Okupacja/Bunt - złoty środek :)

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł powinien być wprowadzony?

  • Tak - okupacja + bunt urozmaici grę :)

    Głosy: 24 61,5%
  • Nie

    Głosy: 10 25,6%
  • Nie, bo i tak zawsze jestem na nie ;-)

    Głosy: 5 12,8%

  • W sumie głosujących
    39
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

wprowadzenie nowego systemu podboju - zwanego buntem - zrobiło zamieszanie wśród graczy, ze starych światów i stwierdzali, że oni tego nie chcą ..

znalazłem złoty środek :)

czemu by nie wprowadzić na wszystkich światach dwóch typów podboju na raz?
Przecież ze sobą nie kolidują ..


To agresor będzie wybierał czy chce rozpocząć okupację
czy chce rozpocząć bunt - chyba najprostsze rozwiązanie z możliwych :)

no i dodatkowo urozmaici grę
trzeba będzie opracować taktykę kiedy lepiej jest rozpocząć bunt
a kiedy lepiej okupować :)

nikogo nie zmuszamy - a ktoś kto przyzwyczaił się do określonego typu - spokojnie będzie mógł grać na nowych światach bez stresu, że nie pasuje mu system buntu/okupacji :)
 

DeletedUser

Guest
Hmm ciekaw jestem czemu nie ma opcji obojętnie ?

Jestem na tak tylko że mimo wszystko okupacja jest wygodniejsza
 

DeletedUser

Guest
badanie i tak kosztuje 0 pkt badawczych, wiec nie widze problemu, chociaz to tez mogloby wprowadzic niezle zamieszanie... mimo wszystko na TAK
 

DeletedUser

Guest
Na tak, nie wiem, jak wygląda bunt, bo nie gram na nowych światach, ale idea, żeby podbijać miasta na dwa różne sposoby jest ciekawa. Kiedy obrońca widzi, że nadciąga kolon, to nigdy nie wie, jaki sposób podbicia wybrał agresor. To daje pole do popisu w zakresie tworzenia nowych taktyk walki.

BTW: tę opcję "nie, bo zawsze jestem na nie" mógłbyś sobie darować...
 

DeletedUser

Guest
za duże zamieszanie by powstało. w jednym i drugim systemie jest określone kiedy wysłać atak a kiedy wsparcie a tu ktoś w pośpiechu mógłby napisać podbój zamiast bunt i byłby problem. poza tym większość i tak wybierze stary system (gdzieś w pytaniach jest moja ankieta)
 

DeletedUser

Guest
Co jak co, ale ten pomysł mi się podoba :)
Dwa sposoby przejmowania wioski - do wyboru - tego jeszcze chyba nie było w żadnej grze via www. Plus mamy urozmaicenie gry ;)

Zamieszanie pewnie jakieś by się mogło zrobić, ale ludzie, w tej grze czas dojścia armii do celu jest podawany w przybliżeniu :D

I nawet w pewien sposób jest to bardziej realistyczne - w końcu możliwości na zdobywanie terenów wroga było wiele ;)

Moim zdaniem plusów więcej niż minusów ;)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Pomysł ciekawy ale jestem na nie. Dlaczego? Bo nowy system podboju mi się nie podoba i wolałbym go omijać z daleka, a już raz jego wprowadzenie motywowano większą prostotą i mogło by się okazać, że z obu systemów po jakimś czasie zostaje usunięty ten stary bo smerfy wyjadały jagody.
 

DeletedUser

Guest
jestem za starym sposobem zdobywania miast, to jest sprawdzone. a niewiedza niektórych graczy winikała z braku informacji na ten temat w dziale pomocy
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Tego typu zmiana doprowadziłaby do ogromnego zamieszania i to ona byłaby powodem niezadowolenia ze strony graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry