[Nowość] Odwet na słabszych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17419
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadzasz się z poniższą opinią?


  • W sumie głosujących
    29

DeletedUser17419

Guest
Witam co wy na to aby na światach gdzie występują morale wprowadzić możliwość odwetu na słabszym graczu jeśli nas zaatakuje, czyli jeśli nas słabszy gracz zaatakuje dostajemy na tego gracza 100% morali przez np 24h od ataku na zemstę na graczu
 

DeletedUser22713

Guest
Ja bym w ogóle postulował likwidację czegoś takiego jak morale, na tym polega wojna że wygrywa silniejszy a jak ktoś nie potrafi się rozwinąć to nie moja wina.
Poza tym rozbijanie wojsk z ostatnich miast gracza na rozbiórkach wewnętrznych to koszmar.
no i ten trik, w którym gracz jest ściągany na świat tylko po to żeby wstawiał kolony na niskim morale a cały sojusz wspiera okupację i dostaje miasto - nonsens
 

DeletedUser19924

Guest
Nie do zrobienia. Dlaczego walcząc że słabszym graczem miałbyś mieć dodatkowe profity?

A dlaczego słabszy gracz jest nagradzany morale? Trzeba pamiętać, że ten słabszy nie zawsze jest taki słaby...a czasem jest to specjalna taktyka, aby nie zbierać zbyt dużej ilości miast i ładować się na czerwone wyspy.

Także jak dla mnie, to sama idea morale jest ok, ale przez to, że są one wykorzystywane do zupełnie innych celów, to trzeba się tego pozbyć i tyle.
 

DeletedUser19924

Guest
Misiek a Ty co taki wyrywny? I komu przekazujesz te propozycje dalej? Ja tego w ogóle nie rozumiem...chyba, że nam się tutaj zupełnie zmieniła polityka teamu odnośnie propozycji?!
 

DeletedUser19924

Guest
Eee...ale to jak? Bez wyrażenia opinii innych graczy o danym pomyśle? Bez omówienia sprawy wśród członków Teamu i tak dalej?

To się nie dzieje...

PS: A co z resztą propozycji, które wiszą już dłuuuugo i nikt się nimi zbytnio nie interesuje?
 

DeletedUser5

Guest
Misiek trochę się zapędził jako nowy teamowicz :D

Mi się ten pomysł bardzo podoba. Nie zapowiada się na to, że morale zostaną całkowite zlikwidowane, mimo wszystko jest to jakaś ochrona dla nowych graczy, zwłaszcza tych, którzy niedawno się zarejestrowali i nie mają zbyt dużego pojęcia o grze. Ale wprowadzenie okresu "zemsty", gdy silniejszy gracz może bez kary zaatakować słabszego w odwecie za atak na niego, moim zdaniem byłoby fajnym wyjściem.
 

DeletedUser28840

Guest
genialna propozycja
wszedłem na forum z identycznym pomysłem
morale są beznadziejne zwłaszcza gdy przejąłem 2 miasta gracza po czym mi morale wyskakuja np 80i niżej i nie opłaca sie juz atakowac tego kogos a on mnie moze kiedy chce...
sam kiedys wspierałem gracza co miał 1 miasto 3k na wyspie pełnej moich wrogów
on robił offa i ich męczył a ja deffa i dostawałem darmowe PW
dla słabszych i cwańszych graczy jest to dobre rozwiązanie ale dla kogos kto sie naprawde wciąga w ta gre to morale są beznadziejne...
az sie czasem odechciewa grac jak początkujący gracz co ma 2k wybija mi całego offa w miescie bo robił misje z samouczka....
z tego powodu jestem 100% za prawem odwetu ale chociaz 48h.
i ze morale są naliczane od pkt z poprzedniego dnia bo jak jest np akcja na kogos kto ma 20 miast i 10 sie juz przejmie to z pozostałych 10 miast dzieki moralom robi sie istny bunkier...
 
ja też kiedyś o takim czymś myślałem. Jak jest jakiś gracz na wyspie i atakuje graczy równych sobie to niech tak robi. Ale jak się znajdzie taki jeden z drugim którzy morale wykorzystują do tego aby Cie atakować a wiedzą że ty im nic nie zrobisz z czysto ekonomicznego punktu widzenia to jest to bardzo irytujące. Jedynie pozostaje ci czekać jak dany gracz się znudzi. Miałem takiego typa ,który chodził za mną na każdy świat tylko po to aby wykorzystywać morale i atakować.
 

DeletedUser27444

Guest
Taaa... Nie pamiętam już kto to miał z naszego soja Ale było podobnie..
Jeszcze błyslawice i trzęsienia rzucał na niego gość z 3 miastami. Raz go wyzerował Ale facet odrodził sie gdzieś dalej i rzucał blyskawice tak jak wczesniej.
Wiec zaklęcie negatywne podciągnąłbym do ataku i tez dał możliwość ataku bez morale.
 

DeletedUser10899

Guest
Ja również popieram propozycję, trzeba w końcu coś zrobić aby morale nie było dla cwaniaków, a dla nowych Graczy którzy rzeczywiście ich potrzebują by nie zginąć na samym starcie. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł z tymi czarami, ale należało by to przemyśleć. Dodatkowo np. patrząc od strony nowego systemu gry, możliwość ataku bez gorszych morali powinna być dla wszystkich nie tylko dla Gracza zaatakowanego, bo jeśli sojusz zadefuje takiego cwaniaczka to jeden Gracz może sam itak nie wbić mu kolona podczas buntu właściwego. Prościej mówiąc, mały Gracz który atakuje wg. mnie powinien mieć komunikat, że jego atak spowoduje zawieszenie ochrony nad nim przez morale na 24h i każdy Gracz go zaatakuje z moralami 100%. Kolejna rzecz o której należało by pomyśleć to czy całkiem traci ochronę moralami przy jednym ataku, czy np część, po kolejnym więcej i np. po trzecim ataku dopiero całkiem traci ochronę moralami.
 

DeletedUser5

Guest
sprawa w toku czy cos?

Projektanci gry zastanawiają się aktualnie nad zmianami w działaniu morale :) Przekazałam do nich tę propozycję, jeśli macie jakiekolwiek inne pomysły w jaki sposób można byłoby ulepszyć morale lub chcielibyście opisać jakie aktualnie występują problemy z nim związane, to bardzo zachęcam do pisania w dyskusji nt. aktualizacji.
 
Do góry