Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

A jak dla mnie, to takie ułatwienie nie powinno być "preferowane" przez INNO. Ja bym w Twoim wzorze zamienił "-" z "+". Takie skrócenie całej rekrutacji/budowy powinno być o te 10% minimum droższe od kolejnych skracań o połowę. Jeśli będzie to tańsze, to skracanie o połowę w ogóle będzie nieopłacalne...

Ale "klientem" opcji "natychmiastowego skrócenia" nie są osoby które robią to przy pomocy kilku skróceń o połowę, a gracze którzy skracają 2-3 razy. Chodzi o to by właśnie Ci wydali jeszcze troszkę więcej i skrócili do tych symbolicznych 5 minut. Problem polega na tym że wprowadzenie tej opcji zabije ją, albo tą drugą która jest teraz. Jeżeli będzie droższe niż "połówkowanie" to nikt z niej nie skorzysta bo będzie to nieopłacalne, jeżeli będzie tańsze to wypchnie tą pierwotną z rynku.
 

DeletedUser23405

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

(...) Jeżeli będzie droższe niż "połówkowanie" to nikt z niej nie skorzysta bo będzie to nieopłacalne, jeżeli będzie tańsze to wypchnie tą pierwotną z rynku.
Ta nowa wersja skracania zastępuje starą, więc jak ktoś będzie chciał skracać (a na pewno znajdą się chętni), to będzie musiał nową metodą.
Teraz tylko trwa debata nad tym ile ma kosztować takie skracanie, by firma zarobiła więcej niż przy starej opcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

No właśnie tutaj o to chodzi, żeby tak dopasować te opcje, aby było to opłacalne dla każdego. A jak ktoś ma złota i nie ma czasu na klikanie każdej rekrutacji/budowy po kilka razy, to będzie mógł sobie kliknąć tylko raz...jak dla mnie, to powinien za wygodę, przy takim rozwiązaniu dopłacić. Tak to wszędzie działa...za trudniejszą drogę do osiągnięcia celu płaci się zawsze mniej, niż za tą wygodną.

@jakow124
Jesteś pewien, że ta nowa wersja zastąpi starą, a nie będą razem współistnieć? Jeśli tak, to dla mnie takie rozwiązanie nie ma w ogóle sensu i kupno złota ograniczy się u mnie jedynie do wykupowania premium. Tym bardziej, jak trzeba będzie płacić takie astronomiczne kwoty jak te, które zostały tutaj podane.
 

DeletedUser23405

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

No tak nam ogłoszono:
"Pragniemy Was poinformować o nowej funkcjonalności, nad którą pracujemy od pewnego czasu, która zastąpi obecny system skróceń czasu o połowę." :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

W sumie, to masz rację:) Nie doczytałem tego tak dokładnie...przyznaję się bez bicia. A może to kwestia tego, że miałem nadzieję, na pozostawienie obu tych funkcji dostępnych. Bo jak zastąpimy obecną funkcję skracania czasu o połowę tą nową, to dla mnie straci ona na użyteczności. Po prostu przestanę jej używać, choć w sumie robiłem to sporadycznie do tej pory, jak trzeba było murek podciągnąć, czy kolona postawić na szybko, bo się obok spory szarak pojawił.
 

DeletedUser19313

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Dokładnie. Opcja ta była (wg mnie) używana sporadycznie(awaryjnie). Wprowadzenie nowego systemu skracań sprawi zapewne że ta opcja będzie używana podobnie (awaryjnie) więc by wyciągnać z tego więcej podnieśli ceny zmieniając "oprawę" .
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Ta nowa wersja skracania zastępuje starą

Powiem szczerze że jeżeli to prawda to zmienia to postać rzeczy o 180 stopni. Prośba o wypowiedź kogoś kto zna szczegóły, czy to tak ma wyglądać?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Ja sobie z ciekawości odpaliłem betę i widzę tylko jedną opcję skracania. Tylko całkowite skracanie jest dostępne. Tego aktualnie dostępnego nie ma w ofercie...ale może to kwestia testów. Ramkę można zawsze trochę rozszerzyć i zmieszczą się obydwie opcje...ale wydaje się, po tym co widać na becie, że będzie tylko dostępna ta nowa forma skracania, o ile wejdzie w życie.
 

DeletedUser16759

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Obecnie koszty są na takim poziomie
22h - 780
13h - 660
4h- 270
2h - 200
1h - 160
40 min - 120
8 min - 60
Jest to jednak wersja testowa.

jak dla mnie to te koszty mogliby jeszcze podnieść xd
wtedy nikt by nie używał skracania i każdy by czekał tyle samo na ukończenie się budowy :D
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Powiem szczerze że jeżeli to prawda to zmienia to postać rzeczy o 180 stopni. Prośba o wypowiedź kogoś kto zna szczegóły, czy to tak ma wyglądać?

Tak, na ten moment w planach jest wycofanie skracania czasu o połowę.

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie opinie i sugestie w jaki sposób można ulepszyć opcję natychmiastowego ukończenia zlecenia. Jakie ceny według was byłyby odpowiednie, czy powinny być wprowadzone jakieś ograniczenia w korzystaniu z tej opcji, czy chcielibyście, aby skracanie o połowę pozostało w grze?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

ja to bym wołał, żebyś Ty napisał jakie masz odczucia po owej prezentacji

rzadko korzystałem z tej opcji i osobiście bym wolał ograniczanie użyteczności po stronie częstości używania, a nie ceny.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Tak, na ten moment w planach jest wycofanie skracania czasu o połowę.
Jak dla mnie, w takim przypadku ta funkcja straci funkcjonalność dla mnie. Po prostu przestanę jej używać.

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie opinie i sugestie w jaki sposób można ulepszyć opcję natychmiastowego ukończenia zlecenia. Jakie ceny według was byłyby odpowiednie, czy powinny być wprowadzone jakieś ograniczenia w korzystaniu z tej opcji, czy chcielibyście, aby skracanie o połowę pozostało w grze?
Aktualnie proponowane ceny są jak dla mnie zdecydowanie za wysokie. Raczej nie pozwolą mi na jakiekolwiek korzystanie z tej funkcji (chyba, że tego darmowego skracania na 5 minut przed końcem). W sumie, to nawet nie, że "nie pozwolą", ale jak dla mnie jest to wydawanie zbyt wysokiej sumy pieniędzy na grę...bo to przecież tylko gra, która z założenia jest "darmowa".

Aktualnie korzystam z tej opcji bardzo sporadycznie, raczej w wyjątkowych okolicznościach. Za te 25 złota czasem warto skrócić rekrutację, która trwa po 24h albo i dłużej. Czasem warto zainwestować w skracanie budowy murku, a nawet gospodarstwa, którego budowa ostatnich poziomów jednak trochę trwa, a wolnych ludzików potrzeba.

Haszek przedstawił aktualną sytuację i możemy zobaczyć, że proponowane sumy, potrzebne na skrócenie automatyczne, są zdecydowanie większe, niż to było dotychczas. Także trzeba obniżyć znacznie te kwoty i zostawić opcję skracania o połówkę jak dla mnie. Czasem trzeba racjonalnie wydawać złoto i nie można sobie pozwolić na wydawanie po kilkaset złota na skrócenie jednej rekrutacji automatycznie, a mając trochę złota można sobie skrócić kilka rekrutacji/budów o połowę.


PS: Jak ktoś będzie miał sporo złota i dobrze zsynchronizuje dopływ surki do miasta, to praktycznie w kilka/kilkanaście sekund murki będę rosnąć od zera na maksa...a na nowym systemie podboju, gdy planuje się kolona, to jednak będzie spore utrudnienie dla agresora.
 

DeletedUser19313

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

bo to przecież tylko gra, która z założenia jest "darmowa".

z zalożenia dla kogo:

1. Dla graczy - z zalożenia darmowa
2. Dla twórców - z założenia dochodowa

Jedna strona ma swoje założenie a druga swoje. Realizowane są głównie założenia wiadomo które.

