Płatny Serwer - bez GOLDa

  • Rozpoczynający wątek L.Cypher
  • Data rozpoczęcia

Czy byłbyś gotów opłacać abonament w zamian za możłiwość gry na świecie bez złota?

  • ZA

    Głosy: 45 53,6%
  • PRZECIW

    Głosy: 31 36,9%
  • OBOJĘTNE

    Głosy: 8 9,5%

  • W sumie głosujących
    84
Status
Zamknięty.

DeletedUser13617

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Ja zagłosowałem - obojętnie.

Obojętnie bo nie zagram na płatnym serwerze mimo iż pokusa gry bez golda jest duża.
Nie zapłacę abonamentu nie ze względów finansowych ale innych o których napiszę.

Minusem takiego serwera jest brak mięsa armatniego co dla mnie jest sola tej gry. Załóżmy nawet że znajdzie się setka-dwie graczy którzy zaczną grę na takim płatnym świecie. Nie zjawi się tam pewnie byle kto i wejdą tam gracze "poustawiani" od początku w sojusze. Od samego początku przewiduję że będzie jeden wielki klincz. Perfekcyjna obrona będzie podstawą a każdy podbój będzie wyzwaniem na miarę zdobywania miasta na cudownej wyspie.
Jeśli nawet przesadzam odrobinę to nie łudzę się że płacić abonament będzie ktoś kto nie będzie zabezpieczał konta 24h na dobę. Będzie pilnować żona, brat, pracownik w firmie, czy jakkolwiek ludzie to tam rozwiązują.
Dobrze ktoś wcześniej zauważył że nie będą się trafiać ludzie którzy nagle znikają lub ich nie ma pół dnia na koncie. Odpadnie śledzenie statystyk czy inne rozkminki kto akurat ma kłopot z żoną i mniej gra hehe
I nie chodzi mi o to że będzie trudno tylko że gra szybko stanie się nudna i nastąpi wzajemne blokowanie się.
Zapomnijcie więc o pięknych, szybkich przejęciach. Zapomnijcie o uderzeniu z zaskoczenia o 5 rano. 5 rano to będzie pora 100% obecności hehe
Grepolis to wojna a na wojnie jest chaos, nieprzewidziane sytuacje. Na wojnie często rządzi przypadek i łut szczęścia. Na takim płatnym serwerze ograniczymy to do minimum.
Przewiduję więc ze taki serwer szybko podzieliłby los innego super świata który okazał się niewypałem - Świata Bohaterów.

Żeby nie było że tylko kwękanie to do głowy przyszedł mi inny pomysł. Mianowicie połączenie idei serwera bez golda i właśnie Świata Bohaterów.
W obecnej postaci, nie urażając nikogo, nikt się tam nie pcha do gry. Wymagania, żeby się tam dostać, są niezbyt wygórowane i spełnia je co drugi nubek na grepolis. No może co trzeci :rolleyes: O ile światy wojowników tętnią życiem to w "elitarnym" wieje nudą.
I tu pomysł połączenia tych pomysłów.

Zwiększmy wymagania dostępu do Świata Bohaterów. Niech do obecnych wymagań INNO dołoży kwotę premium jaką konto musi wykupić by na taki serwer się dostać. Myślę że technicznie im to kłopotu nie sprawi - zbieranie kaski maja opanowane do perfekcji.:rolleyes:

Zwiększy to dochód ze zwykłych światów bo ludzie widząc licznik który należy dobić żeby się tam dostać będą do wykupu bardziej zmotywowani. Premium i tak trzeba kupić chcąc grać na wysokim poziomie.
Jednym zdaniem - abonament pośredni uiszczany przez wielu z nas od dawna.

I niech taki bez premki serwer będzie ich prezentem i podziękowaniem dla nas za lata finansowania.
Za darmo.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Płatny serwer - i tak i nie
Wymagania co do ŚB - zmniejszyć, broń boże zwiększać
W świecie Bohaterów można by połączyć dwa światy - Wojowników i Bohaterów
Dostęp ma każdy, ale dostęp podstawowy. Mógłby być rozszerzony dostęp dla Bohaterów po uzyskaniu odznaki + opłata ABONAMENT (za te dodatkowe opcje, boga, budynki itp.) Na starcie do wyboru, albo konto podstawowe, albo Bohater - nie chcesz to nie płacisz, ale i nie masz lepszych opcji, za to grasz sobie spokojnie
Zniwelowanie różnicy między częstym, a rzadszym farmieniem wiosek!!!!
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Płatny serwer - i tak i nie
Wymagania co do ŚB - zmniejszyć, broń boże zwiększać
W świecie Bohaterów można by połączyć dwa światy - Wojowników i Bohaterów
Dostęp ma każdy, ale dostęp podstawowy. Mógłby być rozszerzony dostęp dla Bohaterów po uzyskaniu odznaki + opłata ABONAMENT (za te dodatkowe opcje, boga, budynki itp.) Na starcie do wyboru, albo konto podstawowe, albo Bohater - nie chcesz to nie płacisz, ale i nie masz lepszych opcji, za to grasz sobie spokojnie
Zniwelowanie różnicy między częstym, a rzadszym farmieniem wiosek!!!!

uważam Twoją propozycje za gorszą a moją za lepszą....hihi, tralala....

a co? nie mogę raz sobie napisać jak norbert-omega vel august twardziu ?:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Twoja propozycja nie rozwiązuje problemu małej liczby zarejestrowanych graczy na takim świecie. Po miesiącu serwer opustoszeje i każdy wróci do zwykłych światów
Trzeba zrobić tak żeby każdy miał dostęp, wtedy nie będzie nudy.
Rozważmy propozycje
*
W świecie Bohaterów można by połączyć dwa światy - Wojowników i Bohaterów
Dostęp ma każdy, ale dostęp podstawowy. Mógłby być rozszerzony dostęp dla Bohaterów po uzyskaniu odznaki + opłata ABONAMENT (za te dodatkowe opcje, boga, budynki itp.) Na starcie do wyboru, albo konto podstawowe, albo Bohater - nie chcesz to nie płacisz, ale i nie masz lepszych opcji
*

Świat bez premium ściągnie dość sporą liczbę graczy każdego kalibru. W końcu szanse będą równe jeżeli chodzi o walkę - brak dowódcy i kapitana.
Ci bardziej aktywni i z chęcią dłuższego grania mogą zagrać na koncie podstawowym lub koncie Bohaterów. Konto bohaterów (za opłaceniem abonamentu i uzyskaniem odpowiedniej odznaki) rozszerzy opcje dla gracza czyli: zwiększone gospodarstwo, dodatkowy bóg itp.
Jak to wpłynie na rozgrywkę? Gracze z kontem podstawowym nie powinni być mocno poszkodowani, przecież tak samo zbierają surowce, a ich wojska nie walczą gorzej od Bohaterów. Bez problemu można się obejść bez dodatkowego boga, niewielka to strata dla kogoś kto nie traktuje tej gry na serio. Zwiększony magazyn i gospodarstwo daje większą pojemność (przydatna rzecz) ale nie na tyle żeby dawało to jakąś ogromną przewagę. Równie dobrze można atakować mniejszą ilością wojska, a częściej ;-)
Co do konto Bohatera, no cóż... Każdy kto chce dłużej pograć i coś osiągnąć i tak je wykupi :D
Po uzyskaniu odznaki kontem podstawowym można by było przejść na konto Bohatera. Po nie opłaceniu abonamentu konto Bohatera staje sie podstawowym, a wszystkie budynki "ponad komplet" ulegają zniszczeniu
W przypadku podbicia miasta przez gracza z kontem podstawowym, graczowi z konta Bohatera, wszystkie budowle "nad komplet" ulegają zniszczeniu
Tak to widzę w skrócie, na razie nie chce mi się tego rozszerzać

NO I NAJWAŻNIEJSZE: ZNIWELOWANIE RÓŻNICY FARMIENIA WIOSEK MIEDZY NP. CO 5 MIN, A CO 8H. OBECNIE JEST TAK RAŻĄCA, OLBRZYMIA PRZEPAŚĆ MIEDZY GRACZEM MAŁO AKTYWNYM, A BARDZO AKTYWNYM ŻE TYM PIERWSZYM GRAĆ SIĘ ODECHCIEWA!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

NO I NAJWAŻNIEJSZE: ZNIWELOWANIE RÓŻNICY FARMIENIA WIOSEK MIEDZY NP. CO 5 MIN, A CO 8H. OBECNIE JEST TAK RAŻĄCA, OLBRZYMIA PRZEPAŚĆ MIEDZY GRACZEM MAŁO AKTYWNYM, A BARDZO AKTYWNYM ŻE TYM PIERWSZYM GRAĆ SIĘ ODECHCIEWA!
Nie można niwelować różnicy, którą zapewnia aktywność. To podstawa w tego typu grach i to ona świadczy o byciu pro. W grepolis jest ten problem, że system farmienia jest tak skonstruowany, że nawet najwytrwalsza osoba wymięknie po kilku dniach ciągłej farmy co 5 minut, co tylko zachęca do używania botów, dzielenia kont, albo pakowania kasy w fenickiego.

W żadnej innej grze nie ma tak durnego sposobu pobierania surowców. Żeby było śmieszniej, obecny system został wprowadzony by "uprościć" poprzedni system, który był o niebo prostszy i mniej czasochłonny. Logika innogames.

Samo przywrócenie grepo do wersji 1 rozwiązałoby wszystkie problemy tej gry, nie potrzeba świata z abonamentem. Opcje premium były w miarę zbalansowane, nie było skracania wojska, fenickiego, a system farmienia pozwalał na wyciągnięcie ~1kk surki z 10 wysp w 2 godziny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Dostęp ma każdy, ale dostęp podstawowy. Mógłby być rozszerzony dostęp dla Bohaterów po uzyskaniu odznaki + opłata ABONAMENT (za te dodatkowe opcje, boga, budynki itp.) Na starcie do wyboru, albo konto podstawowe, albo Bohater - nie chcesz to nie płacisz, ale i nie masz lepszych opcji
Ten temat jest o świecie bez Premium, a co Ty proponujesz? Premium. Nie wiem ile grasz, ale niektórzy chcą sobie pograć bez tego. Tak bez dowódcy i kapitana, ale z dodatkowymi badaniami i boginią, która może pozorować ataki.
Wybacz, ale taka propozycja jest dla mnie bez sensu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

"Samo przywrócenie grepo do wersji 1 rozwiązałoby wszystkie problemy tej gry, nie potrzeba świata z abonamentem. Opcje premium były w miarę zbalansowane, nie było skracania wojska, fenickiego, a system farmienia pozwalał na wyciągnięcie ~1kk surki z 10 wysp w 2 godziny. "

W 100% się zgadzam, tylko jest taki jeden problem
Twoja propozycja nie ma najmniejszych szans powodzenia
Moja też, ale przy mojej jest jakaś nadzieja he he

//edit: usunąłem offtopic
Red Slayer
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Zgadnijcie , czemu na nie.
Nie starczy mi na mieszkanie , i to mam opłacać
A pytanko:
Czy mogę wpłacać przelewem?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Zgadnijcie , czemu na nie.
Nie starczy mi na mieszkanie , i to mam opłacać...

Czy Twoi najbliżsi wiedzą, że grasz w Grepolis i jak do tego podchodzą?

Norbert: mój kolega August? Wchodzi sobie później i nabija jak szalony wszyscy z mojej rodziny wiedzą.

Majhewa: Kolega August? Ciekawy wątek poruszyłeś, powiesz coś więcej o nim?

Norbert: ma 12 lat, w sumie wątek nieciekawy i więcej o nim nie wiem tylko imię i nazwisko.

fragment wywiadu z norbert-omega, całość znajdziesz Tutaj.

Ponoć masz 12 lat !!! - więc nie rozumiem po co Ci kasa na mieszkanie???

A pytanko:
Czy mogę wpłacać przelewem?

zawsze można opłacać przelewem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Ależ panie hrywi, kolejny raz się pan myli. Ja mogę rozmawiać z każdym, nie ważne Stasiek, Jasiek czy Gienek. Wystarczy aby mieli coś mądrego do powiedzenia i wcale nie muszą się ze mną zgadzać. Niestety w pana przypadku raczej nie jest to możliwe. Ale proszę się nie przejmować, to nie pańska wina ;-)
Serwer bez golda jest utopią, nigdy nie powstanie. Jedyna opcja to znaleźć kompromis i przedstawić ją jako konkretną propozycję
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Proszę się tu tylko nie kłócić Panowie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Podchodzi pod obrazę, ale proszę się nie przejmować także będę pobłażliwy, a przy okazji bardzo dziękuję za zrozumienie - padam do stóp. Zmniejszyć wymagania na SB? Toż to śmieszne, dobry gracz bez trudu sobie poradzi z uzyskaniem takich wymagań. Bez Kapitana itp., ale konto Bohatera, które oczywiście da przewagę, a tego przecież chcielibyśmy jak najbardziej uniknąć czyż nie?

EDITH:
Jaka tam kłótnia wiadomo, że do pięt nie dorastam.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Jest już jeden Świat Bohaterów. Czemu pan tam nie gra? No chyba że się mylę
Świat nie jest ciekawy w obecnej formie. Zwiększajcie, zwiększajcie wymagania zamiast jakoś to rozdzielić. Może ze 200 osób sie zaloguje
Chodzi mi o to aby umożliwić dostęp każdemu do ŚB, tyle że bez odznaki na trochę gorszych warunkach
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Podchodzi pod obrazę, ale proszę się nie przejmować także będę pobłażliwy...

EDITH:
Jaka tam kłótnia wiadomo, że do pięt nie dorastam.
- nie komentujmy bo zrobi się z tego jarmark.

A początek podchodzi pod wyręczanie w pracy moderatora :), co również jest niewskazane.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Jest już jeden Świat Bohaterów. Czemu pan tam nie gra? No chyba że się mylę
Świat nie jest ciekawy w obecnej formie. Zwiększajcie, zwiększajcie wymagania zamiast jakoś to rozdzielić. Może ze 200 osób sie zaloguje
Chodzi mi o to aby umożliwić dostęp każdemu do ŚB, tyle że bez odznaki na trochę gorszych warunkach

Dlatego nazywa się to światem bohaterów, a nie pół bohaterów, czy ćwierć bohaterów.
Kto gra ten wygrywa i nie ma problemu z wejściem na ten świat. Same wymagania są dość proste do spełnienia więc nie rozumiem po co je jeszcze zmniejszać?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Swoją drogą, myślę że świat bohaterów został olany przez większość topki głównie dlatego, że jest on serwerem na którego dostać może się byle noobek + ma bardzo nudne ustawienia. Wymagania na SB są raczej zbyt małe a nie zbyt duże.

Propozycja oliwy jest skrajnie głupia i niepowiązana z tematem, więc nie wiem po co w ogóle z nim rozmawiacie :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Ech...
Najpierw zadajcie sobie pytanie: po co powstał świat bohaterów?
Niby po to aby gracze mieli jakąś nagrodę i mogli tam zagrać w "elitarnym" gronie.
A więc jaka to jest nagroda się pytam? Jak zwykły świat jest ciekawszy :D To nie jest prawdziwy Świat Bohaterów, granie tam nie jest żadną nagrodą tylko nudą. Po co więc jeszcze próbować ratować nudę?
Wymagania są proste więc żadnej elity elit tam nie ma! To po co zabraniać dostępu nowym graczom? Dla sztywnej regułki??? Brawa

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Swoją drogą, myślę że świat bohaterów został olany przez większość topki głównie dlatego, że jest on serwerem na którego dostać może się byle noobek + ma bardzo nudne ustawienia. Wymagania na SB są raczej zbyt małe a nie zbyt duże.

Idąc Twoim tokiem myślenia na zwykłym świecie nie ma żadnych dobrych graczy bo z noobkami nie chcą grać. Czy to prawda? Twierdzisz że tak
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Ładna nadinterpretacja. I jak widzę nie łaska przeczytać tego, co było za znakiem "+", hm?

Większość naprawdę dobrych graczy olało pierwszy SB bo miał żałosne ustawienia. Znasz dobrego gracza który lubi morale? Ja nie. O prędkości nie wspomnę. Biorąc pod uwagę, jakie gracz musiał spełniać wymogi na SB - nie był to świat z ustalonym od startu wysokim poziomem. Byle niedzielny gracz mógł te wymogi spełnić. Sumując to wszystko, SB w oczach dobrego gracza był kolejnym serwerem z nudnymi ustawieniami, który najlepiej olać w oczekiwaniu na coś ciekawego.

Więc świat SB nie wyróżnia się niczym specjalnym. Niektórzy go olali, niektórzy na niego wbili, jest bardziej żywy od kilku starych serwerów, a znacznie mniej żywy od nowych, z lepszymi ustawieniami. Ale w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że jest on wyznacznikiem najwyższego poziomu gry. Są przynajmniej 2 światy z o wiele wyższym poziomem, niż ten śmieszny świat bohaterów.

Po co został wprowadzony świat bohaterów? Jak dla mnie mogłoby go wcale nie być.Na forum można było już dawno spotkać sceptyczne opinie na temat pomysłu wprowadzenia świata bohaterów, jak widać, sprawdziło się.

Tak czy siak kończę na ten temat gadanie, bo temat powinien się skupiać na nowych światach bez złota.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Ręce mi opadają... Widzę że trzeba wszystko rozpisać na czynniki pierwsze. Myślałem że się bez tego obędzie, ale widać muszę poświęcić kilka min więcej
Po pierwsze:
Ta cała nasza rozmowa jest właśnie na temat bo dotyczy świata bez złota, za to z abonamentem. Nic się nie zmieniło, cały czas mowa jest o abonamencie bez zwykłego premium.
Po drugie:
Padł wątek połączenia niewypału (SB) z serwerem bez premium, ale za to abonamentem
Dlaczego taka propozycja? Bo wydaje mi się że sam świat z abonamentem będzie kolejnym niewypałem (o ile stworzenie jest w ogóle możliwe). Ilu się tam może zalogować graczy? Ilu jest takich którzy poświecą premkę żeby mieć równe szanse? Przecież większość właśnie dlatego ją płaci aby mieć przewagę nad resztą. Oni na to nie pójdą. Nie pójdą też tam tacy gracze którzy nie mają kasy i ci którzy po raz pierwszy zagrają w grepo. Za to pójdzie niewielka grupa ludzi która z dnia na dzień będzie malała. Podboje, znudzenie, brak noobków do farmienia
Po trzecie:
Czym spowodowany jest niewypał SB? Rozmowa też jest na temat ponieważ podejmujemy próbę ustalenia porażki takich światów, wyciągnięcia wniosków i zbudowanie świata łączącego SB i świata z abonamentem
Po czwarte:
Po co to w ogóle łączyć? Ponieważ gracze będą bardziej chętni do płacenia abonamentu jeżeli dostaną coś więcej w zamian. Czyli opcję ze SB (kolejny bóg, powiększony magazyn itp.)
Po piąte:
Po co otwierać wrota dla wszystkich graczy? Ano właśnie po to aby nie było powtórki ze SB gdzie wieje nudą. Gra raptem 500 osób. reszta to konta stworzone z ciekawości i zaraz po tym porzucane.
Po szóste:
Nowi gracze w grepo są doskonałym uzupełnieniem, a nie nikomu niepotrzebnymi noobkami. Gra w 200-300 osób z czego połowa się wykruszy po miesiącu, nie jest żadnym elitarnym wyróżnieniem! Zwiększenie wymagań na SB w niczym nie pomoże, a wręcz zaszkodzi. Zmiana ustawień świata na szybszy, bez morale itp też nie pomoże. Dlatego nie wyszedł drugi taki świat. Nie wszyscy jeszcze to rozumieją...
Po siódme:
Za porażkę SB najbardziej obwiniałbym:
- brak dostępu dla każdego gracza
- 3 rozbudowane miasta na starcie z pełnymi magazynami, zamiast standardowego 175pkt - odebrano najciekawszy motyw tej gry - pierwszy start i wyścig do podbojów
- brak szybszej kasacji kont i miast nieaktywnych graczy - jest multum, multum, multum surowców. Miasta bez armii z rozbudowanymi kopalniami i pełnymi magazynami. W dodatku po co walczyć jak można klepać festyny (mnóstwo surki i wolne rozbudowane miasta do przejęcia) Odbiera to chęci do gry
Żadne "lepsze" ustawienia tu nie pomogą panie =Alexander The Great=

Moja propozycja jest prosta, nie wiem tylko na ile wykonalna przez programistów
Świat Bohaterów na abonament (bez premium) i po modyfikacjach (jedno miasto na starcie 175pkt) + wstęp wolny bez abonamentu dla każdego, ale i bez dodatkowych opcji Świata Bohaterów (nowy bóg itp.)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Moja propozycja jest prosta, nie wiem tylko na ile wykonalna przez programistów
Świat Bohaterów na abonament (bez premium) i po modyfikacjach (jedno miasto na starcie 175pkt) + wstęp wolny bez abonamentu dla każdego, ale i bez dodatkowych opcji Świata Bohaterów (nowy bóg itp.)
To w sumie nie tak specjalnie głupi pomysł.

Moje zdanie jest takie. Jeśli mamy do wyboru grę gdzie można być pro a grę gdzie się płaci po to by inni nie byli to troszeczkę jest nie w porządku... Natomiast gdy już byśmy mieli płacić za takowy świat to coś by należało też dostać w zamian. a nie tylko płacić by wszyscy byli bez tzw.(dopalacza) nie uwierzę że nikt z was nie kupił nigdy golda by przyspieszyć budowę lub wykupić zarządce czy inne (dopalacze) dlatego mój głos stawiam za Nie!
Nigdy nie kupiłem dopalaczy, i na światach na których grałem nie szło mi tak źle. Oczywiście TOP 1 nie byłem, ale utrzymywałem sie w miarę wysoko bez premki. Owszem sporo teraz opcji dodali ale i tak wolałbym dać 30zł/msc na abonament niz na premkę i ułatwienia. Bo wolę grać za darmo bez ułatwień, najwyżej przegram i b/d wiedzieć że wygrał ktoś kto po prostu zapłacił za swój sukces. Takie życie, masz to wykorzystujesz, nie masz to radź sobie z tym co masz.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Płatny Serwer - bez GOLDa

Jestem na tak, ale nie wiem czy bym na nim grał, bo to równowartość połówki :)

PS: Inna ciekawa propozycja Tutaj
 
Status
Zamknięty.
Do góry