[Wyjaśnione] Olimpijskie + wyostrzone zmysły

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22102
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser22102

Guest
mam pytanie, bo czas odpowiedzi na tickety jest negatywnie porażający...

jak są liczone punkty przy aktywowanym bonusie wyostrzone zmysły przy posiadaniu bonusu olimpijskich zmysłów?
swego czasu jeżeli dobrze pamiętam, był podawany wzór (chodziło wtedy o boskie i wyostrzone), który był jeżeli dobrze pamiętam taki :

x*bonus1 + x*bonus2... - x = liczba punktów, gdzie x miało być podstawą punktów. Z tego też wychodziło, że boskie i wyostrzone są razy 5. Ok.

Teraz mamy jednak sytuację, gdzie wedle wzoru powinno być liczone x*2+x*40%-x=2,4x-x=1,4x, czyli dokładnie tyle samo, co BEZ wyostrzonych zmysłów, jakby one w ogóle nie działały...

Pytanie, czy tak to działa, bo jeżeli tak, to jest to kompletnie bez sensu, bo już np. przy boskich zmysłach i tych olimpijskich...uwaga...otrzymamy MNIEJ punktów walki, niż na samych boskich zmysłach...:D
 

DeletedUser5

Guest
Olimpijskie zmysły traktowane są inaczej.

Wzór na wyostrzone i olimpijskie zmysły: 2 * podstawa + Y% * podstawa, gdzie Y to procent w olimpijskich zmysłach.

Przykładowo, jeśli masz olimpijskie zmysły z 40% dodatkowych PW i normalnie bez żadnych bonusów zdobyłbyś 100 PW, po włączeniu tych bonusów będziesz mieć 2 * 100 + 40% * 100 = 200 + 40 = 240 PW.

Screen obrazujący ten przykład:

olimpijskie i wyostrzone zmysły.png

Gdybyś dodał do tego też boskie zmysły, to z trzema bonusami wyjdzie 540 PW.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25238

Guest
Chciałbym się upewnić, bo nie do końca rozumiem.
Z trzema bonusami (x4, x2 i +40%) byłoby 540, czyli z bonusem x2 i do tego bonusem x4 wychodziłoby 500?
W jaki sposób byłoby to liczone?
Widzę tutaj kilka opcji. Albo razy osiem, albo brak możliwości odpalenia dwóch bonusów, bo jeden jest silniejszy, ale żeby wyszła pięciokrotność?


EDIT.

Działa bonus x2.
Mam podstawę i do tego drugie tyle. Razem 200%.

Wpada bonus x4.
Mam podstawę + 3 razy tyle, razem 400%.

Jak odpale oba to dalej mam tą samą podstawę + 100% z wyostr. + 300% z boskich, czyli 500% pw.
Dobrze rozumiem? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
ZnowuOn, olimpijskie zmysły i wyostrzone (lub boskie) zmysły posiadają inne współczynniki (chodzi dodatkowe 40% podstawy oraz podstawa * 2 lub * 4), dlatego tutaj wystarczy obliczyć wyniki z dwoma bonusami i dodać je do siebie.

Wyostrzone zmysły i boskie zmysły mają ten sam współczynnik, więc stosowana jest inna formuła: podstawa * 2 + podstawa * 4 - podstawa. Na przykładzie 100 podstawowych punktów walki, będziemy mieć 2 * 100 + 4 * 100 - 100 = 200 + 400 - 100 = 500 PW.

Bonusy zwiększające punkty są już i tak bardzo mocne, dlatego po prostu wprowadzono drobne ograniczenie ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry