Pełna wiedza o splądrowanym mieście wroga

  • Rozpoczynający wątek DoktorekSt
  • Data rozpoczęcia

CZY PROPOZYCJA JEST TRAFNA I LOGICZNA


  • W sumie głosujących
    53
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
WITAM
Mam propozycję.
Uważam, iż logiczną modyfikacją było by wprowadzenie rozbudowanego raportu z ataku na miasto. Naturalnie zwycięskiego ataku, skąd wrócili by żołnierze.
Żołnierze wracając z łupami, powinni również raportować łupy, które jeszcze pozostały do zdobycia, żeby taka informacja nie wychodziła jedynie w wyniku akcji szpiegowskiej.
Przecież zwycięska armia może swobodnie plądrować, a także zdobywać wiedzę o splądrowanym mieście. Myślę, że zwycięski atak powinien również przynosić wiedzę jak po udanej akcji szpiegowskiej.
Co powiecie na to?
POZDRAWIAM
gracz: DoktorekSt
 

DeletedUser

Guest
nie, za dużo tego trochę- masz wielką armię to wieszwszystko o graczach wokoło atakując ich miasta...
 

DeletedUser

Guest
informacja o murze w zupełności wystarczy. reszta powodowałaby że jaskinia straci na wartości:)
 

DeletedUser

Guest
jeszcze 1- nie głosuje się w swojej ankiecie, albo nie włącza się ankiety publicznej
 

DeletedUser

Guest
dlaczego by nie? skoro jest za własnym pomysłem to i jego głos sie liczy:)
 

DeletedUser

Guest
nie wiem, czy śą osoby, którym nie podoba się coś, co wymyślili...
 

DeletedUser

Guest
nie wiem, czy śą osoby, którym nie podoba się coś, co wymyślili...

Jeżeli wymyślają to o 24:00:00,po pijaku,to na następny dzień może się nie podobać ;D Nie wiadomo jak było w tym przypadku :)

Chyba już gdzieś kiedyś się z czymś takim spotkałem.
Generalnie nie przeszkadza mi to w jaki sposób teraz otrzymuje informacje, czy są surowce czy nie ma, jeżeli ktoś jest moją farmą to wiem ile surówki mogę wyciągnąć i raz/dwa razy dziennie wysyłam odpowiednie ilości wojska. Tak że mnie to naprawdę rybka, kwestia przyzwyczajenia :)
 

DeletedUser

Guest
Generalnie na nie. Także uważam, że jaskinia w zupełności wystarczy.
obraz.aspx
 

DeletedUser

Guest
ta opcja wiązała by się z dużymi zmianami:
-usunięcie niepotrzebnej jaskini
-usunięcie badania Kryptografia
-zmiany w punktacji miasta
-ew. wprowadzenie nowego badania, chyba że chcesz wiedzieć o wrogach za darmo... nie licząc wojska
 

DeletedUser

Guest
Bez przesady.. po wprowadzeniu tego pomysłu jaskinia jakieś tam znaczenie by zachowała. Szczegółowe info o mieście otrzymywalibyśmy dopiero po udanym ataku. A myśle że mało kto wysłałby ten atak na ślepo bez wcześniejszego skanowania :p

Ale generalnie jestem na nie :p
 

DeletedUser

Guest
Ja zagłosowałem na popieram ze zmianami.
Oczywiście raport z ataku nie może wyglądać tak samo jak szpiegowski. Jedyna zmiana którą tutaj akceptuje to,że pokazuje nam ile surowców zostało w mieście po ataku. Nic więcej.
Poza tym jaskinia nie straciła by swojej fukcjonalności,bo tak jak napisał Alex,mało kto atakuje na oślep :)
 

DeletedUser

Guest
Jedyna zmiana którą tutaj akceptuje to,że pokazuje nam ile surowców zostało w mieście po ataku. Nic więcej.
to mogłoby być... jak żołnierze wpadają to nie wbijają do akademii by sprawdzić jak wysoko stoi czy do kopalni i tartaku by sprawdzić jak są rozwinięte tylko wpadają do magazynu, biorą surkę i w nogi! a jak nie wezmą wszystkiego to widzą ile zostało - ta opcja rzeczywiście mogłaby dojść.
 

DeletedUser

Guest
A ja jestem z obiema propozycjami
Bo rzeczywiście - przebiłem się więc powinienem wiedzieć co tam jest wybudowane
ale proponuję to jako przycisk do raportu - "Pokaż informacje wywiadowcze"
I byśmy widzieli raport "szpiegowski" - czyli niewiele do zmiany w grze
jedynie dodajemy przycisk :)

no jest tego jeden minus więcej danych serwer by musiał przechowywać

ale nie przesadzajmy nie jest tego aż tak dużo budynków jest bodajże 22 maksymalny poziom to 40 więc jeden bajt starczy na budynek
czyli dochodzi 22 bajty na każdy raport - może być połowa tego czyli 12 jeśli zapiszemy w "BCD" więc stosunkowo niedużo -
bo po co mam pchać szpiega gdy w jaskini jest 400.000 srebra
gość się nie broni to ma minus ze się dowiem co tam ma pobudowane i tyle ..
 

DeletedUser

Guest
Rozważmy to raz jeszcze

ta opcja wiązała by się z dużymi zmianami:
-usunięcie niepotrzebnej jaskini
-usunięcie badania Kryptografia
-zmiany w punktacji miasta
-ew. wprowadzenie nowego badania, chyba że chcesz wiedzieć o wrogach za darmo... nie licząc wojska

Odniosę się konkretnie do argumentacji zamieszczonej w tym komentarzu do mojej propozycji.
1. Nie zgodzę się z tezą, iż jaskinia straciła by na wartości... atak na ślepo może okazać się nieudany, wówczas żadna informacja nie dotrze do agresora.
2. Kryptografia zyskała y na wartości, gdyż wówczas zwykły wojak nie mógł by mieć wglądu w tajemnice miasta, poza oczywistymi danymi, jak właśnie łup, który wyniusł, a którego nie udało się wynieść.
3. Odnośnie punktacji miasta, ta zmienna nie powinna wówczas poddać się zmianie, przecież jest jawna, niejawne są jedynie dane, które mają wpływ na punktację,
4. Co do twierdzenia,iż było by to darmowe zyskanie wiedzy na temat miast, śmiem zaprzeczyć:
- wojska nie są darmowe, szczególnie, że je tracisz w przypadku walki,
- przegrana akcja nie przynosi wiedzy, tylko straty,

!!! Biorąc pod uwagę fakt, że miasta rozwijają się i zmieniają na bierząco, to często w momencie ataku stan miast jest inny, niż wykazała to akcja szpiegowska!!! tym bardziej raport z pola walki, również powinien być brany poważnie pod uwagę.

PoZDRAWIAM
 

DeletedUser

Guest
O to właśnie chodzi

A ja jestem z obiema propozycjami
Bo rzeczywiście - przebiłem się więc powinienem wiedzieć co tam jest wybudowane
ale proponuję to jako przycisk do raportu - "Pokaż informacje wywiadowcze"
I byśmy widzieli raport "szpiegowski" - czyli niewiele do zmiany w grze
jedynie dodajemy przycisk :)

no jest tego jeden minus więcej danych serwer by musiał przechowywać

ale nie przesadzajmy nie jest tego aż tak dużo budynków jest bodajże 22 maksymalny poziom to 40 więc jeden bajt starczy na budynek
czyli dochodzi 22 bajty na każdy raport - może być połowa tego czyli 12 jeśli zapiszemy w "BCD" więc stosunkowo niedużo -
bo po co mam pchać szpiega gdy w jaskini jest 400.000 srebra
gość się nie broni to ma minus ze się dowiem co tam ma pobudowane i tyle ..

Dziękuję za zrozumienie mojej propozycji.
Dokładnie o to chodzi...
Dodał bym i powtórzył mój ostatni wpis odnośnie kryptografii.
KRYPTOGRAFIA dopiero realnie zyskała by na wartości. wówczas realnie warto było by inwestować w to właśnie odkrycie w akademii.
Szpieg to specjalista, żołnierz nie. Wojak nie dowie się wtedy niczego więcej, jak tylko to na co "położył łapy", czyli łupy.

POZDRAWIAM
 

DeletedUser

Guest
Nie bądźmy cyniczni

jeszcze 1- nie głosuje się w swojej ankiecie, albo nie włącza się ankiety publicznej

Czy dużą różnicą jest oficjalne popieranie swojej propozycji, w opozycji do cichego głosowania "ZA" w ankiecie niepublicznej?

POZDRAWIAM
 

DeletedUser

Guest
1 uwaga: nie pisze się opsta pod postem (Fablee może się wkurzyć, a nikt nie lubi warnów)
2 uwaga: z jaskinią miałeś rację, ale na pewno straci na wartości
3 uwaga: powiedziałem- za daarmo nie licząc wojska
 

DeletedUser

Guest
Jaskinia wcale nie straci na wartości - nie bronisz się tylko robisz uniki - miej świadomość konsekwencji :)
teraz to wygląda tak jakbyśmy słali tam oddział niewidomych wojaków..
o co się potknęli to zabrali ale budynków to oni nie widzieli ..
 

DeletedUser

Guest
już wyżej tłumaczyłem:) jak idziesz atakować miasto to w celach walki:) żołnierze walczą (wiedzą więc jaki był mur) potem idą prosto do magazynu po surkę:) a nie latają po mieście żeby zobaczyć co jak jest rozbudowane ;)

no ewentualnie można by dodać bananie pozwalające na taką wiedzę o mieście w razie wygranej walki:)
 

DeletedUser

Guest
wygląd budynków zmienia się co parę poziomów, więc to trochę logiczne, że nie ogarną do końca wszystkiego... ew. można spróbować z rozbieżnością tą właśnie czyli np.
Łaźnie 1
Wierza 1
Świątynia 16-25
Mur 16-25
Senat 16-25
Magazyn 20-30
Kamieniołom 28-40
Kopalnia Srebra 28-40
Obóz drwali 28-40
itp. itd
 
Status
Zamknięty.
Do góry