[Wyjaśnione] Odbudowa Miasta Ogniowego

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15560
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15560

Guest
Witam serdecznie i mam pytanko.
W jak szybkim czasie gracz jest w stanie odbudować pełną zagrodę ogni-w tym wypadku 224.
za ustawienia swiata przyjmijmy heraklion,
dodajmy wszystkie badania skracajace prace portu i surowce, magazyn na maksa, surowce z innych miast. Port na maksymalnym poziomie, mnóstwo premium, surowców oraz zaklecie zew morza oraz skrocona rekrutacje z misji.
Czy jest możliwe w godzinę-czytaj 60 minut odbudować 224 ognie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Jeżeli ma masę złota to tak, prześle surowce, powymienia się z fenickim (będzie go przyzywał co chwilę) itd. Kiedyś miałem na wyspie złotnika, z którym się tłukłem... wysłał na mnie 300 procków i 250 kawaleri razem z kolonem. Wpuściłem, skontrowałem i w cały ten off mu padł. Godzinę później z tego samego miasta znowu wysłał kolona tym razem z 280 rydwanami...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

W 3 dni?Jak masz premkę i 224 ognie na złocie to gdzieś tyle to zajmie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Jak masz mase złota i surowców to odbudowa zagrody ogni to jest moment
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Na lamii jeden gość zrobił 220 ogni w 2 dni a szypkość świata to 1.5 więc cuda :D
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Pewnie że się to uda. jak masz złoto, badania w akademii, masę miast, handlarza to w kilka godzin postawisz spokojnie :D Myślę, że pomogłem :)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Witam serdecznie i mam pytanko.
W jak szybkim czasie gracz jest w stanie odbudować pełną zagrodę ogni-w tym wypadku 224.
za ustawienia swiata przyjmijmy heraklion,
dodajmy wszystkie badania skracajace prace portu i surowce, magazyn na maksa, surowce z innych miast. Port na maksymalnym poziomie, mnóstwo premium, surowców oraz zaklecie zew morza oraz skrocona rekrutacje z misji.
Czy jest możliwe w godzinę-czytaj 60 minut odbudować 224 ognie?


Pytanie jest banale - dla tego że w pytaniu napisałeś że ów osoba ma mnóstwo złota. W takim wypadku może odbudować te statki ogniowe w chwile. Oczywiście jedyny teraz problem to surowce.

Podałeś świat w którym prędkość handlu jest 1 - to bardzo wolno a wiec musi mieć blisko wioski i kolegów którzy powysyłają mu surowce.

Z rekrutowanie 220 statków ogniowych to masakryczna ilość surowców: 286k drewna

ale jest to możliwe - jest limit w skracaniu ale w tym wypadku nie przekroczy go na pewno
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

na phi spotkałem się z taką sytuacją, gdzie pełna zagroda birem została odbudowana w ok. pół godziny :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Bo ten limit jest prawie żaden.Słyszałem,że na globalu polka postawiła 25pzm muru w 2h.
 

DeletedUser15560

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

nie jest banalne, gdyż nie jest to możliwe, wedle obliczeń się zwyczajnie tego nie da. są limity w skracaniu, nawet gdyby przesyłane surowce były w idealnych proporcjach, żeby mieć cały czas zajęte 7 miejsc w kolejce. Rozpisałem to w pracy, jutro to wkleję tutaj...
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

nie jest banalne, gdyż nie jest to możliwe, wedle obliczeń się zwyczajnie tego nie da. są limity w skracaniu, nawet gdyby przesyłane surowce były w idealnych proporcjach, żeby mieć cały czas zajęte 7 miejsc w kolejce. Rozpisałem to w pracy, jutro to wkleję tutaj...

To że są limity to nie problem - bo przy tej prędkości i przy załączonym zaklęciu posejdona na przyśpieszenie rekrutacji w poracie wystarczy 7 razy skracanie by paczka 19 sztuk zeszła do 3 minut.

Tylko i wyłącznie surowce są tu problemem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Przedstaw ogólnie jak wyglądała sytuacja? On rozbił te 220 ogni u Ciebie? Jeżeli tak to policz też, że ognie produkował w czasie gdy w/w pakiet ogni był w drodze do Ciebie.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Tylko i wyłącznie surowce są tu problemem

A nawet te nie są-wystarczy wysłać z innych miast, jeśli się nie ma-wezwać handlarza, a jeśli się nie chce marnować złota wystarczy pofarmić graczy bądź wioski.
 
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

A kto taki na Heraklionie to wyzłocił ?
60 minut to rzeczywiście bardzo krótko ,a do tego handel strasznie wolny.
Jednak gdy raz rozmawiałem z pewną kobietą to powiedziała ,że ona może zrobić w 90 minut paczkę 300 ogni i raczej była wiarygodna ,więc Czemu 220 miałoby nie powstać.
Poczekam na obliczenia .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Przedstaw ogólnie jak wyglądała sytuacja? On rozbił te 220 ogni u Ciebie? Jeżeli tak to policz też, że ognie produkował w czasie gdy w/w pakiet ogni był w drodze do Ciebie.
Jakim cudem? Ilość wolnych ludzi jest ograniczona, więc nie może mieć jednocześnie armady ogni w działaniu ( czytaj podczas ataku ) przy jednoczesnej kolejce budowy w porcie. Najpierw ognie muszą zostać zatopione, co zwalnia wolnych ludzi w mieście, i dopiero wtedy mozna zacząć je na nowo budować.

Mam na Chi miasta typowo ogniowe, gdzie maksymalnie mam ich koło 260. Zapodałem sobie +300 przyrost mieszkańców z misji, i zbudowałem tylko to co potrzeba do obrony miasta i maksymalnej produkcji ogni. Co zaś się tyczy głównego pytania, to jest ono troszkę infantylne. Wiadomo, że posiadacze złota w nieograniczonych ilościach skracają czas rekrutacji jednostek bez umiaru. Wystarczy średnie pojęcie o logistyce towarów i hulaj dusza :))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Sorry ale ja osiągnąłem 292 bez przyrostu mieszkańców ;)

Załóżmy, że w momencie kiedy ognie płynęły, to on rekrutował z 40-50 sztuk a to już oznacza, że niecałe 200 musiał zrekrutować w godzinę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19540

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Jakim cudem? Ilość wolnych ludzi jest ograniczona, więc nie może mieć jednocześnie armady ogni w działaniu ( czytaj podczas ataku ) przy jednoczesnej kolejce budowy w porcie. Najpierw ognie muszą zostać zatopione, co zwalnia wolnych ludzi w mieście, i dopiero wtedy mozna zacząć je na nowo budować.

Mam na Chi miasta typowo ogniowe, gdzie maksymalnie mam ich koło 260. Zapodałem sobie +300 przyrost mieszkańców z misji, i zbudowałem tylko to co potrzeba do obrony miasta i maksymalnej produkcji ogni. Co zaś się tyczy głównego pytania, to jest ono troszkę infantylne. Wiadomo, że posiadacze złota w nieograniczonych ilościach skracają czas rekrutacji jednostek bez umiaru. Wystarczy średnie pojęcie o logistyce towarów i hulaj dusza :))

oj ,byś się zdziwił... Moje dotychczasowe rekordowe miasto miało ogni 346... a wiem ,że gdyby się postarał to i 360 bym wyciągnął :rolleyes:
Co do pytania: złotnicy się zdarzają, stoner postawił w jedną noc miasto gotowe do podboju ,sporą armię i kolona... przy tym 200- paredziesiąt ogni to pikuś. O ile się nie mylę posejdonek i bonus z misji się SUMUJĄ co daje 83% skrócenia ,czyli ok 6 razy krócej. Dalej , kilkukrotne przyspieszenie rekrutacji , nie wiem jaki jest ten limit ,ale myślę ,że 4 krotnie by się dało co daje 6*16= niemal 100 razy szybciej, do tego porcik na 30 i budowniczy statków i nawet 300 ogni da się trzasnąć w nieco ponad godzinkę... jeśli chodzi o miejsce to nie problem ,kończy się jedna 21 ogniowa paczka - stawiasz następną. Co do surki ,to dobre synchro z dosyłaniem z innych miast i pozostaje tylko siedzieć z otwartym podglądem miasta i co chwila wchodzić na port i dobudowywać.

Podsumowując , koleś nie cheatował, tylko złocił ... coś koło 1100 złota wywalił... zdarza się.
 
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

360 zapałek można zrobić to prawda sam tak zrobiłem na jednym ze światów ale eko miasta port koszary i inne udogodnienia nie istnieją więc rodzi się wtedy problem z szybką odbudową zapałek a co do postawienia 220 zapałek w 1h to jest to możliwe raz tak zrobiłem i więcej tego nie zrobie poszło sporo złota a nie lubię wydawać dużych sum na gre
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Poza tym co za sens stawiać zapałki w takich ilościach, jeśli się nie podciągnie Akademii do 30 lvl-u celem zbadania tarana. Zgadzam się z tezą, ze można postawić miasto tylko pod ognie, przy minimalistycznych proporcjach w rozwoju miasta , ale dla mnie to samobój. Zero budowli obronnych powoduje, ze miasto staje się kopalnią punktów dla przeciwnika, a na to mojej zgody nie ma:))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odbudowa Miasta Ogniowego

Poza tym co za sens stawiać zapałki w takich ilościach, jeśli się nie podciągnie Akademii do 30 lvl-u celem zbadania tarana. Zgadzam się z tezą, ze można postawić miasto tylko pod ognie, przy minimalistycznych proporcjach w rozwoju miasta , ale dla mnie to samobój. Zero budowli obronnych powoduje, ze miasto staje się kopalnią punktów dla przeciwnika, a na to mojej zgody nie ma:))

Rozbudowujesz akademię, badasz a później ją burzysz i badania zostają. Przynajmniej było tak jak grałem wcześniej, wróciłem do gry z początkiem września. To samo z łaźniami - rozbudowujesz senat do 24, stawiasz łaźnie a później go burzysz do 2. Co do obrony to zależy z jakim systemem podboju grasz, jeżeli na starym to nie musisz mieć budowli obronnych aby się obronić, miasto pozbawione muru jest łatwe do kontrowania na wypadek kolona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry