[Naprawiony] Oszustwo, co to ma być !?

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo!

Przyspieszyliśmy o zaledwie 8, a powinno być, że o 36.. :>
 

DeletedUser77

Guest
Odp: Oszustwo!

Problem został sprawdzony i faktycznie z niewiadomych dla nas przyczyn czasami zdarza się taki problem. Zostało to zgłoszone do techników i powinno niebawem zostać naprawione.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo!

Problem został sprawdzony i faktycznie z niewiadomych dla nas przyczyn czasami zdarza się taki problem. Zostało to zgłoszone do techników i powinno niebawem zostać naprawione.

Problem nadal istnieje :/

My skróciliśmy czas budowy ZEUSA o XXXXX% całego czasu trwania (nie jest to jednak 50%, o które można skrócić) i już mamy komunikat, że nie można więcej skracać czasu budowy.

Zostało to, oczywiście zgłoszone do supportu, ale on nich też od ładnych paru godzin nie mamy odpowiedzi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Mamy podobny problem na Theta., to cytat z forum :


20 min po rozpoczęciu budowy był wpis

kazbyszek napisał:
Świątynia Artemidy w Efezie

Spodziewany czas ukończenia rozbudowy 05.12.11 o godzinie 08:31:41


Przyspiesz budowę o 550 sek. za 400 łaski wszystkich bóstw
Przyspiesz budowę

więc mniej więcej jest podany czas a na dziś jest niby 50% a czas ukończenia jest
Świątynia Artemidy w Efezie
Spodziewany czas ukończenia rozbudowy 05.12.11 o godzinie 00:53:21
i to raczej nie jest 50%

Bład ten występje przy swiątyni Artemidy.
Skąd się wogóle wzieło te 50% skoro nigdzie nie pisaliscie o takich ograniczeniach? No i jak słusznie zauważyli moi gracze - tutaj na pewno czas został skrócony znacznie mniej niż 50% - 50% to było by gdzies koło 3 grudnia bo już 30 listopada jesli dobrze pamiętam ruszylismy z budową.
Jest to bardzo poważny problem który może umozliwic zwycięstowo w grze naszemu przeciwnikowi.
 

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Oszustwo, co to ma być !?

To wygląda jakby stare światy były testerem cudów by nowe światy miały je bez błędów o_O
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Wiadome było od początku to, że tak będzie. Cudy, cudy ! A tu się okazuje, że nawet zaczynać budowy nie trzeba ich.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Cuda na kiju się dzieją :D

Że też komuś jeszcze chce się zakładać takie tematy i liczyć, że KTOKOLWIEK z administracji odpowie na czas :D Brawo za wytrwałość ;)


Że też wam chce się grać w grę pełną błędów niewybaczalnych, zmuszającą do tracenia kasy (jeżeli chce się mieć jakiekolwiek szanse w walce z płacącymi z wyboru), kiedy konkurencja nie śpi i otwiera się na klientów coraz bardziej :)
Gratuluję wam, tym którzy mieli siły na zabawę w 1.x i męczarnie od momentu zapowiedzi 2.x...

Aż mi się grepo z PZPN (albo i całą rodzimą piłką nożną) skojarzyło :D

PS - a banujcie sobie mnie za teksty o was, żyjcie sobie w kółeczku wzajemnej adoracji ;) Mi to lotto.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Widzę że support bardzo wygadany w tej sprawie ..
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Z powodu poślizgu czasowego, osoba znana pod inicjałami Y.X. nie będzie mogła wystąpić w programie...
 

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Oszustwo, co to ma być !?

nasz team to nasz team ale całe inno lekce sobie waży większość graczy, ja byłbym ciekawy co by zrobili gdyby poszła inicjatywa STOP złotu do poprawy gry ;D
 

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Oszustwo, co to ma być !?

A pójdzie coś takiego?

Ilu zapowiadało że przy wprowadzeniu 2.0 na stare światy odejdą... a ilu odeszło?

Takie rzeczy bo... nie. Człowiek jest taką istotą, że za Chiny ludowe nie odda przewagi. No, większość ludzi.

