[Ulepszenie] Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16379
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadasz się na ulepszenie OCHRONY MIASTA

  • tak

    Głosy: 43 81,1%
  • nie

    Głosy: 9 17,0%
  • obojętne

    Głosy: 1 1,9%

  • W sumie głosujących
    53

DeletedUser16379

Guest
Witam serdecznie,
chciałby przedstawić propozycję ulepszenia czaru OCHRONA MIASTA
ulepszenie polegałoby na blokowaniu podczas ataku katapultami niszczenie innych budynków,
murek nie będzie chroniony ale inne budynki tak.

Na tą chwilę nie ma dobrego sposobu na ochronę miasta przed niszczeniem innych budynków,

nie ma co się rozpisywać, wiemy o co chodzi.
jak ktoś jest aktywny to powinien mieć możliwość ochrony miasta, jak nie jest się aktywnym to miasto zostanie zniszczone.
 

DeletedUser24489

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Jak najbardziej na TAK,z tego względu,że wysylajac 10 katapek z badaniem grad miasto traci 1 poziom losowego budynku nawet przy zadeffowanym miescie. Jednym słowem nie da się wybronić takiego ataku,a budowanie miasta jest dlugotrwale. Oczywiscie nie dla osób grajacych w 90% na złocie. Nie sposob jest wyslać 15-20 ataków po 20-30 katapek i rozwalać komus miasto.Jezeli ktoś ma mozliwosc rozwalania miasta to obronca tez powienien mieć szansę na obronę przez takim atakiem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Jestem na tak...gra robi się mocno bez sensu jeżeli kamienny grad mimo silnej obrony niszczy co mu się podoba
 

DeletedUser24577

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Oczywiście na tak. To nie jest symulator demolki tylko strategiczna gra.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Niby trzeba się zgodzić z propozycją, bo rozumiem argumenty Wasze. Jednak jak dla mnie, chcąc trzymać się rzeczywistości, to chyba zagłosuję na nie. Przecież z tych katapult jak strzelano, to jakoś specjalnie w te mury nie celowali, tylko walili czym popadło w miasto. Im większe zniszczenia, im więcej ludzi zabitych, tym lepiej...

Muszę to jeszcze przemyśleć...
 

DeletedUser16379

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

mamy ochronkę miasta to może ona też chronić przed gradem, nie przed niszczeniem murku atakami lądem a o ochronę innych budynków.
nie chodzi o likwidację gradu a o posiadanie czaru co nas ochroni, taka zmiana daje szansę na obronę.
tylko o to tu chodzi, o posiadanie możliwości obrony.
nic więcej.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

chcąc trzymać się rzeczywistości, to chyba zagłosuję na nie. Przecież z tych katapult jak strzelano, to jakoś specjalnie w te mury nie celowali, tylko walili czym popadło w miasto. Im większe zniszczenia, im więcej ludzi zabitych, tym lepiej...
Muszę to jeszcze przemyśleć...

w rzeczywistości nie było bogów co dawali wojsko, surowce, iluzję ataków, i wielu innych ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Wszystko zależy od tego jak spojrzymy na ten świat i grę...pod kątem realistycznym, czy jednak mitologicznym:) Jak dla mnie, to mamy tutaj całkiem dobrze wyważoną mieszankę połączenia obydwu światów. Dlatego też ciężko mi się zdecydować nad głosowaniem tutaj...bo jak dla mnie, to normalne, że katapulty mogą trafić w inne budynki:)
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

generalnie ten grad strasznie psuje grę
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

A to badanie nie jest dostępne od bardzo dawna? Na Achillesie w sumie nie grałem, ale tam już chyba się pojawiło...a teraz jest już na czwartym świecie, gdzie mamy możliwość jego stosowania. Jak to się stało, że dopiero teraz zaczęło ludziom przeszkadzać?

PS: Chyba, że się mylę i zostało ono wprowadzone/zmienione jakoś niedawno?
 

DeletedUser16379

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

temat dotyczy ulepszenia ochrony miasta tak aby działała też na grad... jako narzędzie obronne.
przecież napisane jest wyraźnie, że nie chodzi o badanie a ulepszenie OCHRONY MIASTA
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Przecież ja doskonale wiem, o czym prawisz w swojej propozycji. Przyczyną jej powstanie zapewne było to, że nie podoba Ci się to badanie, a raczej skutki ataku przeprowadzonego z nim...więc jakby nie patrzeć, to trzeba spojrzeć na to wszystko z szerszej perspektywy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

W obecnej chwili wbicie się na wyspę wroga traci sens. Nawet jak dobrze obstawię miasto to i tak w 24 godziny gradowe katapulty zjadą mi je do wieku niemowlęctwa.
 
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

co do tej ochrony przed burzeniem budynków to myślę ,ze lepiej by było dodać do gry inny czar blokujący to , "stalowe mury" hehe , bo ktoś nachalny może cały czas atakować , a to nawet bobaska nie bedzie dało się rzucić ani zewu :)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Głos na Tak.

Do tej pory w tej grze było tak, że zaklęcia pozytywne i negatywne się równoważyły. Można było kruszyć mury i błyskać ale można było miast też chronić. Można na atak rzucić heroiczną siłę ale można też smutek czy sztorm. Zdejmowanie czarów jest nawet okej bo atakujący miał tu dużą przewagę (choć zwiększyłbym koszt tego).
Natomiast ten Grad jest niedopracowany. Nie ma możliwości wyboru czy chcemy go użyć czy jedynie zniszczyć mur. Nie ma też przed tym obrony.
Dlatego j.w
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Ja sobie zdaję sprawę, że tak to wygląda. Mogę sobie to wszystko policzyć...pewnie, że jest to dość uciążliwe, ale nie rozszerzałbym przez to ochrony miasta, a raczej skupił się na drugiej propozycji związanej z tym badaniem...
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Ja sobie zdaję sprawę, że tak to wygląda. Mogę sobie to wszystko policzyć...pewnie, że jest to dość uciążliwe, ale nie rozszerzałbym przez to ochrony miasta, a raczej skupił się na drugiej propozycji związanej z tym badaniem...

Te badanie jest dostępne od 2012 (Achilles) i nikomu do tej pory nie przeszkadzało mimo że na początku budynki specjalne można było stracić. Kolega ma racje, nie ma sensu rozszerzać możliwości ochronki bo po co ? Mamy artemide która ściąga czar nałożony na atak (to już i tak zbyt wiele i faworyzuje obrońców) i można gniewem rozwalać katapulty. Póki jest event taki gniew można rzucać ile dusza zapragnie. Samo badanie jest niedopracowane ale to nie oznacza że taka zmiana jest potrzebna jak w tej propozycji, to tak jakby inno miało zrezygnować z aplikacji (każdy wie ze to niemożliwe - prędzej zrobią płatną). Jedyną poprawke jaką bym zaproponował to taka że w przypadku jak miasto jest zadefowane to skuteczność katapult powinna spaść o jakiś tam procent (zależność pomiędzy ilością defa a katapultami). Jeśli ktoś nie potrafi sie przed takimi atakami bronić to jedyny sposób jaki mogę zaproponować to taki aby te katapulty rozwalić atakując przeciwnika ktory nas atakuje. Tyle w temacie i głos na nie (licze na poprawki wtedy bedzie tak)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

To jest już pójście w lepszą stronę...aktualnie te katapulty ściągną poziom budynku w dół niezależnie od tego, co się puści w ataku i co jest w obronie. Jak powyżej jestem zdania, że ten element można by dopracować i przy mocno obstawionym mieście ograniczać zniszczenia powodowane przez grad kamieni. Dzisiaj widziałem atak złożony z prawie 100 katapult plus 100 hoplitów i 700 procków. Atak jednak poszedł na bunkier z 1300 transów...no i murek spadł ledwie o poziom. Podobnie powinno być z tym badaniem...im bardziej miasto obstawione, tym skuteczność ataku powinna być mniejsza, a nie taka sama.

PS: Choć jak dla mnie możliwość włączania/wyłączania go przy ataku też byłaby ciekawym rozwiązaniem...na pewno lepszym od proponowanego.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Nie wiem co ma do rzeczy, że badanie już jakiś czas istnieje. Ja tam np. nigdy na nim nie grałem do akcjum gdzie tez nie gram tylko....burzę ludzikom miasta testując sobie nowości. Jak dla mnie to bez sensu z lekka badanko. Podtrzymuję, że powinien być czar oddzielny czy jakaś opcja z Ochroną zmniejszająca działanie lub cokolwiek innego czym można się zabezpieczyć.

Zamiast tego gradu wolałbym opcję ~~burn~~ po zdobyciu wioski. Nie pasuje mi wrzód to go podbijam i palę nie tracąc slota. Ale zjeżdżać miasto do 0 bo nam się ktoś wbił na wyspę? Jakoś to do mnie nie przemawia. Może jeszcze tego nie rozkminiłem ale intuicja podpowiada, ze to sposób wojowania pipek..
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Nie miałam jeszcze z tym badaniem do czynienia, ale z tego co czytam, to jest kompletnie bez sensu.. czemu mam niszczyć sobie miasto, które chcę podbić? Ja chcę tylko mur zjechać, a nie miasto do maluszka sprowadzić i potem je budować.. Tak samo jako obrońca.. nie będę non stop miasta budować, bo z wyspy latają mi katasami i ile woja bym nie wstawiła, to nic to nie da..

Głos na tak
 
Do góry