Ograniczenie maksymalnej liczby znaków w PW

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23405
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego ograniczenia?

  • TAK

    Głosy: 2 11,1%
  • NIE

    Głosy: 15 83,3%
  • OBOJĘTNIE

    Głosy: 1 5,6%

  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser23405

Guest
Witam. Proponuję ograniczyć dla graczy z jednym miastem maksymalną liczbę znaków w PW do 50 znaków.
Moim zdaniem zminimalizuje to ilość spamu, w tym ograniczy wiadomości które mają na celu wyłudzenie danych osobowych lub naciągnięcie na jakąś opłatę. A takich jest całkiem sporo.
Gracze chyba głównie piszą na forum sojuszu, a jeśli musieliby coś uzgodnić prywatnie, to mogliby rozłożyć wypowiedź na kilka wiadomości lub skomunikować się w inny sposób (np. drogą mailową). Ale to tylko do czasu podbicia drugiego miasta - potem byłoby znów na takich zasadach jak jest obecnie w grze (czyli ograniczenie liczby znaków w pierwszej wiadomości).
 

DeletedUser23405

Guest
Fajnie jakby osoby głosujące na "nie" napisały dlaczego tak głosują. Bo nie widzę powodu by zwykłemu graczowi takie ograniczenie w czymś miało przeszkadzać.
ciach

Edit by Robin65: Nie należy obrażać innych użytkowników tylko dlatego, że maja odmienne zdanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23405

Guest
Fajnie jakby osoby głosujące na "nie" napisały dlaczego tak głosują. Bo nie widzę powodu by zwykłemu graczowi takie ograniczenie w czymś miało przeszkadzać.
ciach

Edit by Robin65: Nie należy obrażać innych użytkowników tylko dlatego, że maja odmienne zdanie.
Nikogo nie obraziłem przecież. Poprosiłem tylko o argumenty za "nie", bo ja takich nie widzę. A teraz wygląda jakbym nabluzgał na kogoś jak małe dziecko co się zdenerwowało, bo ktoś ma inne zdanie. No kurcze :p
 

DeletedUser23405

Guest
Nie każdy użytkownik ogranicza swoją działalność d

tak i tu właśnie przy zaproponowanym ograniczeniu musiałem zakończyć swój przekaz.

Głos na nie.
To przede wszystkim ochrona, a nie ograniczanie siebie. Moim zdaniem na poiczątku gry nie potrzeba aż tyle pisać w pw, a przynajmniej jest się wolnym od spamu. To tak jak zainstalować antywirusa - zajmuje miejsce, spowalnia komputer, ale nie po to się go instaluje.

 

Robin65

Zespół Grepolis
W mojej ocenie jest to żadna ochrona, link do obrazka zawierającego znacznie więcej treści bez problemu zmieścić można w 50 znakach, jeśli ktoś się będzie upierał przy pisemnej formie, to zamiast jednej wyśle 10 wiadomości i zamiast jednego kliknięcia trzeba będzie ich więcej by usunąć spam.
 

DeletedUser17617

Guest
A jak wedlugciebie mamy sie komunikowac za pomoca 50 - ciu znakow, posiadajac jedno miasto?
Jezeli masz jeszcze jakies durne propozycje to wal smialo, z checia poczytamy.
 
po prostu , masz się streszczać
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser11134

Guest
jedni lubią grać, inni rozmawiać, a niektórzy jedno i drugie. Co niektóre osoby muszą napisać więcej niż 50 znaków nawet na początku, np. osoby funkcyjne, szefowie sojuszy, rekrutanci, dyplomaci. Nie każdy chce do tego celu udostępniać swój e-mail lub komunikator spoza gry, poza tym byłoby to uciążliwe. Chociaż z drugiej strony... pewnie mniej intryg byłby:)) Zresztą nawet korespondencja techniczna np. dotycząca ataków na miasto czasami musi mieć więcej niż 50 znaków. W niektórych sojuszach, zwłaszcza na początku, pewne rzeczy podaje sie po privach koordynatorom obrony ze względu na bezpieczeństwo.
 

DeletedUser16352

Guest
Z jednym miastem 50 znaków,2 miasta 100 znaków, 100 miast 5000 znaków :)

Głos na nie.
 

DeletedUser26609

Guest
Odpowiedź na nie - prosiłbym Cię, byś mi powiedział jak ktoś kto ma jedną wioskę i lecą na niego Ci źli czerwoni ma wysłać do swojego sojuszu masówkę z konwersją ruchów wojsk, aby ułatwić sojusznikom klinowanie ataków? Gdy ma do dyspozycji 50 czy 100 znaków :)
I nie pisz mi, że moze to zrobić na forum :) bo nie wszyscy reagują od razu na wpisy na forum - wyższą skuteczność ma masówka.

Pomysł w ideach niezły, ale niestety błędny.

Można byłoby wprowadzić ograniczenie polegające na niemożności wysyłania linków przez graczy z jednym czy nawet trzema wiochami, bo to linki są niebezpieczne.

Choć z drugiej strony nie ma co z graczy robić debili :)
Chyba każdy wie, że otwierając linki z nieznanych źródeł robią sobie samemu krzywdę.

A więc NIE
 

DeletedUser23405

Guest
Odpowiedź na nie - prosiłbym Cię, byś mi powiedział jak ktoś kto ma jedną wioskę i lecą na niego Ci źli czerwoni ma wysłać do swojego sojuszu masówkę z konwersją ruchów wojsk, aby ułatwić sojusznikom klinowanie ataków? Gdy ma do dyspozycji 50 czy 100 znaków :)
I nie pisz mi, że moze to zrobić na forum :) bo nie wszyscy reagują od razu na wpisy na forum - wyższą skuteczność ma masówka.
Można napisać na jaką godzinę lecą ataki, przy jednym mieście wiadomo na jakie lecą, wiec nawet nie trzeba nazwy/bbcode podawać.

Choć z drugiej strony nie ma co z graczy robić debili :)
Chyba każdy wie, że otwierając linki z nieznanych źródeł robią sobie samemu krzywdę.
Jednakże od lat te linki są wysylane, więc zakładam, że wysyłającym się to opłaca. Zwłaszcza, że wydaje mi się, że coraz częściej wysyłają.
 

DeletedUser23405

Guest
A jak wedlugciebie mamy sie komunikowac za pomoca 50 - ciu znakow, posiadajac jedno miasto?
Jezeli masz jeszcze jakies durne propozycje to wal smialo, z checia poczytamy.
Taki post jest w porządku. Ale jak napisałem, że zaproponowane ograniczenie może nie podobać się kretom i spamerom, to już jest obraza?
W takim razie bardzo dziękuję. Nie zamierzam już nic tu pisać. Można usunąć ten wątek.
 

DeletedUser26609

Guest
Można napisać na jaką godzinę lecą ataki, przy jednym mieście wiadomo na jakie lecą, wiec nawet nie trzeba nazwy/bbcode podawać.
To wyobraź sobie sytuację leci około 10 ataków
i podaję
1. xx:yy:zz
2. ...
10. xx:yy:zz
Po pięciu kończy się mi limit wiadomości - poza tym, nie daję współsojusznikom szansy na ocenienie z jakiej wiochy leci kolon... Co mogłoby utrudnić grę noobom, którzy sami nie bardzo to ogarną (a przypomnę Ci, że nie zawsze kolon leci ostatni - czasem się go dla niepoznaki wrzuca w któryś z ataków, często ktoś zrobić lipne AT...)

Pomysł bez racji bytu.
 

DeletedUser17617

Guest
Ale po co wy z nim w ogole dyskutujecie ?
Przeciez to kolejne udogodnienie z cyklu ograniczenie, zabrac kolejny kawalek swobody w imie powszechnego dobra.
Wystarczy, ze nie bedzie otwieral kopert od nieznajomych, jezeli tak bardzo sie boi, ze bedzie w nich cos nieodpowiedniego w najszerszym slowa znaczeniu.
Pomysl z gatunku biurokratyczny absurd.

P.S.

Nie bardzo rozumiem dlaczego to ma ulatwiac kretowanie, ze niby krety takie rozgadane?
Dla przykladu z ostatniego swiata.

pich dzisiaj o godz. 17:06
Nie ma takiej potrzeby, nie przepadam za kretami.
Damian mistrz dzisiaj o godz. 17:05
Przygotuj sie bo sojusz planuje na ciebie atak a ja chce żebyś zniszczył ten sojusz bo mnie wkurza bede cie informował o wszystkim a ty wzamian masz zniszczyć sojusz
 
Do góry