Opatentowanie sojuszu

  • Rozpoczynający wątek Squnqs
  • Data rozpoczęcia

Jest to dobry pomysł?


  • W sumie głosujących
    43
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,

Na każdym nowym świecie widzimy "plagiaty" co z nimi zrobić jeśli któryś z graczy ze świata X widzi, że sojusz Y jest Top1 to od razu na świecie Z robi podróbkę sojuszu.
Moim zdaniem jest to nie fair wobec graczy sojuszu Y..

Pomysł jest taki, żeby założyciel sojuszu (dam do przykładu sojusz, w którym sam byłem założycielem Too Late To Change) zastrzegł sobie prawa do nazwy sojuszu.

Gracz, który chciałby założyć sojusz Too Late To Change byłby weryfikowany na podstawie innych światów na których gra.
Jeśli jest prawowitym założycielem sojuszu np. na Delcie i chce stworzyć sojusz na świecie My to może to zrobić. Jeśli jednak nie jest założycielem, co weryfikacja to potwierdzi to sojuszu rzecz jasna nie założy.

Dużo jest sytuacji kiedy widzimy swój własny sojusz na świecie innym niż ten, na którym gramy. Staje się to irytujące widząc, że prowadzą go niedoświadczeni gracze i żerują na osiągnięciach sojuszu, którymi nie są założycielami.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie czemu nie mozna tak robić jak jeden sojusz nazwie sie Spartanie to juz unny nie moze
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie czemu nie mozna tak robić jak jeden sojusz nazwie sie Spartanie to juz unny nie moze

A chciałbyś, żeby Twój sojusz był prowadzony przez innych i przywłaszczał sobie Wasze osiągnięcia?

Jednak rozumiem, każdy ma swoje zdanie.
 

DeletedUser5614

Guest
rozumiem tom wściekłość, ale szybko skończą się nazwy dla sojuszy

Ortografia się kłania.
Kamil (yetj)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Wg. mnie to prawowity założyciel sojuszu mógłby dawać prawa co do robienia filii na innych światach. Wtedy jestem na tak. Na razie powstrzymam się od głosu.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK

Plagiaty i rozsławianie się tym co członkowie sojuszu o tej samej nazwie zrobili na innym świecie jest trochę nie wporządku.

Jednak, (Był podany przykład to też go wykorzystam) jak sojusz "Too Late Too Change" był świetny na świecie DELTA, i nagle startuje świat ETA (dobrze wiem, że jest od dawna, ale chodzi mi, że następny) to jakiś noobek zakłada sojusz o tej samej nazwie i myśli, że tym rozsławi sojusz. No i niestety tak się dzieje i wszyscy chcą do niego dojść, nawet nooby które prędzej czy później rozwalą sojusz swoją grą i zgraniem.

Tylko jest minus tej propozycji:

Świat ALFA: Sojusz "Liga ABC"
Świat BETA: Sojusz "Liga-ABC"
I w pewnym sensie nazwa jest inna, ale prawie niczym się nie różni.
 

DeletedUser7598

Guest
A co gdyktoś założy sojusz, skończy grać odda założyciela.
gdy w wróci nie będzie mógł na nowym świecie założyć takiego?
 

DeletedUser

Guest
A co gdyktoś założy sojusz, skończy grać odda założyciela.
gdy w wróci nie będzie mógł na nowym świecie założyć takiego?


Wszystkie "akcje" byłyby zapisane w "file" u gracza więc miałby prawo do założenia sojuszu, poza tym jest jeszcze IP gracza.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Czym jest sojusz, to grupa ludzi której na danym świecie w wyniku splotu okoliczności się powiodło. I to ta grupa ludzi tworzy sojusz. Często jest więcej niż jeden założyciel. Z jednej strony pewna ochrona praw do wizerunku by sie przydała, ale z drugiej ilość problemów jakie by się pojawiły sprawiły iz oddałem głos na nie.
 

DeletedUser

Guest
1. imho patenty powinny być dostępne dla np. sojuszy, które osiągnęły po pewnym czasie istnienia serwera topXX (10 to będzie mało 100 za dużo..)
2. może być tak, że jakaś popularna nazwa zakradnie sie do nazwy sojuszu (np. wspomniani wyżej Spartanie). mają jednak zupełnie inne logo i zupełnie inny profil sojuszu oraz ani słowem nie wspominają o związku swojego sojuszu z sojuszem o tej samej nazwie ze świata X. w takich przypadkach wojna o patent nie ma sensu.
3. co w przypadku gdy wyjdzie na jaw plagiat sojuszu? przymusowa zmiana nazwy? przecież nazwa spełnia wymogi regulaminu więc nie mamy prawa zmuszać graczy do zmiany nazwy, która jest zgodna z regulaminem.
 

DeletedUser7598

Guest
Jeśli będzie zapisane to ok, tylko jeszcze tak od top20
 

DeletedUser

Guest
1. Co w przypadku, gdy opatentowany sojusz będzie plagiatem? (kto powiedział, że taka sytuacja nie może się zdarzyć?)
2. Co w przypadku, gdy jedyny założyciel będzie chciał sobie zagrać w swoim sojuszu na nowym świecie, ale na innym nicku? Musi specjalnie logować się dwoma kontami?
 

