Nowe jednostki, bogowie i czary - propozycje graczy.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser13253

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Ja mam pomysł na nowego bohatera. Był by nim Mojżesz. Jego specjalnością było by możliwość rozstąpienia się morza pomiędzy wyspami. I wtedy jednostki z dwóch różnych wysp mogły by walczyć ze sobą bez używania transów...
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

A to całkiem ciekawa i realistyczna propozycja. Podoba mi się, pasuje do konwencji bohaterów :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Tylko z Grecją ma niewiele wspólnego :/
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Tyle samo co Urefon czy Zureta.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Ja mam pomysł na nowego bohatera. Był by nim Mojżesz. Jego specjalnością było by możliwość rozstąpienia się morza pomiędzy wyspami. I wtedy jednostki z dwóch różnych wysp mogły by walczyć ze sobą bez używania transów...

A jak by się udało uszkodzić tego bohatera, to morze by wracało, a jednostki ginęły. Mojżesz może być wielofunkcyjny, bo ma w zanadrzu siedem plag egipskich.
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Ale kupując go trzeba się określić jaką funkcję będzie posiadał. Albo morze, albo plagi.
 

DeletedUser23989

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Peltasta - lekkozbrojny piechur w starożytnej Grecji walczący za pomocą włóczni
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Co do nowych jednostek, to ja też na coś wpadłam.

Tylko proszę nie gańcie mnie tym za bardzo.

[SPR]Nimfa (po grecku: dziewczyna) była to istota pośrednia między bogiem a człowiekiem. Nimfy żyły bardzo długo i nie starzały się nigdy, ale przecież w końcu umierały: przebywając w pobliżu człowieka i dzieląc z nim śmiertelność, lepiej niż Olimpijczycy rozumiały jego troski i potrzeby."

~ O nimfach

Jak wiadomo, nimfy należałyby do boga/bogini, doskonale sprawdzałyby się w obronie, lecz w ataku to jedna z najsłabszych mityków. (coś podobnego do Pegaza). Potrafiłyby przejść przez morze bez użycia statków.

~ Nimfy w Grepolis

KOSZTY

drewno: 1220
kamienie: 6800
srebrne monety: 3195

koszt łask: 165 za jedną nimfę
wolnych mieszkańców: 25
czas rekrutacji: 1:47:22 (1x)

INFORMACJE O JEDNOSTCE

atak: 75 (broń [tu mam problem... z określeniem, na pewno nie dystansowa])

obrona bronią obuchową: 250
obrona bronią tnąca: 900
obrona bronią dystansową: 785

WYMAGANIA

Świątynia: 9 poziom[/SPR]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23832

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Tyle kamienia na nimfe ? :) Chcesz ją ukamienować ?
smiley_emoticons_no_sad.gif
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Tyle kamienia na nimfe ? :) Chcesz ją ukamienować ?
smiley_emoticons_no_sad.gif
cnfy7elqh8dotnsdp.gif

Tania być nie może :) Dałam mało drewna, ponieważ miało to związek z driadami :p Gdyby nie to, trochę zrównoważyłabym kamień z drewnem, więc... kamień staniałby, a drewno podrożałoby ;)
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Tania być nie może :) Dałam mało drewna, ponieważ miało to związek z driadami :p Gdyby nie to, trochę zrównoważyłabym kamień z drewnem, więc... kamień staniałby, a drewno podrożałoby ;)

Teraz zima i drewno drogie :) Swoją drogie harpie jak to harpie, lecą na srebro i inne błyskotki, więc tutaj bym obstawiał wyższe ceny
smiley_emoticons_headstand.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

I tak nimfa kosztuje dużo drożej niż pegaz. Jedyne co mogę tutaj poprawić, to obronę na trochę większą, bo tutaj w przeciwności do pegaza, ma jej trochę mniej.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.


i pług na wóz do orania gospodarstwa rolnego

i masywny koń pociągowy do ciągania wozu

i grubą babę co jak zeskoczy z woza to koniom lżej

popieram ten tok myślenia - było by widać różnice miedzy miastem nastawionym militarnie a tym na gospodarkę ukierunkowanym


jakieś świeże spojrzenie w końcu!
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser25484

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Moim zdaniem powinna być jednostka za którą płacimy złotem :D

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Oczywiście żartuje,czekałem na hejty ;)
 

DeletedUser27449

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Moim zdaniem powinna być jednostka za którą płacimy złotem :D

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Oczywiście żartuje,czekałem na hejty ;)

Dokładnie i żeby taka jedna jednostka mogła rozwalić 25 k deffa na 25 murku,wprowadźcie to.Napewno zarobicie $
smiley_emoticons_irre4.gif
 

DeletedUser27755

Guest
Odp: Nowe jednostki - propozycje graczy.

Nie czarne smoki.nie dawajcie jednostek za złoto.To krok w złą stronę.ludzie będą tabunami odchodzić jak złotnik walnie im atakiem nazbyt silnych jednostek.niech kosztuje powiedzmy... Pkt walki! tzn te za które organizuje się pochodź triumfalne. Moje propozycje... Czar u atremidy (iluzja) zmieńcie na łowczynie atremidy i to np. Atak 20/50 łuczniczniczek ( więcej ataku mniej deff-a) powinien być atak za pomocą czaru jak miał być Dionizos i ja proponuję tak

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Więcej offa od łuczników rzecz jasna... A dionizos został odrzucony podobno...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27804

Guest
Chwilowo nie ma w planach dodawania nowych jednostek. Jednak drogi nie zamykamy. W tym miejscu możecie się podzielić swoimi pomysłami wymarzonych, przydatnych jednostek. Wasze propozycje, będą dopisywane do tego postu, ale czekamy również na komentarze już wymyślonych :)

Jeśli chcielibyście coś zmienić w już istniejących jednostkach, to zapraszam do rozmów w tym temacie: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

A o to jednostki zaproponowane przez naszych graczy:

MACEDOŃSKI WŁÓCZNIK - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[SPR]Jednostki piechoty posługujące się bronią zwaną sarissą Dzięki zastosowaniu sarisy, długiej na 6 metrów włóczni wojska macedońskie, których podstawę stanowiły oddziały sarissophóroi doskonale broniły się przed kawalerią.. Pięć pierwszych szeregów żołnierzy trzymało włócznie poziomo, co w praktyce uniemożliwiało uzbrojonym w krótszą broń przeciwnikom frontalne pokonanie włóczników. Pozostałe szeregi trzymały włócznie w pionie, lekko poruszając nimi w celu odbijania nadlatujących strzał. Jednostki lekkozbrojne, tarcze zastąpione długimi włóczniami.

Ogólne noty :
Atak – 18 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 55
Obrona : broń tnąca - 10
Obrona : broń dystansowa – 6
Szybkość – 16
Łup – 8

Koszt rekrutacji:
Drewno – 180
Kamień – 140
Srebro - 210
Liczba mieszkańców: 1 włócznik : 2 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:09:20[/SPR]


BARBARZYŃCA - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Ogólne noty :
Atak – 65 (broń tnąca)
Obrona : broń obuchowa - 1
Obrona : broń tnąca - 1
Obrona : broń dystansowa – 1
Szybkość – 32
Łup – 35

Koszt rekrutacji:
Drewno – 50
Kamień – 45
Srebro - 490
Liczba mieszkańców: 1 barbarzyńca : 3 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:20:00[/spr]


SŁOŃ BOJOWY - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Słoń wykorzystywany był do działaniach wojennych. Głównym przeznaczeniem słoni bojowych były szarże, mające na celu wzniecenie paniki w szeregach wroga lub przerwanie jego szyków.

Ogólne noty :
Atak – 120 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 70
Obrona : broń tnąca - 82
Obrona : broń dystansowa – 20
Szybkość – 11
Łup – 800

Koszt rekrutacji:
Drewno – 180
Kamień – 420
Srebro - 695
Liczba mieszkańców: 1 Słoń Bojowy : 7 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:42:10[/spr]


ŁUCZNIK KONNY - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Chodziło o to, aby jak najdłużej znajdować się poza zasięgiem broni białej przeciwnika, a jednocześnie samemu w tym czasie jak najefektywniej wykorzystać swą broń – łuk.

Dowódca w zależności od sytuacji to przybliżał się, to znów oddalał od szyku przeciwnika. Szczególnie niebezpieczne było to dla piechoty nie posiadającej w swym składzie łuczników. Sama nie mogąc dosięgnąć przeciwnika swymi włóczniami narażona była na ostrzał z kilkudziesięciu, a czasem kilku metrów. Wówczas żadna tarcza czy zbroja nie dawała dostatecznej ochrony.

Ogólne noty :
Atak – 60 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 21
Obrona : broń tnąca - 5
Obrona : broń dystansowa – 25
Szybkość – 44
Łup – 72

Koszt rekrutacji:
Drewno – 300
Kamień – 135
Srebro - 400
Liczba mieszkańców: 1 konny łucznik: 3 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:21:15[/spr]


CIĘŻKA JAZDA - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Była to formacja bardzo nieliczna, w ateńskiej polis liczyła przeciętnie zaledwie tysiąc wojowników. Brak kawalerii zemścił się na Grekach podczas bitwy pod Cheroneą, kiedy to grecka falanga okazała się bezradna wobec szarży macedońskiej konnicy. Aleksander Wielki rozbudował ciężkozbrojną kawalerię, zwaną hetajrami, która udowodniła swoją skuteczność w wojnie z Persją.

Ogólne noty :
Atak – 70 (broń obuchowa)
Obrona : broń obuchowa - 16
Obrona : broń tnąca - 1
Obrona : broń dystansowa – 30
Szybkość – 32
Łup – 72

Koszt rekrutacji:
Drewno – 300
Kamień – 135
Srebro - 400
Liczba mieszkańców: 1 ciężka jazda: 3 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:26:30[/spr]


LIBURNA - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]LIBURNA - była rzymskim dwurzędowcem (I wiek p.n.e.). Na rufie znajdowało się charakterystyczne pomieszczenie dla sternika. Okręty te nie miały pokładu, a jedynie wąski pomost łączący dziób z rufą. Charakterystycznym elementem tych jednostek była mała kabina umieszczona z tyłu okrętu, dająca sternikowi i oficerom schronienie przed lżejszymi pociskami. OKRĘT ZWIADOWCZY wykrywalny przez znajdującą się w mieście WYROCZNIĘ. Automatycznie wdawał się w walkę ze znajdującą się w mieście flotą. Brak w mieście wspomnianego wyżej budynku pozwalał na wypłyniecie Liburny z miasta wraz z informacjami o znajdującej się flocie w porcie. Zabiera na pokład 4 ludzi.

Ogólne noty :
Wartość ataku – 25
Wartość obrony - 3
Szybkość – 36
Zdolność transportowa - 4
Koszt rekrutacji:
Drewno – 720
Kamień – 60
Srebro - 500
Liczba mieszkańców: 1 Liburna :5 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:37:00[/spr]


HARPAX - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]HARPAX - został wymyślony by bitwę okrętową przybliżyć charakterem do walki lądowej. Harpax to łódź umożliwiająca wpłyniecie do wrogiego portu i kradzież jego szybkich łodzi w stosunki 1:1 gdy port nie jest chroniony jednostkami morskimi. Dodatkowo zabiera na pokład 7 ludzi.

Ogólne noty :
Wartość ataku – 120
Wartość obrony - 40
Szybkość – 28
Zdolność transportowa - 7
Koszt rekrutacji:
Drewno – 1000
Kamień – 200
Srebro - 600
Liczba mieszkańców: 1 Harpax :6 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 1:01:10[/spr]


KUSZNIK - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Kusznik – żołnierz średniowieczny posługujący się kuszą. Formacja kuszników była tak samo zwrotna i mobilna jak łuczników, cała różnica polegała na szybkostrzelności i sile ognia. Kusznik strzelał z prędkością około 7 bełtów na minutę, lecz z upływem czasu szybkostrzelność zmniejszyła się do około 5 bełtów. Kusznicy używali lekkich pancerzy, ale w przeciwieństwie do łuczników często nosili hełmy zwane kapalinami.

Moja propozycja :
Teoretycznie kusznik był jednostką podatną na ataki kawalerii, doskonały jednak do obrony zamków.
Zatem zwiększyłbym u niego obronę przeciw broni tnącej (łucznik -25) do 35.
Patrząc na uzbrojenie : jest dużo lepiej wyposażony od łucznika (wspomniany wyżej hełm i pancerz, czy szybsze i mocniejsze uderzenie strzał).więc obronę przeciw broni obuchowej podniósłbym do 12.
Kolejną bronią są jednostki dystansowe. Tu również skłonny jestem dodać mu walorów obronnych zwiększając ich notę do 15 (brałem tu pod uwagę to, iż są to jednostki dużo wolniejsze od lekko wyposażonych np. procarzy, jednak ich zasięg jest większy)
Kolejną sprawą jest szybkość i atak.
Szybkość – dużo wolniejsze jednostki od łuczników. Ustawiłbym na identycznym poziomie co hoplita.
Atak – jednostka obronna - niski walor ataku.

Ogólne noty :
Atak – 7 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 12
Obrona : broń tnąca - 35
Obrona : broń dystansowa – 15
Szybkość – 18
Łup – 8

Koszt rekrutacji:
Drewno – 78
Kamień – 140
Srebro - 210
Liczba mieszkańców: Kusznik : 1 wolny mieszkaniec
Czas rekrutacji : 0:09:52 [/spr]


KSILION - propozycja [profil]mateuszgryciuk[/profil]

[spr]Ksilion-olbrzym posiadający czworo oczu i 16 ramion. Atakuje wielkim błękitnym mieczem niszcząc każdego wroga, którego spotka na swojej drodze. Można go pokonać tylko bronią dystansową. Jest tak wielki, że przechodzi przez morze bez użycia statków transportowych.

atak: broń obuchowa-800

obrona: obuchowa-910
tnąca-875
dystansowa-75

szybkość: 9
łup: 375

wymagania:świątynia 20, koszary 15
koszt:350 łask od posiadanego boga/bogini, ludność 60, drewno 4500, kamień 6500, srebro 7000

Jak wiemy u każdego boga są 2 jednostki mityczne +uniwers. boski wysłannik. Pora na równowagę dwie jednostki mityczne uniwers.- jedna jednotka słabsza (boski wysłannik) i jedna silniejsza (Ksilion).[/spr]


GALERON - propozycja [profil]Decramen[/profil]

[spr]Wymagania:
Akademia: 28
Punkty badawcze: 10
Port: 23

Siła bojowa:
240 ataku
20 obrony

Prędkość: 15
Koszty:
Drewno: 1600
Kamień: 800
Srebro: 1000
Mieszkańcy: 12
Czas budowy: 2:35;00[/spr]


WOJOWNIK - propozycja [profil]patryk1234567654321[/profil]

[spr]Opis - Wojownicy to lekko uzbrojeni ale za to waleczni i szybcy piechurzy. Ich odziały składają się głównie z silnych chłopów chętnych do walki o swoją ojczyznę jako lekko zbroja na siła piechoty.

Koszty:
*drewno - 80
*kamień - 25
*srebro - 70
*łaski - 0
*mieszkańcy - 1
*czas szkolenia - 22 min (x1)

Info:
*atak - 30 (broń obuchowa)
*szybkość - 40
*łup - 15
*obrona obuchowa - 21
*obrona tnąca - 4
*obrona dystansowa - 9

Akademia:
*poziom - 7
*koszt (pkt badań) - 6
*koszt (drewno) - 250
*koszt (kamień) - 100
*koszt (srebro) - 190
*czas badania - 45 min (x1)

Wymagania Koszar - poziom 6[/spr]


HEJTAROWIE - propozycja [profil]Antarest[/profil]

[spr]Hetajrowie- ciężkozbrojna jazda macedońska rekrutująca się z przedstawicieli arystokracji, stanowiąca królewską gwardię przyboczną, dowodzoną podczas bitwy bezpośrednio przez króla.

Broń tnąca-70
Szybkość-7
Lup-56

Obrona:
Obuchowa-65
Tnąca-20
Dystansowa-45

Koszt:
Drewno-370
Kamień-500
Srebrne monety-400
Łask-0
Mieszkańców-6
Czas produkcji-2:00:00[/spr]


BALISTA - propozycja [profil]PoveR[/profil]

[spr]
22198216.jpg

Balista
Atak
Broń dystansowa: 150
Obrona
Obrona przed obuch./tnącą/dyst.: po 60
Wymagania
Badanie 'Balista' - akademia p. 25*, pkt badawcze - 7*
Pozostałe
Szybkość: 4
Surowce drewno/kamień/srebro po: ok. 1500*
Wolnych mieszkańców: 6
Czas budowy: na x1 - ok. 2h*

Balista a katapulta:
Oby dwie są maszynami, katapulta oblężnicza - niszcząca mury wroga, natomiast balista (trochę sprzeciw jej definicji) nie ma takiej funkcji. Jest to zwykła jednostka wykorzystywana w ataku, jak i w obronie - jest 4x szybsza od katapulty. Zabiera więcej cywili, ale jest efektywniejsza w ataku (możecie sobie to obliczyć;p). A jako że ma lepsze właściwości defensywne i ofensywne, musi też mieć minusy: Potrzebuje więcej surowców do budowy oraz więcej czasu do jej zakończenia, a także większego poziomu akademii i jak już wspomniałem - nie burzy murów.[/spr]


