[Nowość] Nowy Bóg

Czy jesteś za dodaniem kolejenego boga do gry?

  • Tak

    Głosy: 11 42,3%
  • Nie

    Głosy: 14 53,8%
  • Obojętne mi to

    Głosy: 1 3,8%

  • W sumie głosujących
    26
Status
Zamknięty.
Drodzy kochani gracze!
Dziś wpadłem na myśl skoro mamy bogini Afrotydę, która rzuca narcyzm fajnym pomysłem by było dodanie kolejnego bóstwa np. Dionizosa( w odpowiedzi na ten narcyzm), który miałby następujące czary:
-Wino- działało by to jak narcyzm ale w ten sposób, że dodaje 10% do obrony jednostką w mieście ( pojawiła by się rywalizacja podczas okupacji kto rzuci szybciej czar odbijający narcyzm czy broniący okupacji gałąź, która doda sił obronie
-gałąź winoroślli- Daje po 750 sztuk drewna,kamienia i srebra
-Dionizja- zaklęcie daje efekt szybszych występów teatralnych czy też ukochanych przez nas festynów
-Tyrs- W mieście ginie 5% posiadanych wojsk lądowych

Jednostki:
-Pantera- przyśpieszałby tylko i wyłącznie wojska lądowe ( coś jak syrenki morskie)
-Mitr- dawałby szanse na odrodzenie się poległych jednostek ( tak wiem już to w grze ale jako czar Hadesa 10%) ale tu sama jednosta dawała by te szanse dajmy na to 2% poległych za 1 jednostę Mitra

Celem tego bóstwa miałbyć wzbogacenie możliwości broniących się. Pomysł oczywiście do dopracowania a to tylko szkic nazwy zaklęć też można pozmieniać lub ich działanie czy nazwy jednostek ( tu sugerowałem się tym jakie zwierzęta były odbierane jako te związane z Dionizosem)

Chętnie zapoznam się z waszym zdaniem!

Pozdrawiam Predi
 
Ogólnie pomysł niejako dobry, ale też i zły, przede wszystkim dużo dużo więcej można by było wprowadzić zmian w grze, aniżeli co chwilę dodawać nowego boga, jestem obecnie po przerwie od czasów Helike i tak jak tam jeszcze było 6 -ciu bogów tak teraz doszło kolejnych dwóch a w tym tempie to nienormalne bo nie każdy gra co serwer by mógł ogarnąć każdy nowy dodatek na już, później ci co grają co serwer są ze wszystkim na bieżąco i do przodu a ci którzy grają tak jak ja są do tyłu co daje lekką przewagę między tymi co nie mają w życiu co robić a tymi którzy mają rodziny, pracy i pełno innych obowiązków a czasu na grę coraz to mniej, to akurat jeszcze mogę przeboleć, ale patrząc do przodu zdecydowanie jestem na NIE, czemu ?
Spójrzcie proszę jak obecnie wygląda bronienie, zbijanie okupacji, w początkowej fazie gry takie 10% do obrony miałoby sens, skoro atakujący paczką ogni potrafi zdjąć 1k birem. Tych birem na początku gry nie ma zbyt wiele i bronić okupacji jest ciężej, ale w późniejszym etapie gry ? Paczka ogni wygląda nadal tak samo, ale zamiast na okupce całym sojuszem wstawić 10k birem, później ląduje 50k i ta sama paczka ogni tyle birem już nie zbije, bez sensu jest więc później dodatkowe 10% do obrony, po to w grach twórcy idą we wzmocnienie off a nie deff by późniejszy etap gry również był przyjemny a nie niemożliwy.
Grepolis jak większość już gier to czyste pay2win, złotnicy mają już wystarczającą przewagę, po co dawać im większą ? Zaraz by wbijali co rusz kolony, obecny Narcyzm na nic by się zdał dla masówek w zbijaniu ich kolonów.
Oczywiście Predi szanuję cię oraz lubię, ale z tym pomysłem to nie w obecnych czasach, a szkoda bo częściowo pomysł mi się podoba, sam miałem kiedyś podobny, chyba że w któreś fazie gry te +10% do obrony po prostu byłoby wyłączane, wtedy tak.
PS. Zamiast się skupiać na co rusz nowym bogu, można byłoby się skupić na czymś nowym jak łaski na handel (Urozmaiciłoby to grę, skoro każdym już surowcem można handlować to czemu i nie łaskami?), dodatkowo jakiś dodatkowy Dowódca Premium dzięki któremu misje wyspowe pojawiałby się szybciej + więcej z nich monet ? Nie wiem Kupa pomysłów, ale nie każdy miałby sens w każdej fazie gry a nie o to chodzi.
 
