Ograniczenie darmowych pw w ataku.

Czy jesteś za obniżeniem zdobywanych pw za zbicie kolona do 20%?

  • Tak

    Głosy: 3 18,8%
  • Nie

    Głosy: 12 75,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 6,3%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.
Trzeba ograniczać rozbijanie, a konkretniej opłacalność takich zagrywek, aby przywrócić równowagę w walce. Teraz by osiągnąć duże ilości punktów walki ludzie zbijają statki kolonizacyjne (od swoich sojuszników) na zmysłach. Co bardzo się opłaca.
Proponuję, aby obniżyć wartość zdobywanych punktów za zbicie kolona do 20% czyli 34pw.
Taka wartość powoduje brak efektywności produkcji kolonów w celu zbijania przez sojuszników. Statek kolonizacyjny ma 0 punktów w ataku i obronie. Nie może walczyć sam, a jedynie zdobywać miasta w obstawie. Jest nawet odznaka pokojowy kolonizator. Za zbicie tego statku, jako jednostki pokojowej powinno się otrzymywać taki sam %pw, jak za atak na członka paktu lub sojuszu.
 
a rozbijanie okupacji? tutaj musiałby być jakiś wyjątek np jakiś statek bojowy przy kolonie ale nadal można kombinować i dać np ognia lub ognie
 
Ta propozycja odnosi się tylko do zmniejszenia zdobywanych pw za zbicie kolona z 170 do 34. Dalszy opis nie jest propozycją, a tylko argumentem dlaczego powinno się zmniejszyć ilość pw. Może nie trafnie napisane, więc to rozpiszę:
Obecnie najefektywniejsze jednostki do rozbijania, to kolony. Ich produkcja jest tania, w równej proporcji surowców i szybko się robią. Biorąc pod uwagę 170 ludności jednostka najbardziej opłacalna do rozbijania. Niech jeden gracz uzbiera:
100 kolonów, to na niebieskich zmysłach 34000 pw, a na złotych 68000 pw.
Doświadczeni w tym fachu potrafią uzbierać 500 kolonów, co na niebieskich daje 170000 pw, a na złotych 340000 pw.
Niech się zbierze więcej takich graczy, to na zmysłach można zarobić kilka mln pw. Co jest za dużym wynikiem, względem uczciwie walczących z wrogami graczy. Po przez obniżenie do 34pw za 1 kolona chcę ograniczyć rozbijanie, blokując najlepszy sposób złomowania. Zostawiam pozostałe cechy kolona (wymagane 170 ludności do jego budowy). Tylko chcę obniżyć do 20%(z 170 pw, czyli do 34 pw) zdobywanie punktów za zbicie kolona.
 
Człowieku, a co z ludźmi jak ja, którzy jak im się nudzi to latają po wrogu i polują na kolony? Czemu mnie nienawidzisz ziomuś, co ja Ci złego zrobiłem?

Poza tym, jak ograniczymy PW z kolonów, to ludzie będą robić puste łodzie, nic się nie zmieni.
 
Alpha my jesteśmy stare wygi doświadczone w swym fachu. Ty naj w off, ja naj w deff, o złomowaniu nie wspominając. Na Abderze klikam bez przyjmowania złomu/darmowych pw, bo wiem, że bez tego da się topkę osiągnąć. Tylko te zmysły są już tak powszechne, że na pewnym etapie gry może codziennie kolejny sojusznik się rozbijać(po 500k pw) i to jest plaga/patologia. Niestety będzie trzeba się dostosować do sytuacji na świecie Ciężko znaleźć kompromis, bo zawsze ktoś będzie poszkodowany. Wychodzi na to, że trzeba stosować systematyczną ofensywę, aby inni nie mieli czasu na zagrywki typu złomowanie. Albo jak ktoś gdzieś wspominał umówić się z szefami innych sojuszy(na niepisaną zasadę), aby na danym świecie się nie rozbijać masowo.
 

DeletedUser32525

Guest
Ja bym ograniczył do 3 wejście i wyjście z tego samego soja i skończyłoby się nabijanie sobie punktów miedzy sobą
 
Status
Zamknięty.
Do góry