[Omawiane] Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3480
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3480

Guest
Witam, otóż mamy nowe skracanie budowli jeden klik i całkowicie mamy wybudowany budynek :) fajnie nie :))

Mam pytanie czy jest to gdzieś dosadnie wyjaśnione? opisane?

jeśli nie to może ktoś już wykminił jak to się liczy chodzi mi o cenę za ile golda jest skrót?

bo tak: skracam senat (czas budowli pozostało 5 minut i 40 sekund) - koszty 55godla
skracam senat 3h i 40minut koszty skrótu 135golda
skracam senat 4h 14 minut koszt skrótu 150godla

i przyznam się że nie mam zielonego pojęcia jak to jest liczone bo jakoś tak nie proporcjonalnie
Nie wiem czy cena skrótu brana jest pod uwagę tylko z czasu ile potrzeba na wybudowane czy też od samego budynku (inaczej senat a inaczej kopalnia srebra)

pytanie mam też takie - czy wróci skracanie starego typu czy już wszystkie światy będą tak działały?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

W innym temacie było opisane jak to na becie wyglądało...

Obecnie koszty są na takim poziomie
22h - 780
13h - 660
4h- 270
2h - 200
1h - 160
40 min - 120
8 min - 60
Jest to jednak wersja testowa.

I jak widać po czasach ceny zostały mocno obniżone...na szczęście:) Także sam bym się dowiedział jaki jest aktualny przelicznik. Istnieje jakaś funkcja, która to oblicza?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

ja sobie sam to na razie sprawdziłem ale to domowymi sposobami

5h- 150
4h - 135
2h - 110
50 min - 95
30 min - 80
20 min - 65
8 min - 55

jak gdzieś się pomyliłem to przepraszam. Ale bardziej mnie interesuje sens.

Wiem już że nie wazne jaki budynek zawsze tyle samo - wazne jest ile czasu trwa budowa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Z tego wychodzi jakaś funkcja potęgowa/logarytmiczna...zależy jakie dane damy na osiach x/y. Pewnie dokładnej funkcji nie poznamy, ale mniej więcej na takiej zasadzie to działa. Z tych danych można sobie to wszystko mniej więcej wyliczyć w sumie...
 

DeletedUser11944

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

I jak widać po czasach ceny zostały mocno obniżone...na szczęście:) Także sam bym się dowiedział jaki jest aktualny przelicznik. Istnieje jakaś funkcja, która to oblicza?
i tak jest baaaardzo drogo
przyklad:
w kolejce 6 razy po 26 ogni
po staremu skracamy po razie kazde 26 ogni - koszt 150 brylek
po nowemu, aby uzyskac ten sam czas budowania ogni wystarczy natychmiastowo ukonczyc 3 paczki po 26 ogni
ceny nie znam, ale bedzie z pewnoscia czterocyfrowa...

na wolnym swiecie to juz bedzie w ogole masakra
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Tutaj się z Tobą oczywiście zgodzę. Jak przeliczałem w innym miejscu, to takie natychmiastowe skrócenie wychodzi trochę taniej, niż miałbyś skracać całą paczkę ogni na maksa. Osoby robiące paczkę ogni w pół godziny będą zadowolone...a jak pewnie wiesz, są takie osoby.

Jednak jeśli ktoś skracał sobie wcześniej po połowie te najdłuższe rekrutacje, czy budowy...wyjdzie na tym stratny.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Dodam jeszcze, że na cenę ma wpływ prędkość świata. Czas potrzebny do ukończenia zlecenia mnożony jest przez prędkość świata i na tej podstawie ustalana jest cena.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Czyli w równaniu trzeba wziąć pod uwagę kolejną zmienną...a można to było w dużo prostszy sposób rozwiązać zapewne :)
 

DeletedUser11944

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Jednak jeśli ktoś skracał sobie wcześniej po połowie te najdłuższe rekrutacje, czy budowy...wyjdzie na tym stratny.
albo raczej nie bedzie wcale uzywal zlota, aby zyskac czas

pozwole sobie na probe "zaszufladkowania" graczy korzystajacych ze zlota, aby zyskac czas:
1. wydajacy "na potege", czyli ci, ktorzy skracali maksymalna ilosc razy
dla nich Inno zrobilo uklon i gracze ci maja teraz taniej
2. wydajacy "lajtowo", czyli ci, ktorzy skracali raz, gora dwa razy
dla nich drastyczna podwyzka, z rozmow jakie przeprowadzilem wynika, ze w wiekszosci przestana kupowac sobie czas, ewentualnie beda to robic tylko w ekstremalnych sytuacjach, bo po prostu nie bedzie ich na to stac

