[Ulepszenie] Nocne Ataki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser21367
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji?

  • Tak

    Głosy: 3 16,7%
  • Nie

    Głosy: 14 77,8%
  • Obojętne

    Głosy: 1 5,6%

  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser21367

Guest
Nocne Ataki
Obserwując grę nasuwa się pytanie czy nocne ataki mają sens.Jeśli od godz 24.00-6.00 istnieje bonu a ktoś nie może spać, wiadomo że nawet za straty które poniesie, wprowadzi kolona do obcego miasta .Nie dajmy się zwariować.Mamy rodzinę ,pracę, uczymy się i inne obowiązki. Wielu graczy zrezygnowało z gry.Co mówili?. cyt.Przecież nie można siedzieć na grze 24h.
Moja propozycja jest taka, aby nie można było wpływać kolonem przed godzina 6.00.Gra ma sprawiać przyjemność obu graczom,nie jednemu.Czy przyjemne jest bicie śpiącego?
Proszę temat poddać pod głosowanie.
 

DeletedUser19924

Guest
Ja proponuję na początek zapoznać się z regulaminem działu i się zastosować do niego.

A co do meritum sprawy, to bądźmy poważni. Jedni pracują rano, drudzy popołudniu, a trzeci wieczorem...a nawet są tacy, którzy pracują na nocki. Mój znajomy ma na przykład 24h dyżury i gra. Także jak chcesz to rozwiązać? Dodasz opcję "sen", gdzie klikasz i nikt nie może Ciebie atakować przez kilka godzin? A może pójdźmy dalej i zakażmy atakować wtedy, gdy ludzie pracują.

To jest gra po części strategiczna...trzeba się nakombinować i uderzyć, kiedy samemu jest się gotowym, a nie czekać na gotowość przeciwnika. A może jeszcze będziemy pisać PM, gdzie będziemy pytać, czy ktoś jest obecny, bo chciałbyś go zaatakować?!

PS: Nie mówiąc już o tym, że mamy teraz apkę, która informuje przez cały czas o nadchodzących atakach, więc i tak obrońca ma zdecydowanie ułatwione zadanie w tej chwili.
 
miałem coś napisać ale komentarz wyżej jest wyczerpujący :p
tylko nie nazywałbym grepolis grą strategiczną bo ze strategią nie ma za wiele wspólnego (chyba tylko aspekt ekonomiczny)
 

DeletedUser

Guest
Ja z kolei myślę, że Grepolis jest wyłącznie grą strategiczno-polityczną z naciskiem na strategię :)
 

DeletedUser

Guest
Chwileczkę, może jako propozycja dla całego Grepolis to za wiele, ale istnieją jeszcze światy specjalne. Skoro ma sens Hiperborea, gdzie w ogóle nie ma podboju, a świat ma się dobrze, oraz Achilles, wymyślony dla graczy naprawdę hardkorowych (i przez długi czas doskonale sprawdzał się w tej roli), to może i świat, w którym podboju można dokonywać tylko w określonych godzinach, funkcjonowałby dobrze, i przyciągał graczy.
Temat nie spełnia wymagań regulaminowych, ale opiera się na trafnej obserwacji: jest wiele osób, które lubią Grepolis, ale nie mogą sobie pozwolić na zaangażowaną grą 24/7 (a jaki odsetek graczy tak naprawdę zawsze może?). Myślę, że pomysł świata specjalnego, opartego na tym pomyśle jest wart rozważenia przez Innogames.
 

DeletedUser

Guest
Dla takich właśnie osób nie są gry osadzone w czasie rzeczywistym :)

Idąc Twoim tokiem rozumowania, trzeba by jeszcze otworzyć kilka nowych światów specjalnych dla młodzieży, która w godz. 8-16 jest w szkole, ale lubi posiedzieć w nocy i poatakować, dla ludzi pracujących na drugą zmianę na produkcji, którzy nie mogą zareagować na atak, ale budzą nas wcześnie rano z kolonami, dla studentów zaocznych, którzy nie grają w pt-nd, ale w tygodniu nadrabiają za dwóch itd. :p

Trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, co to jest gra osadzona właśnie w czasie rzeczywistym, dla osób, które chcą bawić się w pewnych momentach 24h na dobę. A jeśli ktoś ma godzinkę wolną popołudniami - ma setki gier do wyboru, wykorzystujące również rywalizację z innymi, ale bez określonego czasu działania.
 

DeletedUser18203

Guest
To zróbcie taki swiat ze można atakować tylko tego gracza który jest zalogowany i koledze z pierwszego postu będzie to pasować:)
 

DeletedUser

Guest
Dla takich właśnie osób nie są gry osadzone w czasie rzeczywistym :)

Idąc Twoim tokiem rozumowania, trzeba by jeszcze otworzyć kilka nowych światów specjalnych dla młodzieży, która w godz. 8-16 jest w szkole, ale lubi posiedzieć w nocy i poatakować, dla ludzi pracujących na drugą zmianę na produkcji, którzy nie mogą zareagować na atak, ale budzą nas wcześnie rano z kolonami, dla studentów zaocznych, którzy nie grają w pt-nd, ale w tygodniu nadrabiają za dwóch itd. :p
Rozumiem, że Hiperborei też byś zakazał, gdybyś mógł, a wszystkie światy Grepolis ustawił dokładnie tak samo, bo jakim prawem któryś miałby być w czymś inny, i, nie daj Boże, pasować jakiejś grupie graczy bardziej, niż pozostałe? :p A w imię czego właściwie takie ograniczenie, oczywiście poza tym, że Tobie się coś nie podoba?
 

DeletedUser

Guest
Odniosłem się wyłącznie do Twojej propozycji, nic nie wspominałem o tym czy jestem za większym urozmaiceniem ustawień serwerów.
O Hiperborei również zdania nie napisałem. Proponuję zrobić ankietę i rozeznać się czy rzeczywiście taka opcja została by mile przyjęta.
 

DeletedUser24255

Guest
siemka wszystkim uważam że grepolis to jest gra, co z tego wynika powinna być zabawą. Osobiście chodzę do 2 klasy liceum i mam masę nauki ale jakoś godzę to z grą aczkolwiek gram sprawiedliwie.
Przykład wiem gdzie mój wróg ma miasto harpii wystarczy 20 procków w nocy i wszystko pada. To nie jest problem wstać na 5 minut i wysłać atak ALE.... to jest gra a są ważniejsze rzeczy niż gra. Uważam że nie sprawiedliwe jest bicie osoby która śpi więc takowych ataków nie wysyłam. Wiem że ludzie w różnych godzinach pracują i każdy wyśle klocka wtedy kiedy mu wygodnie. Więc wprowadzanie opcji która zakazuje wysyłanie klocków na noc nie jest dobrym rozwiązeniem ale jest jeszcze drugi asepkt. Co przyciąga ludzi do gry? Nic innego jak zmiany i zróżnicowanie wydaje mi się że wprowadzenie świata dla "weteranów" który ma np opcje wstawienia klocka np między 19-20 jest dobrym pomysłem jeśli ktoś nie chce to nie skorzysta z tej opcji. Tak jak ja np nie korzystam z opcji gry na nowym systemie a jednak on istnieje bo ktoś inny lubi ten system.
kolejna sprawa. Szczerze? gram na poważnie na każdym świecie z starym systemie i powoli wydaje mi się to monotonne mało co się zmienia. Wprowadzenie ponownie swiata Alfa ( temat poruszony w innej zakładce ) też jest dobry pomysłem urozmaici to grę. Ci co będą chcieli sobie przypomnieć dawne czasy tam wejdą ci co nie to nie wejdą.
Krótko mówiać jak dla mnie: więcej urozmaicenia i będzie super
 

DeletedUser28932

Guest
A wg mnie to dobry pomysł. Zrobić świat specjalny, gdzie można atakować o określonych godzinach. Gdyby próba nie wyszła, najwyżej zamknąć świat. A nie od razu nie, bo to, nie, bo tamto. Gdyby tak ciągle na wszystko odpowiadać nie, to po co by grać ciągle w to samo. Trzeba urozmaicać grę.
 
A wg mnie to dobry pomysł. Zrobić świat specjalny, gdzie można atakować o określonych godzinach. Gdyby próba nie wyszła, najwyżej zamknąć świat. A nie od razu nie, bo to, nie, bo tamto. Gdyby tak ciągle na wszystko odpowiadać nie, to po co by grać ciągle w to samo. Trzeba urozmaicać grę.
Według mnie świat gdzie można przejmować miasta ile się chcę byłby odpowiedni :).
Ciekawie by było.
No może i by taki był, ale to pewnie nie szybko ;/
 

DeletedUser15461

Guest
Jestem na nie. Nie masz czasu na grę? To nie graj.
Po to jest bonus nocny, aby ataki nocne były trudniejsze, a jeśli nawet z tym się nie wybronisz, to nie wybronisz się w ogóle.
 
Do góry