylko tego miasta, na które idzie atak, w pozostałych normalnie będzie można natychmiastowo kończyć rekrutację.

Darmowe ukończenie ostatnich 5 minut ma działać tylko w przypadku budynków (rozbudowy i burzenia) i technologii w akademii. Nie da się z niego skorzystać przy rekrutacji jednostek i leczeniu bohaterów.


Testowałem tą opcje i tania nie jest. Bardzo dziwnie zostało to wycenione bo taniej wojsko można było skracać starą metodą także złote wojsko będzie nieco droższe niz jest obecnie ale rozumiem ta zmiana miała przynieść zysk inno jak wszystko inne co wprowadzają. Nie sprawdziłem czy faktycznie w czasie ataku jest zablokowana ta opcja o której mowa w cytacie ale można już śmiało twierdzić że grepolis staje się grą z rodzaju pay to win. Wiadomo że sojusz nadal będzie ważnym elementem w tej grze lecz już coraz bardziej wyniki gry będą zależne od tego ile kasy poświecimy na grę. Niedługo ta gra przestanie być zespołowa bo osoba która jest wstanie wydać bardzo dużo kasy stanie się nie do przejęcia nawet dla dobrych sojuszy (o ile taki złotnik będzie bardzo aktywny). Zaznaczę że nie znam złotnika który nie ogarnia gry, wszyscy którzy ostro złocą potrafią grać w grepolis i nie ma co mydlić oczu innym że jest inaczej. Walka zwykłych graczy ze złotnikami będzie jeszcze trudniejsza niż jest a gdy tacy złotnicy zmówią się i utworzą sojusz samych złotników to praktycznie nikt im nie zagrozi gdyż wiadomo jak szybko sa wstanie odbudować wojsko takie osoby. Po prostu trzeba się przyzwyczajać ze jeśli ktoś chce wygrać musi zapłacić. Wystarczy popatrzeć na inne gry :) To jest po prostu biznes i trzeba co roku zwiększać przychód firmy i nie rozumiem po co te kłamstwa że wszystko jest dla dobra graczy.. Gdyby inno robiło coś dla dobra graczy to zmienili by serwery bo obecne nie wytrzymują obciążeń i coraz częściej padają. Niby coś tam zrobili dla graczy, ograniczyli opcje skracania wojska tylko na ile? na rok ? bo obecnie znowu chcą znieść limit wprowadzając natychmiastowe ukończenie zlecenia. Teraz czekać aż wprowadzą skracanie czasu budowy cudów za złoto bo obecnie skracamy za pomocą boskich łask ale coś czuje że i ta opcja się pojawi w końcu są osoby które za wygraną są wstanie zapłacić (kilka afer z przekupowaniem graczy było).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11134

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Tylko, ze ta zmiana jest gorsza nawet dla tych mitycznych złotników. Można zrozumieć, że jest drożej, ale skoro na 5 min. przed wejściem ataku nie bedzie można skorzystać z tego ( a innej opcji skracania nie będzie), to może się zdarzyć, zwłaszcza na światach szybszych, że przy wejściu do gry np. godzinę przed wejściem kolona opcja będzie zablokowana, bo przeciwnicy poślą ataki powiedzmy co 4,30 min. Jak będą złosliwi to same fejki:) I rozumiem, ze w takiej sytuacji, ponieważ ataki będą wchodziły w odstępach krótszych niż 5 min., to skorzystanie z opcji będzie niemożliwe.
 

DeletedUser24332

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Takie postępowanie twórców tej gry jest niepoważne i psuje ją będzie tak że złotnicy zawsze będą do przodu sztuką jest się obronić w walce a nie postawić mur na 25 w 1 noc.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

W jedną noc? Przecież mur na 25 idzie postawić w 30 minut:)

Na nowym świecie US udostępniono to natychmiastowe kończenie zleceń, więc jak ktoś chce, to może popróbować sobie tej funkcji...choć tam ruszył bardzo wolny świat.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Albo i krócej hehe
takie są już realia tej gry :)
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Będzie drożej, ale co z tego ? Kto będzie chciał to zrezygnuje z usługi, a kto nie- ten kupi.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Na początku można się szybko rozbudowywać, bo budynki się od razu skraca po zleceniu. A wiele budynków ma pierwsze kilka poziomów z czasem budowy poniżej 5 min...a potem, to jak kto woli. Mi się na przykład w głowie nie mieści całkowite skracanie długotrwałych budów...wcześniej sobie skróciłem coś budowane ponad 7h na pół, a teraz złota na to nie wydam:)
 

DeletedUser23935

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Nasi projektanci przygotowali dla nas nową funkcjonalność - natychmiastowe ukończenie zlecenia.
Czekamy na Wasze opinie!

Zasada jest prosta. Czegokolwiek i ktokolwiek by tu nie powiedział, to i tak to wprowadzą w życie, bo zdanie graczy dawno przestało się liczyć. Tak samo było z handlem złota za surowce. Praktycznie wszyscy to krytykowali, a i tak zostało wprowadzone. I jak słusznie napisane, chcą poznać naszą opinię, co nie znaczy, że wezma ją pod uwagę. I nie wezmą
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Hehe...a teraz Ci najwięksi oponenci handlu złota za surkę są w siódmym niebie:) Wystarczy logować się na wszystkich światach i wystawiać surkę na targu za złoto. Premka w gratisie na świat, gdzie ktoś gra jest cały czas...a do tego skracać sobie można co się chce.

Z tą funkcją pewnie będzie podobnie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

darmowe i tak najlepsze ehehe
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Hehe...a teraz Ci najwięksi oponenci handlu złota za surkę są w siódmym niebie:) Wystarczy logować się na wszystkich światach i wystawiać surkę na targu za złoto. Premka w gratisie na świat, gdzie ktoś gra jest cały czas...a do tego skracać sobie można co się chce.

Z tą funkcją pewnie będzie podobnie...

Coś w tym jest, w tej opinii :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

a ja mam pytanie czy to jakże "wspaniałe" ustawienie będzie już na każdym świecie czy tylko na wybranych ?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Inno zrobiło jak zwykle dobry numer. Płaczki co nie chcieli kupować premki bo im było szkoda kaski maja ją za free. A złotniki robią dalej swoje nawet lepiej i wszyscy zadowoleni:
na złotników nikt nie psioczy bo to kumple którzy dają nam golda za surke :)

a mówiłem wam że za jakiś czas to będzie i jest :)) teraz tylko czekać jak kupisz sobie wygraną w grepo
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Tyle tylko, że przez to natychmiastowe skracanie nie jest już tak kolorowo...nawet złotnikom szkoda skracać całe budynki, a przynajmniej nie w takim stopniu jak wcześniej sobie skracali o połowę czasu, no i teraz brakuje chętnych na surkę na targowisku. Oferty od razu trzeba dawać wysokie, a na takim Akcjum praktycznie każdą ilość surki dało się sprzedać za złoto...
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

jak komuś zależy na skracaniu będzie skracał od razu. A jak nie to sobie poczeka.

Albo klikasz albo kupujesz. Prawda jest taka że surka tu szybko leci jak się chce a jak nie to wystarczy kupić
 

DeletedUser23480

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Przyglądam się temu natychmiastowemu kończeniu i to strasznie nielogiczne jest...
5 min można zakończyć za darmo co jest kompletnie bez sensu, choć właściwie przynajmniej jest zabawne... ale im dalej w las tym ciekawiej bo są jakieś przedziały czasowe, nie chce mi się dokładnie sprawdzać ile one wynoszą ale z placu budowy mam info że od 40min do 1:40 kosztuje 110 golda poniżej 40 min nie wiem do ilu bo nie chce mi się czekać 95 golda ale zakończenie budowy w ciągu 5 min. 20 sek. to koszt 65 monet :D
Czy nie było by normalniej, gdyby koszt zakończenia był jasny i przejrzysty... np. 1 min. za 2 monety czyli godzina 120 golda, dwie 240, 10h 1200 (nie wiem ile to teraz kosztuje, może wychodzi taniej) ale by przynajmniej było logicznie.
Nie będę zakładał tematu z propozycją, bo i tak nawet jakby 100 osób u nas było na tak to Inno to oleje bo im jest wygodniej tak, jak teraz. No ale skoro targowisko w drugą stronę dla nich jest logiczne to co się dziwić.
Szkoda tych zmian, bo człowiek przyzwyczaił się do jakiejś odskoczni od reala a w aktualizacjach wsadzają coraz większe g... .
Dziś padłem jak przeczytałem, że w aplikacji mobilnej poprawili symbol rosyjskiego rubla - brawo My (programiści Inno).
 
Do góry