[Ulepszenie] Nowa wersja Plagi ^^

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7800
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za poniższymi zmianami w "Pladze" ?

  • Tak

    Głosy: 26 45,6%
  • Nie

    Głosy: 15 26,3%
  • Jestem za zmianą, ale nie taką

    Głosy: 11 19,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 5 8,8%

  • W sumie głosujących
    57
Status
Zamknięty.

DeletedUser7800

Guest
Przedstawienie problemu:
O beznadziejności obecnej plagi pisałem już w mojej wcześniejszej propozycji, jednak wielu graczy nawet po podniesieniu jej czasu działanie nie korzystało by z niej. Ktoś wcześniej napisał, że idealnym wyjściem było by zastąpienie tego czaru innym. Trochę nad tym myślałem i wpadłem na moim zdaniem ciekawe rozwiązanie...

Propozycja:
Od dziś plaga zamiast zmniejszać produkcję surowców powodowała by:
a)przedłużenie budowy o 20% wszystkich aktualnie budowanych jednostek morskich i lądowych oraz budowanych budowli w danym mieście w danym mieście
b)wydłużenie o 100% czasu budowy wszystkich nowych produkcji jednostek (nie budynków)

Koszt czaru (250 łask Hadesa) i czas działania (3h na świecie o prędkości x2) pozostają bez zmian. Tak samo nazwa i ikona czaru (bardzo mi się ona podoba :cool:)

Dla czego tak?:
Obecnie plaga czyni niewielkie szkody w postaci utraty surowców w czasie 6h... Nawet po przedłużeniu czasu jej trwania szkody są malutkie i można bez problemu dosłać sobie surowce z innego polis. J
Jeśli powodowała by efekty z mojej propozycji dość mocno opóźniała by budowę armii co miało by większe zastosowania militarne (np. taka plaga codziennie na jakieś wrogie miasto i już produkcja zapałek idzie ślimaczym tempem:])
Jeśli trafimy na dużą rekrutację we wrogim mieście moglibyśmy nieco wydłużyć produkcję i zamienić na nieopłacalne wydanie nowego polecenia rekrutacji czy budowy, chyba że wcześniej skontruje się czar zewem morza lub bobasem :)



Czar nie wydaje mi się przesadzony ponieważ bobas i zew kosztują "grosze".
Czekam na wasze opinie^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Propozycja:
Od dziś plaga zamiast zmniejszać produkcję surowców powodowała by:
a)przedłużenie budowy o 20% wszystkich aktualnie budowanych jednostek morskich i lądowych oraz budowanych budowli w danym mieście w danym mieście
b)wydłużenie o 100% czasu budowy wszystkich nowych produkcji jednostek (nie budynków)
Oj, coś raczej za mocne byłoby wtedy to zaklęcie. Punkt b) to według mnie przesada, a punkt a) jest niespójny z pozostałymi zaklęciami. Ale gdyby połączyć te punkty i zrobić wydłużenie o 20% czasu nowych rekrutacji jednostek i nowych zleceń budowy, to może nie byłoby to takie złe :confused:


Proszę dodaj jeszcze ankietę, aby propozycja była ważna, no i przede wszystkim, żeby gracze mogli zdecydować, czy podobałaby im się taka zmiana.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Jak dodać ankietę :confused:
Moim zdaniem nie jest przesadzone^^ Zaklęcie jest drogie, i ma sprawić, że wydanie polecenia rekrutacji stanie się nieopłacalne... bobas i zew przyśpieszają o 100% budowę z kosztują niewiele łask:) Dla tego to powinno tak działać.

A punkt adziałał by na zasadzie wydłużenia o 20% atualnego czasu rekrutacji. Może to i być 5 min i 12h :)
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Dzięki sonda już dodana:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Mnie się pomysł podoba.

Teraz, co prawda wymaga to pewnej organizacji, złotnik może postawić miasto w centrum wiosek wroga i wypuszczać hordy wojowników jeśli cały sojusz śle mu surowce. Takie zaklęcie w fajny sposób blokuje coś takiego, na wszystko powinna być kontra.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Rewelacyjny pomysł - jestem jego entuzjastą. Zmiana nieużywanego czaru na coś co mogłoby być bardzo przydatne.

Co do siły czaru to w podanej pierwotnie wersji jest trochę za mocna - na rozwiniętych światach byłoby ok ale na początkowych etapach mogłaby prowadzić do zbytniego blokowania rozwoju.

Niemniej pomysł genialny:)
 

DeletedUser15956

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Podoba mi się-uważam żę to dobry pomysł
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

pytanie ; czy te 20% działa 6 godzin i potem przestaje działać ?
jeśli nie przestaje to czy kolejne czary znowu powodują wydłużenie +20%+20%+20% itd.

20% działa na obecny w chwili rzucenia czaru czas rekrutacji
Drugą plagę można puścić dopiero po minięciu efektu czaru (punktu b) jeśli jednak minie te 6h można walnąć ponownie plagę i wydłużyć o kolejne 20% aktualny w nowej chwili czas rekrutacji.

Istniało by też zabezpieczenie czasowe (jak np. z błyskawicą) na światach z Artemidą
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Jeśli większość będzie myślała podobnie można było by zmienić tą zasadę na jedno skrócenie na polecenie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Już się boję tej plagi, z tymi ustawieniami byłby to teraz najgorszy czar zaraz po burzeniu muru, które jest chyba najczęściej stosowane przez graczy. Propozycja bardzo ciekawa i po dopracowaniu szczegółów Hades miałby u graczy powodzenie, więc jestem na tak. Plaga w tej wersji ma sens :)
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Propozycja super ;)
Ale wtedy plaga moim zdaniem byłaby za mocna i prosto dzięki temu można by było przejąć wrogie miasto ;P
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Ja myśle , że nie trzeba zmieniać zaklęć niech lepiej zostaną takie jakie są i tak plaga przynosi nękanemu graczowi straty. Głos na nie
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Nadal uważam że czar powinien obniżać obronę a nie produkcje :p mamy heroiczną siłę i korzystny wiatr (nie uwzględniam czarów ze świata achilles) które zwiększają siłę ataku danych jednostek + tęsknota która osłabia siłę ataku ale to nadal wszystko kręci się wokół ataku dlatego wolałbym by taki czar obniżał wartość obrony przez jakiś czas :p trzęsienie nie osłabia jednostek broniących


Jestem za zmianą, ale nie taką:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Coś na biremki by się przydało
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Oj, coś raczej za mocne byłoby wtedy to zaklęcie. Punkt b) to według mnie przesada, a punkt a) jest niespójny z pozostałymi zaklęciami. Ale gdyby połączyć te punkty i zrobić wydłużenie o 20% czasu nowych rekrutacji jednostek i nowych zleceń budowy, to może nie byłoby to takie złe :confused:


Proszę dodaj jeszcze ankietę, aby propozycja była ważna, no i przede wszystkim, żeby gracze mogli zdecydować, czy podobałaby im się taka zmiana.


Uważam tak samo, gdyby połączyć a i b, aby nowe produkcje były o 20% wolniejsze, to byłoby bardzo ciekawe i dawałoby dość dużo. Zgadzam się też, że aktualna plaga jest raczej słaba, a takie wzmocnienie wyszłoby jej na dobre;)
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

A co jeśli z 5 min wcześniej ktoś wydał całe surki i na 19h ma produkcję jednostek:D ? Wtedy raczej plaga mu nie zaszkodzi:/
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

No tak, to byłby problem, ale myślałem że to bardziej by "uniemożliwiło" atakowanemu graczowi odbudowę np murku;) Wtedy też liczyłaby się taktyka: kiedy rzucić ten czar, albo czy np gracz atakowany ma rzucić sobie ochronkę;)
 

DeletedUser17205

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Odnośnie plagi myślę że to aż taki zły pomysł nie jest będzie to krótsze tylko chcę dodać że można by było zrobić aby jak już rzuciło się tą daną plagę na miasto to aby rzucić kolejną trzeba odczekać 7h myślę że to wystarczająco długo aby mogło ją rzucić kolejny raz pozdrawia Szymek.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowa wersja Plagi ^^

Sama forma czy chęć zmiany jak najbardziej stosowna ,tyle tylko że te propozycje które podałeś - byłyby teraz aż zbyt dotkliwe,zważając na inne formy nękania czarami które burzą budynki.
Chociaż tak naprawdę przy dzisiejszych możliwościach z misji wyspowych gdzie zwiększamy rekrutację taka plaga i tak by nie wiele dawała.
Szczerze bardziej bym go na coś zamienił niż ulepszał bo przy takich kosztach czar chyba skazany na porażkę.

Więc jestem za zmianą, ale nie taką :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry