[Nowość] Nowość- ulepszenie podglądu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser26648
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za wprowadzeniem propozycji?

  • Tak

    Głosy: 1 14,3%
  • Nie

    Głosy: 6 85,7%
  • Nie mam zdania/obojętne.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    7
Status
Zamknięty.

DeletedUser26648

Guest
Mam propozycje co ułatwiłoby manewry co do podglądu poleceń wojsk, na tą chwile przy ośmiorniczce jest widoczny ruch wojsk z danego miasta dot. ataku i wsparcia, i dopiero po dopłynięciu widać ile tego jest

Nowością byłoby podsumowanie jeszcze przed dopłynięciem do wspieranego czy atakowanego miasta ile w sumie tego wojska jest.
nie jak już dopłynie ale w momencie upłynięcia 10 min tak żeby nie można było cofnąć ruchu wojsk żeby pokazało ile tego będzie
 

dorocia

Zespół Grepolis
Zacznijmy od tego, że tak zwana "ośmiorniczka" nie jest składnikiem gry lecz dodatkiem. Jest to skrypt autorstwa połączonych sił Potuska i Anpu. Z grą ma on (skrypt) tyle wspólnego, że stanowi nakładkę/program dodatkowy do gry Grepolis. Wszelkie propozycje udoskonalenia skryptu proszę przesyłać jego autorom.

Każdy atak, a także wsparcie, zawiera element zaskoczenia. I cała istota gry, cały jej "smaczek" tkwi właśnie w tym zaskoczeniu. Bo przecież nawet układając pasjansa nie wiemy, co kryje następna karta. Bez tego elementu "niespodziewanki" nie ma napięcia i adrenaliny, a gra sprowadza się do mechanicznego przekładania kart.

Jestem przeciwna takiej zmianie, wypaczy ona grę pozbawiając ją podstaw, czyli elementu zaskoczenia.
 

DeletedUser29153

Guest
głupota, 30% kolonów jest cofanych lub odpuszczanych do odbijania we wstępnej fazie podboju z powodu "fejków" :p
 

dorocia

Zespół Grepolis
Samo "Oczyszczanie" nie daje żadnej informacji, a Atena ze swoją "Sową" (czar Mądrość) była od początku gry.
Chcesz wiedzieć, jakie wojska są w danym ataku idącym na Twoje miasto? Wyślij odpowiedniego szpiega czyli właśnie "Sowę". Ewentualnie, gdy jest taka potrzeba, wcześniej "Oczyszczanie".
Przy jednym, dwóch atakach jest to proste, przy pięciu atakach możliwe (bonusy/pakiet łask) ale przy większej ilości już nie.
A więc element zaskoczenia pozostaje.
 

DeletedUser25960

Guest
Jest jeszcze takie coś jak plądrowanie świątyń więc o łaski nie problem
 

DeletedUser14770

Guest
Ja bym to zrobił trochę inaczej, zamiast podsumowania wszystkich wojsk, mogłoby być podsumowanie własnych wojsk będących w danym mieście oraz dopiero do niego płynących/idących. Czyli mam pokazane coś, co przy kilku miastach można łatwo policzyć z kalkulatorem, ale przy wysyłaniu wsparć w jedno miejsce z 40 miast, też chciałbym mieć łatwą informację, ile mnie tam będzie (coś jak wysyłanie surowców do własnych miast - jest pokazane ile jest w mieście, ile jest w drodze i ile będzie, jak wyślę).
 
Status
Zamknięty.
Do góry