[Nie można powtórzyć] Niestabilne działanie gry

  • Rozpoczynający wątek = ARES =
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,

Problem już zgłaszałem ale jak widać do dnia dzisiejszego nie ma rozwiązania. Zakładam nowy temat ponieważ pojawiły się nowe okoliczności przemawiające za niestabilnością gry. Gra się zwyczajnie zawiesza (wyświetla się animacja obracającej się klepsydry) przy podstawowych czynnościach w grze (w tym zmiana miasta, próba wysłania surowców, próba wejścia w panel miasta etc.). Nadmieniam, że zdecydowanie wina nie leży po stronie łącza ani danego sprzętu - sprawdzane było na wielu komputerach w różnych miejscach (posiadające różne łącza) i gra działa tak samo. Żeby wywołać żądaną akcję w grze trzeba wyłączyć dane okno i ponownie je włączyć (działanie to trzeba wykonać średnio kilka(kilkanaście) razy)

Następnie nagroda dzienna nie znika po wybraniu i przydzieleniu do miasta - okno wyświetla się dalej.

Następnie przy próbie wysłania surowców za pomocą kliknięcia ikonki (wybierz wszystko) system wpisuje dokładnie tylko danego surowca ile widnieje w górnym panelu a pomimo to występuje błąd, że nie można wysłać surowców więcej niż się posiada - trzeba zmniejszyć ilość, która nie odpowiada maksymalnej ilości w górnym panelu.
 
Odp: Niestabilne działanie gry

Czy po wykonaniu wszystkich czynności opisanych w tym FAQ problemy nadal występują? Jeśli tak, to użyj proszę załączonego tam szablonu i postaraj się przedstawić dany problem na obrazku z całego ekranu.
Jeśli ktoś ma podobną sytuację, to również proszę o powyższe czynności, w tym przedstawienie tego na screenie z całego ekranu.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

U mnie problemy bardzo podobne...wszystko pewnie zależy od obciążenia serwera w danym momencie. Czyszczenie, to jest podstawa, tak jak reszta tego FAQ.

PS: Powiedz mi, jak mam zrobić screena z przechodzenia strzałkami między jednym miastem, a drugim? Jest to wykonalne?! Albo jak mam pokazać, że po odebraniu nagrody dnia, okienko z nią się nie zamyka? O lagach podczas odbierania surki z wiosek używając premki nie wspominam...bo sytuacja podobna.

U mnie zdarza się również, że jak przechodzę strzałkami przez wszystkie moje 100+ miast, w pewnym momencie następuje zawiecha systemu i mogę strzałkami przechodzić do kolejnych miast, a widok wyspy zostaje ten sam...wtedy też każda próba wejścia w cokolwiek jest nieudana. Pojawia się okienko z tłem, bez żadnej zawartości. Odświeżam grę i ładuje mi miasto, na którym gra "się zatrzymała", a nie to w którym teoretycznie (według podpisu u góry) byłem.
 
Odp: Niestabilne działanie gry

Czyszczenie, to jest podstawa
Też stawiałabym właśnie na brak czyszczenia jako najczęstszą przyczynę problemów z grą :) Niestety gra nie zapewnia regularnego czyszczenia naszej przeglądarki, więc warto to robić ręcznie.

PS: Powiedz mi, jak mam zrobić screena z przechodzenia strzałkami między jednym miastem, a drugim? Jest to wykonalne?! Albo jak mam pokazać, że po odebraniu nagrody dnia, okienko z nią się nie zamyka?
Wystarczy, że pokażesz, że okienko nadal jest po odebraniu nagrody. Jeśli pokażesz cały ekran, to zobaczymy też odpowiednie elementy, które wskażą nam, czy faktycznie takie okienko było już po odebraniu nagrody i podpowiedzą też może, co było powodem takiego zachowania.

O lagach podczas odbierania surki z wiosek używając premki nie wspominam...bo sytuacja podobna.
Dlatego napisałam o postaraniu się, a nie o przedstawieniu. Niektóre rzeczy trudniej jest przedstawić niż inne, ale nie jest to niemożliwe. Zawsze też można nagrać filmik.

To przykładowo bardzo łatwo uwiecznić na obrazku - wystarczy pokazać dane z różnych miast:
U mnie zdarza się również, że jak przechodzę strzałkami przez wszystkie moje 100+ miast, w pewnym momencie następuje zawiecha systemu i mogę strzałkami przechodzić do kolejnych miast, a widok wyspy zostaje ten sam...wtedy też każda próba wejścia w cokolwiek jest nieudana. Pojawia się okienko z tłem, bez żadnej zawartości. Odświeżam grę i ładuje mi miasto, na którym gra "się zatrzymała", a nie to w którym teoretycznie (według podpisu u góry) byłem.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

1. Osobiście czyszczę kompa z poziomu przeglądarki, a później dwóch, czy trzech różnych programów przynajmniej raz na tydzień, a przy okazji pojawienia się jakichś większych lagów niezwłocznie...czyli po prostu wyłączam przeglądarkę i biorę się za czyszczenie. Na tym punkcie akurat jestem dość mocno przeczulony.

2. Ok, uwierzę Ci na słowo, że jesteście w stanie "wyczytać" to ze zrzutu z całego ekranu...także postaram się zrobić screena jak znajdę trochę czasu i podrzucę w tickecie:)

3. Filmików jeszcze nie nagrywałem, zawsze jednak można to zrobić, choć ostatnio nie mam na takie zabawy za dużo czasu...a nie wiem, ile tam rzeczy musiałbym rozkminić, aby zrobić zrzut z ekranu w postaci filmiku.

Do tego też trzeba dodać, że nie jest to stały element gry. Lagi pojawiają się raczej tylko w ciągu dnia przy przechodzeniu między miastami...w nocy już one praktycznie nie występują. Za duże obciążenie serwerów?

4. Wiem, że to akurat można łatwo na obrazku pokazać. Jakoś jednak nigdy nie miałem okazji...ale pewnie tak zrobię w najbliższym czasie. To w sumie dodałem tylko jako dodatek...

PS: W związku z pojawiającą się klepsydrą, to Sisi już dostała ode mnie screena, z pojawiającej się klepsydry podczas zwyczajnego przechodzenia pomiędzy zakładkami na forum...wczytywanie każdej zakładki trwa dłużej niż normalnie i pojawia się wtedy klepsydra na chwilę...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Niestabilne działanie gry

Co do zrzutów ekranu to postaram się je zrobić przy najbliższej okazji (jak będę też w domu). Co do czyszczenia to również komputer czyszczę dosyć często. :)

klepsydra.JPG

Załączam zrzut. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry