[Ulepszenie] Odwołanie urlopu

Opcja "odwołaj urlop" jest potrzebna

  • Tak

    Głosy: 28 65,1%
  • Nie

    Głosy: 13 30,2%
  • Obojętne

    Głosy: 2 4,7%

  • W sumie głosujących
    43
Status
Zamknięty.
Moj propozycja będzie krótka
Jak wiadomo, biorąc w grze urlop trzeba go zaplanować i odpalić wcześniej aby zadziałał wtedy kiedy go potrzebujemy. Jednak czasem zdarza się że po uruchomieniu całej procedury okazuje się że ten urlop wcale nie jest potrzebny bo a to plany się zmieniły a to coś odwołano, powodów może być tysiąc. A guziczek już włączony i trzeba kiblować trzy dni żeby wrócić do normalnej gry a i urlop rzecz cenna więc się marnuje
Wnioskuję zatem o możliwość odwołania urlopu, przynajmniej przez pierwsze 24h po włączeniu go, myślę że szkody żadnej to nie robi a przyniesie same korzyści
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

dodaj proszę ankietę :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

wtedy powiem co o tym myślę
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

O Sybilka hehe miło Cię zobaczyć po NY :D

Ja jestem zdecydowanie na TAK bo to potrzebne jest moim zdaniem.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

No to głosuję na tak.
Bez tej propozycji jedynie się urlop traci :D
Ale inno na tym zarabia, więc :(
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Propozycja przydatna często przez takie coś cenne dni urlopu się marnują ;)
Głos na tak.
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Głos na tak. Bardzo przydatna rzecz. Sama nie raz po włączeniu urlopu z czasem okazało się,że wcale jednak nie jest potrzebny a czekać na wyłączenie go jednak trzeba. Przez co tracimy cenny czas.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Oczywiście ,że na tak ... tracenie pojedynczych dni urlopu w ten sposób bywa denerwujące.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Głos na nie.

Ułatwi to życie osobom które notorycznie uciekają na urlopy w przypadku nasilania sie ataków. W tej chwili mają "karę" a w przypadku takiej opcji bedą zaraz wciskać urlop a potem kombinować i patrzeć co się dzieje.
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Głos na nie.

Ułatwi to życie osobom które notorycznie uciekają na urlopy w przypadku nasilania sie ataków. W tej chwili mają "karę" a w przypadku takiej opcji bedą zaraz wciskać urlop a potem kombinować i patrzeć co

Tutaj również jest racja. W ten sposób może zostać to wykorzystane przez niektóre osoby. Może więc był by wprowadzony limit na wykorzystanie tej opcji? Jak w przypadku dokupienia dni urlopowych. Takie rozwiązanie trochę by utrudniło to tego typu działania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Taak, raz że jak zauważyła autorka przerwanie urlopu faktycznie by się przydało, bo nie zawsze możemy w 100% oszacować/ustalić jak będzie faktycznie wyglądała nasza przerwa, a i plany lubią się zmieniać. Bezsensowna absencja jest niepożądana.
Dwa taka możliwość urozmaici nam grę, np. inny gracz kliknie urlop, a kiedy my zaatakujemy i wyświetli się odpowiedni komunikat, będziemy przekonani o tym, że nie musimy się obawiać przed danym wrogiem, aż nie powróci z wypoczynku. Jednak taka opcja by zmieniła sytuację i trzeba by pilnować się do "zejścia" wroga.
Trzecia sprawa, dotyczy starego systemu podboju. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że jeżeli przeciwny sojusz ustali kiedy dokładnie aktywuje nam się urlop, mają pole do popisu. Odpowiednio wsadzony kolon (pod samą aktywacje), musi być obstawiony tylko chwilowo! Potem urlop obstawia nam okupacje, bo nie można zaatakować już gracza który poszedł na wypoczynek. Małym kosztem wsparcia można tak zdjąć np. strategiczne miasto.
Natomiast przy takiej opcji w grze, takie sytuacje mogą się nagle odwrócić o 180 stopni, w kryzysowej sytuacji przerywamy aktywację i znów możemy się w pełni bronić, nie tylko klinować wsparciami przed kolona.

Podoba mi się ta opcja ale tak jak ktoś zauważył wyżej przerwanie urlopu też nie może być zaraz takie możliwe w każdym momencie. Osobiście ustaliłbym limit cofnięcia aktywacji na powiedzmy 2
Takie ustawienia dają nam możliwości ale też nie pozwala nadużywać opcji ;)

Co do starego systemu jeszcze, jak ktoś zaproponuje tu zaraz możliwość rozbijania okupacji u gracza na urlopie :mad: to wtedy zepsuje nam te niuanse grepo które każdy odkrywa w swoim czasie.

Ulepszać w tym aspekcie grepo owszem, byle nie odebrać tym starych możliwości. :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Odwołanie urlopu

Głos na nie.

Ułatwi to życie osobom które notorycznie uciekają na urlopy w przypadku nasilania sie ataków. W tej chwili mają "karę" a w przypadku takiej opcji bedą zaraz wciskać urlop a potem kombinować i patrzeć co się dzieje.
nie bardzo rozumiem w jaki sposób miałoby to ułatwić?
pisałam przecież że odwołanie urlopu byłoby możliwe przez pierwsze 24h po włączeniu, nie wiem jak to jest gdzie indziej ale ja dość rzadko się spotykam z atakami, które lecą dłużej niż 24h, nie wydaje mi się żeby było warto kombinować
no i ograniczenie ilościowe takich anulacji też mogłoby być, chodzi o sporadyczne przypadki
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Zagłosuję na obojętnie.Z jednej strony rozumiem graczy,ale jeśli ktoś bagatela dowie się o akcji planowanej na niego,to ucieka na urlop,agresorzy zmieniają cel a on wraca.

Dlatego jestem obojętny.
 

DeletedUser13012

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

po trochu wszyscy maja racje urlop jest czynnikiem strategicznym rowniez wiec trudno niezgodzic sie z przeciwnikami urlopu ;DDDDD

tez znam uciekinierow

mysle ze mozna obostrzyc takie odwolanie urlopu karami typu
nie mozna zlaczyc ponownie przez jakis czas moze 10 dni
mozna to zrobic raz na 3 /6 miesiecy
24 h po przerwaniu urlopu twoje miasta zchowuja sie tak jak bys byl na urlopie niemasz prawa ataku twoje kopalnie nie pracuja

mysle ze to juz by utrudnilo kombinowanie kombinatora

ogulnie jestem za ale nalezy przemyslec sposoby ograniczenia kombinowania tak by sie to nie oplacalo

moze macie inne propozycje ;DDDDDD

ale glos za oddaje
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Odwołanie urlopu

Tylko przypominam...

Regulamin działu Propozycje

Dyskusja w dziale musi być sensowna i poparta argumentami. Surowo zabronione są wypowiedzi typu "jestem za/zgadzam się z powyższym" - do tego służy sonda. Takie posty będą bezwzględnie kasowane i karane ostrzeżeniami.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Odwołanie urlopu

Jestem za tak.
Jednak trzeba z góry określić okres anulowania i aktywacje urlopu, by gracze nie wykorzystywali tego, gdy są atakowani lub do przeczekania. Trzeba rozwiązać ten drobiazg.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Odwołanie urlopu

Propozycja odrzucona.
Gracze by mogli to stosować nadmiernie do obrony konta. Wypaczyło by to grę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry