Opcja "Pomógł"

  • Rozpoczynający wątek Wujek John
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o opcji "Pomagam"


  • W sumie głosujących
    19
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Opcja "Pomagam"

Witam,

Pomysł zobaczyłem przeglądając propozycje na forum plemion i bardzo mi się spodobał, dlatego postanowiłem i zaprezentować go tutaj, na grepolis.;)

NA CZYM POLEGA TA OPCJA?

Zakładając wątek w dziale 'Pytania' , autor zazwyczaj boryka się z jakimś problem wynikającym w większości przypadków z jego braku wiedzy/doświadczenia (autora oczywiście, nie problemu:)). Użytkownik, który odpowiedziałby na pytanie autora tematu mógłby dostać od niego znaczek/punkt "Pomagam", jeśli oczywiście autor w pełni czułby się zadowolony i usatysfakcjonowany z udzielonej mu odpowiedzi.

JAKIE OGRANICZENIA?
  • możliwość przydzielania punktów przez autora wyłącznie w dziale "Pytania"
  • Punkt może przyznawać wyłącznie AUTOR TEMATU

JAKIE KARY ZA NADUŻYCIA?
  • W przypadku, gdy autor zadawałby podłożone pytania, odpowiadający udzielałby odpowiedzi (wszystko z góry ustalone), obaj użytkownicy otrzymywaliby warna, w ponowny przypadku bana

DLACZEGO WPROWADZIĆ TAKĄ OPCJĘ?
Ponieważ jest to dobry sposób na zwiększenie zainteresowania osób kompetentnych i obeznanych w grze , tymi mniej znającymi się i rozpoczynającymi.

GRAFICZNIE?

pomagam.png


(tak mniej więcej , grafikiem narazie nie jestem, proszę wybaczyć brak umiejętności:))



Co myślicie o tego typu pomyśle? Proszę postawić się zarówno w sytuacji osób które pytania zadawać będą jak i tych, które odpowiadają :)

Proszę o komentarze i uzasadnienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
dobry pomysł tylko dlaczego jak autor tematu nadużyje tego to dlaczego też "pomocnik" ma za to odpowiadać?
 

DeletedUser

Guest
Zakładając, że autor podłoży pytanie (do czego mam nadzieje nie doszłoby, bo chodzi tu o zwiększenie pomocy niewiedzącym a nie rywalizacja na śmierć i życie o znaki/pkt "Pomagam") a wcześniej ustali to z "pomagającym", to obaj ponoszą za to odpowiedzialność, bo obaj maczali w tym palce.

Jedyny problem jakiego nie rozwiązałem to jak oceniać, które pytania mogą być podłożone, a które szczerze zadane? Macie propozycje?
 

DeletedUser

Guest
to taka propozycja;
takie pytania których jeszcze nie było albo były bardzo dawno.
tylko jak to kontrolować? może ny specjalnego moda powołać?
 

DeletedUser

Guest
To całkiem dobry pomysł! Jakiemuś moderatorowi można by powierzyć opiekę nad właśnie takim działem. Co do tych pytań to różnie , bo za podłożone można uznać coś typu "Co muszę zrobić żeby mieć statek kolonizacyjny?" , ale co jeśli jest to gracz grający od dwóch tygodni i rzeczywiście nie wie jak to zrobić...

Ale propozycja z moderatorem bardzo mi się podoba , jestem za! ;)
 

DeletedUser

Guest
Sam to zaproponowałem już, niestety nie przeszło.
 

DeletedUser

Guest
jak było to co może ktoś naprzykład nie czytał wszystkiego bo czytał tylko z nowymi bo nie wszystko jest a pytanie było on o tym nie wie to już kara dobry pomysł
 

DeletedUser

Guest
zamiast POMAGAM lepszy będzie browar. Widziałem to na jakimś forum :D za pomoc otrzymujesz browary :D
 

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry zwiększy zainnteresowanie działem pomoc
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo dobry!jestem 'za' :)


BTW:Co do tych browarow-na TYM forum tak jest, wiec jak ktos chce to mzoe sobie zerknac jak to wyglada. Wystarczy wejsc w byle jaki temat np : TEN (pod kazdym postem jest taka opcja)
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja Odrzucona

Mogło by to prowadzić do różnego rodzaju nadużyć. Np. znajomi sami by sobie dodawali punkciki za nic.

Temat Zamknięty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry