[Ulepszenie] Opuszczanie sojuszu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24888
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za poniższymi zmianami?


  • W sumie głosujących
    26

DeletedUser24888

Guest
Proponowane zmiany mają na celu głównie eliminację/zmniejszenie zagrożenia ze strony hakerów w tak newralgicznym momencie gdy, jakim jest era cudów. Oczywiście sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swojego konta jednak prawdopodobne jest, że takie zabezpieczenia bardzo utrudnią oszustom realizację ich planów.

Pewnie nie raz zdarzało się komuś, że nagle z niewiadomych przyczyn kolega/koleżanka znajdująca się na 2-3 cudach wychodziła z sojuszu niszcząc kilkanaście dni ciężkiej pracy innych, a po kilku godzinach okazywało się, że był to włam na konto. Wystarczy kliknąć jeden przycisk w grze i po wszystkim (tak stało się na serwerze Troja wczoraj, dzień po wybudowaniu przez paktowiczów czwartego cudaka - przypadkiem tego nie nazwiemy). Pomysły poniżej powstałe w wyniku burzy mózgów:

1) po kliknięciu "opuść sojusz" zamiast wychodzić automatycznie, zostaje wysłana wiadomość na e-mail i dopiero po kliknięciu na zawartym w mailu linku gracz wychodzi z sojuszu (podobnie jak opcja resetu/usunięcia konta) - uporczywe w erze cudów, ale bezpieczeństwo chyba jest ważniejsze.
-> Ewentualnie można to zmodyfikować w opcjach, czy chcemy otrzymywać dodatkowe potwierdzenie na e-mail przed wyjściem z sojuszu czy nie chcemy, wtedy odpowiedzialność nad kontrolą kto powinien mieć taką opcję włączoną a kto nie musi spadłaby na liderów sojuszu/samego posiadacza konta.

2) gracz (przynajmniej ten, który ma miasta na cudzie) zgłasza chęć "wyjścia" z sojuszu. lider/założyciel otrzymuje powiadomienie (w formie wiadomości bądź zwykłego raportu nawet) i akceptuje wyjście bądź nie (trochę zniewalające, ale częściej się ludzi wywala z sojuszu niż zabrania im wychodzić :p )

3) rozróżnienie nicku w grze oraz loginu - aby to pierwsze nie było jednocześnie tym drugim
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Opuszczanie sojuszu

Jeśli chodzi o punkt trzeci propozycji to takie rozwiązanie funkcjonuje w innych grach i bardzo mi się nie podoba. Natomiast pozostała część jak najbardziej, wszelkie rozwiązania mające na celu zminimalizowanie niweczenia wysiłku wielu ludzi są pożądane. Nie wiem jednak czy w sytuacji gdy cała koncepcja cudów ma zostać przebudowana doczekamy się wcześniej jakichkolwiek zmian.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

Drugi punkt jeszcze ujdzie :) opcja jak najbardziej pożądana :)
Lecz czy jest sens ją wprowadzać ? skoro cudaki mają zniknąć
smiley_emoticons_winken4.gif
 

DeletedUser22559

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

Jak dla mnie tylko " Ewentualnie można to zmodyfikować w opcjach, czy chcemy otrzymywać dodatkowe potwierdzenie na e-mail przed wyjściem z sojuszu czy nie chcemy, wtedy odpowiedzialność nad kontrolą kto powinien mieć taką opcję włączoną a kto nie musi spadłaby na liderów sojuszu/samego posiadacza konta." jest do zaakceptowania. Reszta bez sensu, założyciel nie jest bogiem żeby decydować kto może opuścić sojusz a kto nie, co dotyczy cudów to tam mają być tylko najbardziej zaufane osoby, jak się wybierze złe osoby to już problem sojuszu. Co tyczy się 3 pkt wystarczy bardzo silne hasło i to gracz za nie odpowiada.
 

DeletedUser24888

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

14 osób które głosowały szanuje sobie uczciwą grę, dwie pozostałe to zielone ludki :p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

Jak dla mnie, to ten temat z ankietą zakrawa na lekką kpinę. Rzucasz trzy luźne pomysły, a w pytaniu dajesz możliwość odpowiedzi jedynie: tak/nie/obojętnie. Czyli mam się zgadzać na wszystko, albo na nic? Większej bzdury dawno nie widziałem...

Także jak dla mnie, to temat jest na NIE, dopóki coś się tutaj nie zmieni. Nie zagłosuję na tak, jeśli podoba mi się jeden z trzech pomysłów...trochę to niepoważne.
 

DeletedUser24888

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

kolega widzę obeznany z zasadami fo :)

http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?19295-Zasady-podforum-Propozycje

cytując:

"§4. Każda propozycja musi posiadać sondę jednokrotnego wyboru, zawierającą opcje "za", "przeciw" oraz "obojętne". Czas zakończenia sondy ma mieć wartość 0, aby sonda nie została zamknięta automatycznie po pewnym czasie."

moderator i tak dodał opcję "obojętnie". więc na swój sposób nazwałeś akcję moda niepoważną :D

w komentarzu piszesz która opcja odpowiadałaby najbardziej, do głosowania nikt nie zmusza, a co wejdzie w życie i tak należy do administracji.

keep trollin', baby
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

Wypraszam sobie. Zasady forum są mi bardzo dobrze znane. A mod zachował się jak najbardziej poważnie dodając opcję "obojętnie"...jednak to nie miejsce do dyskusji na temat jego pracy.

Mnie chodzi o Twój temat i wprowadzenie 3-4 propozycji w nim...a odpowiedzi pozwalają jedynie zaaprobować/zanegować wszystkie. Jak dla mnie taka propozycja w ogóle nie powinna mieć miejsca. A jak się uparłeś na trzy propozycje w jednym temacie, to trzeba było dodać więcej odpowiedzi w ankiecie. Choćby:
1) tak, propozycja I (a tutaj znowu są dwa pomysły w tej propozycji i ciężko to traktować jako całość)
2) tak, propozycja II
3) tak, propozycja III
4) tak, wszystkie propozycje
5) nie
6) obojętnie

Na początek, Twoja propozycja musi zyskać aprobatę graczy, a następnie mod może zaakceptować ją (oczywiście przy poparciu jej w ankiecie przez użytkowników) i przesłać ją do Inno. Tam dopiero zdecydują, czy wcielić ją w życie. Jak dla mnie, to ten temat w takiej postaci na to nie zasługuje. Co z tego, że zbierzesz sporo odpowiedzi na tak, skoro osoby głosujące nie zgadzają się na część z nich? Ja nie wiem, jak można się na coś nie zgadzać, a potem głosować na tak?! Dla mnie, to takie trochę rozdwojenie jaźni z tego co widzę po niektórych głosach...ja się na wszystkie Twoje propozycje zgodzić nie mogę, dlatego też głosowałem na NIE.


PS: Może ktoś w końcu oprzytomnieje w tym temacie...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser24888

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

widocznie jesteś (jak zapewne pozostałe dwie osoby, które przed zwiększeniem bezpieczeństwa się bronią jak przed ogniem) hakerem :D

jak widzisz głosów na tak jest znacznie więcej na nie, czyli aprobata jest
ludzie wypowiedzieli się w postach, którą opcję woleliby najbardziej, wszystkie idą w kierunku zwiększenia kontroli nad grą więc zapewne wszystkie trafią do administracji a oni niech sobie wybiorą co chcą, każda wprowadzona opcja, choćby jedna z nich, będzie już dobrą zmianą.

propozycja 1 ogólnie odnosi się do powiadomień na e-mail przed wyjściem z sojuszu (ogólna: każdy gracz dostaje, zawsze). Modyfikacja na zasadzie checkboxa "chcę otrzymywać powiadomienia na e-mail" (selekcja: tylko ci gracze co chcą) nie zmienia chyba ogólnej koncepcji pomysłu? czytanie ze zrozumieniem...

chcesz robić sobie ankiety z tysiącem opcji - rób, proszę bardzo, zobaczymy ile czasu wytrzyma na forum :D

zaprzestań tych niekontrolowanych ataków, możesz trollować ile chcesz, po prostu proponuję ignorowanie hejterstwa i takiego nabijania sobie postów jak teraz to czynisz :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

Muszę Ciebie zmartwić, hakerem nie jestem. Z informatyką mam tyle wspólnego, co śnieg w lipcu w Polsce. W dodatku chętnie zaaprobowałbym pierwszą propozycję. Jednak stanowczo sprzeciwiam się dwóm pozostałym. Co miałem w takim przypadku zrobić? Zagłosować na TAK, ktoś by to zaaprobował, a potem wybrał propozycję, której się sprzeciwiam...co wtedy? A tematów z wieloma odpowiedziami już na tym forum było sporo...część nawet poszła dalej, albo została wprowadzona w życie. Dlatego jestem przeciwnikiem tematu w takiej formie...widać, nie potrafisz zrozumieć mojego spojrzenia na tę sprawę. W dodatku w żaden sposób nie mam zamiaru atakować Ciebie, tylko konstruktywnie staram się skrytykować powstanie tematu w takiej formie...chyba mam do tego prawo i od tego jest to forum, aby dyskutować na ten temat?!
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Opuszczanie sojuszu

Ogólnie każda propozycja powinna być oddzielnie, ale skoro już są 3 różne propozycje to ankieta powinna to uwzględnić.
Wejście propozycji w życie to nie jest łatwa droga.
Głosowanie użytkowników forum jest tylko jednym z czynnikiem, aby propozycja przeszła dalej. Czynników jest kilka i wystarczy czasem jeden, aby propozycja została odrzucona.

Zwracam się o opanowanie i spokój. Kłótnia do niczego nie prowadzi, a wręcz przeciwnie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Opuszczanie sojuszu

Heh...ależ ja jestem opanowany i spokojny. Staram się przekazać swój punkt widzenia w jak najprostszy sposób, który jak widać jest zgodny z założeniami moderatorów. Z mojej strony koniec tematu.


PS:
Kłótnia do niczego nie prowadzi, a wręcz przeciwnie.
Ciekawy punkt widzenia :p
 

DeletedUser5

Guest
Propozycje utrudniające rozwiązanie sojuszu i opuszczanie go zostały przekazane do projektantów gry.
 
Do góry