[To nie błąd] Niestabilne działanie gry

  • Rozpoczynający wątek = ARES =
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,

Od jakiegoś czasu obserwuje znaczny spadek stabilności gry. Mimo posiadanego dobrego kompa i równie dobrego internetu gra się zawiesza gdy klikam na senat lub dodaje dane jednostki do kolejki budowy. Zawieszenie objawia się przewracającą się klepsydrą i brak możliwości kliknięcia żadnego przycisku czy wpisania wartości w polach tekstowych (w przypadku jednostek). Na ogół pomaga odświeżenie strony lub wyłączenie okienka (za pomocą "x", który ironicznie działa) i włączenie ponownie. Konieczność powielania czynności była denerwująca. :)
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Też tak miałem jak używałem gorszego sprzętu
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

To nie jest błąd. Wszystko zależy od Twojego internetu i możliwości komputera.
U mnie klepsydra nie pojawia się prawie wcale, a nie mam najlepszego kompa.
Internet też raczej standardowy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Internet 100Mb/s po światłowodzie, sprzęt na którym chodzą wszystkie gry, a klepsydra i tak się pojawia, a gra muli niemiłosiernie czasami. Serwery nie dają rady, a nie problem ze sprzętem...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Potwierdzam kolegę powyżej. Sprzęt kupiony kilka miesięcy temu. Internet jw.

A jednak klepsydra się pojawia.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Dziś zauważyłem, że gra zaczęła działać jeszcze gorzej - przy przełączaniu miast gra się całkowicie blokuje (nic nie można kliknąć i nie ma klepsydry). Pomaga JEDYNIE odświeżenie całej strony. Problem pojawia się co chwila.

Zaznaczam, że od kilku miesięcy pracuje na nowym sprzęcie i szybkim internetem a problem zaczął występować dziś (zatem to nie kwestia sprzętu ani internetu)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Hm... Ja miałam taki problem ale się okazało, że...
Mój dostawca neta bierze neta od innego, ten od innego, a ten trzeci jeszcze od tanich firm, gdzie sygnał leciał przez Czechy nawet. Tydzień o to walczyłam wspinając się na kolejne szczeble tej pięknej struktury szukając problemu, ale udało się. Główny dostawca zmienił ścieżkę.
Mówię, że to nie wina gry, a Internetu. I nie szybkości, a jakości.

Polecam sprawdzić, przez ile punktów lecicie do serwera Inno.
Ja wtedy leciałam przez 18.
Teraz 5 i wszystko działa :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Heh...a to nie wiem jak to sprawdzić. Jakaś rada, to sprawdzę i zobaczymy jak to wygląda...
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Uruchom konsolę poleceniem cmd (system windows), a później wpisz tracert grepolis.pl
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Wyszło mi 9, także nie ma tragedii. Choć na jednym punkcie mała zamuła jest i pewnie przez to czasem jest problem. Choć ostatnio jest lepiej trochę...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

No Ja będę mógł sprawdzić dopiero we wtorek. :(
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

U mnie wyszło 17 i gra chodzi dość płynnie:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Ja to nie wiem co mam o tym sądzić.. z jednej strony wyjaśnienie wydaje się słuszne i logiczne ale z drugiej - ten net mam już jakiś czas. Dlaczego więc w zeszłym miesiącu gra działała w miarę płynnie a teraz nagle wszystko się tnie i muli? W między czasie nie nastąpiła absolutnie żadna zmiana.
 

DeletedUser2329

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

ja miałem raz tak że gdy kliknąłem nalewy na miasto potem lewy na "idź do" to wyskoczył mi komunikat "żądanie jeszcze nie jest gotowe" czy jakoś tak..
 
Odp: Niestabilne działanie gry

Popieram przedmówców, to nie wina sprzętu, tylko serwerów, grę zawiesza i muli strasznie, odświeżanie strony co kwadrans zaczyna działać już na nerwy!
No ale oni się nigdy do błędów nie przyznają, kasa aby płynęła i wszystko jest OK.
 

DeletedUser22087

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

ja jak zmieniam miasta szybko to wszystko się zawiesza i okna się nie wczytują
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Kolejny "objaw" (z góry zaznaczam, że sprawdzane na 2 komputerach posiadających oddzielne łącze do internetu, różnych dostawców) to zawieszanie się okien (miasta, ataku, wsparcia itp). Problem polega na zawieszaniu wszystkich przycisków i klikalnych elementów i wyświetlanie klepsydry (wówczas działa tylko "x" zamykający okno). Kilkukrotne włączenie i wyłączenie okna lub odświeżenie strony pomaga.

To na pewno nie wina sprzętu ani neta tylko serwerów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry