[Omawiane] Obrona

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22069
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22069

Guest
Cześć ! Mam pytanie jak najlepiej bronić się przed atakami , co mam ulepszać , co rekrutować no i wszystko co wiecie na temat obrony ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona

Buduj mur na max
Jaskinie na max i srebro do niej
Jednostki
Szermierz, łucznik
Hoplita rydwan

Której najwięcej ?
Zależy czym cię atakują

Zbuduj jeszcze wieże

Badania falanga
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Obrona

Cześć ! Mam pytanie jak najlepiej bronić się przed atakami , co mam ulepszać , co rekrutować no i wszystko co wiecie na temat obrony ;)

Przy takich pytaniach najlepiej podać więcej szczegółów - jaki świta ile grasz na nim, ile masz punktów. Pokazać kilka raportów. Napisać godziny ataków. Wtedy pomoc może być dużo skuteczniejsza.

Wszystko zależy od tego jaki etap gry to jest. Ale domyślam się, że to jest totalny początek a Ty gracz w ta grę pierwszy raz.

Proponuje po pierwsze, rozejrzeć się i spróbować iść do jakiegoś sojuszu dobrego bądź nie. Ważne jest byś miał wsparcie od innych w razie konieczności czyli jak będą chcieli Ci przejmować wioskę.

Po drugie jak widzisz że idzie atak to:

a) powoływać straż - robi się to w ten sposób, że idziesz do Gospodarstwo wiejskie i tam masz taką opcje "powołaj" O ile masz już akademie na 4 lev to zbadaj przed powołaniem straż miejską. Dzięki temu będziesz miał darmowe wojsko obronne raz na jakiś czas o ile jest to konieczne.
b) staraj wydać wszystkie surowce jakie masz w mieście. Czego nie uda Ci się wydać wystaw na targowisko(wysoki kurs mało czasu) po ataku wycofasz.
c) wycofaj całe wojsko, nawet defowe, dopóki nie będziesz miał wysokiego murku.

po kilku takich atakach, zacznij inwestować w murek i w jednostki obronne. Ale pamiętaj nigdy przenigdy nie wystawiaj tych jednostek na niskim murku bo po prostu ich szkoda.
Jednostki obronne na początek to: Szermierz, Łucznik i Hoplita.

Cel powyższej taktyki jest znudzenie agresora i strata jego czasu. Jak agresor to zauważy odpuści Ci i będzie szukał innego celu. Ale niestety trzeba byc na początku aktywnym graczem. Zawsze możesz zainstalować program na smartfona i wtedy będziesz miał powiadomienia na niego o ataku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona

No i zależy na jakim systemie podboju grasz.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Obrona

No i zależy na jakim systemie podboju grasz.

Tak tak system podboju jest bardzo istotny ale nie na samym początku gry dla początkującego gracza.

Dla niego najważniejsza jest zabawa milicją jak się tego nauczy to wtedy może dalej się uczyć
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona

Surki tez chowaj ,jak agresor zobaczy że tylko na Tobie traci z reguły odpuszcza :)
No i pamiętaj o flocie ,na początku na niektórych wystarczy 5 birem na plum do wody :)
 
Do góry