Noc

  • Rozpoczynający wątek sora155
  • Data rozpoczęcia

Jaki jest twój stosunek do pomysłu?

  • Jestem za

    Głosy: 18 94,7%
  • Jestem przeciw

    Głosy: 1 5,3%
  • Ten pomysł jest mi obojętny

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    19
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pomysł który chce przedstawić miałby polegać na tym, że w każdym mieście zapadała, by noc.
przykładowy czytelnik napisał:
O co chodzi w tym pomyśle?
Dokładnie to chodzi o to, by w podglądzie miasta kiedy gramy o "późnych" godzinach zamiast dziennego światła padającego na nasze polis była ciemna noc.
przykładowy czytelnik napisał:
Jak by to miało wyglądać?
Pomysł ten jest już na japońskim grepolis i wygląda to tak:
nocnp.png

przykładowy czytelnik napisał:
Czemu miało, by to służyć?
Pomysł ten miałby być głównie po to, żeby gracze, którzy grają w nocy nie męczyli swoich oczu. Ponieważ jak każdy pewnie wie oglądanie jaskrawych kolorów emitujących z monitora w trakcie przebywania w ciemnym pokoju jest bardzo szkodliwe dla naszych oczu.
przykładowy czytelnik napisał:
Czy nie przeszkadzało, by to w grze?
Wprowadzenie nocnego podglądu miasta w niczym, by raczej nie przeszkadzało, ale można dodać opcje wyłączenia.
przykładowy czytelnik napisał:
Kiedy noc miałaby zapadać?
Mam dwa pomysły:
1. Jednocześnie na wszystkich serwerach o godzinach - 22:00-07:00

2. Noc zapadałaby wraz z nocnym bonusem.
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: Noc

Ale na Międzynarodowych (Angielskich) serwerach jest noc, więc może i w innych krajach to wgrają z czasem, jak nie, to nie mam nic przeciwko tej propozycji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Noc

Epickie.

Popieram wersję 2 pomysłu, żeby było ciemno w czasie bonusu nocnego.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Noc

Jak najbardziej na tak, motyw bardzo ciekawy, wprowadzony już w zagranicznych wersjach grepolis, dlaczego nie miałby zagościć u nas ?
Oczywiście tylko i wyłącznie z opcją numer 2, ciekawe urozmaicenie, nie wymagające żadnych balansów i nie sprawiające problemów.

Edit
Jednak jest jeden mały problem, co ze serwerami, które nie posiadają bonusów nocnych aktywnych ?
Myślę że jednak rozwiązaniem tego problemu mogłaby być mała ankieta lub wybranie stałych godzin dla wszystkich światów z bonusem nocnym nieaktywnym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Noc

Tak, bonus nocny nieaktywny - brak grafiki nocnej


Tylko z 1 Jestem na TAK
 

DeletedUser

Guest
Odp: Noc

Eee... to jest w polskiej wersji świat bez bonusu nocnego??
Albo istnieje powód by takie światy wprowadzać?

Chyba nie.

jekop napisał:
Ale na Międzynarodowych (Angielskich) serwerach jest noc
Ta? Niby na którym świecie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Noc

Jednak jest jeden mały problem, co ze serwerami, które nie posiadają bonusów nocnych aktywnych ?
Myślę że jednak rozwiązaniem tego problemu mogłaby być mała ankieta lub wybranie stałych godzin dla wszystkich światów z bonusem nocnym nieaktywnym.

Najczęściej serwery które nie mają bonusu nocnego to międzynarodowe. Czyli takie na których grają z odległych części świata i np. kiedy graczowi A na zegarku wybija godz 8:00 to graczowi B może wybijać godz 21:00 więc ustawianie wtedy "nocy" musiałoby być robione profilowo. I u nas też tak może być.
Można by to wprowadzić w menu "Ustawienia" - "Podgląd miasta":
ustawieniai.png

I jak zaznaczałoby się opcje nocy to możnaby było wpisać o jakich godz miałoby się to kończyć. (Na starcie wszystkie okienka dotyczące podglądu są wł. więc i to by takie było, a domyślne godz to czas trwania bonusu nocnego na danym serwerze.)
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: Noc

Ja teraz gram na Corinth, więc może od tego świata zaczęli z tymi grafikami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Noc

Hah, wprowadzili noc na globalu, gdzie nigdy nie było bonusu nocnego? Ostro :D
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: Noc

No, ale wygląda bardzo podobnie, pewnie identycznie jak na załączonym obrazku na starcie tej propozycji.
 

DeletedUser

Guest
Propozycja wprowadzona

Propozycja została wprowadzona już w życie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry