Pegas - rozmowy o świecie i nie tylko.

Zlomowanie na zmyslach jest jeszcze bardzej oplacalne niz robienie slotow spalajac surowce w teatrze. Szkoda tylko, ze teraz ranking wojownikow juz przez zlom nic nie znaczy. Boje sie, ze odznaczenia obroncy i agresora dnia przez zlom tez straca swoja wartosc.
Niby mozna uwazac zlom za normalna taktyke rozwoju graczy ale z punktu widzenia interesow sojuszu to juz takie oczywiste nie jest - lepiej jednak wojsko wykorzystac do atakowania wrogich graczy, meczenia ich i zmuszania do skonczenia gry albo opuszczenia sojuszu. Cyrki pozwolily Spiochom praktycznie rozbic Kohorte, w ciagu 10 dni ze 100 miast na Kohorcie zdobyli. W rankingu sojuszy Kohorta tak spadla, ze nawet 20 osobowy marginalny sojek z m 46 taki jak SIEWCY GROZY ich przeskoczyl.
Nie zgadzam się, jeśli sojusz ma nadmiar defa(np jak cyrki. dużo bezpiecznego terenu, tylko jeden front, na którym prawie nie ma ataków) to złom jest jak najbardziej korzystny dla sojuszu. W takich warunkach conajmniej 1/4 miast daleko na północy m44 nie pracuje tak czy siak.
 

DeletedUser15965

Guest
Nie zgadzam się, jeśli sojusz ma nadmiar defa(np jak cyrki. dużo bezpiecznego terenu, tylko jeden front, na którym prawie nie ma ataków) to złom jest jak najbardziej korzystny dla sojuszu. W takich warunkach conajmniej 1/4 miast daleko na północy m44 nie pracuje tak czy siak.

Te miasta pracowalyby gdyby wysylali z nich surowce do miast off na kolejkowanie i szybka budowe offa. Cyrki powinny byly was atakowac i zmuszac do poswiecania surowcow i czasu na robienie deffa. A tak to Spiochy robia co chca. Mysla strategicznie i znajdujac sie w okrazeniu rozwalaja najslabsze ogniwa koalicji przeciw nim.
 
Zlomowanie na zmyslach jest jeszcze bardzej oplacalne niz robienie slotow spalajac surowce w teatrze. Szkoda tylko, ze teraz ranking wojownikow juz przez zlom nic nie znaczy. Boje sie, ze odznaczenia obroncy i agresora dnia przez zlom tez straca swoja wartosc.
Niby mozna uwazac zlom za normalna taktyke rozwoju graczy ale z punktu widzenia interesow sojuszu to juz takie oczywiste nie jest - lepiej jednak wojsko wykorzystac do atakowania wrogich graczy, meczenia ich i zmuszania do skonczenia gry albo opuszczenia sojuszu. Cyrki pozwolily Spiochom praktycznie rozbic Kohorte, w ciagu 10 dni ze 100 miast na Kohorcie zdobyli. W rankingu sojuszy Kohorta tak spadla, ze nawet 20 osobowy marginalny sojek z m 46 taki jak SIEWCY GROZY ich przeskoczyl.

Jakby złomy były tak nie w smak twórcom gry, to by nie ładowali tyle boskich strategii w eventy. Moim zdaniem powinien to być bardziej unikatowy bonus - nawet bez złomów blaszki dużo tracą, bo niektórych stać, by latać cały czas na zmysłach.

Myślę, że odczytanie sytuacji geopolitycznej bezbłędne. Podobnie zresztą jak obecna taktyka Śpiochów.
Nie zgodziłbym się tutaj jednak z tezą że Siewcy Grozy to jakiś marginalny sojek. Marginalny może jeśli chodzi o położenie, ale żeby wzrastać mając obok dwa doświadczone i zaprawione w boju sojusze, to trzeba coś sobą reprezentować.
 

DeletedUser32223

Guest
Jak się ktoś złomuje, to wychodzi z soja. A jak się z soja wychodzi, to punkty ze złomu nie trafią do rankingu wojowników sojuszy(tak, ranking wojowników sojuszy liczy PW zdobyte przez sojusz, a nie oddaje PW członków sojuszu). Więc złomu w rankingu sojuszy nie widać, tak więc postaraj się inną wersję wydarzeń wymyślić, jakąś którą się kupy trzyma, na przykład, że wasz drugi odłam to sami zdrajcy, po cichu z nami trzymają i po cichu złomują. To przynajmniej 3x bardziej logiczne będzie.

Alfa mnie mało co jakieś punkty obchodzą ale można różne teorie wysnuwać a jak jest naprawdę to Ci nikt nie powie przecież....
Był event na którym sojek dostawał bonus do pw, my w czasie ataków/obrony przechodziliśmy do" Sami Swoi" nie mówię że były to masakryczne ilości pw ale jednak były i trafiły na konto sojuszu który już nie istnieje. Druga sprawa wspomniałeś o Ergunie wyszedł raz z sojuszu patrząc na różne strony, więc można wywnioskować że u was gracze którzy się rozbijają zostają w sojuszu. Zresztą zawsze możecie zrywać pakty pomiędzy swoimi sojkami...

I tak można pisać i pisać ale kogo to tak naprawdę obchodzi?
 
Trudno być zapamiętanym jako najlepszy robiąc takie akcje jak wchodzenie nie na swoje konto, rozbijanie na sobie całego wojska na zmysłach i następnie dostając bana, sporo przed cudakami jeszcze. Chyba zapomniane zostało, więc przypominam o_O
Sugar wszedl na czyjeś konto i rozbił na sobie wojo XD?
No to widzę niezłe bajki na olincie sobie wymyślaliście, żeby tylko udowodnić sobie, że najlepsi to byli u Was xd.

Blodimir Skoro postanowiłeś się odnieść, to znaczy, że przynajmniej Ciebie jakoś to obchodzi ;).
No to 2 kwestie:
1. Nie wspominałem chyba nigdzie o ergunie, pewnie pomyliłeś z jakimś innym śpiochem, ale skoro jego temat poruszamy to się wypowiem.
Ergun jeśli ma tu cokolwiek PW z rozbijania, tu są to jakieś ochłapy, kilkanaście K nabite przy przerabianiu miast lub coś w ten deseń.. Słabe jest takie zakładanie, że kto ma więcej PW niż ja to na 100% złomiarz. Pierwszy raz z nim tutaj gram i mogę stwierdzić, że gość jest topką polskiego grepo, liga wyżej niż tacy offowcy jak Ty czy ja. Zwyczajnie buduje wojsko szybciej niż 99.5% osób na serwie, ma super system dobieranie i levelowania bohaterów i mnóstwo czasu na gre poświeca.
2. Tak był taki event, ale był on na początku serwera i po nim mieliśmy przewagę około 2 do 1 w PW. No i dalej taką posiadamy, więc się to utrzymało przez cały serwer. Z czego to wynika? Wy się uparliście, że złom i nie będę Wam na siłę udowadniał, że się mylicie. Ale polecam porównać sobie położenie śpiochów i cyrków. Macie jeden front z nami, na którym obstawiliście się mocno defem i mało co atakowaliście, oraz stary z gargiem, który jak sami przyznaliście był kopalnią PW i tyle, możliwości walki mega ograniczone i zasadniczo kiedy walczymy, to zarówno PW cyrku jak i spiochów rośnie równomiernia. Tymczasem my, mamy front z każdej strony, walczymy z lekami, gdzie pięknie wpada PW na niskich murkach, relaksami, spiskami i kohortą która też dostarcza ładne PW. Mając tak dużo przeciwników i tak dużo możliwości nabijania PW przewaga w rankingu wojowników jest oczywista. Gdyby sytuacja była odwrotna, i przykładowo my byśmy walczyli tylko z Wami, a wy z tylko/lekami/piekłarodem/tomem i jerrym to zapewne w rankingu wojowników byli byście pierwsi, nawet jeśli przegrywalibyście militarnie.

Hoplita1977 Siemaneczko hopek xD Wesołych Świat
 

DeletedUser30234

Guest
Cześć Marcin! Co słychać?
smiley-emoticons-freu-dance.gif
 

DeletedUser30750

Guest
Sugar wszedl na czyjeś konto i rozbił na sobie wojo XD?
No to widzę niezłe bajki na olincie sobie wymyślaliście, żeby tylko udowodnić sobie, że najlepsi to byli u Was xd.
nawet muchomorki czasem więcej wiedzą od zielonych łączek :D

niezły płacz na FO z jednej i z drugiej strony, można się pośmiać :D

Lieito, ja Ci mogę mówić Lieito? :cool:
 
Do góry