[Omawiane] Obrońca dnia a Pomocnik dnia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4218

Guest
Nie wiem, czy uda mi się powtórzyć pytanie, bo forum mnie ciągle wywala, że mam złe hasło.
Ale nie o tym...

Mam pytanie co do tych dwóch odznaczeń, ale zanim je zadam postaram się troszkę zobrazować. Od niedawna mamy nowe odznaczenie "Pomocnik dnia". Z tego co doczytałam, jest ono przyznawane, za pokonane jednostek na wyjeździe - czyli jeśli nasze wojsko nie jest w mieście, a broni innego miasta. I moje pytanie jest takie - czy te dwa odznaczenia zostały rozdzielone, czy po prostu z pierwszego (czyli "Obrońca dnia") zostało wyodrębnione to drugie (czyli "Pomocnik dnia")?


I kolejna rzecz, która mnie nieco zdegustowała. Odznaczenie "Pomocnik dnia" to tak deczko mało elegancko brzmi. Pomocnik mi się kojarzy z ludzikiem, co nie zdobył zawodu i pomaga fachowcowi, co nie za bardzo przekłada się na grepo. Proponowałabym go zmienić, tylko jeszcze nie wiem do końca na jaki... Za tego typu działania mamy "małe" odznaczenie" Heroiczna śmierć. Może nawiązać do tego i nazwać to nowe odznaczenie "Heroiczny obrońca dnia"?

Mi ciężko wymyślić nową nazwę, ale może inni zaproponują coś ciekawego? :)
 
Ostatnia edycja:
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Hmmmm z tego co mi się wydaje to nie można było dostać nigdy obrońcy dnia za wspieranie kogoś, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem więc mogę się mylic, czyli wniosek taki że te dwa odznaczenia nie zostały rozdzielone bo nigdy nie były połączone, to są dwie odrębne rzeczy obrońca za obronę własnego miasta i pomocnik za obronę cudzego miasta:)

Pomocnik jest jak najbardziej na miejscu wg mnie:) bo kim jest ktoś kto pomaga? Herosem żeby dostawać odznaczenie heroicznego obrońcy?:) jest po prostu pomocnikiem ale zawsze można zmienić to na "wolontariusz dnia" :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Hm...
Dnia XX pokonałeś jako obrońca najwięcej jednostek na tym świecie!
Nie jest sprecyzowane, że wojo ma być u Ciebie w mieście i to Ciebie mają atakować.
Z tego co wiem liczyło się też jeśli miałeś wsparcie u kogoś.
 

DeletedUser15613

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Według mnie na pewno lepiej wygląda Pomocnik niż Wolontariusz czy Heroiczny obrońca gdyż te nazwy po prostu brzmią głupio a jak ktoś przeczyta że dana osoba dostała Pomocnika dnia to bedzie wiadomo że można na takiego liczyć gdyż nie myśli tylko o sobie a też o Pomocy innym :D
 
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Hm...
Dnia XX pokonałeś jako obrońca najwięcej jednostek na tym świecie!
Nie jest sprecyzowane, że wojo ma być u Ciebie w mieście i to Ciebie mają atakować.
Z tego co wiem liczyło się też jeśli miałeś wsparcie u kogoś.


nie musi być coś sprecyzowane by zauważyć jak to działa :)
Na to czy się liczyło to że miało się wsparcie u kogoś to nie odpowiem bo nigdy czegoś takiego nie zauważyłem :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Według mnie na pewno lepiej wygląda Pomocnik niż Wolontariusz czy Heroiczny obrońca gdyż te nazwy po prostu brzmią głupio a jak ktoś przeczyta że dana osoba dostała Pomocnika dnia to bedzie wiadomo że można na takiego liczyć gdyż nie myśli tylko o sobie a też o Pomocy innym :D

Racja:)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

No cóż, jednym podoba się nazwa, innym nie.
Na to już wpływu nie ma nikt.

Co do tego czy się liczyły punkty za obronę innych miast,
to chyba będziemy musieli poczekać na wyjaśnienie
z suportu, bo kłócić się o to nie ma sensu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Honorowy Sojusznik Dnia
Moim zdaniem to brzmi najlepiej. Wiadomo, że można liczyć na taką osobę (argument Casantiego) oraz nie brzmi głupio a wręcz dumnie (argument SirCiechego oraz spełnienie marzeń Sisi :D)

Ale to jest tylko moja skromna propozycja. :)
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

No cóż, jednym podoba się nazwa, innym nie.
Na to już wpływu nie ma nikt.

Co do tego czy się liczyły punkty za obronę innych miast,
to chyba będziemy musieli poczekać na wyjaśnienie
z suportu, bo kłócić się o to nie ma sensu.

Zapewne sobie troche poczekamy:D
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Honorowy Sojusznik Dnia
Moim zdaniem to brzmi najlepiej. Wiadomo, że można liczyć na taką osobę (argument Casantiego) oraz nie brzmi głupio a wręcz dumnie (argument SirCiechego oraz spełnienie marzeń Sisi :D)

Ale to jest tylko moja skromna propozycja. :)

Ooo bardzo fajna propozycja Igorku :)

Według mnie na pewno lepiej wygląda Pomocnik niż Wolontariusz czy Heroiczny obrońca gdyż te nazwy po prostu brzmią głupio a jak ktoś przeczyta że dana osoba dostała Pomocnika dnia to bedzie wiadomo że można na takiego liczyć gdyż nie myśli tylko o sobie a też o Pomocy innym :D

A tu się z Tobą nie zgodzę. Pomocnik dnia nie oznacza tego, że się pomagało innym.
Ja dostałam wczoraj za obronę własnej okupacji. Więc można se grać samemu i go dostawać,
pod warunkiem, że ma się sporo własnego woja.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser23887

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Honorowy Sojusznik Dnia
Moim zdaniem to brzmi najlepiej. Wiadomo, że można liczyć na taką osobę (argument Casantiego) oraz nie brzmi głupio a wręcz dumnie

Chyba zapominacie o kretach i szujach sojuszowych podstawiających defa przed kolonami sojuszników. Ani to sojusznik, ani tym bardziej honorowy. :p

Nie lepiej brzmi po prostu Wspierający Dnia? :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Ja tam podstawiam czasem def pod kolona sojuszników i jakoś szują nie jestem. Jak ma się zgraną ekipę i dogra się dobrze akcję, a przeciwnik jest nieogarnięty, można to ładnie na swoją korzyść rozegrać przejmując miasto i zgarniając sporo punktów :)
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Miałem na myśli np. 300 biremek na sekundę przed i bez ugadywania się ;)
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Nie wiem, czy uda mi się powtórzyć pytanie, bo forum mnie ciągle wywala, że mam złe hasło.
Ale nie o tym...

Mam pytanie co do tych dwóch odznaczeń, ale zanim je zadam postaram się troszkę zobrazować. Od niedawna mamy nowe odznaczenie "Pomocnik dnia". Z tego co doczytałam, jest ono przyznawane, za pokonane jednostek na wyjeździe - czyli jeśli nasze wojsko nie jest w mieście, a broni innego miasta. I moje pytanie jest takie - czy te dwa odznaczenia zostały rozdzielone, czy po prostu z pierwszego (czyli "Obrońca dnia") zostało wyodrębnione to drugie (czyli "Pomocnik dnia")?


I kolejna rzecz, która mnie nieco zdegustowała. Odznaczenie "Pomocnik dnia" to tak deczko mało elegancko brzmi. Pomocnik mi się kojarzy z ludzikiem, co nie zdobył zawodu i pomaga fachowcowi, co nie za bardzo przekłada się na grepo. Proponowałabym go zmienić, tylko jeszcze nie wiem do końca na jaki... Za tego typu działania mamy "małe" odznaczenie" Heroiczna śmierć. Może nawiązać do tego i nazwać to nowe odznaczenie "Heroiczny obrońca dnia"?

Mi ciężko wymyślić nową nazwę, ale może inni zaproponują coś ciekawego? :)

Po primo to dwa wyotrębnione odznaczenia.:cool:
Po drugo ja proponuję nazwę ``sojusznik dnia,,
icon3.png
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Hm... a ja nadal nie mam odpowiedzi co do tego odznaczenia...
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Przetestowane, pomocnik dnia i obrońca dnia są od siebie niezależne, nie da się dostać obrońcy dnia za wspieranie kogoś.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Obrońca dnia a Pomocnik dnia

Dziękuję za odpowiedź :)

A mam jeszcze jedno pytanie...
Mianowicie (zakładając, że aktywność innych graczy była w danym dniu mniejsza), jeśli moje wojsko broni miasta sojusznika (sojusznik nie ma w mieście swojego wojska), to czy po uzyskaniu przeze mnie "Pomocnika dnia" w wyniku obrony ataków na wspierane przeze mnie miasto - sojusznik dostanie "Obrońcę dnia" chociaż nie zdobył ani jednego punktu walki?
 

DeletedUser25238

Guest
Dostałem dzisiaj obie blaszki, a 90% mojego dzisiejszego pw to okupacja u wroga, gdzie stało mnóstwo mojego deffa, na zmysłach. Wydawało mi się, że te blachy sa jakoś oddzielone od siebie, ale wyszło na to, że nie mam pojęcia jak je rozróżnić. Tyle wiem, że jak ktoś będzie rozbijał mój bunkier, to nie dostanę pomocnika.

Chciałbym, żeby było gdzieś jasno rozgraniczone.
Za to - pomocnik.
Za to - obrońca.
Itp, itd.
Podejmie się ktoś zmontowania takiej listy? :)
 

DeletedUser19924

Guest
Twój kolon był w mieście podczas okupacji, czy kogoś innego? Jeśli Twój, to wychodzi na to, że na starym systemie można dostać obydwie blaszki podczas własnej okupacji wroga. Miasto niby przeciwnika (za to pomocnik), ale Twój kolon w mieście (za to obrońca)...choć powinno to być raczej rozdzielone i tylko jedna blaszka powinna wchodzić w grę.
 
Do góry