Co do skracania całkowitego.
Znacznie to ułatwi grę obrońcy, wprowadzi nowy model strategii, którą będzie można wykorzystać jako element skutecznej obrony przed pojedyńczymi atakami. Mianowicie przykład:

Wykonuję skan(y) - > Obliczam ile woja musze mieć by wbić bunt (3 ataki)
wchodzi kilka ataków z czego ostatni jest decydujący o podburzaniu
Obrońca ma możliwość zrobienia klina za złoto, co do sekundy przed atakiem.

Analogiczna sytuacja może mieć miejsce przy kolonie -> Klin (co do sekundy) paczką birem zrekrutowanych po natychmiastowym skróceniu.
Ile razy kilka procków ze spadochronów ratowało miasto przed przejęciem? Teraz to uprości obronę w poszczególnych przypadkach.
Atakujący ma gorzej, bo czasu ataku nie skróci.
Dla mnie to jest Obrona złotem.

I nie piszcie że nie będzie kogoś stać. Gram wystarczająco długo by widzieć co robi ambicja i zawiść w tej grze poszczególnych graczy do poszczególnych. Nie są to wyjątki a staje się to normą, bo wielu zakompleksionych grajków przechodzi z serwera na serwer.

Skan straci swoją moc
Kliny sekundowe za złoto

Podejrzewam że decyzja jest już podjęta, kwestia tylko polityczno-szkoleniowa by doszlifować kwoty i "posłuchać" graczy.

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie opinie i sugestie w jaki sposób można ulepszyć opcję natychmiastowego ukończenia zlecenia.

Ja jestem mneij wdzięczny, że zmniejszacie atrakcyjność tej gry
Jakie ceny według was byłyby odpowiednie,

A może tak zaczęto by myśleć nie o cenach a o atrakcyjności i nieprzewidywalności gry?
czy powinny być wprowadzone jakieś ograniczenia w korzystaniu z tej opcji

Natychmiastowe skrócenie obwarowane AT (rekrutacja) i nie mam na myśli AT ~ 10s bo dalej będą to kliny za złoto, forma obrony oparta na złocie w krytycznych sytuacjach.
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

ceny mi pasują tylko na 1h warto według mnie zmienić na 140 złota :)
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Po przemyśleniu raz jeszcze całej tej sytuacji związanej z wprowadzeniem nowej funkcji skracania, dochodzę do wniosku że nie ma logicznych podstaw do utrzymania obydwu wariantów. W zależności od ceny natychmiastowego skracania (w skrócie NS) jedna z tych opcji zostanie całkowicie wykluczona z użytku. Jeżeli przyjmiemy że NS zostanie wprowadzone w zamian za dotychczasową operacje "połówkowania" pojawiają nam się nowe wątpliwości. Pierwsza, oczywista to cena. Zaproponowany przelicznik na becie jest o wiele za wysoki co udowodniłem w poprzednim poście. Z drugiej strony, cena reguluje dostępność i ilość osób które będą mogły sobie na to pozwolić. Prostym przykładem jest mój ulubiony hammer ogniowy. Przy ograniczonym rozwoju miasta wraz z Ekspansją można postawić 375 ogni w jednym mieście. Niestety w takim przypadku port jest praktycznie na zerowym poziomie co pociąga za sobą wydłużenie rekrutacji. Do tej pory pozwalałem sobie na jednokrotne skrócenie każdego 21-sztukowego zaciągu. Przy NS taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć. Nawet nie ze względu na koszty, ale dla zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Dojdzie do tego że godzina gry w Grepolis będzie droższa niż ten sam czas spędzonym z... na przykład Panią do towarzystwa. A to już troszkę przesada...
Druga bardzo ważna kwestia to sprawa którą poruszył Motzej. Złotowy klin. Niestety ale 7*35 birem skrócone w tym samym czasie całkowicie zaburzy rozgrywkę. Przy bardzo ważnych bitwach (miasta cudacze) sojusz za pomocą wymiany złoto za surowce robi zrzutkę dla gracza broniącego się, a ten stawia klina na 245 birem. Jasne że można zsynchronizować ataki, wysyłać trzy statki kolonizacyjne itd. etc. lecz w moim odczuciu taka operacja wprowadzi zdobywanie ważnych miast na inny pułap - niekoniecznie lepszy.
Trzeci temat do poruszenia wynika z mojej wrodzonej ciekawości. Chciałbym się dowiedzieć czy ta cała dyskusja ma jakikolwiek sens. Prześledziłem kilka ostatnich tematów w dziale "Dyskusje" i wynika z tego że decyzja o wprowadzeniu została już dawno podjęta i nawet założenie funpage-u pt. "Stop dla NS" na FB z 100k like-ami nie zmieni tego. Prosiłbym o jasną deklaracje.

Na koniec, zmieniając troszkę temat, mam jedno pytanie:

ceny mi pasują tylko na 1h warto według mnie zmienić na 140 złota :)

Czy kolega mógłby rozwinąć swoją wypowiedź? Odnoszę nieodparte wrażenie graniczące z pewnością, że paplasz aby paplać. Pomimo, iż jesteś moim imiennikiem, co przekłada się na jakąś tam minimalną sympatie do Ciebie, to krew mnie zalewa jak czytam takie posty. Może lepiej popisz sobie w dziale off-topic, tam są też ciekawe tematy. Na przykład: "liczymy do 1000" itd, na pewno znajdzie się coś interesującego dla Ciebie. Nie to żebym odmawiał komukolwiek artykułowania swoich opinii, ale szlag mnie trafia jak po 10 minutach dziubania w Iphonie swoimi niezgrabnymi palcami (niestety nie ma forum w wersji mobilnej) otwieram temat z powiadomieniem o nowym wpisie, a tam takie kwiatki.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

"Złotowy klin" ??? hehe :D Weźcie mi wyprodukujcie te 300 birem jednym kliknięciem :) (przypominam o pojemności magazynu) jednorazowo można wyprodukować coś koło 30 birem, a nie wierzę że ktoś jest w stanie dograć 7 skróceń tak aby wszystkie wchodziły przed samego kolona. Wow! Faktycznie klin z 30 birem kliknięty za kilka setek złota (gdzie na sekundy wcześniej wejdą inne ataki i ograbią surę na te właśnie biremy) to jest problem nad którym trzeba sie zastanawiać.
Panowie INNO wyszło wam na przeciw, cieszcie się bo w obecnym stanie to jest niewypał (dla graczy wypał) który skutecznie ukróci złotników - podniesie im stawki i zostaną tylko prawdziwi złotnicy
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Panowie INNO wyszło wam na przeciw, cieszcie się bo w obecnym stanie to jest niewypał (dla graczy wypał) który skutecznie ukróci złotników - podniesie im stawki i zostaną tylko prawdziwi złotnicy
A dla mnie, to ta natychmiastowa rekrutacja jest niewypałem. Pewnie, że większość osób nie będzie mogła sobie pozwolić/szkoda im będzie kasy, na takie skracanie, ale jak dla mnie skończy się to szybko, bo INNO na takim interesie raczej nie jest w stanie zarobić więcej, niż to obecnie jest. Sam wydam od czasu do czasu te 25 złota na jakieś skrócenie czasu i zamiast 13h, rekrutacja trwa 6,5h. Dwie takie rekrutacje po 21 ogni i jestem jedną paczkę do przodu za 50 złota. Przy natychmiastowej rekrutacji, mając zlecone również dwie paczki ogni. Muszę wydać 660 złota, aby być tą jedną paczkę do przodu...i tutaj różnica robi się ogromna.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

bo to przecież tylko gra, która z założenia jest "darmowa".
z zalożenia dla kogo:

1. Dla graczy - z zalożenia darmowa
2. Dla twórców - z założenia dochodowa

Jedna strona ma swoje założenie a druga swoje. Realizowane są głównie założenia wiadomo które.

Nie no, oczywiście masz rację. Ja tylko pisałem, o założeniu dla graczy. W sumie nawet jak się wejdzie na stronę startową gry, to możemy przeczytać "Zagraj za darmo!".
 

DeletedUser19313

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

"Złotowy klin" ??? hehe :D... , a nie wierzę że ktoś jest w stanie dograć 7 skróceń tak aby wszystkie wchodziły przed samego kolona. Wow! Faktycznie klin z 30 birem kliknięty za kilka setek złota (gdzie na sekundy wcześniej wejdą inne ataki i ograbią surę na te właśnie biremy) to jest problem nad którym trzeba sie zastanawiać.

A jaki problem mieć 4-7 kolejek przygotowanych? Klikasz 7x i masz klina lepszego niż AT~10s+/- bo w przypadku skrócenia za złoto masz AT ok 10s na plus. Skoro potrafisz robić kliny na randomie 20sekundowym to dlaczego tutaj nie mógłbyś tego robić? Masz znacznie łatwiej ale płacisz za ułatwienie.

cieszcie się bo w obecnym stanie to jest niewypał (dla graczy wypał) który skutecznie ukróci złotników - podniesie im stawki i zostaną tylko prawdziwi złotnicy

cieszę się i już przestałem, bo za głupi jestem by odróżnić złotnika od PRAWDZIWEGO złotnika :)

Twoim tokiem myślenia (postaram się) nie będzie pseudo złotników, a pozostaną hardcorowi. A to oznacza tylko tyle, że jak niby złotnika było ciężko ugryźć to "prawdziwego" złotnika nie ugryziesz w ogóle.

Faktycznie inno poszło nam na rękę.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

"Złotowy klin" ??? hehe :D Weźcie mi wyprodukujcie te 300 birem jednym kliknięciem :) (przypominam o pojemności magazynu) jednorazowo można wyprodukować coś koło 30 birem, a nie wierzę że ktoś jest w stanie dograć 7 skróceń tak aby wszystkie wchodziły przed samego kolona. Wow! Faktycznie klin z 30 birem kliknięty za kilka setek złota (gdzie na sekundy wcześniej wejdą inne ataki i ograbią surę na te właśnie biremy) to jest problem nad którym trzeba sie zastanawiać.
Panowie INNO wyszło wam na przeciw, cieszcie się bo w obecnym stanie to jest niewypał (dla graczy wypał) który skutecznie ukróci złotników - podniesie im stawki i zostaną tylko prawdziwi złotnicy

Jak ja lubię posty typu: "gdzieś dzwonią ale nie wiem w którym kościele". Widać że "początkującyś" gracz. Ale nie będę samolub i wytłumaczę Ci na czym miałby polegać taki złoty klin. Po kolei, jak krowie na rowie...

Przyjmujemy że miasto jest podburzone i agresor przygotowuje się do przejęcia. Powiedzmy za 4 godziny wchodzi kolon. Przesyłamy surowce z innych miast załączając 7 produkcji birem. Mylisz się, że jednorazowo można wyprodukować coś koło 30 birem - sprawdź wpierw zanim cokolwiek napiszesz. Z rozwiniętym magazynem, badaniem ceramika oraz matematyka maksymalna ilość to 35. 7*35 to 245 sztuk, nie 300. Przykładowo tak wyglądała by rekrutacja na 2h przed wejściem statku kolonizacyjnego:

biremyjpg.JPG

Do natychmiastowego skrócenia potrzeba siedmiu kliknięć - przy szerokopasmowym necie wystarczą do tego 3 sekundy. Odpowiedzcie sobie sami ile razy puszczaliście ataki przed kolona w których timing był nie po waszej myśli i zostawiał 3-4 sekundowe okienka przed atakiem ze statkiem kolonizacyjnym.
 
Do góry