tak na chlopski rozum zysku dla Inno w tym nie widac, ale widocznie Inno wyliczylo sobie, ze jednak na tym zarobi - kosztem wiekszej ilosci zdarzen za 25 brylek, wybralo sobie mniejsza ilosc zdarzen, w ktorych uzyte jest zloto o duzo wiekszych wartosciach

szkoda, ze na ten nowy system moze sobie pozwolic duzo mniejsza ilosc graczy niz przy starym systemie, gdyz teraz dla "lajtowo skracajacych" cena jest zaporowa i poprzez eliminacje tej grupy graczy walka ze "zlocacymi na potege" bedzie jeszcze trudniejsza :/
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Na pewno ktoś to przeliczył i przeanalizował. Pewnie nad tym siedzi sztab ludzi i to dobrych fachowców i myślą jak na tym jak najwięcej zarobić.

Ja nadal nie znam algorytmu jak liczona jest cena za skrócenie.

Shannqa nie macie infa dokładnego ?

podajcie cenę bazową za odpowiedni czas i mnożnik za liczoną prędkość i po temacie
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Ja tam się z Tobą absolutnie zgadzam. Sam skracałem sobie murek, czy jakieś jednostki od czasu do czasu po razie, czy tam dwa razy. Dla mnie było to idealne rozwiązanie. Na więcej po prostu szkoda mi pieniędzy, które można lepiej spożytkować...

Wrzucając posiadane dane do Excela można sobie to wszystko obliczyć...choć idealnie nigdy nie wyjdzie. Tym bardziej, że jedna cena utrzymuje się przez kilka minut, także nie da się pewnie tego obliczyć jakimś jednym wzorem. Wychodzi z tego "funkcja" przypominająca schody.

A co do ostatniego zagadnienia, to zapewne jak Inno wyjdzie, że na tym nowym systemie zarabia więcej niż na tym starym, to pewnie zostanie tylko ta bardziej dochodowa możliwość. Jednak, jak dla mnie, to trudno jest to oceniać na podstawie dwóch światów, różniących się drastycznie parametrami. Jak masz prędkość 4x, to skracanie będzie mniej potrzebne niż przy 1x...
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Nowe skracanie budynków - jak jest liczona cena skrótu?

Na pewno ktoś to przeliczył i przeanalizował. Pewnie nad tym siedzi sztab ludzi i to dobrych fachowców i myślą jak na tym jak najwięcej zarobić.

Ja nadal nie znam algorytmu jak liczona jest cena za skrócenie.

Shannqa nie macie infa dokładnego ?

podajcie cenę bazową za odpowiedni czas i mnożnik za liczoną prędkość i po temacie

Nie mamy dostępu do szczegółowych informacji na temat progów.

albo raczej nie bedzie wcale uzywal zlota, aby zyskac czas

pozwole sobie na probe "zaszufladkowania" graczy korzystajacych ze zlota, aby zyskac czas:
1. wydajacy "na potege", czyli ci, ktorzy skracali maksymalna ilosc razy
dla nich Inno zrobilo uklon i gracze ci maja teraz taniej
2. wydajacy "lajtowo", czyli ci, ktorzy skracali raz, gora dwa razy
dla nich drastyczna podwyzka, z rozmow jakie przeprowadzilem wynika, ze w wiekszosci przestana kupowac sobie czas, ewentualnie beda to robic tylko w ekstremalnych sytuacjach, bo po prostu nie bedzie ich na to stac

tak na chlopski rozum zysku dla Inno w tym nie widac, ale widocznie Inno wyliczylo sobie, ze jednak na tym zarobi - kosztem wiekszej ilosci zdarzen za 25 brylek, wybralo sobie mniejsza ilosc zdarzen, w ktorych uzyte jest zloto o duzo wiekszych wartosciach

szkoda, ze na ten nowy system moze sobie pozwolic duzo mniejsza ilosc graczy niz przy starym systemie, gdyz teraz dla "lajtowo skracajacych" cena jest zaporowa i poprzez eliminacje tej grupy graczy walka ze "zlocacymi na potege" bedzie jeszcze trudniejsza :/
Sporo graczy zwróciło uwagę na ten problem, przekazaliśmy już opinie na ten temat do odpowiednich osób. Baris jest wciąż jednym z pierwszych światów, na których pojawiła się ta opcja, możliwe, że z czasem ulegnie pewnym zmianom.

Poza tym zachęcam do zamieszczania swoich przemyśleń w dyskusji dotyczącej natychmiastowego ukończenia zlecenia :)
 
Do góry