Jak dodawać boga to tylko po to żeby narobić zamieszania w mecie, to co proponujesz nie prowadzi do żadnych fundamentalnych zmian, tylko cofa nas do czasów gdy obrońca miał ogromną przewagę nad atakującym.
Ares nieco to zmienił, ale potem przyszły nerfy i teraz wszystko co daje to dodatkowe czary do przykrywania ataków. Armia jest słabym czarem, a żądza krwii do maksimum wykorzystywana jest bardzo, bardzo rzadko.
O Afrodycie nie piszę bo jej wpływ i znaczenie są oczywiste.

Fajnie byłoby dostać jakiegoś boga którego mit byłby realną alternatywą dla harpii/gryfów/mant. Może 4 rodzaj broni? Jakaś fajna pasywka z wskrzeszaniem albo możliwość atakowania na raz portu i lądu?
Niech już narobi solidnego bałaganu

Głos na nie
 
Jak dodawać boga to tylko po to żeby narobić zamieszania w mecie, to co proponujesz nie prowadzi do żadnych fundamentalnych zmian, tylko cofa nas do czasów gdy obrońca miał ogromną przewagę nad atakującym.
Ares nieco to zmienił, ale potem przyszły nerfy i teraz wszystko co daje to dodatkowe czary do przykrywania ataków. Armia jest słabym czarem, a żądza krwii do maksimum wykorzystywana jest bardzo, bardzo rzadko.
O Afrodycie nie piszę bo jej wpływ i znaczenie są oczywiste.

Fajnie byłoby dostać jakiegoś boga którego mit byłby realną alternatywą dla harpii/gryfów/mant. Może 4 rodzaj broni? Jakaś fajna pasywka z wskrzeszaniem albo możliwość atakowania na raz portu i lądu?
Niech już narobi solidnego bałaganu

Głos na nie


Musisz brać pod uwagę system podboju.
Na starym systemie gryfy z armią sieją spustoszenie. Przed aktualizacją ten czar po prostu był zbyt mocny.
ogólnie uważam, że gra mogłaby pójść w dostosowanie czarów i badań akademii do danego podboju.
Większe bonusy do ataku na nowym to imo obowiązek, a na starym zaburzenie balansu jeśli np. o mit chodzi.
 
Musisz brać pod uwagę system podboju.
Na starym systemie gryfy z armią sieją spustoszenie. Przed aktualizacją ten czar po prostu był zbyt mocny.
ogólnie uważam, że gra mogłaby pójść w dostosowanie czarów i badań akademii do danego podboju.
Większe bonusy do ataku na nowym to imo obowiązek, a na starym zaburzenie balansu jeśli np. o mit chodzi.
Na starym odbija się z armią? Myślałem że top zniszczeń wykręcają ciągle mity + 30% z żądzą krwii i bohaterem
 
Na starym odbija się z armią? Myślałem że top zniszczeń wykręcają ciągle mity + 30% z żądzą krwii i bohaterem

Armia stosowana jest o wiele częściej.
I uwierz. Jak ci paka mita ściągnie z 5/6 pak lądu to się odechciewa jakichkolwiek ulepszeń tego czaru xd
 
nie uważam to za dobry pomysł ponieważ afrodyta to jedyny balans ognie vs birki jaki był do tej pory... a i tak wiele nie wnosił przy 20 30k birkach :p
Zobaczymy jak na tym naszym nowym będzie się biło w taką ilość plus afrodyta :p
 
Jak dodawać boga to tylko po to żeby narobić zamieszania w mecie, to co proponujesz nie prowadzi do żadnych fundamentalnych zmian, tylko cofa nas do czasów gdy obrońca miał ogromną przewagę nad atakującym.
Ares nieco to zmienił, ale potem przyszły nerfy i teraz wszystko co daje to dodatkowe czary do przykrywania ataków. Armia jest słabym czarem, a żądza krwii do maksimum wykorzystywana jest bardzo, bardzo rzadko.

Głos na nie
Armia aresa nawet na nowym ma zastosowanie jak organizujesz jakieś rozbijanie bunkrów, ale przydałby się chociaż ten "nerf" treningu, żeby armia zrobiła się sprawniejsza.

gra mogłaby pójść w dostosowanie czarów i badań akademii do danego podboju.
Jednostek i etapu gry też. +~20% ataku odpalane na nowym po ~2-3 miesiącach powinno być standardem. Albo jakiś system +5% co miesiąc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry