[Wyjaśnione] Okupacja i ochrona dla początkujących.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19540
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19540

Guest
Witajcie. Mam pytanie związane z naszym nowym światem Retimno.
Ponieważ statystyki są jakie są (głównie chodzi mi o pr. 4 , ochronka 7 dni). Wszystko zmierza do tego,że wyrobię się z kolonem i podbojem mocno przed końcem ochronki. Moi koledzy wyznaczyli mi już cel (który nie jest pod wpływem ochronki) ,który pomogą mi zdobyć. W związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:
-Czy atak z kolonem również można wysłać ,gdy jesteś pod wpływem ochrony dla początkujących?
-Czy po dotarciu kolona na miejsce (zakładając ,że odp. na pyt 1 jest tak) okupacja normalnie się rozpocznie?
-Czy jeśli okupacja się rozpocznie,to czy moja ochronka ma jakiś wpływ na okupkę (np. brak możliwości atakowania jej) , czy wszystko przebiega w sposób normalny?

Będę wdzięczny za odpowiedź na te pytania ,bo wolę się nie wyłożyć tak na początek świata. :)
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Z tego jak mi ktoś pisał na Maratonie kiedyś, to

-Czy atak z kolonem również można wysłać ,gdy jesteś pod wpływem ochrony dla początkujących?
Yep
-Czy po dotarciu kolona na miejsce (zakładając ,że odp. na pyt 1 jest tak) okupacja normalnie się rozpocznie?
Yep
-Czy jeśli okupacja się rozpocznie,to czy moja ochronka ma jakiś wpływ na okupkę (np. brak możliwości atakowania jej) , czy wszystko przebiega w sposób normalny?
Niet
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Jeżeli jesteś pod wpływem ochronki, to możesz spokojnie wysłać atak...oczywiście na osoby, które tej ochronki nie mają:) Jest tylko jedno "ale" w tej sytuacji, a mianowicie zakończenie ochronki u Ciebie wraz z wysłaniem ataku. Także, jeśli ochronka nie jest Ci potrzebna, to możesz śmiało walić z atakami i przejęciem miasta.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

DonBeker:
Tą ochronkę stracę w chwili wysłania ataku ,czy dotarcia tego ataku na miejsce?
Bo na próbę wysłałem ognika w ataku i zawróciłem go i pod wpływem ochronki jestem nadal...
 
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Jeżeli jesteś pod wpływem ochronki, to możesz spokojnie wysłać atak...oczywiście na osoby, które tej ochronki nie mają:) Jest tylko jedno "ale" w tej sytuacji, a mianowicie zakończenie ochronki u Ciebie wraz z wysłaniem ataku. Także, jeśli ochronka nie jest Ci potrzebna, to możesz śmiało walić z atakami i przejęciem miasta.
Oj to nie tak. Można spokojnie atakować i atakujący nie traci przez to ochrony dla początkujących.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Jest tylko jedno "ale" w tej sytuacji, a mianowicie zakończenie ochronki u Ciebie wraz z wysłaniem ataku.

nie klep bzdur kolego.

Ochronka dla początkujących jak sama nazwa mówi jest dla tych co dopiero zaczęli i działa na Ciebie a nie na innych. Każdy ma ją indywidualnie. A wiec jak masz ochronkę to spokojnie możesz atakować, czarować innych którzy nie są w ochronie a oni nic Ci nie zrobią póki ochronka nie zejdzie u Ciebie. Nie ma to wpływy na Twoja okupacje czyli odbywa się ona w normalnym trybie.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź ,temat można zamknąć ,puszczę dziś kolona.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

A to przepraszam. Wydawało mi się, że jak zaczynałem grę tutaj, to atak na kogoś oznaczał stratę ochronki. Tak jest też w wielu innych grach i to mnie zmyliło. Jak dla mnie, to w sumie tak powinno być, że jak ktoś jest gotowy do walki i zaczyna ataki, to automatycznie ochronka powinna być wyłączana...
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Nie ma sprawy ,na pewno tak nie ma, bo przejąłem jedno miasto ,wyczyściłem jedną osobę ,a ochronka nadal jest.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Wiem, wiem:) Sam sprawdziłem zakładając sobie konto na Itace i próbując zaatakować po godzinie gry osobę bez ochronki:) Atak poszedł, ochronka została, także przepraszam za zamieszanie raz jeszcze!

Choć jak dla mnie, to dziwnie jest tutaj ta sprawa z ochronką rozwiązana...
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Choć jak dla mnie, to dziwnie jest tutaj ta sprawa z ochronką rozwiązana...


dla mnie też. Uważam że jeśli ktoś jest takim chojrakiem i atakuje kiedy ma jeszcze ochronkę to powinna u niego schodzić od razu.
Mam taki przypadek że mam jeszcze ochronke a atakuje wszystkich ile wejdzie i nic mi nie moga zrobic bo mam ochronkę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

To faktycznie nie fair, że mając ochronkę można atakować innych,a oni odwetu zrobić nie mogą. Jakoś by to trzeba rozwiązać.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

To faktycznie nie fair, że mając ochronkę można atakować innych,a oni odwetu zrobić nie mogą. Jakoś by to trzeba rozwiązać.

No właśnie wszystko jest OK.
Jeżeli ktoś kto Cię atakuje ma 1 wiochę, a Ty masz 4 i co za tym idzie masz więcej wojska, a On ma ochronkę, to jest teoretycznie fair.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Ale dlaczego fair? "Wielki kozak" chce poatakować, to do czego mu ochronka, skoro jest gotowy do walki? W wielu grach to jest norma, że jak ma się ochronkę, to atak oznacza jej zakończenie. Atak na kogoś oznacza, że ktoś jest gotowy do walki, a jeśli tak jest, to po co się chowa za ochronką?
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Ale dlaczego fair? "Wielki kozak" chce poatakować, to do czego mu ochronka, skoro jest gotowy do walki? W wielu grach to jest norma, że jak ma się ochronkę, to atak oznacza jej zakończenie. Atak na kogoś oznacza, że ktoś jest gotowy do walki, a jeśli tak jest, to po co się chowa za ochronką?

Nie zawsze atak oznacza gotowość do walki, może chciał się pozbyć wojska? Może potrzebował wolnych mieszkańców? itp itd.
Jeżeli atakuje z opóźnieniem np. -3 dni to jest właśnie fair. Dlaczego? Ty zaczynałeś od samego początku masz bardziej rozwiniętą wiochę może i masz już dwie przy szybkim świecie, kto wie, a On? Wiocha ledwo postawiona można powiedzieć obornik ludzików na krzyż. Nie rozumiem "wielki kozak" czyli Ty jesteś leszczem jeżeli chcesz atakować słabszego gracza który zaczął później, bo np chciał wybić procków aby zrobić deffa. :)
Oczywiście to jest tylko ogólny przykład.
A tak przy okazji
Pisząc, że zostanie usunięta ochronka po ataku, to przy wykonywaniu misji wyspowych ochronka będzie padać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Teoretycznie tak.Tam gdzie morale nieaktywne jesteś w stanie coś z takim najeźdźcą wcześniej lub później zrobić. Nawet przy większej ilości miast. Na światach gdzie morale jest aktywne pozostaje się tylko przed tymi jedno miastowymi bronić(z takiej perspektywy grę ogarniam przez ostatni rok).
A tak przy okazji
Pisząc, że zostanie usunięta ochronka po ataku, to przy wykonywaniu misji wyspowych ochronka będzie padać.
Pewnie będzie, a to faktycznie nie byłoby już fair wobec tych, co sobie spokojniej grają.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Eh...widzę, że siebie nie zrozumieliśmy. Określenie "wielki kozak" specjalnie było ujęte w cudzysłów, aby pokazać hiperbolę.

Mi chodzi o to, że ochronka jest ustanowiona w jakimś celu, tak? Także jak ma się tą ochronkę, to po co porywać się z motyką na słońce i atakować innych? A jak ktoś chce walczyć, to niech walczy nie tylko w off, ale także i w def.

A co do ataków w misjach wyspowych, to jestem przekonany, że to jest do ogarnięcia, aby ochronka znikała tylko po ataku na innego gracza...

PS: A wojska to sobie można rozbijać we wioskach na wyspie...wszystkich ośmiu i tak nie podbije się szybko, a można sobie po trochu uszczuplać wojska w tych wioskach podczas ochronki...
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

No to zamiast zdejmować ochronkę jak już się zaatakuje to zablokować atakowanie będąc pod ochronką- Jest to bardziej logiczne.


PS: A wojska to sobie można rozbijać we wioskach na wyspie...wszystkich ośmiu i tak nie podbije się szybko, a można sobie po trochu uszczuplać wojska w tych wioskach podczas ochronki...

Można aczkolwiek jeżeli atakuje Cię to Ty korzystasz, bo pkt walki z obrony Ci wlatują zwłaszcza jeżeli atakuje deffem...
Taka opcja którą podałeś też nie jest fair wobec nowych graczy, a właśnie po to jest ochronka... Świeży gracz zaatakuje i zostanie rozjechany, bo zaatakował raz doświadczonego gracza

Nie rozumiem waszego marudzenia?! Jest tak od 4 lat i nikt nic nie pisał, a teraz nie pasuje...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Hehe...ja gram w sumie tylko na jednym świecie od roku i nawet nie zwracałem uwagi na to wcześniej:) A dopiero teraz z takim tematem się tutaj spotkałem, więc piszę, co o tym myślę:)

PS: Tej, a co jak nie będzie atakował defem, tylko będzie off budował i nim atakował?
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Okupacja i ochrona dla początkujących.

Tej, a co jak nie będzie atakował defem, tylko będzie off budował i nim atakował?

No pierwszy raz pewnie w to nie grasz, więc i bronić się umiesz... Zawsze jak mu ochronka minie możesz się zrewanżować.
 
Do góry