No niestety masz rację, i właśnie przez to firmy rządy itp. robią co chcą bo póki masz coś więcej od 2 a oni zarabiają jest ok ....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Mam nadzieję, że nigdy nie dożyję chwili, gdy będę krzyczeć i płakać z powodu bugów w grze, czy w ogóle przez grę. Byłby to zaiste koniec świata...
Byłoby jednak cudownie zobaczyć jak wypowiadający się specjaliści szukają igły w stogu siana - bo tak wygląda naprawianie błędów w kodzie gry.
Niektórzy mogli by też wbić sobie do głowy, że support nie odpowiada ani za pojawiające się bugi, ani za ich usuwanie. Gracz zgłasza to do supportu, support to sprawdza i ewentualnie (jeżeli to faktycznie błąd) przekazuje dalej, aż trafi to do odpowiednich osób. No ale Wy wiecie lepiej. Oszukują i kradną co tylko mogą.
Gdyby Inno miało w głębokim poważaniu swoich klientów, to by ciągnęło z nich kasę w ogóle nie usuwając błędów i nie rozwijając swoich projektów.


Graczu, nie daj się zwieść! Oni wszyscy bezczelnie oszukują! Nie czekaj i idź z tym do sądu!!

Kim są Oni?

Esz, mój kubek ma buga. Skończyła mi się herbata. W sklepie mnie jak nic oszukali...
Paranoja.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

na theta jest to samo.ostatni poziom mial sie budowac 5 dni a my go skrocilismy o 12 godzin i juz sie wyswietlilo ze jest 50 procent.haloooooooo!!!!!!!!!!!!!!!suport!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!czy wy spicie?????????co jest ..............,macie szczescie ze nie moge sobie pozwolic teraz na bana bo byscie uslyszeli od robola ktory zaiwania od rana do wieczora,wykupuje premium i jest oszukiwany razem z innymi za wlasne pieniadze.ale co sie dziwic ja moderatorzy maja po 17 lat.gratulacje za wybor doskonalych ludzi na odpowiednie stanowiska.znam syna od mojej sasiadki.juz rozkreca laptopy,moze go zatrudnicie?ma 8 lat.nada sie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Zaiste mądrze powiedziane. Tylko jednak sfrustrowany tępy lud który w to gra raczej jednak wie lepiej :D
 

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Mam nadzieję, że nigdy nie dożyję chwili, gdy będę krzyczeć i płakać z powodu bugów w grze, czy w ogóle przez grę. Byłby to zaiste koniec świata...
Byłoby jednak cudownie zobaczyć jak wypowiadający się specjaliści szukają igły w stogu siana - bo tak wygląda naprawianie błędów w kodzie gry.
Niektórzy mogli by też wbić sobie do głowy, że support nie odpowiada ani za pojawiające się bugi, ani za ich usuwanie. Gracz zgłasza to do supportu, support to sprawdza i ewentualnie (jeżeli to faktycznie błąd) przekazuje dalej, aż trafi to do odpowiednich osób. No ale Wy wiecie lepiej. Oszukują i kradną co tylko mogą.
Gdyby Inno miało w głębokim poważaniu swoich klientów, to by ciągnęło z nich kasę w ogóle nie usuwając błędów i nie rozwijając swoich projektów.


Graczu, nie daj się zwieść! Oni wszyscy bezczelnie oszukują! Nie czekaj i idź z tym do sądu!!

Kim są Oni?

Esz, mój kubek ma buga. Skończyła mi się herbata. W sklepie mnie jak nic oszukali...
Paranoja.
Problem jest tylko taki Laina że wprowadzają coś czego nawet dobrze nie sprawdzili jak widać do tego wszędzie gdzie się dało wsadzili kup złoto. Czyli tak czy siak rozwijają projekt ale głównie pod zarobki, a skoro wygrali w support przyjazny graczom(czy jakoś tak) to chyba znak ze mają specjalistów co to szybko są w stanie naprawić. Owszem ludzie się buntują ale czy support przesłał to dalej i czy oni naprawdę są w stanie to szybko naprawić i zrekompensować tym co przez to stracili czy ta nagroda poprostu została im dana niesłusznie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

rekompensaty nie będzie, ponieważ napiszą, że to nie ich wina i tyle ;)

PS.
Powodzenia w pisaniu do INNO jak ta cała babcia grepo jest założycielem tego projektu i to ona ma nad tym władzę, więc nic Ci to nie da, że do nich napiszesz;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10130

Guest
Odp: Oszustwo!

yetj




Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Polska ;)
Odp: Oszustwo!
Problem został sprawdzony i faktycznie z niewiadomych dla nas przyczyn czasami zdarza się taki problem. Zostało to zgłoszone do techników i powinno niebawem zostać naprawione.
ale nie został naprawiony
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo!

Problem jest tylko taki Laina że wprowadzają coś czego nawet dobrze nie sprawdzili

Niektóre rzeczy wychodzą dopiero w praniu. Można coś przetestować na serwerze testowym i bug się nie pojawi, bo nie wystąpiły jakieś tam czynniki towarzyszące. To tak jak z ciastem, raz wyjdzie zakalec, a raz nie, bo mąka była inna, bo piecyk źle rozgrzany, bo był zły dzień na robienie ciasta. No bo jak wytłumaczyć fakt, że jednym bug z cudami się pojawia, a innym wszystko gra?
Mnie bardziej chodziło o tą sztuczną tragedię i nazywanie innych oszustami, niż o bugi w grze. To są dwie zupełnie inne bajki.

rozwijają projekt ale głównie pod zarobki.
Z przyjemnością Cię zatrudnię, bo rozumiem, że pracujesz za darmo ;)

support przyjazny graczom(czy jakoś tak) to chyba znak ze mają specjalistów co to szybko są w stanie naprawić.
Nie, źle rozumiesz. Przyjazny support, to nie to samo co wykwalifikowany pracownik odpowiedzialny za dany element w projekcie. Mylisz przypadkową osobę, która się do supportu dostała, z np. informatykiem.

czy oni naprawdę są w stanie to szybko naprawić
Oni = technicy InnoGames, a nie polski support.
Oczywiście, że są w stanie naprawić problem najszybciej jak się da.

zrekompensować tym co przez to stracili
A weź przeczytaj Ogólne Warunki Handlowe InnoGames. Jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
Btw. co stracili? Pieniądze wydane na premkę?

czy ta nagroda poprostu została im dana niesłusznie?
A nagrodę dostali za przyjazny support (i niekoniecznie chodzi o polski support), czy za rozwiązania techniczne i brak błędów?

ale nie został naprawiony
To straszne i co my z tym zrobimy?
Fakt, że problem nie został jeszcze naprawiony oznacza, że jest to coś grubszego i nie da się tego załatwić w 5 min. Jeżeli specjalista wie jak to zrobić, to niech się specjalista zgłosi do firmy. Nie dość, że specjaliście zapłacą, to jeszcze będą chcieli przyjąć na stały etat!
 

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Oszustwo!

Z przyjemnością Cię zatrudnię, bo rozumiem, że pracujesz za darmo ;)
Nie pracuję za darmo ale też zapewne nie zarobię 200,000zł dzień jak inno na samej polsce ;)

Nie, źle rozumiesz. Przyjazny support, to nie to samo co wykwalifikowany pracownik odpowiedzialny za dany element w projekcie. Mylisz przypadkową osobę, która się do supportu dostała, z np. informatykiem.
Support powinien się składać z opłacanych i wykwalifikowanych ludzi. Niestety 80% gier internetowych zatrudnia osoby za darmo co sprowadza się do tego że support nie jest w stanie pomóc, ani nawet przyspieszyć pracę. Służy głównie do pilnowania porządku(np. przestrzeganie regulaminu ale i tu nie do końca się wywiązują) co powinno być tylko częścią ich pracy. Jeżeli nie potrafią w ciągu 24h naprawić problemu to albo za mało mają pracowników, albo jeszcze nie dowiedzieli się o problemie lub co by było najgorsze nie chce im się tego robić. Cóż poradzę, ano nic więc spierać się nie mam co. Wyraziłem tylko swoje zdanie które i tak się nie liczy ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Oszustwo, co to ma być !?

Btw. co stracili? Pieniądze wydane na premkę?
zapewne pieniądze wydane na te wszystkie zwiększanie przyrostów łask i surowców w nadziei na wygranie świata

To straszne i co my z tym zrobimy?
a co chcesz z tym zrobić?
masz plan?
masz umiejętności?
masz.... cokolwiek? (oprócz padniętego humoru) co pomogłoby w tej sytuacji sprawić że rozgrywka będzie uczciwa i wyrównana dla wszystkich?

Mylisz przypadkową osobę, która się do supportu dostała, z np. informatykiem.
łeh, to wszystko wyjaśnia
 
Status
Zamknięty.
Do góry