DeletedUser

Guest
1. Co w przypadku, gdy opatentowany sojusz będzie plagiatem? (kto powiedział, że taka sytuacja nie może się zdarzyć?)
2. Co w przypadku, gdy jedyny założyciel będzie chciał sobie zagrać w swoim sojuszu na nowym świecie, ale na innym nicku? Musi specjalnie logować się dwoma kontami?

Nie może być plagiat ponieważ jak już wcześniej napisałem zapisywanie będzie odbywać się na zasadzie IP albo hosta.

Jak wyżej, nie ważne jaki masz nick, IP masz takie same.
 

DeletedUser

Guest
Czytałem aby wstęp i szok ... Założyciel Too Late To Change ? Czemu ja tak późno się zalogowałem na tej delcie :( pech pfffy . Od początku byłeś czy w trakcie ?

Dalej

Jak dla mnie pomysł zarąbisty jest i dziwie się że tyle osób jest na nie :/ Sam pamiętam swoją przygodę na delcie z -KP-... W statach patrzyłem , podróbek było 16 a światów wtedy z 12 lub mniej ... Sam miałem kiedyś średni sojusz ...DRAGONS... i irytowało mnie jak już nawet po jego skasowaniu pojawił się kolejny o takiej samej nazwie i wyglądzie ... Wiele osób jest tylko w sojuszu a większa część sama żadnego nigdy nie założyła przez co nie wiedzą jakie bywa denerwujące jak ktoś kopiuje to co inni stworzyli . Copyright © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. po co to jest jak i tak wszyscy to łamią ? Przydałoby się odświeżyć trochę ten temat i kontynuować :):p Jak najbardziej za!
 

DeletedUser5

Guest
Nie bardzo potrafię wyobrazić sobie opatentowanie nazwy sojuszu. Założyciel na jednym świecie pisałby ticketa do administracji, która zapisywałaby w jego aktach prawo do nazwy? Czy na innym świecie próba plagiatu miałaby być wykrywana automatycznie przez system (w wypadku gdy sojusz próbuje założyć inny gracz, pojawia się komunikat, że jest to niemożliwe)? Czy też sojusze mogłyby być normalnie zakładane, jednak w wypadku gdy ktoś natknie się na swoją podróbkę będzie mógł napisać do supportu, który wymusi zmianę nazwy?

Co w wypadku, gdy jest kilku założycieli oryginalnego sojuszu? Co jeśli jeden sojusz nazywać się będzie Mroczni Spartanie, a drugi Mhroczni Spartiaci? Nazwy nie są identyczne, ale ktoś mógłby się o to przyczepić ;) Pozostaje także kwestia założenia sojuszu przez gracza X, który zastrzegł nazwę, następnie skończył grę na świecie, po czym rozpoczął rozgrywkę na nowym serwerze, chcąc kontynuować swój sojusz. Zakładając, że w ciągu kilku tygodni/miesięcy zdążył zmienić dostawcę czy stracić dostęp do starego konta, jak można będzie udowodnić, że on to on? Jak miałaby się sprawa w wypadku legalnego przekazania konta, na którym zarezerwowana była nazwa sojuszu?

Podsumowując, sądzę, że jest to w zasadzie niewykonalne i jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem za dużo kombinacji, wystarczy że koleś nazwie się zamiast "Spartanie" "Spartianie" i już cały system wykrywania plagiatu za pomocą skryptu komputerowego przeszukującego bazy danych leży, nawet jeżeli "właściciel" Spartan znajdzie ten plagiatowy sojusz na innym serwerze i zgłosi go "ręcznie" to "Spartianin" się odwoła, pisząc że to nie jest plagiat bo nazwa jest inna. I bądź tu mądrym modem i przechyl szalę sprawiedliwości na którąś stronę - kto ma prawo do "Spartan" a kto do "Spartian"? A kto do "Spaartan", kto do "Sssspartannnn"? Czy "Valhalla" to to samo co "Valhala" albo "Walhala" albo "Walhalla"? Czy "Spartańscy Wojownicy" to to samo co "Wojowniczy Spartanie". A "Waleczni Spartanie"? Za dużo kombinacji, skrzynka meilowa modów zapełniałaby się codziennie po brzegi zgłoszeniami i odwołaniami... A poza tym nawet po zbanowaniu "Spartian" pierwszym odruchem szefa tego sojuszu byłoby zmienienie nazwy sojuszu "no name" na "Spartiianie" i co wtedy, znowu zabawa ze zgłaszaniem, odwołaniami itp. I po co, tylko dla jakiegoś nieuchwytnego "dobra intelektualnego" i prawa do nazwy... A ludzie którzy znają "prawdziwych" Spartan i tak nie dadzą się oszukać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Odp: Opatentowanie sojuszu

O tym który sojusz jest najlepszy świadczy zgranie, doświadczenie i dokonania a nie nazwa. Nazwę można podrobić ale doświadczenia już nie stąd też propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry