1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

Nowe jednostki, bogowie i czary - propozycje graczy.

Dyskusja w 'Karczma' rozpoczęta przez użytkownika Sisi, 28. Lut 2014.

1. Haszeek

Haszeek

Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Ja mam pomysł na nowego bohatera. Był by nim Mojżesz. Jego specjalnością było by możliwość rozstąpienia się morza pomiędzy wyspami. I wtedy jednostki z dwóch różnych wysp mogły by walczyć ze sobą bez używania transów...

Sylverion i lech poznan3 lubią to.
  2. lech poznan3

lech poznan3

A to całkiem ciekawa i realistyczna propozycja. Podoba mi się, pasuje do konwencji bohaterów :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Tylko z Grecją ma niewiele wspólnego :/

3. Haszeek

Haszeek

Tyle samo co Urefon czy Zureta.

4. Hini

Hini

A jak by się udało uszkodzić tego bohatera, to morze by wracało, a jednostki ginęły. Mojżesz może być wielofunkcyjny, bo ma w zanadrzu siedem plag egipskich.

5. lech poznan3

lech poznan3

Ale kupując go trzeba się określić jaką funkcję będzie posiadał. Albo morze, albo plagi.

6. bloodhoundgang

bloodhoundgang

Peltasta - lekkozbrojny piechur w starożytnej Grecji walczący za pomocą włóczni

7. KanioKania

KanioKania Guest

Co do nowych jednostek, to ja też na coś wpadłam.

Tylko proszę nie gańcie mnie tym za bardzo.

[SPR]Nimfa (po grecku: dziewczyna) była to istota pośrednia między bogiem a człowiekiem. Nimfy żyły bardzo długo i nie starzały się nigdy, ale przecież w końcu umierały: przebywając w pobliżu człowieka i dzieląc z nim śmiertelność, lepiej niż Olimpijczycy rozumiały jego troski i potrzeby."

~ O nimfach

Jak wiadomo, nimfy należałyby do boga/bogini, doskonale sprawdzałyby się w obronie, lecz w ataku to jedna z najsłabszych mityków. (coś podobnego do Pegaza). Potrafiłyby przejść przez morze bez użycia statków.

~ Nimfy w Grepolis

KOSZTY

drewno: 1220
    kamienie: 6800
    srebrne monety: 3195

koszt łask: 165 za jedną nimfę
    wolnych mieszkańców: 25
    czas rekrutacji: 1:47:22 (1x)

INFORMACJE O JEDNOSTCE

atak: 75 (broń [tu mam problem... z określeniem, na pewno nie dystansowa])

obrona bronią obuchową: 250
    obrona bronią tnąca: 900
    obrona bronią dystansową: 785

WYMAGANIA

Świątynia: 9 poziom[/SPR]

Ostatnio edytowane przez moderatora: 25. Sty 2016
  8. ***Kojiro***

***Kojiro***

Tyle kamienia na nimfe ? :) Chcesz ją ukamienować ?[​IMG][​IMG]

9. KanioKania

KanioKania Guest

Tania być nie może :) Dałam mało drewna, ponieważ miało to związek z driadami :p Gdyby nie to, trochę zrównoważyłabym kamień z drewnem, więc... kamień staniałby, a drewno podrożałoby ;)

10. ***Kojiro***

***Kojiro***

Teraz zima i drewno drogie :) Swoją drogie harpie jak to harpie, lecą na srebro i inne błyskotki, więc tutaj bym obstawiał wyższe ceny [​IMG]

11. KanioKania

KanioKania Guest

I tak nimfa kosztuje dużo drożej niż pegaz. Jedyne co mogę tutaj poprawić, to obronę na trochę większą, bo tutaj w przeciwności do pegaza, ma jej trochę mniej.

12. K.D13

K.D13

Bogowie

13. kubiczek13

kubiczek13

wóz na łup

14. MG34

MG34

i pług na wóz do orania gospodarstwa rolnego

i masywny koń pociągowy do ciągania wozu

i grubą babę co jak zeskoczy z woza to koniom lżej

popieram ten tok myślenia - było by widać różnice miedzy miastem nastawionym militarnie a tym na gospodarkę ukierunkowanym

jakieś świeże spojrzenie w końcu![​IMG]

redka lubi to.
  15. grepofanss

grepofanss

Moim zdaniem powinna być jednostka za którą płacimy złotem :D

Oczywiście żartuje,czekałem na hejty ;)

16. Patrykob091

Patrykob091

Dokładnie i żeby taka jedna jednostka mogła rozwalić 25 k deffa na 25 murku,wprowadźcie to.Napewno zarobicie $ [​IMG]

17. Mozdur

Mozdur

Nie czarne smoki.nie dawajcie jednostek za złoto.To krok w złą stronę.ludzie będą tabunami odchodzić jak złotnik walnie im atakiem nazbyt silnych jednostek.niech kosztuje powiedzmy... Pkt walki! tzn te za które organizuje się pochodź triumfalne. Moje propozycje... Czar u atremidy (iluzja) zmieńcie na łowczynie atremidy i to np. Atak 20/50 łuczniczniczek ( więcej ataku mniej deff-a) powinien być atak za pomocą czaru jak miał być Dionizos i ja proponuję tak

Więcej offa od łuczników rzecz jasna... A dionizos został odrzucony podobno...

Ostatnio edytowane: 28. Cze 2016
  18. Glaedr 2006

Glaedr 2006

Bitony
    statystyki: 300 atak 290 obrona 80 szybkość i 100 pojemność
    koszty: 7000 drewno 6000 kamień 9000 srebrnych monet i 90 miejsc w gospodarstwie wiejskim
    koszt badania: 10000 drewna 10000 kamienia 21000 srebrnych monet 12 punktów badań
    opis: wielofunkcyjne statki bojowe bardzo szybkie i pojemne niezbyt dobra mieszanka ze statkiem kolonizacyjnym gdyż ma bardzo dużą
    szybkość a jej nie warto marnować.
    innogames może zmniejszyć wszystkie koszty opis statystyki lub je zwiększyć

lepiej zamiast czarnych smoków smoki po prostu smoki do każdego bóstwa inny.do każdego smoka wymagana świątynia na 20 koszty 500 łask 1000 kamienia 8923 drewno 7000 srebrne monety to zależy na którym poziomie 1 poziom 40 mieszkańców za ulepszanie 2 mieszkańców za każde ulepszenie poziomu atak +3. Atena niebieski 1200 atak tnącą 1212 obrona przed bronią tnąca przed obuchową 1000 przed dystansową hades czarny 1000 atak tnącą 1000 obroną obuchową 1000 obrona tnącą 1000 obrona obuchową zeus czerwony 1200 atak dys. 1100 przed dys. 1100 przed obuch. 1180 przed tnąc. hera różowy atak obuch. 7000 przed dys. 2000 przed tnąc. 2000 przed obuch. 2000 Artemida biały atak dys. 1000 przed dys 2500 przed obuch. 1000 przed tnąc. 1009 Posejdon morski smok (statek) atak 1000 obrona 1000 pojemność 1000 . do każdego z powyższych szybkośc 50

Ostatnio edytowane przez moderatora: 24. Lip 2016
  19. Kot Felix

Kot Felix

dla mnie można by wprowadzić dodatkowe statki w grze, likwidując przy tym brandery...jak je nazwiecie, to już wasza sprawa...

1. Atak 150, Obrona 45, szybkość 8 (dla świata 1x), koszt 780 drewna, 180 kamienia, 480 srebra, liczba ludności na jednostkę 10.
    2. Atak 18, Obrona 120, szybkość 10 (dla świata 1x), koszt 480 drewna, 420 kamienia, 108 srebra, liczba ludności na jednostkę 8.

i tak, to jest praktyczne odwzorowanie ogni i birem w innej wersji, podane jednostki mają 75% mocy bojowej swoich odpowiedników, ale kosztują tylko 60% surowców co ich odpowiedniki. Myślę, że czas rekrutacji powinien także wynosić 60%, ale to do przedyskutowania.

Generalnie podobno ta gra jest strategiczna, więc moja propozycja ma za zadanie wprowadzić więcej tej strategii faktycznie w grze. Czy budować lepsze jednostki drożej i dłużej, czy słabsze taniej i szybciej...każde rozwiązanie może być dobre w zależności od danej sytuacji strategicznej na mapie/froncie, do odbijania okupacji czy likwidacji bunkrów np. takie słabsze ognie były słabe, ale jako jednostki do szybkiego ataku na froncie idealne, bo stosunkowo szybko można by je odrobić. I trzeba by było naprawdę pomyśleć, co w danej sytuacji się bardziej opłaca, premiowałoby to oczywiście osoby myślące, planujące, analizujące, czyli strategów, bo chyba właśnie takie osoby powinny mieć moim zdaniem przewagę w tej grze. Fajnie by było wprowadzić coś podobnego z wojskami lądowymi, chociaż tam Chiron np. powoduje, że coś takiego istnieje (lepsza gorsza do ataku paczka hopków, którą tanio zrobimy i szybko, czy może paczka kawalerii robiona dużo dłużej i drożej?)

20. Antek-kaka

Antek-kaka

• Nowi bogowie: Ares, Hefajstos, Apollo, Demeter, Dionizos, Afrodyta, Nemezis, itp.
    Mam pomysły na zaklęcia i cenę:
    • Apollo: Głos wyroczni - szpiegowanie CENA: 50
    • Ares: Szał bitewny - + 25% siły ataku jednostek CENA: 75
    • Hefajstos: Pomoc kowala- obniża o 25% koszt budowy losowego budynku CENA: 100
    • Dionizos: Delfini szał - Dionizos zmienia 10-20% wrogich jednostek w delfiny ( w mitach To robił z wrogami) CENA: 110
    • Demeter: Gościnni rolnicy - gospodarstwo wiejskie może pomieścić o 5-10% więcej ludzi CENA: 50
    • Afrodyta: brak pomysłów CENA: zero
    • Nemezis: Zemsta - wybrany gracz traci losowe 5 jednostek CENA: 50-75

Do góry