TRATWY - propozycja [profil]Kurczak Dozymetryczny[/profil]

[spr]Grepolis to nie plemiona i walka toczy się na dwóch płaszczyznach - na lądzie i na morzu. Na lądzie możemy w razie nieposiadania odpowiednich sił postawić dodatkowy oddział obywatelski (który jakiś czas temu proponowałem zmodyfikować). Na morzu nie ma niestety nic. Stąd moja propozycja - wprowadzenie możliwości powołania Morskiego Oddziału Obywatelskiego (w skrócie: TRATWA
574915-transport014-904.gif
:D)


Teraz trochę porównania do oddziału lądowego:

- Lądowy powoływany jest w gospodarstwie (logiczne). Morski myślę, że należałoby powoływać w porcie.

- Wielkość lądowego zależy od poziomu gospodarstwa. Morski zatem powinien zależeć od poziomu portu i podobnie jak w przypadku gospodarstwa, maksimum powinno być przy określonym poziomie portu (np.25)*

- Powołanie lądowego powoduje pewne straty przy produkcji surowców. Z morskim raczej nic lepszego nie wymyślę, więc niech i tak zostanie.

Żeby broniący nie miał za dobrze, dodatkowo proponuję małą blokadę - do wyboru byłby tylko jeden rodzaj oddziału - jeżeli wybierzemy morski, nie możemy powołać lądowego (i na odwrót).

*każdy poziom portu proponuję, by dawał graczowi po 4 Tratwy (dodatkowe 2 z badaniem straży miejskiej - tu proponuję by zwiększyć cenę badania w związku z możliwością powoływania dwóch rodzajów straży, bo nie ma sensu tworzyć nowego badania, no chyba że chcecie...:D).

No i najważniejsze - właściwości bojowe Tratwy:
siła ataku: 4 (ewentualnie zmniejszyć do 3)
siła obrony: 25

Edit:

ponieważ vector77 słusznie zauważył, że wygonić ludzi z domów z widłami to chwila roboty a budowa tratwy to jednak czas pochłania, mam dwie opcje do wyboru:
- czas powołania tratew wynosiłby kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt sekund (niepotrzebne skreślić)
- czas produkcji zaniedbać ponieważ w porównaniu do czasu budowania wielkich statków jest bardzo mały (w fizyce to bardzo często stosowany i sprawdzony trik: T >> t → t~0)

jestem zwolennikiem drugiej opcji. pierwsza może komplikować sprawę a po drugie możemy się zalogować a do ataku zostanie nam czas w którym nie zdążymy powołać oddziału...[/spr]


ŁUCZNIK KONNY - propozycja [profil]Jan III Sobieski[/profil]

[spr]Podczas moich dumań na temat jednostek wpadłem na to mianowicie :
Łucznik Konny :
Broń Dystansowa(atak) : 50
Szybkość : 24
Łup : 90
Deff :
obuch : 12
tnąca : 29
dystansowa : 6

Koszt w surowcach :
320 drewno
90 kamień
400 srebro
mieszkańcy 3

Do czego jednostka :
Do szybkiego farmienia
Do ataku w drużynie z kawalerią

Akademia :
Na poziomie : 13
Pkt badań : 8 (tak jak kawalerzysta) [/spr]


WÓZ KONNY - propozycja [profil]bywapl[/profil]

[spr]Moją propozycją jest wóz konny:
- transportowy
- myślałem nad innymi jeśli wg widzicie sens pomysłu to możecie pomóc.

Wymagania:
- Akademia: 18 poziom
- Badanie: Wóz transportowy lub Wóz konny (4 punkty badawcze) - [I przydałoby się dodać ze 2 punkty badawcze do ogółu np. co poziom dostajemy 4 punkty, a przy np. 18 poziomie dostajemy 6 punktów.]
- Koszary: 8 poziom

Potrzebowałby:
- 5 kawalerzystów


Do czego by służył?
- Transport katapult
- Transport jednostek lądowych np. Procarzy (zajmujących 1 miejsce w gospodarstwie)

Korzyści:
- prędkość: 22 (kawalerzysty)

Straty(koszty w cywilach): (pomysł 8Rebeliant8)
- 2 cywili = 1 wóz = 20 miejsca
- 2 cywili = 1 wóz = 2 katapulty

Cena (Sugerowana):
- 500 drewna
- 100 gliny
- 200 żelaza[/spr]


KUSZOWNIK - propozycja [profil]Hortex[/profil]

[spr]To tak gdy pierwszy raz ujrzałem wszystkie jednostki jakie można wyszkolic w grepolis to zdziwiłem się czemu nie ma kuszownika .
Więc mój pomysł polega na tym by dodać do jednostek
kuszownik - byłby lepszy niż procarz i łucznik , kosztował by 45 srebra , 160 drewna i 25 marmuru , atakował by 10 , szybkość miałby 10 , a pojemoność łupu 30 , wymagania miałby : 3 poziom akademii , 2 koszar , siły obronne to : obrona przeciw obuchowym 5 , obrona przeciw tnącym 27 , obrona przeciw dystansowa 15[/spr]


DZIDOWNIK - propozycja [profil]Hortex[/profil]

[spr]dzidownik - byłby lepszy od szermierza a słabszy od hoplity atak miałby 11 , szybkość 9 , pojemność 23 , jego wymagania to : koszary poziom 2 , i akademii poziom 2 , koszty jego to : 40 drewna , 130 marmuru , 300 srebra , obrona przeciw wybuchowym - 15 , obrona przeciw tnącym - 15 , obrona przeciw dynstansowa - 7[/spr]


CZARNE SMOKI - propozycja [profil]=Alexander The Great=[/profil]

[spr]CZARNE SMOKI o sile ataku (obuchowej) 90000000, szybkości 9000 z możliwością lotu oraz nieśmiertelności. Zabierałaby 20 miejsc w gospodzie bo tylu ludzi musi zjeść żeby żyć.
[/spr]
Bitony
statystyki: 300 atak 290 obrona 80 szybkość i 100 pojemność
koszty: 7000 drewno 6000 kamień 9000 srebrnych monet i 90 miejsc w gospodarstwie wiejskim
koszt badania: 10000 drewna 10000 kamienia 21000 srebrnych monet 12 punktów badań
opis: wielofunkcyjne statki bojowe bardzo szybkie i pojemne niezbyt dobra mieszanka ze statkiem kolonizacyjnym gdyż ma bardzo dużą
szybkość a jej nie warto marnować.
innogames może zmniejszyć wszystkie koszty opis statystyki lub je zwiększyć

Chwilowo nie ma w planach dodawania nowych jednostek. Jednak drogi nie zamykamy. W tym miejscu możecie się podzielić swoimi pomysłami wymarzonych, przydatnych jednostek. Wasze propozycje, będą dopisywane do tego postu, ale czekamy również na komentarze już wymyślonych :)

Jeśli chcielibyście coś zmienić w już istniejących jednostkach, to zapraszam do rozmów w tym temacie: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

A o to jednostki zaproponowane przez naszych graczy:

MACEDOŃSKI WŁÓCZNIK - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[SPR]Jednostki piechoty posługujące się bronią zwaną sarissą Dzięki zastosowaniu sarisy, długiej na 6 metrów włóczni wojska macedońskie, których podstawę stanowiły oddziały sarissophóroi doskonale broniły się przed kawalerią.. Pięć pierwszych szeregów żołnierzy trzymało włócznie poziomo, co w praktyce uniemożliwiało uzbrojonym w krótszą broń przeciwnikom frontalne pokonanie włóczników. Pozostałe szeregi trzymały włócznie w pionie, lekko poruszając nimi w celu odbijania nadlatujących strzał. Jednostki lekkozbrojne, tarcze zastąpione długimi włóczniami.

Ogólne noty :
Atak – 18 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 55
Obrona : broń tnąca - 10
Obrona : broń dystansowa – 6
Szybkość – 16
Łup – 8

Koszt rekrutacji:
Drewno – 180
Kamień – 140
Srebro - 210
Liczba mieszkańców: 1 włócznik : 2 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:09:20[/SPR]


BARBARZYŃCA - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Ogólne noty :
Atak – 65 (broń tnąca)
Obrona : broń obuchowa - 1
Obrona : broń tnąca - 1
Obrona : broń dystansowa – 1
Szybkość – 32
Łup – 35

Koszt rekrutacji:
Drewno – 50
Kamień – 45
Srebro - 490
Liczba mieszkańców: 1 barbarzyńca : 3 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:20:00[/spr]


SŁOŃ BOJOWY - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Słoń wykorzystywany był do działaniach wojennych. Głównym przeznaczeniem słoni bojowych były szarże, mające na celu wzniecenie paniki w szeregach wroga lub przerwanie jego szyków.

Ogólne noty :
Atak – 120 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 70
Obrona : broń tnąca - 82
Obrona : broń dystansowa – 20
Szybkość – 11
Łup – 800

Koszt rekrutacji:
Drewno – 180
Kamień – 420
Srebro - 695
Liczba mieszkańców: 1 Słoń Bojowy : 7 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:42:10[/spr]


ŁUCZNIK KONNY - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Chodziło o to, aby jak najdłużej znajdować się poza zasięgiem broni białej przeciwnika, a jednocześnie samemu w tym czasie jak najefektywniej wykorzystać swą broń – łuk.

Dowódca w zależności od sytuacji to przybliżał się, to znów oddalał od szyku przeciwnika. Szczególnie niebezpieczne było to dla piechoty nie posiadającej w swym składzie łuczników. Sama nie mogąc dosięgnąć przeciwnika swymi włóczniami narażona była na ostrzał z kilkudziesięciu, a czasem kilku metrów. Wówczas żadna tarcza czy zbroja nie dawała dostatecznej ochrony.

Ogólne noty :
Atak – 60 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 21
Obrona : broń tnąca - 5
Obrona : broń dystansowa – 25
Szybkość – 44
Łup – 72

Koszt rekrutacji:
Drewno – 300
Kamień – 135
Srebro - 400
Liczba mieszkańców: 1 konny łucznik: 3 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:21:15[/spr]


CIĘŻKA JAZDA - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Była to formacja bardzo nieliczna, w ateńskiej polis liczyła przeciętnie zaledwie tysiąc wojowników. Brak kawalerii zemścił się na Grekach podczas bitwy pod Cheroneą, kiedy to grecka falanga okazała się bezradna wobec szarży macedońskiej konnicy. Aleksander Wielki rozbudował ciężkozbrojną kawalerię, zwaną hetajrami, która udowodniła swoją skuteczność w wojnie z Persją.

Ogólne noty :
Atak – 70 (broń obuchowa)
Obrona : broń obuchowa - 16
Obrona : broń tnąca - 1
Obrona : broń dystansowa – 30
Szybkość – 32
Łup – 72

Koszt rekrutacji:
Drewno – 300
Kamień – 135
Srebro - 400
Liczba mieszkańców: 1 ciężka jazda: 3 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:26:30[/spr]


LIBURNA - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]LIBURNA - była rzymskim dwurzędowcem (I wiek p.n.e.). Na rufie znajdowało się charakterystyczne pomieszczenie dla sternika. Okręty te nie miały pokładu, a jedynie wąski pomost łączący dziób z rufą. Charakterystycznym elementem tych jednostek była mała kabina umieszczona z tyłu okrętu, dająca sternikowi i oficerom schronienie przed lżejszymi pociskami. OKRĘT ZWIADOWCZY wykrywalny przez znajdującą się w mieście WYROCZNIĘ. Automatycznie wdawał się w walkę ze znajdującą się w mieście flotą. Brak w mieście wspomnianego wyżej budynku pozwalał na wypłyniecie Liburny z miasta wraz z informacjami o znajdującej się flocie w porcie. Zabiera na pokład 4 ludzi.

Ogólne noty :
Wartość ataku – 25
Wartość obrony - 3
Szybkość – 36
Zdolność transportowa - 4
Koszt rekrutacji:
Drewno – 720
Kamień – 60
Srebro - 500
Liczba mieszkańców: 1 Liburna :5 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 0:37:00[/spr]


HARPAX - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]HARPAX - został wymyślony by bitwę okrętową przybliżyć charakterem do walki lądowej. Harpax to łódź umożliwiająca wpłyniecie do wrogiego portu i kradzież jego szybkich łodzi w stosunki 1:1 gdy port nie jest chroniony jednostkami morskimi. Dodatkowo zabiera na pokład 7 ludzi.

Ogólne noty :
Wartość ataku – 120
Wartość obrony - 40
Szybkość – 28
Zdolność transportowa - 7
Koszt rekrutacji:
Drewno – 1000
Kamień – 200
Srebro - 600
Liczba mieszkańców: 1 Harpax :6 wolnych mieszkańców
Czas rekrutacji : 1:01:10[/spr]


KUSZNIK - propozycja [profil]ptychu0325[/profil]

[spr]Kusznik – żołnierz średniowieczny posługujący się kuszą. Formacja kuszników była tak samo zwrotna i mobilna jak łuczników, cała różnica polegała na szybkostrzelności i sile ognia. Kusznik strzelał z prędkością około 7 bełtów na minutę, lecz z upływem czasu szybkostrzelność zmniejszyła się do około 5 bełtów. Kusznicy używali lekkich pancerzy, ale w przeciwieństwie do łuczników często nosili hełmy zwane kapalinami.

Moja propozycja :
Teoretycznie kusznik był jednostką podatną na ataki kawalerii, doskonały jednak do obrony zamków.
Zatem zwiększyłbym u niego obronę przeciw broni tnącej (łucznik -25) do 35.
Patrząc na uzbrojenie : jest dużo lepiej wyposażony od łucznika (wspomniany wyżej hełm i pancerz, czy szybsze i mocniejsze uderzenie strzał).więc obronę przeciw broni obuchowej podniósłbym do 12.
Kolejną bronią są jednostki dystansowe. Tu również skłonny jestem dodać mu walorów obronnych zwiększając ich notę do 15 (brałem tu pod uwagę to, iż są to jednostki dużo wolniejsze od lekko wyposażonych np. procarzy, jednak ich zasięg jest większy)
Kolejną sprawą jest szybkość i atak.
Szybkość – dużo wolniejsze jednostki od łuczników. Ustawiłbym na identycznym poziomie co hoplita.
Atak – jednostka obronna - niski walor ataku.

Ogólne noty :
Atak – 7 (broń dystansowa)
Obrona : broń obuchowa - 12
Obrona : broń tnąca - 35
Obrona : broń dystansowa – 15
Szybkość – 18
Łup – 8

Koszt rekrutacji:
Drewno – 78
Kamień – 140
Srebro - 210
Liczba mieszkańców: Kusznik : 1 wolny mieszkaniec
Czas rekrutacji : 0:09:52 [/spr]


KSILION - propozycja [profil]mateuszgryciuk[/profil]

[spr]Ksilion-olbrzym posiadający czworo oczu i 16 ramion. Atakuje wielkim błękitnym mieczem niszcząc każdego wroga, którego spotka na swojej drodze. Można go pokonać tylko bronią dystansową. Jest tak wielki, że przechodzi przez morze bez użycia statków transportowych.

atak: broń obuchowa-800

obrona: obuchowa-910
tnąca-875
dystansowa-75

szybkość: 9
łup: 375

wymagania:świątynia 20, koszary 15
koszt:350 łask od posiadanego boga/bogini, ludność 60, drewno 4500, kamień 6500, srebro 7000

Jak wiemy u każdego boga są 2 jednostki mityczne +uniwers. boski wysłannik. Pora na równowagę dwie jednostki mityczne uniwers.- jedna jednotka słabsza (boski wysłannik) i jedna silniejsza (Ksilion).[/spr]


GALERON - propozycja [profil]Decramen[/profil]

[spr]Wymagania:
Akademia: 28
Punkty badawcze: 10
Port: 23

Siła bojowa:
240 ataku
20 obrony

Prędkość: 15
Koszty:
Drewno: 1600
Kamień: 800
Srebro: 1000
Mieszkańcy: 12
Czas budowy: 2:35;00[/spr]


WOJOWNIK - propozycja [profil]patryk1234567654321[/profil]

[spr]Opis - Wojownicy to lekko uzbrojeni ale za to waleczni i szybcy piechurzy. Ich odziały składają się głównie z silnych chłopów chętnych do walki o swoją ojczyznę jako lekko zbroja na siła piechoty.

Koszty:
*drewno - 80
*kamień - 25
*srebro - 70
*łaski - 0
*mieszkańcy - 1
*czas szkolenia - 22 min (x1)

Info:
*atak - 30 (broń obuchowa)
*szybkość - 40
*łup - 15
*obrona obuchowa - 21
*obrona tnąca - 4
*obrona dystansowa - 9

Akademia:
*poziom - 7
*koszt (pkt badań) - 6
*koszt (drewno) - 250
*koszt (kamień) - 100
*koszt (srebro) - 190
*czas badania - 45 min (x1)

Wymagania Koszar - poziom 6[/spr]


HEJTAROWIE - propozycja [profil]Antarest[/profil]

[spr]Hetajrowie- ciężkozbrojna jazda macedońska rekrutująca się z przedstawicieli arystokracji, stanowiąca królewską gwardię przyboczną, dowodzoną podczas bitwy bezpośrednio przez króla.

Broń tnąca-70
Szybkość-7
Lup-56

Obrona:
Obuchowa-65
Tnąca-20
Dystansowa-45

Koszt:
Drewno-370
Kamień-500
Srebrne monety-400
Łask-0
Mieszkańców-6
Czas produkcji-2:00:00[/spr]


BALISTA - propozycja [profil]PoveR[/profil]

[spr]
22198216.jpg

Balista
Atak
Broń dystansowa: 150
Obrona
Obrona przed obuch./tnącą/dyst.: po 60
Wymagania
Badanie 'Balista' - akademia p. 25*, pkt badawcze - 7*
Pozostałe
Szybkość: 4
Surowce drewno/kamień/srebro po: ok. 1500*
Wolnych mieszkańców: 6
Czas budowy: na x1 - ok. 2h*

Balista a katapulta:
Oby dwie są maszynami, katapulta oblężnicza - niszcząca mury wroga, natomiast balista (trochę sprzeciw jej definicji) nie ma takiej funkcji. Jest to zwykła jednostka wykorzystywana w ataku, jak i w obronie - jest 4x szybsza od katapulty. Zabiera więcej cywili, ale jest efektywniejsza w ataku (możecie sobie to obliczyć;p). A jako że ma lepsze właściwości defensywne i ofensywne, musi też mieć minusy: Potrzebuje więcej surowców do budowy oraz więcej czasu do jej zakończenia, a także większego poziomu akademii i jak już wspomniałem - nie burzy murów.[/spr]


TRATWY - propozycja [profil]Kurczak Dozymetryczny[/profil]

[spr]Grepolis to nie plemiona i walka toczy się na dwóch płaszczyznach - na lądzie i na morzu. Na lądzie możemy w razie nieposiadania odpowiednich sił postawić dodatkowy oddział obywatelski (który jakiś czas temu proponowałem zmodyfikować). Na morzu nie ma niestety nic. Stąd moja propozycja - wprowadzenie możliwości powołania Morskiego Oddziału Obywatelskiego (w skrócie: TRATWA
574915-transport014-904.gif
:D)


Teraz trochę porównania do oddziału lądowego:

- Lądowy powoływany jest w gospodarstwie (logiczne). Morski myślę, że należałoby powoływać w porcie.

- Wielkość lądowego zależy od poziomu gospodarstwa. Morski zatem powinien zależeć od poziomu portu i podobnie jak w przypadku gospodarstwa, maksimum powinno być przy określonym poziomie portu (np.25)*

- Powołanie lądowego powoduje pewne straty przy produkcji surowców. Z morskim raczej nic lepszego nie wymyślę, więc niech i tak zostanie.

Żeby broniący nie miał za dobrze, dodatkowo proponuję małą blokadę - do wyboru byłby tylko jeden rodzaj oddziału - jeżeli wybierzemy morski, nie możemy powołać lądowego (i na odwrót).

*każdy poziom portu proponuję, by dawał graczowi po 4 Tratwy (dodatkowe 2 z badaniem straży miejskiej - tu proponuję by zwiększyć cenę badania w związku z możliwością powoływania dwóch rodzajów straży, bo nie ma sensu tworzyć nowego badania, no chyba że chcecie...:D).

No i najważniejsze - właściwości bojowe Tratwy:
siła ataku: 4 (ewentualnie zmniejszyć do 3)
siła obrony: 25

Edit:

ponieważ vector77 słusznie zauważył, że wygonić ludzi z domów z widłami to chwila roboty a budowa tratwy to jednak czas pochłania, mam dwie opcje do wyboru:
- czas powołania tratew wynosiłby kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt sekund (niepotrzebne skreślić)
- czas produkcji zaniedbać ponieważ w porównaniu do czasu budowania wielkich statków jest bardzo mały (w fizyce to bardzo często stosowany i sprawdzony trik: T >> t → t~0)

jestem zwolennikiem drugiej opcji. pierwsza może komplikować sprawę a po drugie możemy się zalogować a do ataku zostanie nam czas w którym nie zdążymy powołać oddziału...[/spr]


ŁUCZNIK KONNY - propozycja [profil]Jan III Sobieski[/profil]

[spr]Podczas moich dumań na temat jednostek wpadłem na to mianowicie :
Łucznik Konny :
Broń Dystansowa(atak) : 50
Szybkość : 24
Łup : 90
Deff :
obuch : 12
tnąca : 29
dystansowa : 6

Koszt w surowcach :
320 drewno
90 kamień
400 srebro
mieszkańcy 3

Do czego jednostka :
Do szybkiego farmienia
Do ataku w drużynie z kawalerią

Akademia :
Na poziomie : 13
Pkt badań : 8 (tak jak kawalerzysta) [/spr]


WÓZ KONNY - propozycja [profil]bywapl[/profil]

[spr]Moją propozycją jest wóz konny:
- transportowy
- myślałem nad innymi jeśli wg widzicie sens pomysłu to możecie pomóc.

Wymagania:
- Akademia: 18 poziom
- Badanie: Wóz transportowy lub Wóz konny (4 punkty badawcze) - [I przydałoby się dodać ze 2 punkty badawcze do ogółu np. co poziom dostajemy 4 punkty, a przy np. 18 poziomie dostajemy 6 punktów.]
- Koszary: 8 poziom

Potrzebowałby:
- 5 kawalerzystów


Do czego by służył?
- Transport katapult
- Transport jednostek lądowych np. Procarzy (zajmujących 1 miejsce w gospodarstwie)

Korzyści:
- prędkość: 22 (kawalerzysty)

Straty(koszty w cywilach): (pomysł 8Rebeliant8)
- 2 cywili = 1 wóz = 20 miejsca
- 2 cywili = 1 wóz = 2 katapulty

Cena (Sugerowana):
- 500 drewna
- 100 gliny
- 200 żelaza[/spr]


KUSZOWNIK - propozycja [profil]Hortex[/profil]

[spr]To tak gdy pierwszy raz ujrzałem wszystkie jednostki jakie można wyszkolic w grepolis to zdziwiłem się czemu nie ma kuszownika .
Więc mój pomysł polega na tym by dodać do jednostek
kuszownik - byłby lepszy niż procarz i łucznik , kosztował by 45 srebra , 160 drewna i 25 marmuru , atakował by 10 , szybkość miałby 10 , a pojemoność łupu 30 , wymagania miałby : 3 poziom akademii , 2 koszar , siły obronne to : obrona przeciw obuchowym 5 , obrona przeciw tnącym 27 , obrona przeciw dystansowa 15[/spr]


DZIDOWNIK - propozycja [profil]Hortex[/profil]

[spr]dzidownik - byłby lepszy od szermierza a słabszy od hoplity atak miałby 11 , szybkość 9 , pojemność 23 , jego wymagania to : koszary poziom 2 , i akademii poziom 2 , koszty jego to : 40 drewna , 130 marmuru , 300 srebra , obrona przeciw wybuchowym - 15 , obrona przeciw tnącym - 15 , obrona przeciw dynstansowa - 7[/spr]


CZARNE SMOKI - propozycja [profil]=Alexander The Great=[/profil]

[spr]CZARNE SMOKI o sile ataku (obuchowej) 90000000, szybkości 9000 z możliwością lotu oraz nieśmiertelności. Zabierałaby 20 miejsc w gospodzie bo tylu ludzi musi zjeść żeby żyć.
[/spr]

lepiej zamiast czarnych smoków smoki po prostu smoki do każdego bóstwa inny.do każdego smoka wymagana świątynia na 20 koszty 500 łask 1000 kamienia 8923 drewno 7000 srebrne monety to zależy na którym poziomie 1 poziom 40 mieszkańców za ulepszanie 2 mieszkańców za każde ulepszenie poziomu atak +3. Atena niebieski 1200 atak tnącą 1212 obrona przed bronią tnąca przed obuchową 1000 przed dystansową hades czarny 1000 atak tnącą 1000 obroną obuchową 1000 obrona tnącą 1000 obrona obuchową zeus czerwony 1200 atak dys. 1100 przed dys. 1100 przed obuch. 1180 przed tnąc. hera różowy atak obuch. 7000 przed dys. 2000 przed tnąc. 2000 przed obuch. 2000 Artemida biały atak dys. 1000 przed dys 2500 przed obuch. 1000 przed tnąc. 1009 Posejdon morski smok (statek) atak 1000 obrona 1000 pojemność 1000 . do każdego z powyższych szybkośc 50
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22102

Guest
dla mnie można by wprowadzić dodatkowe statki w grze, likwidując przy tym brandery...jak je nazwiecie, to już wasza sprawa...

1. Atak 150, Obrona 45, szybkość 8 (dla świata 1x), koszt 780 drewna, 180 kamienia, 480 srebra, liczba ludności na jednostkę 10.
2. Atak 18, Obrona 120, szybkość 10 (dla świata 1x), koszt 480 drewna, 420 kamienia, 108 srebra, liczba ludności na jednostkę 8.

i tak, to jest praktyczne odwzorowanie ogni i birem w innej wersji, podane jednostki mają 75% mocy bojowej swoich odpowiedników, ale kosztują tylko 60% surowców co ich odpowiedniki. Myślę, że czas rekrutacji powinien także wynosić 60%, ale to do przedyskutowania.

Generalnie podobno ta gra jest strategiczna, więc moja propozycja ma za zadanie wprowadzić więcej tej strategii faktycznie w grze. Czy budować lepsze jednostki drożej i dłużej, czy słabsze taniej i szybciej...każde rozwiązanie może być dobre w zależności od danej sytuacji strategicznej na mapie/froncie, do odbijania okupacji czy likwidacji bunkrów np. takie słabsze ognie były słabe, ale jako jednostki do szybkiego ataku na froncie idealne, bo stosunkowo szybko można by je odrobić. I trzeba by było naprawdę pomyśleć, co w danej sytuacji się bardziej opłaca, premiowałoby to oczywiście osoby myślące, planujące, analizujące, czyli strategów, bo chyba właśnie takie osoby powinny mieć moim zdaniem przewagę w tej grze. Fajnie by było wprowadzić coś podobnego z wojskami lądowymi, chociaż tam Chiron np. powoduje, że coś takiego istnieje (lepsza gorsza do ataku paczka hopków, którą tanio zrobimy i szybko, czy może paczka kawalerii robiona dużo dłużej i drożej?)
 

DeletedUser28127

Guest
  • Nowi bogowie: Ares, Hefajstos, Apollo, Demeter, Dionizos, Afrodyta, Nemezis, itp.
Mam pomysły na zaklęcia i cenę:
  • Apollo: Głos wyroczni - szpiegowanie CENA: 50
  • Ares: Szał bitewny - + 25% siły ataku jednostek CENA: 75
  • Hefajstos: Pomoc kowala- obniża o 25% koszt budowy losowego budynku CENA: 100
  • Dionizos: Delfini szał - Dionizos zmienia 10-20% wrogich jednostek w delfiny ( w mitach To robił z wrogami) CENA: 110
  • Demeter: Gościnni rolnicy - gospodarstwo wiejskie może pomieścić o 5-10% więcej ludzi CENA: 50
  • Afrodyta: brak pomysłów CENA: zero
  • Nemezis: Zemsta - wybrany gracz traci losowe 5 jednostek CENA: 50-75
 
Do góry